Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Zamówiłem EK Risena 2. Gra mnie raczej nie interesuje, ale jeśli nakład edycji kolekcjonerskiej rozejdzie się w miarę szybko tak że do premiery już nie będzie to nie anuluje zamówienia. Może uda się upchnąć nieco drożej :)

Wnioskując po trzech cyferkach na beczce, czyżby było tylko 999 egzemplarzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz parę słów o Muve i ich podejściu do klienta. Zamówiłem King's Bounty w tej pierwszej promocji, jeszcze za 40 zł, zaraz na początku, gdy pierwsza wiadomość o obniżkach ledwo dotarła na forum. Przelew doszedł kilka minut później i wszystko było cacy. Z tego co wiem kilka innych osób zamówiło KB potem (nawet dzień później po niższej cenie) i swoje zamówienie otrzymali.. Ale nie ja. Po 10 dniach i 4 e-mailach wreszcie ktoś raczył mi odpisać, że KB jest już niedostępne i zakład został wyczerpany. Pewnie gdybym się nie upomniał cała sprawa została by zapomniana. Zaproponowano mi, abym wybrał sobie coś innego, nikt nie zasugerował mi zwrócenia kwoty - pytanie - Czy mam prawo żądać aby oddali mi 50 zł, czy teraz muszę coś wybrać z ich oferty w zamian za King's Bounty? Szczerze mówiąc nie mam ochoty na jakiekolwiek interesy z tym sklepem i chciałbym tylko odzyskać pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że masz prawo do zwrotu pieniędzy i na Twoim miejscu tak właśnie bym robił. Parszywa sprawa :dry:

Ja natomiast czekam na paczkę z Jajami ze Stali. Została według muve nadana już wczoraj, ale list przewozowy na DPD.pl wystartował dopiero dziś o 19 (a liczyłem, że gra dojdzie jeszcze dzisiaj :dry: ). No nic, mówi się trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Zodiak - prawo konsumenta jest tutaj jasne: oni mają OBOWIĄZEK zwrócić Ci kasę. Bez żadnego "ale". Pełną kwotę.

A tak w ogóle... zamówiłem EK Diabolo numer Czy. :tongue: Jednak. Nie wiem skąd wytrzasnę na to wszystko kasę, ale w razie co mam od kogo wziąć nieoprocentowaną pożyczkę. :tongue: Jednak Blizz to Blizz, nie ma opcji, żeby zawiódł. StarCraft II to było absolutne mistrzostwo, więc tu na pewno nie jest gorzej. A sama EK bardzo bogata. Nie jest tego dużo, ale wszystko jest takie wyjątkowe. Trochę jak w Skyrimie.

@ bleub - u mnie to samiusieńko. IMO po prostu dopiero dziś to wysłali, a numer listu przewozowego mogli ustalić już wcześniej. Jak niedawno pracowałem i wypełniałem druki do listów to pamiętam, że nr. listu przewozowego jest chyba na takiej samoprzylepnej naklejce, które firmy sobie drukują. Więc z góry znają ich numer.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, pluję sobie w brodę za zagapienie się z EK ME3. Sporo po czasie dotarło do mnie, że 180 zł za edycję PC to mimo wszystko spoko cena. W szczególności, gdy teraz chodzi o na po 300 zł i więcej...

Z czym się moi mili zmagam od paru dni, to z tym . W skrócie mówiąc- Halo 3 Legendary Edition. Na ebayu ceny tego cacka kręcą się w okolicach 900 - 1000 i więcej złotych, więc zastanawiam się, ile jestem gotów dać za nie teraz. Z drugiej strony, to już nie te czasy, bym wyrzucał pół tysiąca na hełm Master Chiefa tylko dla tego, że to biały kruk ( nawet z Helghast Edition w tej cenie by się dzisiaj zawahał, a przecież dodatków tam było więcej). Chciałem się was spytać, ile według was taka kolekcjonerka jest dzisiaj warta- ale zrozumiałem, że jest warta tyle, ile jesteś wstanie za nią dać :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Co z tego, że na ebay chodzi po 1kzł, skoro dla mnie nie jest warta więcej niż 3 stówki ;)

A propo - jakoś posucha ostatnio na Twoim blogu. Brak czasu, zapominalstwo czy po prostu projekt Cię znudził :)?

