Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

weeps

AMD vs. INTEL

Polecane posty

Witam, potrzebuje zestawu do 3000zł. Ma to być stacja + monitor. Złożyłem coś takiego proszę o ocenę i opinie który zestaw jest lepszy. Ceny z esc.pl

ZESTAW I

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

530 zł

Płyta główna:

AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/

305 zł

Pamięć RAM:

Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue

250 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

139 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI

599 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

90 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black)

169 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream2 600W

259 zł

Monitor:

LG W2343T-PF (16:9, 2ms, DVI, Full HD,)

639 zł

ZESTAW II

Procesor:

Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

679 zł

Płyta główna:

DFI LanParty DK /intel P55/

330 zł

Pamięć RAM:

Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue

250 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

139 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI

599 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

90 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black)

169 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream2 600W

259 zł

Monitor:

Benq G2222HDL (16:9, FullHD, 5ms, DVI, LED)

515 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z Core i5 będzie szybszy, ale jeśli masz aż 3000 zł, to warto zainwestować w Xeona 3440 lub już jakiegoś Core i7. Może to być nawet i7 950, lub tańszy z podstawką 1556, i7 860. Wszystkie te procki dobrze się kręci, ale ten i7 950 będzie wymagał droższej płyty. Ja jestem za Xeonem, który jest dobrym prockiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie drugi zestaw. i5-760 jest nieco wydajniejszy od 955, ale podkręca się znacznie lepiej od produktu AMD co czyni go znacząco lepszym rozwiązaniem. Nawet jak teraz nie zamierzasz podkręcać (bo w sumie nie ma po co), to na pewno zapas mocy się przyda w przyszłości.

Drugi zestaw jest dobry. Zmień tylko pamięci na Goodram Play 1600MHz, bo są nieco lepsze (mają niższe opóźnienia). Ponadto nie potrzebujesz zasilacza 600W! Fortron GHN 460W wystarczy z zapasem. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć albo na dopłatę do GTX460 1GB, albo na dopłatę do procesora Xeon X3440 (który posiada Hyper Threading, czyt. jest widziany jako 8-rdzeniowy procesor). Xeon starczy na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podkręcanie bez chłodzenia procesora nie jest niebezpieczne ? Na teraz zestaw wyglądał by tak

Procesor:

Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

759 zł

Płyta główna:

DFI LanParty DK /intel P55/

330 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Play

279 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

139 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI

599 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

90 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black)

169 zł

Zasilacz:

Fortron FSP460-60GHN 460W

159 zł

Monitor:

Benq G2222HDL (16:9, FullHD, 5ms, DVI, LED)

515 zł

CENA 3039.00

lub z Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ wychodzi

2959, jeżeli nie będę podkręcał to warto dołożyć do Xeona ?

Mógłbym zobaczyć jakieś testy potwierdzające że ten zasilacz wytrzyma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do procesora masz dołączone chłodzenie. Na standardowym chłodzeniu niby możesz podkręcić, ale nie polecam bo nie jest ono do tego stworzone. Ale, tak jak mówiłem nie ma powodu byś od razu po kupnie komputera chciał podkręcać procesor.

Wg mnie do Xeona dołożyć warto, bo starczy Ci na dłużej. Szczególnie, że dopłata nie jest duża. Jeśli jednak nie będziesz chciał dołożyć do Xeona, to weź kartę graficzną w wersji 1GB.

Generalnie co byś nie wziął, to zestaw będzie OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mam dylemat. Procesor czy Grafika...a co do GTX 460 slyszałem że ma wejście mini HDMI będzie trzeba dokupić taki kabel ? Rozumiem że w esc złożą mi komputer i jak go dostane tylko podłączyć monitor, instalacja systemu i śmiga ? Co z tym zasilaczem słyszałem że Corsair 400W jest też bardzo dobry, cena jego i tego Fortona jest bardzo przyzwoita ale nie wiem czy nie lepiej wziąć Ocz 500w i być pewnym ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już ja bym wziął Fortona 500W. Ale ten 460W powinien uciągnąć ten zestaw. A jest to dobry PSU. A cenowo też przyzwoity. Za 500W od Fortona płacisz już trochę ponad 200 zł. Zresztą OCZ, Chieftec czy inne dobre firmy dadzą radę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei...

1. Czy dopłacisz do karty, czy procesora to włąściwie kwestia gustu. Osobiście bym dorzucił do procesora, bo wtedy już go właściwie nigdy nie będziesz musiał zmieniać (bo nic znacznie lepszego pod tę platformę nie kupisz).

2. Niekoniecznie. Możesz też podłączyć kablem DVI, który powinien być dołączony do monitora. DVI i HDMI oferuje dokładnie taką samą jakość obrazu.

3. Żeby złożyli komputer, trzeba to wyraźnie napisać w opisie zamówienia. Inaczej dostaniesz komponenty osobno.

4. Corsair CX400 jest bardzo dobry, ale jego moc może być niewystarczająca przy podkręcaniu. Przy Fortronie nie masz się już co martwić, więc spokojnie go możesz brać. Jak chcesz mieć większy zapas to weź Fortron GHN 500W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh :) Skoro nie mam sie co martwić to dlaczego kolega Balduran poleca Fortona 500W ?;> Nie ma mowy o żadnym podkręcaniu ^^ jak na razie nie stać mnie na chłodzenie + jakbym coś spalił to lepiej nie mówić. Tak więc jestem skłonny dołożyć do Xeon'a tylko martwi mnie fakt że ma on 2,53 a I5 ma 3,33 w trybie Turbo. Moglibyście się do tego ustosunkować ? Jak to się ma w grach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podkręcania to i te 400W od Corsaira starczy. Z 500W to już masz naprawdę spory zapas.

