Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Filmik zrobiony z artworków to nie to, czego oczekuję po poważnej produkcji (Blizzard rozpieścił, a co!). Mam nadzieję, że rzeczony filmik nie będzie stanowić intra do gry...

Obawy nieuzasadnione, bo filmikami do Wiedźmina zajmuje się Platige Image, twórcy m.in nominowanej do Oskara "Katedry". Info o tym jest tutaj. A "World of the Witcher" to podobno tylko na szybko zrobiony materiał na E3. Choć lektor to porażka. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik zrobiony z artworków to nie to, czego oczekuję po poważnej produkcji (Blizzard rozpieścił, a co!). Mam nadzieję, że rzeczony filmik nie będzie stanowić intra do gry...

Obawy nieuzasadnione, bo filmikami do Wiedźmina zajmuje się Platige Image, twórcy m.in nominowanej do Oskara "Katedry". Info o tym jest tutaj. A "World of the Witcher" to podobno tylko na szybko zrobiony materiał na E3. Choć lektor to porażka. :?

Skoro tak jest że na E3 robi się coś na chybcika i byle jak to uważam że to bezsensowne... gdzie tu profesjonalizm? Ja bym wolał wcale się nie pokazywać niż pokazywać takie coś.

W porzadku, ale do wykonania tego trailera uzyto multum wykonanych wczesniej grafik koncepcyjnych i artworków. Dlatego też nie bardzo podoba mi się sklecenie czegoś z gotowca i prezentowanie jako nowy trailer.

Jak mówiłem nie barszo orientuję się w zaawansowaniu prac nad grą, ale skoro sytuacja wygląda tak, to jest faktycznie bardzo słabo. Skoro gierka powstaje tyle czasu a wykorzystuje się stare artworki i daje to na E3 to patrz akapit wyżej.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jako "członek";) ekipy tworzącej "Wiedźmina" odniosę się do kilku kwestii.

Na chwilę dziesiejszą mogę spokojnie powiedzieć:

The Witcher będzie klapą. Kolejną grą cieniem, Polskim cieniem.

Dlaczego tak sądzę? The Witcher, aby mieć jakiekolwiek szanse w starciu z przepotężną konkurencją Piranhy Bytes i Bethesdy, musiała by mieć jakąś cechę rozwiniętą do perfekcji. Coś, co byłoby po prostu w skali obecnej kokurencji najlepsze. Czegoś takiego nie ma.

Jak na to, że Twoja wiedza o naszej grze jest wyjątkowo niewielka (co bije niemal z każdej Twojej wypowiedzi) wygłaszasz bardzo zdecydowane opinie:) Zastanawia mnie skąd wiesz, które z cech "Wiedźmina" są rozwinięte do perfekcji, a które nie?:) Kiedy pierwszy Gothic startował na rynku również nikt nie wróżył mu sukcesu. Gra okazała sie jednak po prostu dobra. I w ten sposób Piranha wyrobiła sobie pewną markę - to najbardziej oczywiste działanie jakie mozna sobie wyobrazić: robisz dobrą grę i każdej następnej media poświęcają coraz więcej uwagi.

Istotą "Wiedźmina" nie jest dopracowana do perfekcji jedna cecha - w ten sposób powstaja właśnie słabe gry. Kiedy twórcy skupiają się tylko na grafice lub tylko na systemie walki... najczęściej wychodzą gry-kaszany. My staramy sie dokonać syntezy najwazniejszych dla gatunku RPG cech. Czy nam sie to uda czy nie, to inna sprawa. Wierzymy, że tak.

Dźwięk? Ha ha, porównajcie budżety. Ekipę Red Studio stać na parę sesji muzycznych jakichś grup, konkurencję na nieograniczone wynajęcie własnej orkiestry. Skorpik i jego dźwiękowy talent nie starczy, aby odnieść zwycięstwo nad clymi ekipami weteranów walczącymi z tym tematem od lat.

Wybacz, ale opowiadasz jakieś niestworzone historie :) Muzyka rządzi się trochę innymi prawami niz np. grafika. Tu nie ma obiektywnego pojęcia co jest "dobre" a co "słabe". Jeden człowiek może stworzyć soundtrack-arcydzieło do gry (patrz "Alone in the Dark 4" - jeden z najlepszych soundtracków do horrorów nagrany prawie wyłącznie na przesterowanej w różny sposób gitarze, przez jednego faceta). W każdym razie na pewno fakt, że ktoś ma kasę na orkiestrę, nie gwarantuje mu rynkowego sukcesu;)

Grafika? Oblivionem cieszymy się już od miesiąca, Gothiciem 3 od września, a Wither będzie na gwiazdkę. Jedyna szansa, jaką może odnieść nad konkurencją, to optymalizacja silnika na tyle, aby działał na komputerach nie mogących sobie poradzić z Obkiem, np. moim. Ale fajerwerkami to to nie zaimponuje.

a). The Witcher nie wyjdzie na gwiazdkę.

