Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Gra świetna, ale żałuję, że tak dlugo trzeba czekać na dwójkę... I martwi mnie trochę Powrót Białego Wilka. Uważam, że po dwójce CDPRED powinno dkokończyc Powrót Białego Wilka, potem zaś przenieść dwójkę na konsole. To byłoby chyba dobre rozwiązanie.

Tak, najlepiej nich konsolowi gracze czakają 10 lat na każdą grę z pc...

A co do PBW to ma się to tak, że miał wyjść (ta sama gra, historia itd co W1) na konsole, na nowym silniku, z lepszą grafiką i walką. Ale CDPR jak jż zrobiło nowy silnik, grafikę i walkę, to uznało, że fabułę też zrobimy nową i opchniemy znowu na wszystkie platformy. Tatatadam! (famfary)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że z orenami z poprzedniej części, to będzie tak, że akcja będzie osadzona w innym królestwie i temerska waluta bardzo mało warta, np 100 orenów = 1 coś. :tongue:

W takim wypadku ceny też musiały by się zmienić, bo było by to trochę bez sensu. W każdym razie wyjdzie na to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra świetna, ale żałuję, że tak dlugo trzeba czekać na dwójkę... I martwi mnie trochę Powrót Białego Wilka. Uważam, że po dwójce CDPRED powinno dkokończyc Powrót Białego Wilka, potem zaś przenieść dwójkę na konsole. To byłoby chyba dobre rozwiązanie.

I tak prawdopodobnie będzie. Projekt PBW został zawieszony z powodu braku funduszy i gdy pecetowa wersja "Zabójcy Królów" przyniesie oczekiwane, bądź większe :P zyski, projekt zostanie wznowiony :) Tak słyszałem i wydaje mi się to prawdopodobne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyglądałby jak Wiedźmin 2, to czemu nie? Z innym systemem walki sam bym kupił, fajnie by było wreszcie pograć w tę grę, nie mając dosyć po 15 minutach sekwencji bojowych.

Mam sporo znajomych konsolowców i po 1: gry na konsole kosztują ich 2x tyle co na pc, więc nie biorą byle czego. Po 2 wiekszość już zapewne grała w W1 na pc, więc znając fabułę nie ma co odświerzać starego kotleta, nawet jeśli jest przyprawiony na nowo. A po 3 to sam sobie odpowiedziałeś : "Jeśli wyglądałby jak Wiedźmin 2". Jeśli wyglądał by jak wiedźmin 2 to każdemu lepiej wziąć wiedźmina 2 niż takie pół-pół nie wiadomo co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że z orenami z poprzedniej części, to będzie tak, że akcja będzie osadzona w innym królestwie i temerska waluta bardzo mało warta, np 100 orenów = 1 coś. :tongue:

To co piszesz byloby możliwe tyko wtedy, gdyby akcja gry działa się n terytorium Nilfgaardu. To właśnie nilfgardzki floren był najsilniejszą walutą w tym świecie (w świecie Geralta). To zaś nieprawda, bo z tego co wiem to akcja będzie osadzona na granicy Temerii i Kaedwen (albo Aedirn), czyli państw o równie słabej walucie.

@Up

Już widzę te kolejki konsolowych graczy, którzy rzucają się na remake gry z przed paru lat...

Nie patrz na to od tej strony. To będzie po prostu prequel Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, ileż to gier zostało wydanych w ten sposób?

Żeby daleko nie szukać: Call of Juarez: Więzy Krwi to prequel pierwszego Call of Juarez. I graczom to nie przeszkadzało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pankamilek

Możliwe, że masz rację :). Ja jednak myślę, że nawet jeśli by im to wypaliło, to nie na skalę jaką by chcieli.

Po 1 część potencjlanych kupców grała już w grę na Pc, a sama grafika ich nie zachęci do wydania drugi raz (i to dwa razy tyle) w sumie na to samo, co już mają.

Natomiast po 2 pod koniec 2010 i na początku 2011 (data premiery w2 i teoretycznie mozliwa tegoż preqiela) wychodzi taka masa dobrych (i gorszych) oraz świetnych gier iż przypuszczam, że gracz z przeciętnym portfelem (szczególnie konsolowy gracz) będzie się zastanawiał raczej skąd wziąć a nie na co wydać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jakby robili znowu Powrót Białego Wilka, to raczej później, bo tak to już by coś o tym było wiadomo... Pewnie kwestia pozostaje zawieszona aż do sprawdzenia, jak Wieśkowi 2 się powiedzie na konsolach.

