Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Polaku ,Rodaku grałes pewnie w Mega Reklame pt "Wiedzmin" więc teraz zagraj w dobrą gre czytaj bardzo dobrą!!! Infernal... piekło upomniało sie o Ciebie!Jeżeli chcesh sobie chocby podskoczyc w grze poczuc czym jest interaktywna rozrywka zainstaluj Infernal! a nogi bohatera nie beda wedrowały przez nude z pkt a do pkt b,a oczy nie bedą zamykały sie z nudy!
Czy aby nie bez sensu jest porównywanie RPG-a do gry akcji? <_< (Tym bardziej że IMO walki bronią białą w "Wiedźminie" są o niebo lepiej zrobione od nudnych starć z bronią palną w "Infernalu".) Zalecam poza tym zdecydować się, czy piszesz po polsku, czy po angielsku ("chcesh").
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warbandit - walka w Wiedźminie jest świetna i nie sprowadza się do klikania w odpowiednich momentach.

- mamy 5 Znaków

- mamy trzy style walki

- mamy eliksiry (choć te raczej zażywamy przed walką, a nie w jej trakcie)

- możemy wykonywać uniki.

Także bierz Wiedźmina w ciemno - każda walka jest inna, a jej system świetny. Na pewno nie można uznać walki w Wieśku za szumnie reklamowaną minigierkę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne nuda to synonim wiedzmina a rozrywke znajdziecie w Infenralu,promocja lezy znowu po stronie cd projekt natomiast satysfakcja w pordukcji metropolis a co do walki bronia białą mi jakos srednio lezy klikniecie w odpowiednim momecie zeby wykonac kombo byc moze czesc graczy czuje wiekosza satysfakcje po takowym rozwiazaniu ja czuje nude ktora wtargnela w rozgrywke wiedzmina gdzies w drugim etapie...Trudno porownywac gre fpp do rpg czy rts jednak mozna z pewnoscia zauwazyc grywalnosc ktora w jednej produkcji rosnie w raz z kolejnymi etapami a w drugiej w duzym stopniu maleje .Więc zagrajcie w Infernala!! wszyscy fani polskich gier! w gre naprawde dobrą,w produkcje naszych rodzimych twórców w gre ktora nie tylko posiada klimat, grywalnosc i dobra fabule w gre w ktorą włożono pomysly ,serce i zangazownaie a nie miliony dolarów na promocje!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodałbym jedno pytanie:

3. Jak można porównywać świetnego znanego na całym świecie RPG z grą akcji reprezentującą wyższe (albo i nie) stany średnie ?

Jeżeli Infernal jest "naprawdę dobry", a Wiedźmin jest "synonimem nudy" to jak to się powiedz ty mi dzieje, że Wiedźmin zebrał dziesiątki nagród i rzadko kiedy dostaje niższą ocenę niż 80% na zagranicznych serwisach, a o Infernalu to pewnie 500km na zachód/wschód/północ/południe już nic nie wiedzą ? Cały świat się myli tylko ty masz rację ? Bez sensu troszkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1)nie jestem twórcą ad2) nie musieli mi płacić wystarczyło poprostu zagrac w Infernala żeby chwalić tą produkcje ad3) po pierwsze promocja -o Wiedzminie wiedzalem jakies 5 lat wstecz że wyjdzie a ostatni rok przed wydaniem to panowie z cd projekt zaskocczyli chyba nawet samych siebie bo reklamowka Widzmina ukazala sie w faktach za to brawo i szacun dla tak profesjonalnej promocji! W Infernala cały nacisk połozono na poprstu dobra gre a promocje potrktowali panowie z Metropolis troche po macoszemu i dlatego na wschod,zachód,północ,południe nikt o tej grze w takim stopniu nie pamieta.Cały świat sie nie myli bo cały świat żle nie ocenił infernala:P patrz recenzje niemieckie,czeskie nie mówiac juz o polskich gdzie gra uzyskała srednia oscylująca w granicach 8-9 na 10pkt.Więc Qbekbear być może nie grałes w Infernala tylko w Wiedzmina ja grałem w oba tytuły wiec zachecam Ciebie jaki innych fanów Polskich gier aby zobaczyli czym jest ta gra a nie tylko zachwycali sie jak dla mnie (i tu raczej nie zmienie zdania) przerklamownym Wiedzminem("bo to ten styl jest najlepshy co sie sprzedaje?!ciagle wiary w to nie daje!!!).ps.fani muzyki z Wiedzmina powinni byc zadowoleni z tego co uslysza w Infernalu(Scorpik i wszystko jasne:P) fani posiadania przez głownego bohatera piekielnych mocy równiez! nie mówiąć o tych którzy lubia gęsty zawiesisty klimat:) Wiedzmocholicy zagrajcie w Infernala bo naprawde warto.peace

