Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Proszę, nie wytrącaj mnie z przekonania, że szanujący się, Polski gracz nie zagra w pirackiego Witchera.

Jezus, gierka chodziła chyba po osiem dych. Napakowana dodatkami, niemal kolekcjonerska edycja (ścieżka dźwiękowa, rozbudowana instrukcja, opowiadanie).

To ciekawe, że mi lokacje ładują się w porywach 30 sec. Ze stoperem

Zgadza się, dokładnie tyle czasu się lądują poziomy ale... no właśnie, to jest dość.... długo, pewnie dlatego tyle narzekań. Ale ja nadal upieram się, że gra jest tak dobra, że właściwie tych loadingów się nie odczuwa

Edytowano przez batonski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem 3 razy po różnych stronach. Tu dam mały ranking:

1. Neutralny.

- nie lubie sie mieszać:D

- zbroja kruka ma najlepsze statystyki

- bardzo fajna karta w ostatnim rozdziale:D

- obie pozostałe strony konfliktu niemiały moim zdaniem racjii

2.Zakon

- Lubie Zygfryda:P

- podobają mi sie zbroje zakonne

- Jakoś tak po prostu mi podpasowało

3- Wiewiórki

na ostatnim miejscu bo:

- nie lubie yaevina(chyba tak sie nazywa:D)

- elfy są za bardzo pyszałkowate

-jedyny plus: ELFKI XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że mimo to co inni mówią WIEDŹMIN WYMIATA!!!

Ma on wiele wad, ale ta fabuła....

ta grafika(jak na te wymagania...)

te nawiązania do serii książkowej...

rozbudowanie...

Czy wyjdzie 2 część??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby nie widział - tak, będzie. Najprawdopodobniej dotyczyć będzie drugiej szkoły wiedźmińskiej -

SPOILER

W outrze Geralt odbiera od Foltesta zapłatę za uratowanie Wyzimy. Wychodząc z sali widzi martwych strażników. W tym samym momencie zza filara wybiega zamaskowany zabójca i kieruje się w stronę króla. Geralt wyciąga miecz i biegnie za nim. Po krótkiej walce zabójca zostaje pokonany, Geralt odsłania maskę. Okazuje się, że zabójcą był wiedźmin - posiada pionowe źrenice, walczył stylem wiedźmińskim, a na szyi miał medalion w kształcie głowy węża.
Edytowano przez Culus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie wytrącaj mnie z przekonania, że szanujący się, Polski gracz nie zagra w pirackiego Witchera.

Jezus, gierka chodziła chyba po osiem dych. Napakowana dodatkami, niemal kolekcjonerska edycja (ścieżka dźwiękowa, rozbudowana instrukcja, opowiadanie).

Coś czuję, że byś się zdziwił... No ale jak to się mówi "o niektórch rzeczach lepiej nie wiedzieć". Ale Ty chyba nie przyjmujesz do wiadomości faktów ;)

Co do ładowań...

20-30sek. to aż tak długo? Ja tam takich wymagań nie mam- gra nie musi ładować się w lot. Trochę przeszkadza, ale jest zgrabnie wplecione w świat gry-> gra nie ładuje się w połowie łąki tylko przy przechodzeniu przez jakąś bramę itp.

Co do braku możliwości skakania...

Co tu mówić- denerwuje... Ale idzie się przyzwyczaić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, powiem tyle, że na moim kompie (2gb; c2d 2,2ghz; 8600gts) loadingi też trwały długo, jakoś zbyt długo jak na taki sprzęt, przynajmniej takie odnosze wrażenie. Sam loading to tylko połowa problemu, bo BARDZO często gra robi autosave (a chyba niemożna tego wyłączyć) który trwa chyba jeszcze dłużej niż loading. Oczywiście, gdy już trochę pogram, idę do jakiejś lokacji po quest, to gdy wracam do tego samego miejsca wszystko odbywa się szybciej, ale i tak wg mnie zbyt wolno. Słyszałem, że ponoć patche dużo dały w tej kwestii, jednak sam nie mogłem tego sprawdzić - gdy wychodziły pierwsze łaty, ja byłem już w połowie gry, a podobno save'y się traci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że loadingi to pięta achillesowa tej gry. Przy czasie przejścia circa 50-60h CO NAJMNIEJ 1/4 spędziłem patrząc na ekrany ładowania. Ale za to przeczytałem ponownie (po raz piąty czy szósty...) co lepsze części pięcioksięgu Sapkowskiego. Mimo to raczej nie o to chodzi, by trzeba było sobie znaleźć dobrą książkę podczas grania w GRĘ. Casus Battle Isle: Andosia War (ktoś to jeszcze pamięta?)

Po drugie, wyszło szydło z worka - optymalizacja to słowo obce panom z CDP-R. Gdy Assasins Creed działa mi całkiem przystojnie na absolutnym maksie rozdzielczości, efektów i detali, Uiczer tnie się w ustawieniach medium. A trzeba powiedzieć, że gram z patchem 1.3, więc jakoś to już powinno wyglądać. Gdzie tam.