PS. Przyszły Jajca ze Stali. Zaraz otwieram :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hellspawn,

Unikatowość od zawsze determinowała cenę danej edycji. Z 'Halo 3' jest podobnie, dlatego takie, a nie inne stawki. Wg mnie nie warto, chyba że jesteś maniakalnym fanem, któremu każda kwota nie straszna. Uważam, że 300 zł to absolutne max za taki zestaw. Zresztą, nie tak dawno była TAKA AUKCJA. Jak widać zestawowi brakuje jedynie pudła na całość, ale cena końcowa była nader atrakcyjna. Sam miałem licytować, bo postawienie hełmu Master Chiefa obok Helghasta to coś konkretnego, ale niestety słabo stałem finansowo.

PS: Dawno tutaj nie zaglądałeś :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste Panowie, wieki mnie tutaj nie było- taka już moja kocia natura :wink: Co do Gramy od Serca - od czasu ostatniego wpisu stworzyłem już w sumie 9 tekstów, jednak wszystkie regularnie wysyłałem na mail CD-Action, z cichą nadzieją na publikację. Wrzucenie ich na blog diametralne przekreśla jakiekolwiek szansę na druk, więc trzymam je bezpieczne, w folderze :happy: Druga sprawa to licencjat i praca za granicą, która zjada już mój wolny czas do reszty - ostatniego tekstu jak i materiału prezentującego edycję kolekcjonerską Revelations nie udało mi się już wrzucić. Projekt miał rozwinąć się na pełnąprawną stronę, jednak brak czasu jak i współpracowników przekreślił szanse na coś większego. No cóż :wink:

W przyszłości postaram się wpadać tutaj częściej.

P.S

W dniu jutrzejszym, po odzyskaniu aparatu, strzelę mały update swojego profilu - nieco się pozmieniało na tych moich półkach, kiedy ostatni raz tutaj zawitałem :wink:

Btw- cóż się stało z tematem "Wasza kolekcja gier" ? Zamknięty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke Nukem Forever Balls of Steel Edition obadane. Muszę przyznać, że w porównaniu do innych EK prezentuje się nad wyraz biednie. Pudełko zbiorcze jest małe. Po jego otwarciu na pierwszy ogień idą karty, które też są wielkości "mini". Dalej 2 kostki do gry z wybitnie tandetnego plastiku i marnego wykonania. Nie lepiej z żetonami - zrobione zostały z jakiegoś taniego i nieprzyjemnego w dotyku tworzywa. 2:0 dla Fallouta NV i totalna deklasacja w żetonach i kartach. Kolejny element Jaj ze Stali, artbook, prezentuje się w porównaniu do "całokształtu" EK nad wyraz dobrze. Nie jest najwyższych lotów, ale prezentuje niezłe grafiki (są cycki) i co mi się podoba - ma sporo tekstu do poczytania. Komiks to cieniutka broszurka (nie wiem nawet, czy przekracza 20 stron). Historia raczej trywialna, wszędzie cycki (jak to u Duke'a..), ale kreska ładna więc da się oglądać z jako taką przyjemnością. Dalej mamy certyfikat autentyczności, jakieś marne litografie, naklejkę i najważniejsze - popiersie Duke'a. Nie jest ono dużych rozmiarów, ale prezentuje się naprawdę całkiem nieźle. Jest dosyć ciężkie i z daleka wygląda w porządku. Detali jednak ma niewiele, a najbardziej kuleje wykonanie popiersia, jak całej EK zresztą. Ja mam dwie literki w napisie "Carpe Nukem" wykrzywione dosyć wyraźnie :trollface:

Drogą podsumowania - za 50zł jak najbardziej warto. Tyle stuffu za marne 5 dyszek nie dostaniemy nigdzie indziej. Szkoda tylko, że na kilometr czuć od Jaj ze Stali budżetowość i nawet popiersie tego nie zmieni. Aż dziw bierze, że dystrybutor życzył sobie za nią ponad 250zł w dniu premiery :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Ale ściema...