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Infernala cały nacisk połozono na poprstu dobra gre a promocje potrktowali panowie z Metropolis troche po macoszemu

Myślisz, że w profesjonalnych recenzjach na całym świecie (także w Polsce) dobra promocja to 30% oceny w górę ? Nie ? Tak więc Wiedźmin jest obiektywnie lepszą grą, mimo tego, że panowie z Metropolis skupili się tylko na tworzeniu gry, a CDP marnował czas na promocję. Co nie zmienia faktu, że dla ciebie twoje zdanie jest prawdziwe, tak jak dla mnie moje jest prawdziwe i nie ma w tym nic dziwnego :)

A tutaj BTW jeszcze oceny Infernala i Wiedźmina.

IGN: Wiedźmin 8.5/Infernal 6.6 (nomen omen :) )

Gamespot: 8.5/5.9

Eurogamer: 7/5

Gamezone: 8.8/5.9

Gry-online: 92%/85%

CDA: 9+/6+

Przepraszam, że nie ma niemieckich i czeskich, ale nie wiem jak w tych językach brzmi słowo "recenzja".

Jak widzisz są serwisy amerykańskie, brytyjskie, polskie i jeszcze ocenka z CDA. Jak widzisz Infernal dostaje oceny przeciętne (tylko Gry-online doceniły tę grę), a w Wiedźmin oscyluje pomiędzy grą bardzo dobrą a wybitną. Żeby nie było wątpliwości - wybierałem serwisy losowo - pięć pierwszych wyników google'a na hasło "Infernal review".

fani posiadania przez głownego bohatera piekielnych mocy

Nie mogłem się powstrzymać - tekst na poziomie "rajdów Formuły Pierwszej" :)

zachecam Ciebie jaki innych fanów Polskich gier

Ja, i pewnie większość forumowiczów, nie jestem (jesteśmy) fanem (fanami) polskich gier, lecz fanem (fanami) dobrych gier. A jak gra jest dobra (świetna) i polska, to cieszymy się dwa razy tak. :) Niemniej jednak dla mnie polskie gry są oceniane na równi z zagranicznymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesh odnosić sie do ocen prosze bardzo równiez wybierałem losowo:P

oceny w Polsce:

click! Infernal 4+/5 wiedzmin (niestety niewiem)

onet: Infenral 9/10 wiedzmin 9.5/10

gry.wp Infernal 9.9/10 wiedzmin 9.3/10

gametrance.pl infernal 9/10 wiedzmin 9/10

oceny Infernala z 4 panstw innych niz Polska

Niemcy: Onlinewelten.com 86%

Hiszpania: Vandal.net 8/10

Anglia: DigitalLard.com 8/10

Czechy: BonusWeb.cz 85%

Jak widzisz nie tylko wedlug mnie ta gra nie jest średniakiem a tytułem bardzo dobrym, a z wiedzminem w oczach innych recenzetow potrafi nawet wygrac badz być na równi(wiadomo sa to 2 rożne rodzaje gier chce tylko porównać 2 Polskie produkcje z ktorych jedna jest nie doceniona a druga przeceniona:P)

Qubekbear napisałęś:

"Ja, i pewnie większość forumowiczów, nie jestem (jesteśmy) fanem (fanami) polskich gier, lecz fanem (fanami) dobrych gier"

