Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No i stało się, zapowiedziany został Wiedźmin na konsole:

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/292934.html

Co jak co, ale jako pecetowiec i właściciel Wiedźmina czuję się trochę oszukany. Edycja Rozszerzona miała być tą "naj", tymczasem konsolowcy dostaną "Zaklinaca" z ulepszoną grafiką, nowym silnikiem, system walki, dodatkowymi questami. No i zrobiło mi się smutno, bo na X360 ani PS3 mnie nie stać... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Wiedźmin na konsolach, czyli to na co od dawna były olbrzymie szanse zostało potwierdzone. No robi się ciekawie! Choć nie ukrywam, że prywatnie wolałbym dostać jakąś zapowiedź dodatku do edycji PC ;) ale coś czuję, że Wiedźmin na konsolach może nie osiągnąć zbyt wielkiego sukcesu. Przynajmniej w takiej formie w jakiej znamy go z edycji PC. Ale i tak trzymam kciuki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. niech to moje posty są coraz krótsze. A może mi ktoś wytłumaczyć na podstawie której części powstał wiedźmin bo narazie czytam trzecią część i jeszcze nic z gry nie czytałem

Żadnej. Scenariusz własny, zaakceptowany przez Sapkowskiego. Można go uznać za bardzo luźną kontynuację.

Gra jest luźną kontynuacją, to prawda, ale aż kipi od nawiązań do książek - jest ich bardzo dużo. W zasadzie w każdym akcie znajdziesz kilka dialogów żywcem przeniesionych z opowiadań/sagi (o postaciach nie wspominając).

Edytowano przez Norbi77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin zawsze i wszędzie ten wiedźmin.To jest jedyna gra RPG której nie przeszłem.A jestem fanem tych gier i prawie wyłącznie w nie gram.Ludzie którzy porównuja tą grę do takich legend jak Torment ,Fallout czy BG,nie znaja sie na niczym.

Jak tak zabugowana gra o takiej nudnej fabule i cienkiiej grafice mogła sie sprzedać w milonie egzemplarzy?Fabuła sztampowa nudna i przewidywalna ,już na początku gry byłem znudzony tą grą bardzo mocno.Zadania poboczne średnie,żle prowadzone i chaotyczne ,interfejs i rozwój postaci katastrofalny,wymagania sprzętowe ala Gothic 3 .

Moja ocena 5/10.No i jeszcze to cos wychodzi na konsole i dobrze mam nadzieje że tam zdechnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin zawsze i wszędzie ten wiedźmin.To jest jedyna gra RPG której nie przeszłem.A jestem fanem tych gier i prawie wyłącznie w nie gram.Ludzie którzy porównuja tą grę do takich legend jak Torment ,Fallout czy BG,nie znaja sie na niczym.

A ja "przeszłem" i sobie chwalę - pewnie dlatego, że oprócz podstaw gramatyki polskiej nie znam się na niczym...

Edytowano przez Norbi77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego smutne ? Raczej pozytywne, tylko szkoda, że tak późno. W kwestii "dodatkowe questy" musieliby dodać rzeczywiście coś nowego i dłuższego niż 2 godziny zabawy, mnie sama grafika, sterowanie i inny marketingowy bełkot nie przekonuje do ponownego zakupy czegoś, co przeszedłem już dawno na PC. Ciekaw jestem również jak sobie panowie poradzą z wersją na PS3. Jeżeli wątek fabularny będzie rozbudowany, to kupuję, jeżeli nie, to kijem nie tknę, szkoda kasy i czasu na odgrzewane kotlety w nowej panierce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin zawsze i wszędzie ten wiedźmin.To jest jedyna gra RPG której nie przeszłem.A jestem fanem tych gier i prawie wyłącznie w nie gram.Ludzie którzy porównuja tą grę do takich legend jak Torment ,Fallout czy BG,nie znaja sie na niczym.

Jak tak zabugowana gra o takiej nudnej fabule i cienkiiej grafice mogła sie sprzedać w milonie egzemplarzy?Fabuła sztampowa nudna i przewidywalna ,już na początku gry byłem znudzony tą grą bardzo mocno.Zadania poboczne średnie,żle prowadzone i chaotyczne ,interfejs i rozwój postaci katastrofalny,wymagania sprzętowe ala Gothic 3 .

Moja ocena 5/10.No i jeszcze to cos wychodzi na konsole i dobrze mam nadzieje że tam zdechnie.