Porównaj sobie popiersie z Wiedźmina 2 do tego z DNF. Detali nie ma? Nie ma ale chyba w Wieśku 2... (popiersiu)

Po za tym w BOS nie ma żadnych litografii... Są za to bardzo fajne pocztówki.

Żetony to faktycznie - nie ma porównania.

Cena może i była wysoka już w dniu premiery jednak i tak to lepiej wypada niż przeceniona EK ME3... Ludzie poszaleli i zgłupieli jeśli dają 400 zł za takie byle co...

Już lepiej wydać pieniądze na EK najnowszych tytułów bo jak na razie KAŻDA z zapowiedzianych EK jest 10000000x niż to dziadostwo jakim jest EK ME 3.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Crix nie lubisz tego ME3 :)

ja zresztą też (ciągle czepiam się tego że to nie jest EK! )

@down bleub

może nie powala wielkością ta figurka ale 60zl za taki zestaw (z KW) to naprawdę okazja (jakbym sugerując się obrazkami kupił w preorderze za 250 to bym chyba do dziś rwał włosy z głowy

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przyzwyczajony do figurek, stąd popiersie Duke'a wrażenia na mnie nie zrobiło.

No i przepraszam za nazwanie pocztówek litografiami, wydawało mi się jednak, że te słabe arciki nabiorą dzięki temu nieco bardziej zacnego charakteru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ CriX - wolę dopłacić 5 dych za parę fajnych, choć biednych dodatków, niż zadowolić się marną edycją premierową (plastikowe pudełko, płyta, 4-stronicowa instrukcja... taaa "w trosce o dobro klienta i środowisko EA znacząco zredukowało zużycie papieru blablabla ekologia blabla" - żenada). I będę to powtarzał jeszcze milion razy. :) Lepszy rydz niż nic.

A moja EK DNF dojdzie jutro, bo dziś nie miał kto odebrać. Wielkich wymagań nie mam, w końcu cena naprawdę niska - stosunek zawartość / cena -> 4 / 5.

@ Wuwu1978 - jeżeli myślisz, że cena EK DNF kiedykolwiek wzrośnie, toś w błędzie. Gra została przyjęta dobrze tylko przez największym maniaków Duke'a, a ich jest bardzo niewielu. Nawet oni sami nie określają gry w samych superlatywach (a kto z nich chciał, EK już dawno kupił). Reszta uznała DNF za jedną z największych porażek w branży - biorąc pod uwagę czas produkcji. Ja jestem gdzieś po środku - gra jest niezła, przypominają się stare czasy, ma sporo wad, ale czerpię przyjemność z samej rozgrywki.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie ma co liczyć na wzrost ceny DNF BOS. Tak więc możesz ją spokojnie odpakować.

Mnie też się bardzo dobrze grało. Nie obchodzą mnie opinie innych - gra jest dobra.

@Marek

Ja kupiłem właśnie pre-order DNF BOS i nie żałuję. Cena może i obecnie spadła ale kto mógł mi to wcześniej zapewnić, że tak właśnie będzie?