Być może ty nie masz nie musisz(pozwól że wiekszoscia forumowiczow nie bede sie posługiwał bo nie jestem ich przedstawcielem:P) ja jednak mam cos takiego ze Polska produkcja wzbudza u mnie większe zainteresowanie niz gra podobna jednak z innego panśtwa.Ocena gry również jak u ciebie jest i musi byc obietywna niezaleznie przez kogo gra jest wyprodukowana, żeby przykuła moja uwage musi byc pozycja conajmniej dobrą a taką grą jest własnie Infernal(moje zdanie nie musi cie przekonac jednak zobacz na oceny powyzej i zagraj poprostu w tą gre a sam być może ja docenisz) gra bardzo dobrą nie promowaną w nalezyty sposob (brak odpowiedniego budzetu niestety)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesh odnosić sie do ocen prosze bardzo równiez wybierałem losowo:P

oceny w Polsce:

click! Infernal 4+/5 wiedzmin (niestety niewiem)

onet: Infenral 9/10 wiedzmin 9.5/10

gry.wp Infernal 9.9/10 wiedzmin 9.3/10

gametrance.pl infernal 9/10 wiedzmin 9/10

oceny Infernala z 4 panstw innych niz Polska

Niemcy: Onlinewelten.com 86%

Hiszpania: Vandal.net 8/10

Anglia: DigitalLard.com 8/10

Czechy: BonusWeb.cz 85%

Jak widzisz nie tylko wedlug mnie ta gra nie jest średniakiem a tytułem bardzo dobrym, a z wiedzminem w oczach innych recenzetow potrafi nawet wygrac badz być na równi(wiadomo sa to 2 rożne rodzaje gier chce tylko porównać 2 Polskie produkcje z ktorych jedna jest nie doceniona a druga przeceniona:P)

Qubekbear napisałęś:

"Ja, i pewnie większość forumowiczów, nie jestem (jesteśmy) fanem (fanami) polskich gier, lecz fanem (fanami) dobrych gier"

Być może ty nie masz nie musisz(pozwól że wiekszoscia forumowiczow nie bede sie posługiwał bo nie jestem ich przedstawcielem:P) ja jednak mam cos takiego ze Polska produkcja wzbudza u mnie większe zainteresowanie niz gra podobna jednak z innego panśtwa.Ocena gry również jak u ciebie jest i musi byc obietywna niezaleznie przez kogo gra jest wyprodukowana, żeby przykuła moja uwage musi byc pozycja conajmniej dobrą a taką grą jest własnie Infernal(moje zdanie nie musi cie przekonac jednak zobacz na oceny powyzej i zagraj poprostu w tą gre a sam być może ja docenisz) gra bardzo dobrą nie promowaną w nalezyty sposob (brak odpowiedniego budzetu niestety)

Nie chcę przyłączać się do offtopicu, ale muszę. Onet, Click, wp? Bardzo opiniotwórcze i rzetelne źródła. Prawie jak niesławny Fakt. A co do gier polskich i zagranicznych - cenię sobie jakość, a nie to czy gra jest polska czy nie. Nie jestem chorym na ambicję i zakompleksionym nacjonalistą. Popykałem trochę w Infernala w demo i nie zachwycił mnie zupełnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kettle 18 napisał:

"Nie jestem chorym na ambicję i zakompleksionym nacjonalistą. Popykałem trochę w Infernala w demo i nie zachwycił mnie zupełnie. "

1)Tez nie jestem chorym nacjonalista 2)demo Infernala według mnie tez jest słabe i podobnie jak ciebie nie przykuło mojej uwagi(po demie w ktore gralem moze 15 minut nawet przez mysl mi nie przeszlo ze kupie ta gre w pelnej wersji poniewaz stwerzdzielm jak ty ze gra jest poprstu srednia jednak gdy wyladowala ona na mojim biurku czytaj dostlem ja w prezencie zainstlowłem zagrałem i pochlonela mnie ta gra) wersja demonstracyjna wogle nie reprezentuje całosci rozgrywki zagraj w pełna wersje a zobaczysz jak daleko różnie prezentuje sie ogół od dema.sorka ze troche zszedlem z tematu wiedzmina wiec jezeli ktos jest chetny do dyskusji badz ma jakies pytania odnosnie produkcji metropolis czekam na posty w dziale Komentarze->Infernal.peace