Tych nabywców, którzy już w W1 grali, nie jest znowu tak dużo (trochę ponad milion, jeśli dobrze pamiętam - głównie z mało zyskownych rynków środkowoeuropejskich), a sporo mogłoby być zainteresowanych remake'iem na innej mechanice, z bardziej złożonym gameplayem (w końcu W2 ma umożliwiać choćby "przeskradanie") i z lepszą grafiką. Na tyle, że nie zdziwiłbym się, gdyby... wyszedł również na PC!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że Powrót raczej nie był kierowany do polskich graczy. Tym bardziej, że był robiony przez Francuzów (o ile mnie pamięć nie myli). A jeśli go robili z myślą o Zachodzie, to znaczy, że raczej mało ich interesuje kto grał, a kto nie grał w W1. Na Zachodzie, szczególnie na konsolach, rynek byłby i tak wystarczająco chłonny. Gdyby jeszcze W2 zrobił głośną premierę, gra reklamowana jako jego prequel miałaby spore szanse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, SplaTt333 poruszył interesującą kwestię - W2 wychodzi w BARDZO gorącym okresie wydawniczym, jeśli idzie o RPG. Równolegle z nową odsłoną jednej z najbardziej hype'owanych marek (Dragon Age II), restartem kultowej sagi (Deus Ex: Human Revolution) i niedługo po innej grze z kultowej serii (Fallout: New Vegas). Do tego jeszcze Arcania, Two Worlds II i Fable III. I nawet Guild Wars 2 bym jeszcze doliczył, bo choć MMO zapowiada się bardziej rolplejowo niż niejeden rolplej. :) Trochę się martwię, czy to nie wpłynie czasem negatywnie na sprzedaż Assassins of Kings. Zresztą sam jestem przykładem osoby, u której prawdopodobnie wpłynie - nowy Deus Ex ma u mnie zdecydowany priorytet, a i do DA2 i FNV podchodzę z mniejszą rezerwą niż do W2 (choć przyznaję, że po trailerach i zapowiedziach drugi Wiesiek prezentuje się... na drugim miejscu, po Deusie ; ) ), bo mam po prostu znacznie większe zaufanie do Obsi i BioWare'u niż do REDów.

Więc jak myślicie - jest to dla Wieśka niepokojące? Pamiętajcie, że hype na tę grę dotyczy właściwie tylko Polski, na Zachodzie jest raczej - góra - "dostrzegany". Może będzie obsuwa?...

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to co BioWare chce zrobić z Dragon Agem (czyli zamienienie go w Mass Effecta) troszkę fanów pierwszej części zniechęci i poszukają oni innego RPG fantasy. Poszukają, poszukają... I znajdą Wiedźmina 2 :P Moim zdaniem jeżeli chodzi o erpegi w świecie fantasy, to Wiesiek drugi prezentuje się najciekawiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą sam jestem przykładem osoby, u której prawdopodobnie wpłynie - nowy Deus Ex ma u mnie zdecydowany priorytet, a i do DA2 i FNV podchodzę z mniejszą rezerwą niż do W2 (choć przyznaję, że po trailerach i zapowiedziach drugi Wiesiek prezentuje się... na drugim miejscu, po Deusie ; ) ), bo mam po prostu znacznie większe zaufanie do Obsi i BioWare'u niż do REDów.

Pamiętaj, że mało kto wierzy w pierwszego Wiedźmina, niewielu optymistycznie spoglądało na pracę RED-ów. I nie muszę chyba mowić, że wszystkim niedowiarkom RED-zi pokazali i to w znakomitym stylu, że potrafią robić gry.

Co się zaś tyczy tego okresu - na PC może być problem, zwłaszcza, że duża część po prostu ściągnie z neta, jednak jest juz community Wiedźmina, są fani wyczekujący z niecierpliwoścą na grę i to jest już jakaś baza. Jednak uważam, że gdyby Wiedźmin 2 wyszedł równolegle na wszystkie platformy, to sprzedaż na zachodzie byłaby ogromna jak na polską grę. W granicach 3 milionów.

I nie mozna traktować powrotu Białego Wilka jako ''jedynke z lepszą grafiką'' bo twórcy mówili, że niedoróbki będą poprawione, i fabuła trochę przemodelowana (jest taka sama, ale poprowadzona w taki sposób, żeby się nie nudziło graczowi, tak jak to miało miejsce np. w Kaer Morhen, potem na Podgrodziu dużo nudy a w końcu coś się dzieje), więc to nie jest ten sam produkt, odgrzewany kotlet. To raczej nowy kotlet w nowej panierce z czymś smakowitym w środku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gatunek w tym przypadku akurat nie ma znaczenia. Wydawane są ciągle prequele, więc dlaczego nie może być wydany prequel Wiedźmina 2?