Ja mam CoJ Więzy Krwii EK z pre-ordeu. I teraz śmieję się z tych co by je chcieli mieć, a cena ciągle rośnie, a gry bardzo nie widać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CriX

po pierwsze primo to nie jest ładnie śmiać się z bliźnich, wstydź się :)

po drugie primo Call of Juarez Więzy Krwi ma rewelacyjną kolekcjonerkę

po trzecie primo jaja IMHO mają taką raczej średniawą (choć daleko im do ME3 :tongue: )

po czwarte wszystko zależy od budżetu, mój nie pozwala na pre-ordery i zmusza do szukania okazji (i mega okazji),

mój pierwszy w życiu zamówiony pre-order to Wiesiek 2 (pomny sytuacji z 1) ale jak zobaczyłem że jeszcze 2000 są tuż przed premierą to sobie odpuściłem licząc że trafie taniej, no i niedawno kupiłem ładną używkę za niewiele ponad 100 PLN, ale teraz chyba wreszcie zrealizuje pre-ordera bo ten Risen sugeruje że będzie go tylko 1000 a to raczej strasznie mało

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będę się śmiać i to nie raz.

Śmiesz mnie tym bardziej fakt, że niby niektórych nie stać na np. pre-ordera, ale nagle wyciągają 400 zł za EK, i to nie raz przecenioną i to mocno... :D

Ja kupowałem pre-ordery nim zacząłem pracować. Nikt mi nie dawał na nie pieniędzy, sam zbierałem / z bratem. Kosiło się trawniki itp... Dla chcącego nic trudnego. Niestety obecnie młodzież leniwa jak nie wiem co... Tylko komputer im w głowie.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pijesz do ME 3?

wiesz myślę że tu chodzi też o pewnego rodzaju "modę" (jakkolwiek głupio to nie zabrzmi)

znana i lubiana seria, info że brakło i sklepy anulowały zamówienia znaczy trzeba się rzucić i mieć (za każdą cenę?)

mnie takie myślenie jest obce, ale jak widać wielu jest bliskie :)

@down

nie palę, nie piję, mój jedyny nałóg to zbieranie fajnych edycji gier :) (granie już nie bo brak na nie czasu)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię już o ME 3 ale to w końcu dobry przykład mimo, że jest ich wiele.

Po za tym jak zawsze mówię - stać cię żeby pić i palić (lub) to i stać cię na grę. Zrezygnuj z czegoś to będziesz miał sporo pieniędzy. Zrezygnujesz z gry - nie narzekaj, że cię nie stać...

Po za tym jak chcecie zdobyć coś kasy to sprzedajcie jakieś drobiazgi i inne niepotrzebne rzeczy na Allegro. Ja tak sobie czasem dorabiam. Dobra metoda na pozbycie się niepotrzebnego śmiecia.

Dobra - a teraz wszyscy grzecznie kładą się spać. Pogadamy rano.

@UP

Brak czasu na granie - największa ściema jaką mogą wygłosić gracze...

Pracujesz 16 h? Masz dziecko? Szkoła - 16h zajęć? Jak nie to masz czas na granie tylko ci się nie chce, lub nie umiesz zorganizować sobie go.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle stuffu za marne 5 dyszek nie dostaniemy nigdzie indziej. Szkoda tylko, że na kilometr czuć od Jaj ze Stali budżetowość i nawet popiersie tego nie zmieni. Aż dziw bierze, że dystrybutor życzył sobie za nią ponad 250zł w dniu premiery :huh:

Myślę, że ten fragment najlepiej podsumowuje całość - za 5 dych, jak najbardziej, nie ma sprawy - ale sam nie rzuciłbym się z pazurami na folię. Tyle lepszych gier teraz do ogrania :wink: Cena startowa- zaiste porażka. Gdybym wtedy zostawił ten pre-order Duke'a, dzisiaj chodziłbym z niesamowicie oplutą brodą (podobnie zresztą jak i w przypadku ostatniego Call of Juarez).

Co do ME3 - sam nie wiem, co zrobię. Parcia na ten tytuł na razie nie mam, więc pewnie poczekam na dalszy rozwój wydarzeń. 300 stów (i więcej...) nie dam na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...