Xeon też ma Turbo. Nie podbija co prawda ono zegarów tak wysoko jak w i5 (dochodzi do 2,93GHz), ale różnica nie jest duża. Różnica jest niewielka, a nawet jakby Ci przeszkadzało to jest łatwa do zniwelowania przez podkręcanie (w takim małym stopniu podkręcić możesz nawet na standardowym chłodzeniu). Natomiast Xeon posiada Hyper Threading, czego i5 nie nadrobi podkręcaniem.

Trzeba jeszcze dodać że Turbo nie jest strasznie efektywne. Tylko jeden rdzeń jest podbijany do 3,33GHz (czy tam 2,93GHz), a reszta pracuje z niższymi taktowaniami (choć i tak wyższymi niż standardowo). Podkręcając ręcznie osiąga się lepsze efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki, jakbym wziął zasilacz za +200zł to musiałbym zrezygnować z Xeona a tak nie będę mogł podkręcać z Fortronem 460 ale nie szkodzi bo nie miałem zamiaru. Chyba nie da rady zaoszczędzić do karty 1GB. Nie szkodzi :) ostatecznie zestaw wygląda tak:

Procesor:

Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

759 zł

Płyta główna:

DFI LanParty DK /intel P55/

330 zł

Wentylator:

-

-

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Play

279 zł

Druga pamięć RAM:

-

-

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

139 zł

Drugi dysk twardy:

-

-

Kieszeń HDD:

-

-

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI

599 zł

Karta dźwiekowa:

-

-

Głośniki:

-

-

Napęd FDD:

-

-

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

90 zł

Karta sieciowa:

-

-

Tuner TV:

-

-

Klawiatura:

-

-

Mysz:

-

-

Podkładka pod mysz:

-

-

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black)

169 zł

Zasilacz:

Fortron FSP460-60GHN 460W

159 zł

Listwa zasilajaca:

-

-

Monitor:

Benq G2222HDL (16:9, FullHD, 5ms, DVI, LED)

515 zł

Ostatnie pytanie do Balduran'a dlaczego uważasz że monitor lepszy będzie w wersji HD a nie HDL ?:) Jeżeli na esc napisze że "Proszę o złożenie komputera" to złożą czy trzeba to jakoś dosadniej powiedzieć ? Chyba można było dopisać coś zeby wysyłka kosztowała 1PLN, przypomnicie mi jak to było ?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)a co do GTX 460 slyszałem że ma wejście mini HDMI będzie trzeba dokupić taki kabel ?

Rozumiem że w esc złożą mi komputer i jak go dostane tylko podłączyć monitor, instalacja systemu i śmiga ?

Jako, że ze 100% pewnością mogę odpowiedzieć na te dwa pytania to odpowiadam. ^^

Ad.1 - Ja z kartą Gigabyte GTX 460 1gb dostałem (była dołączona) taką małą przejściówkę miniHDMI -> HDMI. Tak więc wpinasz ją w gniazdo, do niej normalny przewód HDMI i do monitora. Śmiga bez problemów. :)

Ad.2 - Tak w esc.pl wszystko ci ładnie poskładają, bez żadnych plomb i jeszcze szybko się wyrobią. Wiem bo sam w tym tygodniu dostałem od nich sprzęt. ;)

EDIT: Ja na Twoim miejscu wziąłbym ten monitor (http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_248&products_id=18596). Sam taki zamówiłem i nie żałuję pieniędzy. ^^ Fajny zestaw gniazd (DVI, HDMI, USB, Audio), do tego głośniki - choć wiadomo, że do niczego one się nie nadają. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla Ciebie przestrogę - kupując płytę główną DFI - nie będziesz miał aktualizacji biosu, nie będziesz miał gwarancji ani możliwości dzwonienia pod infolinie DFI - DFI jest wyprzedane nie mam jej.

Idąc dalej, proponował bym Ci do karty wersję od MSI (Cyclone) bo jest chłodniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlora, dobrze ze powiedziałeś. To może jakaś inna płyta główna w tej cenie ? Monitor droższy trochę zastanowię się ale chyba zostanę przy tamtym, jest brzydszy ale 50zł w kieszeni. Miałem nie przekroczyć 3000 ale się nie udało. Martwi mnie co z tą płytą główną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, w razie awarii jestem 300-400zł w plecy więc nie wiem czy warto...ale niech będzie. Mam nadzieje że te 2,53 na każdym rdzeniu w Xeonie nie będzie mnie za pół roku ograniczać...w ostatnim komputerze płyta główna padła 2 razy...:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha więc nie ma się o co martwić :). Jak patrze na wymagania Metro 2033 to nie sądzicie że nie podkręcany Xeon może nie wystarczyć ? Zalecany procek 4 x 3.0. Wydaje 3000zł i nie zagram w najnowsze tytuły na Full detalach. Skomplikowana sprawa. A może jednak Phenom II i sprobowac z GTX 470 cos zlozyc ? Sam już nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

460W to nie takie styk... Ale w sumie dopłata do wersji 500W to tylko 20zł, więc rozważyć można.

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=6819

Wersji APN nie bierz, bo to jest budżetowa seria Fortrona, nie warto jej kupować. Jak już to GHN.

Wtedy spokojnie możesz podkręcać ile chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...