No tak, ale wydaje mi się, że obie gry są tak związanie w fabularnie(tak mi się wydaje w drugiego Wiedźmina jeszcze nie grałem...), że grając tylko w Zabójców Królów znałbyś zakończenie i niektóre wątki fabularne z jedynki.

Chyba, że CD Projekt RED myśli o wydaniu pierwszej części na konsole i postara się taki spoilerów nie robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wydaje mi się, że obie gry są tak związanie w fabularnie(tak mi się wydaje w drugiego Wiedźmina jeszcze nie grałem...), że grając tylko w Zabójców Królów znałbyś zakończenie i niektóre wątki fabularne z jedynki.

Chyba, że CD Projekt RED myśli o wydaniu pierwszej części na konsole i postara się taki spoilerów nie robić.

Powiem tak: najpewniej PBW nie zobaczymy już nigdy. Ale możliwe jest też, że po dobrej sprzedaży Wiedźmina 2 na PC...chociaż nie, bo wtedy dwójka na konsole wyszłaby o wiele później, co nie ma sensu....

Obstawiam jednak na wydanie prequela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli PBW miałby wyjść PO wyjściu W2 na PC, to kiedy miałby wyjść W2 na konsolę? Za 3 lata, kiedy gry będą już z pewnością 3x ładniejsze? No na prawdę, nie róbcie sobie jaj...

Rzeczywiście okres, w którym wyjdzie W2 może trochę zaburzyć jego sprzedaż - najpierw genialnie zapowiadająca sięarcania, kontynuacja najlepszej serii gier jaka kiedykolwiek powstała. Później kolejne tytuły, dość dobrze zapowiadający się Two Worlds 2 (chociaż jak będzie choćby minimalnie podobny do "jedynki" to sobie od razu odpuszczę kupno tej gry), Dragon Age 2 (chociaż coś czuję, że BioWare może się na przerobieniu go na styl ME przejechać). No i Fable 3, tym razem także na PC więc zainteresowanie będzie spore. Nie wiem, może na DeusExa też ktoś czeka (ja tam raczej nie).

Jednak z 2 strony taki wzmożony okres rpg może spowodować, że ludzie bardziej się zainteresują kolejnym rpg - tj. W2.

Jedno jest jednak pewne - W2 będzie porównywany do innych gier z tego okresu i w dużej mierze od tego jak przy tym wypadnie, będzie zależeć jego długofalowy sukces (bo nikt nie powiedział, że gra musi się sprzedać w milionach w dniu premiery - ważne, że przez następne miesiące będzie się bardzo dobrze sprzedawać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest jednak pewne - W2 będzie porównywany do innych gier z tego okresu i w dużej mierze od tego jak przy tym wypadnie, będzie zależeć jego długofalowy sukces (bo nikt nie powiedział, że gra musi się sprzedać w milionach w dniu premiery - ważne, że przez następne miesiące będzie się bardzo dobrze sprzedawać).

Nie mogę się do końca z Tobą zgodzić. Ogromny procent całkowitej sprzedaży gry stanowią pierwsze dni (ewentualnie tygodnie) po premierze. Bardzo ważne jest, jak na starcie sprzedaje się dana gra. A konkurencja w zasadzie się pospieszyła, Arcania, Two Worlds wychodzą dużo szybciej niż Wiedźmin 2. Zresztą Two Worlds nie nazwałbym konkurencją...raczej nieszkodliwą, jeśli juz.

Jednak w pierwszym kwartale 2011 wychodzi masa niekoniecznie RPG-ów, ale wyczekiwanych gier. I to może być istotny problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkurencja w zasadzie się pospieszyła, Arcania, Two Worlds wychodzą dużo szybciej niż Wiedźmin 2. Zresztą Two Worlds nie nazwałbym konkurencją...raczej nieszkodliwą, jeśli juz.

:D Arcania to już "wychodzi" od listopada 2009, więc nie tak znowu "przyśpieszyła" :D

Jednak w pierwszym kwartale 2011 wychodzi masa niekoniecznie RPG-ów, ale wyczekiwanych gier. I to może być istotny problem.

Masz rację, jednak RPG to taki gatunek gier, który fani tego gatunki kupują w pierwszej kolejności. Np. ja w tym okresie oczekuję jeszcze SW:TFU 2 i nowego CIV'ka, ale na pewno nie kupię ich przed "zaliczeniem" nowych rpg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że troche odbiegamy od tematu, miast skuypić się na tym, jaki może być Wiedźmin 2, wróżymy z fusów i przewidujemy jego sprzedaż. Która IMO powinna być wyższa od jedynki.

Może dla odmiany napiszcie jakie macie oczekiwania co do dwójki, jakie są wasze obawy lub co dobrego widzicie w pokazanym niedawno gameplayu?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...