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiff Majster ->

Ładnie życzysz grze, która została w sumie CIEPLEJ przyjęta niż Infernal. Ten drugi ma średnią ocen 61,2% według Gamerankings.com; i to nie jest nieobiektywne i mało precyzyjne - tam zgromadzono aż 36 recenzji, z czego najwięcej daje oceny w okolicach... 50%. To daje wiele do zrozumienia, jak bardzo jest "lubiany" i "znany" ten tytuł w stosunku do Wiedźmina. I czy nadal nie jesteś tak trzeźwy, by pojąć, że nie ma sensu porównywać RPG-a z grą akcji? Równie dobrze mógłbyś nam polecić Pył czy Mortyra 2... BTW: czytasz książki Andrzeja Sapkowskiego? (Widać w ogóle nie czytasz żadnych książek, sądząc po ortografii). Nie rozumiesz popytu na egzotyczne dla Zachodu klimaty nieanglosaskich baśni (a tym bardziej dla słowiańskiej kultury?) Nie jesteś w stanie pojąć tego, że wydawcą gry na świecie jest Atari, a sama gra doczekała się ponad 40 nagród i zapisała się jako najwybitniejsza polska gra w historii? No to żegnamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie FJ1:

1)nie wiem gdzie przeczytales jakoby zle zycze wiedzminowi

2)co do gamerankings zgadzam sie jest nota ogólna: słaba wszyscy widza ale widac dalej nie rozumiesz o co mi chodzi jak i dlaczego gra Infernal poległa za granica zapraszam do pogłebienia wiedzy w zakresie marketingu.

3)dlaczego jestes takim sceptykiem w stosunku do Infernala poniewaz:

a)przeczytales noty na game rankings i połozyles krzyzyk na Infernalu

b)uwazasz siebie za człowieka aka "mędrca z kosmosu" i tak z góry wiesz ze Infernal jest słaby i nie warto w niego zagrać

c)grałes w Infernala

waham sie pomiedzy odp.a lub b

4)czy padło z mojej strony porównanie gry akcji do rpg bo wydawało mi sie, że porownuje caly czas te 2 tytuly tylko w w takim kontekscie iz obie zostały wyprodukowane przez Polakow

5)ja polecam tobie abys zażył relanium

6)czytasz poezje Roberta Frosta?

7)ty sądzisz?! czyli że jestes wybrancem (taki ortograficzny morfeusz ups neo..angin?!)fajna opcja w sumie... skoro ty sądzisz to ja ci powróże z fusów i przepowiadam, że jestes daleko różny od prawdy wypowiadając sie w takcie emocji narzucając innym zdania badz mysli ktore sam wymyślisz psujesz tonacje poglądów i wypowiedzi innych od twoich co wskazuje na to, ze mozesh miec zaburzenia (zawachania) emocjonalne jaki i osobowe, a wtedy sam rozumiesz juz nie ma trzezwego podejscie do sprawy.

8)jeszcze raz dla ciebie FJ1 powtórze nie mam żadnych negatywnych odczuc kiedy wypisujesz ile to nagród zdobył wiedzmin poniewaz doceniam i jestem dumny z gry Wiedzmin za jej sukces na arenie miedzynarodowej a jedynym zamiarem moich postow w tym dziale było zachęcenie wszystkich tych ktorzy grali w Polska produkcje The Witcher, aby zagrali w inna rodzimą bardzo dobrą aczkolwiek nie docenioną produkcje jednak jak widac spotkałem sie tutaj z osobą ktora toleruje tylko swoją "oczywistą oczywistosć"a słowo tolerancja jest w jego słowniku (hmm posiadasz tylko ortograficzny?!)archaizmem, to wszytko!!! Mam nadzieje ze zrozumiles teraz chociaż w niewielkim stopniu moje intencje ps pozdrawiam równiez fanów Sapkowskiego ave Narrenturm!!!miłość i pokój bracia i siostry!:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Stiff Majster:

1. Wystarczyła twoja interpretacja. Wiedźmin twoim zdaniem jest grą nudną i - kluczowe słowo - PRZEREKLAMOWANĄ! Nie mów mi, że pisałeś co innego.