B). 3 częścią Gothica to chyba się jeszcze nie cieszymy, heh?:)

c). Co do braku fajerwerków to szkoda, że nie widziałeś miny ludzi z Bioware kiedy wpadli na nasze stoisko na ostatnim E3 - nie mogli uwierzyć, że "to to" (Witcher) powstało na ich silniku.

Nie twierdzę, że "Wiedźmin" będzie najładniejszą grą jaka kiedykolwiek powstała, ale wstydzić sie nie ma i nie będzie czego.

Fabuła? Z tego co słyszałem, to nie dość, że sztampowe, to jeszcze naciągane. Gdyby to była chociaż historia na miarę realnego Wiedźmina... to by było bardzo dobrze. Ale tutaj... boję się. Andrzej Sapkowski tylko zaakceptował scenariusz. Ale zy zna ktoś jego komentarze odnośnie tego scenariusza?

"Z tego co słyszałem" to mało chyba wiesz o naszej grze:) Fakt jest taki, że scenariusz pisali polscy autorzy fantasy Jacek Komuda i Maciej Jurewicz, znani również jako twórcy 'papierowego' systemu role-playing "Dzikie Pola". Obydwaj znają twórczość Sapkowskiego bardzo dobrze. Wydaje mi się, że takie wyjście jest optymalne.

Szanse że The Witcher nie będzie klapą są niwielkie. tylko olbrzmi komercjalny sukces może zapewnić Red Studio przetrwanie i dobrą przyszłość. Potrzeba promować Polską markę. Trzeba stać się rozpoznawalną firmą na świecie aby posypali się proucenci i sponsorzy, a także specjaliści. Gdyby wiązało się to z wielką forsą, to i John Carmack by się nauczył polskiego. :)

John Carmack niech się zajmuje Doomem i FPS'ami. :D My się zajmujemy RPG... To, co piszesz to nie do końca prawda. Gra nie musi sie sprzedać w oszałamiających liczbach by studio przetrwało. Musi się sprzedać w "odpowiedniej" (oszacowanej wcześniej) ilości by zapewnić zwrot kosztów - to przede wszystkim. Piszesz o Gothicu - zwróć uwagę, że pierwszy Gothic nie był wcale wielkim sukcesem kasowym. Druga część miała już zdecydowanie lepszą sprzedaż bo ludzie kojarzyli markę. Ale nadal Gothic nie zdobył rynku amerykańskiego - być może uda mu się to z 3 częscią. Tak się właśnie buduje markę - latami. Rzadko kiedy jedna gra osiąga maxymalny sukces i z miejsca winduje grupę developerów na szczyt...

Także, trochę więcej wiary a przede wszystkim więcej sprawdzonych informacji przed wydaniem opinii :) Naprawdę, nie trzeba w nas wierzyć tylko dlatego, że "jesteśmy z Polski" i "wypromujemy polską markę". My po prostu chcemy zrobic dobrą grę RPG i tyle :) - choćby dlatego warto zainteresować się "Wiedźminem". Pozdrawiam wszystkich!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nareszcie ktoś z CDPR się odezwał. Fajnie, że się udzielasz Dziadu.

A tu jest screen nowego interfacu Wiedźmina. Wygląda... normalnie. :wink: Niczym nie szokuje wg mnie. Mam tylko nadzieję, że zamiast obrazku Geralta, będzie model 3D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jest screen nowego interfacu Wiedźmina. Wygląda... normalnie. :wink: Niczym nie szokuje wg mnie. Mam tylko nadzieję, że zamiast obrazku Geralta, będzie model 3D.

To jest interfejs sprzed jakichś trzech lat... Nowy wygląda... hmmm... troszkę inaczej :wink:

I fajnie, że Dziadu się udzielił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, a news na stronie o nim jest z 13 maja. :D Chodzi mi oczywiście o ten screen na dole, a nie na górze strony. Tamten jest z czasów gdy nie było nawet Geralta.

A tu są 3 screeny z rzucania czaru przez Geralta na filmiku z gry. Tylko ten koleś nie bardzo mi Geralta przypomina. :? To podobno mocno autorską wizją panów z Platige Image, którzy tworzą filmy i wiedźmin ma związane włosy. :D Dziwnie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to ten "Geralt" ?

Konkretnie to Sir Giraldus, poeta, bard, towrzysz niezrównanego Jaskra. Wytrawny mówca, inteligent, ponoć doskonały kochanek, jest też całkiem niezły w robieniu mieczem. Ot, najkrótsza z możliwych charakterystyk.