Pozostaje mieć nadzieję, że następne części będą równie dobre pod względem zawartości i ZNACZNIE lepsze w kwestii wydajności. Tak nam dopomóż święte mleko z Tesco.

podobno save'y się traci.
Jeśli to prawda, to autorzy zasłużyli po 10 batów w plecy każdy. Od czasów drugiego Fallouta nie było takiej tandety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja powiem że na wydajność na swoim kompie nie narzekam, gra na max chodzi jak masło (AC zresztą też), czasami (naprawdę rzadko), gdy jest multum ludzi do ubicia (np. w V rodziale -

walki wiewiórek z zakonem na ulicach

). Config opisałem wyżej.

Jeśli to prawda, to autorzy zasłużyli po 10 batów w plecy każdy. Od czasów drugiego Fallouta nie było takiej tandety.

Wiesz, to chyba jest tak, że jeśli patchujesz wersję premierową (czyli chyba v1.0) do jakiejkolwiek, to tracisz sejwy, a jeśli już np. z v.1.1 do 1.3 czy 1.2 do 1.3 to chyba wszystko chodzi (tu opieram sie na zeznaniach forumowiczów/znajomych).

Edytowano przez cr!s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zdarzają się zaciachy, chociaż czego można chcieć od Radeona x1950? U kumpla po obniżeniu detali na ge force 6600 gra chodziła jak złoto, więc myślę, że z optymalizacją kodu nie jest tak tragicznie.

Edytowano przez batonski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, jak gra będzie chodzić na:

1. Celeron D 2.8 Ghz, GF 5200, 768ram

2. Celeron D 2.8 Ghz, GF 7300GT/7600GS, 1536ram ? Mój teraźniejszy cofing to ten pierwszy a drugi juz po upgradzie. Jest sens kupowac tą gre, czy będzie sobie ładnie leżała na półce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeszcze nie.

A zapowiadano ją na maj. Tja... W sumie to nie wiem, czemu aż tak przekładają wydanie edycji rozszerzonej, do której dodadzą 3 mody (z czego w jednego można już się bawić) i edytor (który także jest do ściągnięcia).

Jak tak długo pieszczą się z tym projektem, to boję się pomyśleć ile lat będziemy czekać na pełnoprawną kontynuację...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poślizgi wynikają z tego, że CDP chce by edycja rozszerzona Wiedźmaka była wręcz idealna ;) tzn ma być tym, czym MIAŁ być Wiedźmin w momencie premiery, ale nie mógł przez deadline itp. Z tego co wiem podczas prac nad nią nagrywana jest od nowa większość anglojęzycznych dialogów, więc roboty przy tym co niemiara. Do tego usunięcie bugów, znaczące skrócenie czasów ładowania, poprawienie animacji postaci w czasie dialogów, korekty w systemie walki... Jest tego "trochę" więcej jak tylko dwie przygody i edytor :) . Jeśli o mnie chodzi - ja już mogę sobie poczekać... niech tylko zrobią to dobrze i porządnie, bo jeśli to przez pośpiech ma się tak sypać jak podstawka, to... :angry:

Edytowano przez MickeyPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapowiadano ją na maj. Tja... W sumie to nie wiem, czemu aż tak przekładają wydanie edycji rozszerzonej, do której dodadzą 3 mody (z czego w jednego można już się bawić) i edytor (który także jest do ściągnięcia).
fearon, nie. W Edycji Rozszerzonej pojawią się nowe postacie 'wypełniające', ulepszona mimika, wspominano coś o możliwości gry w innych językach (coś jak w grach od EA). A obecnie dostępny edytor, to wersja beta tego co będzie w ER.

Jednak fakt jest faktem, w bola lecą z premierą ER, tak jak lecieli z premierą premierówki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fearon, nie. W Edycji Rozszerzonej pojawią się nowe postacie 'wypełniające', ulepszona mimika, wspominano coś o możliwości gry w innych językach (coś jak w grach od EA). A obecnie dostępny edytor, to wersja beta tego co będzie w ER.

Takie drobiazgi w innych produkcjach uzupełniają w patchach, a jednak głównymi atrakcjami ER-ki pozostają 3 przygody, edytorek, płyta z muzyką inspirowaną (gdzie może jeden - dwa kawałki są nawet smaczne) i inne tego typu gadżeciki. Choć z drugiej strony: cała ta edycja jest jednak dla graczy, którzy na Wiedźmina się do tej pory nie skusili, więc im to może różnicy nie robić. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie wiadomość na maila od cd projekt - http://www.thewitcher.com/registration/pl/www/patch.html jest już nowy patch i edytor

Link prowadzi do 1.3, a przecież on jest dostępny już od miesiąca, nawet był wrzucony na CoverDVD i jest recenzja w Modulatorze [05/2008].

Edytowano przez r0l3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to już było dawno dostępne, to zupełnie nie kumam po co mi to przysłali dziś na maila?

Hm... Mi ten news przesłali mailem dość dawno... ;)

Tam jest nowa przygoda? Hm... Pograłem w toto z 10 minut może... Kiedyś pewnie odpalę i ukończę, ale początek nie zachęcił mnie zbytnio do dalszej zabawy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...