2. Zapraszam do pogłębienia wiedzy w zakresie świeżości tematu i poziomu rozgrywki. To ty nie chcesz tego widać zrozumieć. Wiesz, co to jest Max Payne? Nie? No to nie wiesz, dlaczego Infernal jednogłośnie uważany jest za jego klon, który nie wnosi nic oryginalnego do rozgrywki. Te całe moce głównego bohatera nijak się mają do bullet time'u. Poza tym AI zachowuje się po kretyńsku - ładuje się pod celownik gracza, a cała zabawa polega na strzelaniu, przeszukiwaniu trupów, wejściu do następnego pomieszczenia, strzelaniu, przeszukiwaniu trupów itd. Przy czym pomiędzy tymi etapami nie ma nic ciekawego. Ładna grafika to nie wszystko, a świetnej polonizacji na Zachodzie nikt nie usłyszy, bo angielskie dialogi są drętwe. Dziękuj przynajmniej Bogu za to, że wydał ją Eidos, bo inaczej w ogóle nikt tej gry nie znałby.

3. d) Ponieważ obrażasz "Wiedźmina", cały czas porównujesz go z grą akcji mającą inną filozofię i atakujesz każdego, kto ma inne zdanie. Zresztą, szanuję wysiłek, jaki włożyło studio Metropolis w tą grę, ale bardziej wolałem ich inną produkcję, "Gorky'ego".

Jeszcze e) Ponieważ o wiele bardziej miodną strzelanką polską jest oczywiście FPS Painkiller. Że porównanie nie ma sensu, bo TPS a FPS to różne w sumie gatunki? W twoim mniemaniu jednak ma, bo - wracając do wcześniejszegfo porównania - i Wiedźminie, i w Infernalu się zabijają, w obu jest dynamika...

Oraz f) Ponieważ chcę pokazać, jakim bezsensem jest porównywanie różnych gatunków gier. Fakt, sam uprawiam demagogię, bo porównywałem oceny.

4. Właśnie tak. Nieświadomie, ale takie zrobiłeś porównanie.

5. A ja tobie, żebyś zażył najlepiej ze 3 tabletki Nurofenu... Forte. Coś się dzieje z twoją głową?

6. Aaaa, chciałeś mnie przyłapać? :) Ja to mówiłem w kontekście fascynacji publiki zachodniej kulturą słowiańską przedstawioną w lekturach Sapkowskiego. Sapkowski ma oczywiście coś wspólnego z grą Wiedźmin, bo ta jest silnie oparta na jego powieściach. A co ma Frost do Infernala, a? ;)

7. SĄDZĘ. Mam prawo. Tak samo jak ty masz prawo sądzić, że jestem wybrańcem (dziękuję za komplement!). W każdym razie ani jedno, ani drugie nie jest prawdą. :) Ale nie uważasz, że sądzić = mieć własne zdanie, domyślać się? Swoją drogą, po przeczytaniu następnego pytania domyśliłem się, że ty też jesteś fanem Sapkowskiego. Ale że ja jestem wybrańcem, to oczywiście nieprawda. ;)