EDIT: Do posta poniżej: wczoraj miałem maturę ustną z Polskiego, 20 na 20 punktów, jakby kto pytał. A wszystkie powyższe informacje są prawdziwe, wiedziałbyś, gdybyś przeczytał sagę :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole ta druga wypowiedz :)

@up

Co masz/miales z Polaka ?!

Kolego, na twoje paręnaście postów nie znalazłem jednego z sensem. Zacznij pisać jak należy, bo się pogniewamy. Za perfidny stats wylatuje się stąd szybciej niż wiewiórki z dziupli na święto wiosny. - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale Tomasz EB tak i tak nadal "na chwilę dziesiejszą może spokojnie powiedzieć:

The Witcher będzie klapą. Kolejną grą cieniem, Polskim cieniem."

A ekipie CDProjekt gratuluję poważnego sukcesu i życzę dalajeszej równie owocnej pracy, tak abyśmy za rok mogli już grać w jedną z najlepszych gier rpg. Ufam, że suckes na E3 tylko zmobilizuje jeszcze bardziej twórców gry aby nie zawiedli oczekiwań i nadzieji graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju najlepszych informatyków, którzy wygrywają międzynarodowe konkursy programowania do niedawna nie mieliśmy czym się chwalić. Powoli ten obraz jest zmieniany. Był już Chrome, Xpand Rally, Painkiller. Gry te były dobre, ale nia ma się co oszukiwać, hitami światowymi nie stały się. Teraz może to się zmienić. Nadchodzi The Witcher, który może zmienić tę opinie o Polsce i jej możliwościach tworzenia dobrych gier. Na początku nie byłem entuzjastycznie nastwaiony do tej produkcji, ale czym więcej informacji usłyszałem, tym bardziej zaczyna mnie interesować. Zaś zamieszczone ostatnio screeny są po prostu urzekające. Szkoda tylko, że premiera dopiero w 2007 roku. Wolałbym termin tegorocznej Gwiazdki, ale cóż trzeba będzie czekać dłużej. Bo nie chodzi o to by złapać króliczka, ale by gonić go. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że premiera dopiero w 2007 roku. Wolałbym termin tegorocznej Gwiazdki, ale cóż trzeba będzie czekać dłużej. Bo nie chodzi o to by złapać króliczka, ale by gonić go. :)

Niestety gra będzie wydana dopiero w 2007 i mam powód do obaw,że silniczek gry będzie już wtedy przestarzały...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że premiera dopiero w 2007 roku. Wolałbym termin tegorocznej Gwiazdki, ale cóż trzeba będzie czekać dłużej. Bo nie chodzi o to by złapać króliczka, ale by gonić go. :)

Niestety gra będzie wydana dopiero w 2007 i mam powód do obaw,że silniczek gry będzie już wtedy przestarzały...

Bez przesady. Różnica pomiędzy gwiazdką 2006 a wiosną 2007 nie jest znowu taka duża. A już 24 maja zaczyna się kolejny Tydzień z Wiedźminem. :D A to oznacza, że znowu panowie z CDPR pokażą nam masę nowych screenów. A ja po cichu liczę na film z gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gra będzie wydana dopiero w 2007 i mam powód do obaw,że silniczek gry będzie już wtedy przestarzały...

Aurora sama z siebie jest mocno przestarzała - to fakt, ale po naszych CD Projektowych przeróbkach nie powinno być żadnego problemu z wydaniem gry na wiosnę 2007:) Na pewno nikogo grafika w "Wiedźminie" nie odrzuci :D, a wręcz przeciwnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]
Niestety gra będzie wydana dopiero w 2007 i mam powód do obaw,że silniczek gry będzie już wtedy przestarzały...

Aurora sama z siebie jest mocno przestarzała - to fakt, ale po naszych CD Projektowych przeróbkach nie powinno być żadnego problemu z wydaniem gry na wiosnę 2007:) Na pewno nikogo grafika w "Wiedźminie" nie odrzuci :D, a wręcz przeciwnie.

Grafika na pewno nie, ale reszta......?

W stosunku do Wiedźmina jestem ogromnym sceptykiem. Nic na to nie poradzę, gra powstaje TAK DŁUGO, że daje to do myślenia... Duke Nukem Forever się kłania, bo zaczeliście mniej więcej w tym samym czasie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Aurora sama z siebie jest mocno przestarzała - to fakt, ale po naszych CD Projektowych przeróbkach nie powinno być żadnego problemu z wydaniem gry na wiosnę 2007:) Na pewno nikogo grafika w "Wiedźminie" nie odrzuci :D, a wręcz przeciwnie.

