Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Memol

Kartowy dylemat

Polecane posty

Chciałem kupić nowy komputer po bardzo okazyjnej cenie jednak po porównaniu danych technicznych wydaje mi się że moja stara karta jest lepsza od tej nowej tym bardziej że ta nowa to model ekonomiczny. Chodzi mi od modele Sapphire HD 3870 512GB GDDR4 (stara karta) oraz NVIDIA? GF GT430 1GB PAMIĘCI DDR3. Prosiłbym o jednoznaczną ocenę która karta jest lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA? GF GT430 1GB PAMIĘCI DDR3 jest w cenie 250-280zł. Za podobną kasę można dorwać radeona 4850 1GB od Asusa który kosztuje (na ram.net.pl) bodajże 315zł a jest dużo lepszą konstrukcją. Podaj konf tego kompa to się zobaczy czy okazja ;D

EDIT: Moim zadnie do gry i tak lepszy będzie radek 3870 ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej "okazji" brałbym procesor, pamięci i ew. napęd optyczny. Na resztę bym nie spojrzał.

I masz rację, 3870 jest lepsza. Tu masz test tej karty (430). Najbardziej rozbawił mnie opis

IDEALNA DO GIER!
Tak, szczególnie tych obsługujących DX11 :wink: W ogóle ta cała aukcja to niezły kabaret.

Za niewiele więcej można dostać dużo lepszego kompa:

Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 208.00 zł

Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ) 166.00 zł

Samsung nagrywarka DVD SH-S223C czarny OEM 74.00 zł

Goodram DDR3 4GB(2x2GB) PC1333 CL9 208.00 zł

AMD Athlon II X4 635 AM3 BOX 320.00 zł

Asus ATI Radeon HD4850 1GB DDR3/256bit DVI PCI-Express 329.00 zł

CoolerMaster Elite 370 RC-370-KKN1 159.00 zł

Corsair CMPSU-430CXEU 430W 161.00 zł

Razem - 1625.00 zł (techplanet.l)

Dobry czterordzeniowy procesor, dobra karta graficzna, przewiewna obudowa i pewny zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie! W sumie to myślę że po prostu zmodernizuje starego kompa kupując nową płytę główną, pamięć i procka. Bo nie potrzebuje ani nowej obudowy, napędu, dysku a już na pewno nie zasilacza (650W jest więc luz). A na kartę graficzną przyjdzie jeszcze czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie najgorszy proponuję:

AMD Phenom II Quad Core X4 945 AM3 BOX - 485zł

MSI 770-G45 AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) - 234zł

A-Data DDR3 4GB(2x2GB) PC1600 Gaming Series CL9 - 256zł

Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-Express - 656zł

Razem 1631zł (techplanet.pl)

Masz tu bardzo mocny procesor razem wydajną kartą graficzną, 4GB RAM i płytę główną dobrą do OC. Jeśli niemożliwa jest dopłata zmień procesor na Athlona II 635/640 lub odejmij 2GB RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta obsługuje niektóre procesory AM3 (klik) . Teoretycznie można by tu wsadzić np. Athlona II x4 640 oraz GTX 460 1 GB (kosztowało by to ok. 1000 zł). Zmiana płyty, pamięci i procka jest lepszym pomysłem. Cokolwiek byś nie wybrał, na pewno będzie to lepsze niż kupno tego kompa z allegro.

Zestaw eddy1 możesz brać spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno techniczne pytanie. Jakie muszę wykonać czynności w systemie żeby normalnie się uruchomił i nie było potrzeby jego reinstalacji? Ostatnim razem jak zmieniłem części i włączyłem kompa to nie chciał się uruchomić i byłem zmuszony do formata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co najlepiej byłoby i tak zrobić formata, bo potem walka ze sterownikami od twojego starego sprzętu, czasami system nie stabilny. Można spróbować ale przedtem usuń wszystkie stare sterowniki Driver Cleanerem, nagraj wszystkie ważne dane na płytę/pendrive'a i spróbuj uruchomić system jak będzie odmawiał posłuszeństwa to tylko format.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...