Ta gra ma tylko jeden znaczący bug tzn. mimika postaci no może jeszcze zbyt duża powtarzalność się postaci i to nic bo i tak naprawiono to w ER.Fabuła nudna!!!!!!!Właśnie fabuła jest super i jeżeli uważasz że jest tak bardzo przewidywalna to podaj mi kilka przykładów.Początek może być i nudny ale jest on zrobiony w formie samouczka więc nie ma co się czepiać.Zadania poboczne są właśnie dobrze przeprowadzone a część wplata się nawet w główny wątek więc i tu nie wiem czego się czepiasz.Interfejs jest dobry tak samo jak i rozwój postaci a co do interfejsu to także został udoskonalony w ER.A co do grafiki jak na grę RPG jest super.Może i nie wykorzystano najnowszego silnika ale i tak wyciągnięto z niego tyle że cieszy oczy.Przecież do gry RPG nie dadzą ci grafiki niczym Crysis lub Far Cry 2 lub nawet Gears of War.Moim zdaniem super gra i jak na razie jedyna której dam 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam. Wiedźmin - dobre bo polskie :P My już pograliśmy, a konsolowcy sobie poczekają. Wszak, kiedy wychodzą wielkie hity, czyż to nie my, komputerowcy musimy czekać nie raz rok ? Jak np na Fable 2 ? Role się odwróciły. Kiedy konsolowcy będą się zagrzewać i piruetować, my będziemy czekać na dodatek lub na Wiedźmin 2 !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w każdym akcie znajdziesz kilka dialogów żywcem przeniesionych z opowiadań/sagi (o postaciach nie wspominając).

No a co w tym dziwnego ze skoro jest to kontynuacja to ze są przeniesieni niektórzy bohaterowie z sagi? Chyba skoro fabuła gry dzieje się po wydarzeniach z sagi to niektóre postacie z sagi dożyły tego momentu nieprawdaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, zapowiedziany został Wiedźmin na konsole:

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/292934.html

Co jak co, ale jako pecetowiec i właściciel Wiedźmina czuję się trochę oszukany. Edycja Rozszerzona miała być tą "naj", tymczasem konsolowcy dostaną "Zaklinaca" z ulepszoną grafiką, nowym silnikiem, system walki, dodatkowymi questami. No i zrobiło mi się smutno, bo na X360 ani PS3 mnie nie stać... :(

nowe questy - o ile będą to pewnie zostaną później dodane w patchu na PC. System walki musi zostać zmieniony, bo obecny był robiony pod myszkę i klawiaturę. Zmiany silnika - można dodać patchem na PC, ponadto Wiedźmin ma już ponad rok, może minąć kolejny rok, zanim pojawi się na konsolach. Przecież jasne, że muszą dokonać liftingu graficznego, bo inaczej będą w tyle już na dzień dobry. Więc czego tu zazdrościć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co w tym dziwnego ze skoro jest to kontynuacja to ze są przeniesieni niektórzy bohaterowie z sagi? Chyba skoro fabuła gry dzieje się po wydarzeniach z sagi to niektóre postacie z sagi dożyły tego momentu nieprawdaż?

A czy ja mówię, że jest w tym coś dziwnego? Nie przypominam sobie :).Poza tym napisałem "o postaciach nie wspominając" ;). Generalnie chodziło mi o to, że w fabułę gry wplecione sa dialogi (lub ich fragmenty) z opowiadań i sagi - podane jako smaczki dla czytelników. I już.

Edytowano przez Norbi77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin... tak, fajny RPG co prawda z kilkoma wadami jak brak otwartego świata, ale za to spodobała mi się w nim fabuła, postacie i kozackie linie dialogowe :) których raczej tutaj bez cenzury przytoczyć nie można. Z sagą Sapkowskiego nie miałem styczności, ale gra swoim klimatem mnie urzekła, ale z kolei miałem mało miejsca na HDD i przygodę skończyłem na drugim akcie po tym wiezieniu. Tak teraz myślę czy powrócić do tego świata ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię Morthala. Czuję się oszukany i to nawet nie "trochę".

Sorry, ale lamentujecie - takie jest prawo rynku. Biznes is biznes. Wiedźmin jak na grę PC i tak sprzedał się bardzo dobrze (skala piractwa itd <_< ), ale jak widać trzeba jeszcze wydać Geralda i spółkę na konsole aby zdobyć kasę na produkcję kolejnej części serii na PC ;) Upatrujcie w tym pozytywów.

Btw. ciekawe właśnie jak poradzą sobie z PS3... w końcu konsola ma power i jest trochę złożona dla developerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, do tego musialo dojsc prędzej czy później. Nieopłacalne jest wydawanie gry na platformę, gdzie ponad połowa ludzi to piraci. Sam mam "Wiedźmina" i jest mi troche szkoda że wyjdzie na konsole ale jezeli gra powstała na PC to prędzej czy później powstanie na konsole. Jest też jeden plus tego wydania : świat Wiedźmina się rozrasta a to korzyść dla wszystkich graczy zarówno konsolowych jak i pecetowych. Miejmy nadzieję że zrobią jeszcze parę Wiedźminów bo to naprawdę dobra POLSKA gra.

Edytowano przez 5hokage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, do tego musialo dojsc prędzej czy później. Nieopłacalne jest wydawanie gry na platformę, gdzie ponad połowa ludzi to piraci.

Jakieś oficjalne i wiarygodne dane? Bo chyba nie mówisz tego na podstawie śmiesznego zestawienia, w którym brano pod uwagę takie gospodarcze potęgi jak Kazachstan, Uzbekistan czy Zimbabwe.

Zresztą Wiedźmin był przez ponad rok jedynie na tej platformie i jakoś sobie poradził...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...