Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Patrze na allegro i żałuję,że nie kupiłem kolekcjonerki ME 3,chociaż miałem taką możliwość, to stwierdziłem,że zadowolę się podstawową wersją,bo kolekcjonerka jest uboga, nie sądziłem ze na allegro będą chodzić po 400 zł, no ale cóż, pech to pech.

PS. Coś Tesu się tu dawno nie odzywał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy dana EK po premierze zyska status unikatowej, jest loterią. W przypadku ME3 można było podejrzewać, że jej ceny mogą po premierze wzrosnąć, ale gra od dawna była w sklepach internetowych niedostępna, więc co nam z takiej wiedzy ;) Rzucając na przykład Dead Island EK w życiu bym nie podejrzewał, że stanie się ona białym krukiem i praktycznie niemożliwą do kupienia na pół roku po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że jak dla mnie ta ek DI to nic fajnego. Malutki plecak wypełniony rzutem z chińskiej fabryki szmelcu (choć koszulka fajna) a ta "apteczka" to już wogóle śmiech na sali. W przypadku EK Coj: the cartel jest troche inaczej bo te "gadżety" są przynajmniej dość mocno powiązane klimatycznie z grą ("dowody", zapalniczka, fałszywki). Choć fak niektóre świetne edycje jak np ek F3 wają się po sklepach za grosze a tekie mass efect 3 chodzi po 400 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DI jest bardzo dobrze przygotowane pod względem zawartość / gra.

Tesu pewnie nie pisze dlatego że ślinicie się na samą myśl o takiej miernej pseudo EK jak ME 3 a dobre EK krytykujecie... Brak słów... :D

Jak dla mnie 400 zł czy nawet 300 za EK ME 3 to totalna głupota. W tym zestawie nie ma NIC kolekcjonerskiego... Obecnie ludzie robią na niej złoty interes a ludzie bez wyobraźni lecą do tego jak much do G. Wolę sobie za 400 zł kupić 1000000000x lepszą EK Diablo 3. Ci co kupili sobie ME 3 za normalną cenę mają szczęście. Jednak mi nie jest jej szkoda i spokojnie przeżyję bez niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

USA 130 dolcow, minimalna (moge sie nieznacznie myslic) ok 5,5 dolca zeby zarobic na EK 23,5 godziny pracy wiec niecale 3 dni

przeciez rozumiesz o co mi chodzi

[...]

Chyba żartujesz? W USA stawka $5.50 na godzinę obowiązywała w latach 80-tych i to tylko wśród niezbyt wykwalifikowanych obcokrajowców.

Oczywiście, to jeszcze bardziej zwiększa dramatyzm tego, na ile mogą sobie pozwolić ludzie ze Stanów Zjednoczonych, a na ile w Polsce...

Gdy, już tak jesteśmy przy ogólnie pojętym "Zachodzie", to tak się zastanawiam, czy nadchodzący The Witcher 2: Assassins Of Kings - Dark Edition w wersji na Xbox 360 będzie w limitowanej liczbie, tak jak miało to miejsce z edycją kolekcjonerską na PC, na którą sklep Gram.pl miał wyłączność? Wiadomo, że głównym targetem dla tej gry będą tereny położone na zachód od naszej granicy i czy nie opłacało by się w tą pozycję zainwestować, niczym w Dead Island - Edycja Kolekcjonerska :trollface: ? Coś czuję, że "hype" będzie spory, a kolekcjonerki w dobrej, premierowej cenie na pewno zejdą szybko... :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu 1978

rzeczywiście nie sprawdziłem i walnąłem z pamięci

a jak widzę moja pamięć w tej kwestii zatrzymała się na styczniu 2007 (5,15$) bo od lutego 2007 senat przegłosował nową stawkę i jest to już 7,25$ (ale niektóre stany ustalają ją na jeszcze wyższym poziomie)

no i tak jak mówisz nie zmienia to faktu że porównanie jeszcze bardziej dramatyczne (wychodzi 18 godzin pracy)

co do DI :EK to jakbym miał wolne 180 PLN i trafiłaby się ta EK to bym ją wziął

ME3:"ek" to max 50 zł dam - jak się trafi to wezmę :)

i tak jak pisze CriX jakbym miał wydać 400PLN na jakąś kolekcjonerkę to bym poczekał na D3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że jak dla mnie ta ek DI to nic fajnego. Malutki plecak wypełniony rzutem z chińskiej fabryki szmelcu (choć koszulka fajna) a ta "apteczka" to już wogóle śmiech na sali. W przypadku EK Coj: the cartel jest troche inaczej bo te "gadżety" są przynajmniej dość mocno powiązane klimatycznie z grą ("dowody", zapalniczka, fałszywki).

