Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

weeps

AMD vs. INTEL

Polecane posty

Jak patrze na wymagania Metro 2033 to nie sądzicie że nie podkręcany Xeon może nie wystarczyć ? Zalecany procek 4 x 3.0.

Na kompie athlon 64 2.7Ghz, 4GB ram. gtx285 uzyskałem w Metrze wysokie detale, dx10 i rozdziałkę 1680x1050 przy 20-50fps. A na tym z sygny wysokie, dx10, 1920x1080 (choć na trzech monitorach w tym jeden telewizor fullhd uzyskałem tyle samo fps) miałem ok. 25-60fps. byłem w szoku gdy porównałem dwa kompy, gdzie jeden jest mocno ograniczony prockiem. Na pierwszym po prostu miałem zazwyczaj trochę mniej fps, zwłaszcza przy akcjach.

albo na dopłatę do procesora Xeon X3440 (który posiada Hyper Threading, czyt. jest widziany jako 8-rdzeniowy procesor).

Raczej ma 4 fizyczne rdzenie a każdy rdzeń (przy wł. ht) oblicza 2 wątki co daje przy grze, która wykorzystuje np. te 2 rdzenie trochę więcej fps.

Choć w systemie jest widziany jako 8 rdzeni. Służę pomocą;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ma 4 fizyczne rdzenie a każdy rdzeń (przy wł. ht) oblicza 2 wątki co daje przy grze, która wykorzystuje np. te 2 rdzenie trochę więcej fps.
Oczywiście masz rację, chciałem po prostu napisać zrozumialej co dla szarego użytkownika oznacza HT ;)

Co do większego potencjału OC Xeona się nie zgadzam, bo nie ma nic co by za tym przemawiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego Xeon ma większy potencjał OC

Może i potencjał ma spory, ale w praktyce jest to różnie. Ostatnio przekonuję się, że fakt, że to serwerowy procek nie daje mu jakiejś ogromnej przewagi. Kręci się podobnie do i7. Za największą jego zaletę można mieć 8 wątków. Z tym OC bym uważał. Niektóre sztuki ostatnio okazują się małymi niewypałami. Na szczęście to nieliczne przypadki. W każdej serii znajdzie się czarna owca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...