8. Wolałbym, żeby zagrali w inną, też IMO bardzo dobrą, ale DOCENIONĄ (mającą prestiż) produkcję. Przykładem wspomniany Painkiller. Poza tym, nieświadomie odniosłeś się także do innych forumowiczów kwestionujących twoją "oczywistą oczywistość". I co, czy obraziłeś mnie tą naiwną, strzykającą jadem wypowiedzią? Nie, za to wywołujesz u mnie wyłącznie politowanie, zwłaszcza beznadziejnym stylem pisania i to nie tylko o ortografię mi chodzi ("mozesh"). Ale toleruję twoją opinię - w końcu jednak znam słowo "tolerancja". Ty zaś widać nie masz do czynienia ze słowem "kontrargument" i uznajesz je za obelgę skierowaną do ciebie. Amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nihil novi... dalej myslisz jak ktos mysli i choćbym tutaj 1000 razy napisał o co mi chodzi to i tak napiszesz za mnie to co ja myśle ba! nawet potrafisz stwierdzic co kto nie czyta !(szkoda tylko ze tak nie celnie aaale to juz osobna kwestia grunt że ty wiesz to czego nawet sam zainteresowny o sobie nie wie) ach te moce... nie badz taki skromny jestes wybrancem(nie dziękuj po raz drugi)!!! rozumie ze jesteś równiez mistrzem w dziedzinie stylu pisania jednak wyciągnij z tego poztyw moje błedy stylowe jak i ortograficzne pozwalają nie jako uwypuklić, nakreslić i tak cudownie kontrastowac z twoim genialnym stylem! Pokazując twoj przepiękny kunszt :D i tą skromnosć osobistą !!!coż jakie szczęscie ze nie skrytykowales czcionki jaka pisze uuf dzieki chociaz tyle :) aaa bym był zapomniał również dzieki wielkie za tolerancje mojej opini(tolerancja dla ciebie nie jest normą?!nie ładnie)dzięki za kontrargumenty ktorych było jak na lekarstwo ale jakies były. Nie uznaje tego za obelge po raz kolejny powtorze nie mysl jak inny myśli bo to nie zdrowe i nie grzeczne a "oczywista oczywistosc" to nie jad(przykro mi jezeli wedlug ciebie posiadam takowy nawet jezeli byla to metafora), a część polemiki to cytat ktory wypowiedzal równie dziwny człowiek:P pozdrawiam, temat uwazam za zamkniety a rozwijanie go traci sens i racje bytu.peace

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1)nie jestem twórcą ad2) nie musieli mi płacić wystarczyło poprostu zagrac w Infernala żeby chwalić tą produkcje ad3) po pierwsze promocja -o Wiedzminie wiedzalem jakies 5 lat wstecz że wyjdzie a ostatni rok przed wydaniem to panowie z cd projekt zaskocczyli chyba nawet samych siebie bo reklamowka Widzmina ukazala sie w faktach za to brawo i szacun dla tak profesjonalnej promocji! W Infernala cały nacisk połozono na poprstu dobra gre a promocje potrktowali panowie z Metropolis troche po macoszemu i dlatego na wschod,zachód,północ,południe nikt o tej grze w takim stopniu nie pamieta.

Nie zgodzę się tutaj. Painkiller też nie miał wielkiej reklamy i u nas i na zachodzie a mimo wszystko się przebił bo był świetną grą. Infernal dla mnie jest niestety kalką Max Payna i jeżeli już mamy mówić o grasz Infernal i Witcher to ta druga zdecydowanie zwycięża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście zapomnieli, to jest temat o wiedźminie, więc z dyskusją o Infernal i innych grach sugeruję przenieść się do odpowiednich tematów.

5. A ja tobie, żebyś zażył najlepiej ze 3 tabletki Nurofenu... Forte. Coś się dzieje z twoją głową?

Odpuść z takimi tekstami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin jest najlepszą, jeśli nie jedną z najlepszych polskich produkcji. Mimo że nie zawiera masy tabelek, współczynników, wyboru rasy, czy klasy to jest RPG, bo zawiera rozwiniętą fabułę i ten klimat jaki można było spotkać w książkach ASa. Prolog potraktowałem jako samouczek, ale I akt był dla mnie męką. Biegałem od Oda do Abigail, od karczmy do wielebnego, co z długim wczytywaniem się domostw męczyło. Przebrnąwszy jednak przez to, później było już tylko lepiej (choć IV akt też był wkurzający:/). Jeśli umiejętnie rozwijało się postać i inwestowało się w Aard i Igni gra była ława i raczej bezproblemowa. Jeszcze, jeśli mógłby ktoś dać mi odpowiedź - czy w rozszerzeniu będzie można wykorzystać stare save'y?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra świetna, moja 5 ulubiona. Bdb muzyka, najlepsza ta z creditsów. Sama gra za łatwa, ale podobno jest mod utrudniający. Na 3 przejście gry czekam aż ukaże sie Edycja rozszerzona i ten gigapatch. Który akt wam sie najbardziej podobał? Mi IV za ten nastrój sielanki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka popularność "Wiedźmina" to w co najmniej 50% to, że opiera się o powszechnie w Polsce znany i lubiany cykl powieściowy. Gdyby to było cRPG osadzone w jakimś "wziętym z kosmosu" świecie - byłoby zwykłym przeciętniakiem jeśli chodzi o popularność. To "świat przedstawiony" jest głównym motorem napędowym tej gry.