Tylko zwróć uwagę na tę subtelną różnicę, że "survivalówka" Dead Island w niespełna pół roku po premierze jest praktycznie niedostępna na aukcjach (aż strach pomyśleć, co będzie za 3 lata :trollface:), a kolekcjonerka Call Of Juarez: The Cartel, pomimo bogatego wyposażenia, jest do "wyrwania" na aukcjach za 65 zł - 90 zł. I jest tego całkiem sporo.

Aż dziw bierze, że obie pozycje wyszły spod rąk tego samego developera (ale innej ekipy), a jednak Dead Island stworzyło tak silną markę, że praktycznie gra wybroniła się sama i wszystko zeszło, jak na pniu. Ludzie zauważyli w niej potencjał.

O jakości Call Of Juarez: The Cartel, nie będę się wypowiadał... bo nie ma o czym :trollface: . Zresztą cena mówi sama za siebie...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy, już tak jesteśmy przy ogólnie pojętym "Zachodzie", to tak się zastanawiam, czy nadchodzący The Witcher 2: Assassins Of Kings - Dark Edition w wersji na Xbox 360 będzie w limitowanej liczbie, tak jak miało to miejsce z edycją kolekcjonerską na PC, na którą sklep Gram.pl miał wyłączność? Wiadomo, że głównym targetem dla tej gry będą tereny położone na zachód od naszej granicy i czy nie opłacało by się w tą pozycję zainwestować, niczym w Dead Island - Edycja Kolekcjonerska :trollface: ? Coś czuję, że "hype" będzie spory, a kolekcjonerki w dobrej, premierowej cenie na pewno zejdą szybko... :trollface:

Sam przez ostatnie 2 dni się nad tym zastanawiałem. Zwrócę Ci jednak uwagę na to, że to edycja konsolowa. A jeśli pogłoski o nowej generacji jeszcze w tym bądź następnym roku się spełnią to EK może szybciutko stracić na wartości. To nie PC ze wsteczną kompatybilnością, gdzie kupując EK jesteś pewien, że popyt na nią będzie się utrzymywał do czasu, gdy MS przestanie wypuszczać nowe Okna. Gdybym miał X360 - brałbym w ciemno, bo za cenę limitki w steelbooku dostajemy pełnoprawną kolekcjonerkę ze świetnymi dodatkami (brakiem dupereli z Wieśka 2 EK na PC się w tym wypadku nie martwię), ale kaski bym w to nie inwestował. Choć kusi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiedzmin2.gram.pl/mroczna.html

1015 sztuk już zamówiono (z 9999?), a do premiery pozostał miesiąc z kawałkiem. Oj kusi, kusi... :trollface:

Bleub? Zauważ, że oficjalnej zapowiedzi Xboxa 720 możemy się spodziewać nie wcześniej, niż na czerwcowych targach E3. Plotki są takie, że będzie wtedy jedynie zapowiedziany, a w sklepach pojawi się w 2013 roku. Pożyjemy, zobaczymy...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP@ Mi chodziło o samą ek a nie gre. Ponieważ no jak dla mnie to prochy, fałszywki, bandana itp. jest bardzej związene z Coj-em niż pare plastrów, scyzoryk, świetliki (!!!) z DI. Ale to tylko moje zdanie.

Jednak te plastry itd to bardzo klimatyczny dodatek. Myślisz że na zombie apokalipsę by ci się opatrunki nie przydały? Zestaw zrobiony z głową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiedzmin2.gram.pl/mroczna.html

1015 sztuk już zamówiono (z 9999?), a do premiery pozostał miesiąc z kawałkiem. Oj kusi, kusi... :trollface:

Bleub? Zauważ, że oficjalnej zapowiedzi Xboxa 720 możemy się spodziewać nie wcześniej, niż na czerwcowych targach E3. Plotki są takie, że będzie wtedy jedynie zapowiedziany, a w sklepach pojawi się w 2013 roku. Pożyjemy, zobaczymy...

No to słuchaj. 1/10 nakładu wyczerpana zaledwie. A i już nie załapiesz się na egzemplarz w pierwszym tysiącu :P Mnie też okropnie kusi, ale kolekcjonerki konsolówek rządzą się swoimi prawami i to troszkę ostudza moje zapędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę panowie... Kupić wydanie konsolowe tylko po to żeby kupić... Za dużo pieniędzy? 0 super EK w tym roku i za mało premier?

Jeśli można by zarobić na tym takie pieniądze, jak na EK ME3 czy teraz Wieśku 2 EK, to czemu nie? Świetna, krótkoterminowa inwestycja, znacznie przyjemniejsza przy tym, niż odłożenie kasy na konto do banku czy inwestycja w jakiekolwiek inne dobra.