Widzialem Wiedzmina na zeszlorocznych targach w Lipsku i faktycznie gra wygladala doskonale. BTW - zdradzisz, czy w tym roku w Lipsku bedzie mozna juz samemu cos przy Wiedzminie poklikac? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Aurora sama z siebie jest mocno przestarzała - to fakt, ale po naszych CD Projektowych przeróbkach nie powinno być żadnego problemu z wydaniem gry na wiosnę 2007:) Na pewno nikogo grafika w "Wiedźminie" nie odrzuci :D, a wręcz przeciwnie.

Widzialem Wiedzmina na zeszlorocznych targach w Lipsku i faktycznie gra wygladala doskonale. BTW - zdradzisz, czy w tym roku w Lipsku bedzie mozna juz samemu cos przy Wiedzminie poklikac? :)

Faktycznie to co udostępnia CDPR to zapowiada się że gra będzie świetnie wyglądać, ciekawe tylko jak będzie z optymalizacją silnika pod pracę na polskich PC`tach;P. Fakt że jest to silnik NWN daje nadzieję że będzie to nieźle śmigać, z drugiej strony wszystkie te dodatkowe bajery mogą zrobić z gierki drugiego Obliviona <też sztucznie nadmuchany silnik Morr`ka>. W każdym razie można liczyć na to że twórcy znają polskie realia;).

Dobrej wiary jestem w każdym razie i liczę na to, że za kilka lat polska zostanie tytanem piecowych produkcji;P

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika na pewno nie, ale reszta......?

W stosunku do Wiedźmina jestem ogromnym sceptykiem. Nic na to nie poradzę, gra powstaje TAK DŁUGO, że daje to do myślenia... Duke Nukem Forever się kłania, bo zaczeliście mniej więcej w tym samym czasie ;)

Bez przesady. Książe powstaje od 8 lat bodajże - do takiego wyniku sporo nam jeszcze brakuje :D

Każdy fan RPG wie dobrze, że takie gry jak BG czy np. Gothic 1 powstawały po kilka lat. Po prostu rozbudowany erpeg to nie strzelanina FPP - tu sama praca nad scenariuszem i fabułą zajmuje długie miesiące.

Zespół zajmujący się "Wiedźminem" w pewnym momencie został wymieniony prawie w 100%. Zmieniła się również koncepcja gry (mniej action a więcej RPG). Od tamtej pory praca idzie bardzo sprawnie - a muszę zaznaczyć, że nowy zespół robił właściwie wszystko od początku... czyli czas pracy poprzedniego teamu w zasadzie się nie liczy.

Rozumiem, że jesteś sceptykiem (i masz do tego pełne prawo) Helmutt, ale trzymajmy się faktów :wink: - z naszą grą nic złego się nie dzieje: wszystko idzie do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Rozumiem, że jesteś sceptykiem (i masz do tego pełne prawo) Helmutt, ale trzymajmy się faktów :wink: - z naszą grą nic złego się nie dzieje: wszystko idzie do przodu.

Jeżeli tak - to po prostu będę czekał aż się ukaże. Chociaż i tak pewnie na moim kompie nie pójdzie. Cóż, pantha rei jak rzekł pewien Heraklit. Z Efezu, czy skąś tam..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Polacy, mamy dziwną skłonność do krytykowania wszystkiego co polskie. Jak widać wśród graczy istnieje ogromna grupa osób, która na widok polskiej gry rozpoczyna narzekania (tak na marginesie - gdyby mi ktoś chciał wypomnieć, że też krytykuję polskie gry, to nie jest to prawda - ja po prostu krytykuję WSZYSTKIE gry :D). Nie wiem dlaczego. Zwłaszcza jest to dziwne w stosunku do Wiedźmina - którego jeszcze nie ma! Nie rozumiem jak można narzekać grę której nikt nie widział. Owszem, długi czas produkcji zazwyczaj nie wróży nic dobrego, ale dajmy im szansę.

I na koniec słówko o grafice - od kiedy to grafika w cRPG-ach ma jakieś znaczenie? Jeżeli nie przeszkadza i jest czytelna to OK i mnie to wystarcza.

W RPG najważniejszy jest klimat i fabuła. Potem (ze względu na specyfikę cRPG) system walki i rozwoju postaci, a dopiero na szarym końcu grafika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topik o przyszłej spektakularnej klapie tego przereklamowanego polskiego erpega ;]

Napewno nie klapie! Z tego co widac po screenach i zapowiedziach widac ze Wiedzmin bedzie w czołówce RPG! Oby...oby nie podzieliła losu filmu i systemu RPG (papierkowoego) bo ksiażka jest absolutnie fantastyczna.

Hry, hry - kajam się, ale pisałem to w chwili, gdy szanse na powodzenie tego projektu były gdzieś w okolicach zera absolutnego :P - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...