Jak się część z Was orientuje - byłem chyba na tym forum największym ze sceptyków jeśli chodzi o wydanie tej gry. No i zostałem miło zskoczony, tym, że gra wyszła, że jest całkiem fajna no i ładna. Odszczekuję wcześniejsze słowa - hau, hau. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc 50% to znana "marka", a drugie 50% to to, co zrobili sami twórcy (własnoręcznie powiedzmy). Ale na których 50% opiera się struktura czy promocja gry? Albo inaczej- czy gra byłaby przyjęta tek samo, gdyby była pozbawiona jednego bądź drugiego? Bardzo ładna i nieźle przemyśla gierka bez Geralta albo, Geralt złożony z kilkudziesięciu pikseli gniający po Wyzimie i zbierający power-up'y... Mi się wydaje, że gdyby gra miała Geralta ale byłaby słaba to na pewno sprzedałaby się gorzej niż ładna gra bez Geralta (a taka była początkowa idea Wiedźmina). Twórcy od siebie dołożyli bardzo dużo do tego, na co zapracował Sapkowski (i co trochę pogrążył Marek Brodzki i reszta [vide film]). Bez ich pracy, wiary i zapału nie byłoby tego, na widok czego ślini sie ponad 100tys Polaków.

Ale co tam pisać: Jest Geralt; nie ma Yennefer, ale za to jest Merigold (i kalka innych, takich tam ;) ); jest ładna grafika, niezła fabuła, bdb muzyka... Jest dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza na temat twórczości Sapkowskiego, do czasu aż zagrałem w Wiedźmina, ograniczała się do tego, że bohaterem był jakiś Geralt, i że jest to fantasy. Dopiero po (a właściwie w trakcie) przechodzenia gry przeczytałem pięcioksiąg. I jakoś nie zmieniło to mojego postrzegania gry (jako produkcję wybitną), pomogło jedynie wyłapać więcej smaczków/nawiązań do książkowego pierwowzoru.

Dziękuję za uwagę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niestety przykre, traumatyczne przeżycia - bo najpierw oglądałem film. Rety. Przez niego miałem wypaczony pogląd na twórczość tego wielkiego pisarza. Dopiero gra Wiedźmin zachęciła mnie do zagłębienia sie w literaturę Sapkowskiego. Na razie zaliczyłem trylogię husycką i kilka opowiadań z Wiedźmina.

Edytowano przez batonski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gry(...)jako produkcję wybitną
Tu bym sobie podyskutował, czy Wiedźmak jest grą wybitną. Fajną, bardzo dobrą, owszem. Ale wybitną to chyba jednak za dużo powiedziane. Owszem jak na polskie warunki gra miażdży, jednak Czeska Mafia wywołała o wiele więcej szumu. Co prawda wszystko rozstrzygnie historia, zobaczymy co o Wiedźminie będą mówić za, powiedzmy 5 lat.

Teraz cieszmy się dobrą grą i czekajmy na dodatek. Będzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym sobie podyskutował, czy Wiedźmak jest grą wybitną. Fajną, bardzo dobrą, owszem. Ale wybitną to chyba jednak za dużo powiedziane. Owszem jak na polskie warunki gra miażdży, jednak Czeska Mafia wywołała o wiele więcej szumu. Co prawda wszystko rozstrzygnie historia, zobaczymy co o Wiedźminie będą mówić za, powiedzmy 5 lat.

Nie będą. Ale co z tego? Osobiście nie gram w dane grytylko dlatego, że o nich "się mówi".

Ważne, że wreszcie mamy pierwszą (no.... może drugą :) ) taką w pełni "swojską" grę, bez podpinania sie pod zachodnie szablony, opartą na rodzimej literaturze (a ta z kolei w dużej częsci oparta jest na naszych tradycjach i legendach).

Teraz cieszmy się dobrą grą i czekajmy na dodatek. Będzie?

Musowo. A jeśli nie - to może zabiorą się do roboty moderzy :)

Edytowano przez Helmutt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...