Zahaczając o temat - klik. Na hype z ME3 próbuje się zarobić za wszelką cenę. Ale 130zł za premierówkę jedynki? Za tyle mamony można mieć Shogun 2 EK - nowszą, starczającą na dłużej i na wypasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... Kolekcjonerki konsolówek tak jak już ktoś pisał - rzadko zarabiają. Powiedziałbym nawet że prawie wcale. Tak więc prędzej wywalicie kasę niż na tym zarobicie. Radzę jednak poczekać na coś innego niż wywalać kasę na bardzo ale to bardzo wątpliwą inwestycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy czytaliście newsa na głównej, ale na Kickstarterze szykuje się ciekawa akcja. Dla przypomnienia napiszę, że Kickstarter.com, to miejsce, w którym kreatywni ludzie ogłaszają swoje projekty, a w zamian za ich dofinansowanie dają darczyńcom dzieło, które stworzyli oraz rozmaite bonusy.

A chodzi o Briana Fargo z InXile Entertainment i jego próbę stworzenia sequela protoplasty Fallout, czyli Wasteland 2. Pierwsza część ukazała się w 1988 roku spod skrzydeł Electronic Arts i jak do tej pory nie doczekała się kontynuacji.

Fargo proponuje różne progi, jeżeli chodzi o datki (od $15 do nawet $10 000), ale opcja za $100 wydaje się naprawdę atrakcyjna. Co dostajemy za tę kwotę?

- Darmowa kopia gry na Steam + darmowa broń i umiejętność

- Cyfrowy soundtrack

- Pudełkowa kopia gry w zestawie z papierową mapą wirtualnego świata oraz drukowana instrukcja

- Wcześniejszy dostęp do stworzonego przez Mike?a Stackpole?a, jednego z członków ekipy odpowiedzialnej za fabułę oryginału, wcześniejszy dostęp do bety na Steam

- Kolekcjonerska edycja pudełkowego wydania gry w pakiecie z soundtrackiem, papierową instrukcją z dodatkową historią w środku, specjalne opakowanie i miniatura pustyni

- Znak jednej z frakcji z gry oraz nazwisko w napisach końcowych

To wszystko otrzymujemy za około 312 zł + (pewnie) koszty wysyłki. Ale jakby nie patrzeć dostajemy aż 3 wersje gry (Steamową, pudełkową zwykłą i kolekcjonerską). Po opchnięciu dwóch z nich wychodzi na to, że zrobiliśmy REWELACYJNY interes. Trzeba mieć tylko nadzieję, że gra będzie prezentowała dobrą jakość i ogólne wykonanie.

Podam jeszcze linka do oficjalnej strony gry, na której (narazie) znajduje się kilka grafik koncepcyjnych: http://wasteland.inxile-entertainment.com/blog/ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem - loteria. Możemy wywalić ponad 300 zł w błoto, lub zrobić dobry interes... Jak dla mnie trochę za mało konkretów żeby w coś takiego inwestować.

@Bleub

Na taką prowokację do odwiedzania profilu nie mogę przystać. Co innego jak byś zapraszał na forum Kolekcjonerzy.pun.pl

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, świetny interes, ale pod warunkiem, że gra w ogóle powstanie, to pierwsze "primo", a drugie "primo", że rzeczywiście będzie dobra. Bo bycie uwzględnionym w napisach końcowych takiego Maluch Racera 4 nie byłoby dużym zaszczytem :cool: Troszkę ładowanie kasy w ciemno, ale warte zainteresowania.

Wracając do tematu - wrzuciłem w końcu zdjęcia HoMM KWC. Jest ich aż 22, więc postanowiłem nie wrzucać ich tutaj, tylko zwyczajnie zaprosić do mojego profilu, gdzie znajdują się do nich odpowiednie odnośniki. Mam nadzieję, że udało mi się ująć w tych kilku fotkach pełnię bogactwa i zacności tego wydania :wub:

Edit.

@Wuwu

Thx :)

Do hostingu zdjęć polecić mogę (chyba) fooh.pl. W regulaminie mają zapisane, że "nieaktywne pliki nie będą usuwane" ;) Czy rzeczywiście tak jest, zobaczę dopiero za parę miesięcy, bo sam dopiero zaczynam przygodę z tą stronką. Niemniej jednak zapowiada się dobrze. Wcześniej korzystałem z imagic.pl, ale limit 40mb na jedno konto skutecznie mnie odstrasza - musiałbym założyć trzecie.

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Kolekcja Wszechczasów 'HoMM' to jedno z najlepszych wydań kolekcjonerskich, jakie moje oczy widziały. Mnogość starannie wykonanych elementów, praktycznie brak słabych punktów. Szczęka opada nawet w przypadku takiej błahostki jak instrukcja, gdzie wszystko jest pieczołowicie wytłumaczone - normalnie wydanie nie z tego świata patrząc na politykę wydawniczą wielkich marek. Gdyby jeszcze do zestawu dodano jakąś fajną figurkę, typu: archanioł, rycerz, czy czerwony smok to byłaby bez wątpienia kolekcjonerka wszechczasów. Kto jeszcze nie ma, a ma na nią chrapkę to radzę czym prędzej kupować, jeśli pojawi się taka możliwość, a ostatnie sztuki pojawiają się co jakiś czas. /dzięki bleub za kapitalne zdjęcia!/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...