Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Tak jak Yaper też solidnie zawiodłem się na tej kolekcjonerce. Figurka zapowiada się wyśmienicie (ciekawe kto będzie producentem i tym samym jak z jakością), ale reszta elementów jest delikatnie mówiąc słaba: demo artbooka (jak chcecie to dokupcie sobie pełną wersję od Dark Horse'a), soundtrack w formie cyfrowej, brelok, malutki "pionek" do gry planszowej (która ma zostać później wydana), kilka plakatów (pewnie wielkości tych z Bioshocka 2), jakieś dlc. Ta edycja wygląda trochę jak dość kosztowna reklamówka innych produktów ze świata Bioshock Infinite.

Odnośnie ceny to pragnę przypomnieć jak wyglądają przeliczniki: 150 dolarów --> 150 euro --> 600zł i tyle właśnie obstawiam, że będzie u nas kosztować kolekcjonerka w wersji na konsole (wersja PC stówkę mniej).

W każdym razie, ja się na razie wstrzymuję: jeśli figurka wyjdzie średnia to wolę już zakupić zwykłą edycję + pełnoprawnego artbooka.

Edytowano przez podgoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że ta sama figurka będzie do kupienia osobno i nie będzie limitowana*. Na dobrą sprawę nie wiem więc jak usprawiedliwić wysoką cenę (a to niemal pewnik), skoro ani to limitowane (figurka), ani wyjątkowe (reszta). Trochę nie podoba mi się to, co się robi na rynku kolekcjonerek. Dema artbooków, jak słusznie wspomniał podgoor (większość produkuje DarkHorse), cyfrowe sountracki i zaporowe ceny.

EDIT: 500 zł na PC?! :O Rozwalili mnie.

*)

I jeszcze jedno ? figurki Handymana i Songbirda oraz breloczek będzie można kupić osobno.
- źródło. Pełnowymiarowy artbook też będzie można dokupić osobno. Nic limitowanego, w dodatku wersja demonstracyjna za niską cenę. :D Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek79: Możliwe że jest tak jak mówisz, choć zapewne znając moje szczęście innym nie anulują. ;| No, ale trudno się mówi smile_prosty.gif

Co do EK BI wersja Infinite Ultimate wygląda ciekawie tylko ze względu na figurkę, natomiast druga werjsa jest bardzo biedna. Cenega ustrzeli nas cenami:)

Edit;/

Skoro figurka będzie dostępna normalnie to chyba najlepszym rozwiązaniem jest kupić grę + figurka + artbook (ktoś wspomniał, że ma wyjść też osobno w większych formacie).

Edytowano przez DjAndzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z artykułów znalazłem informację, że artbook ma mieć 64 strony !!!!!!!, do tego soundtrack w wersji cyfrowej i jeśli faktycznie figurka będzie do kupienia osobno... a ta cena 500 zł na pc i prawie 6 stów za konsolową wersję ?? Jestem niesamowicie podirytowany i w życiu pomimo całej miodności tego wydania nie dam takiej kasy.

Edytowano przez Orchi
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, idealnie utrafiłem z ceną.

@Prometheus: No to jeszcze lepiej... Szkoda, że figurka w kolekcjonerce nie jest mniejsza od tej sklepowej to mielibyśmy i demo figurki. :D

@Orchi: zgadza się - 64 strony, co jest potwierdzone tutaj: http://www.bioshockinfinite.com/collector (+ to, że pełną wersję artbooka będzie trzeba samemu sobie zakupić)

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

I po co ten jad? Komu zależy - kupi. Komu nie - to nie kupi. Za to zawsze można liczyć na zakupy z drugiej ręki kilka miesięcy po premierze. Na niskie ceny nie ma co szybko liczyć, ale takie na pewno będą (w swoim czasie).

Nie jest to też nędza jak EK Borderlands 2 więc ja się nie zastanawiam.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenędza nie jest niczemu winna, ponad sto eurasów trzeba niestety za Bajoszoka wybulić. Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku iż zwyczajnie nie stać mnie na wyplucie dodatkowych 4 stówek na tą, obecną w pełnoprawnej kolekcjonerce zawartość. Szkoda, bo podjarany byłem tym tytułem mocno.

"W czym Wam tak Poczta Polska zawiniła? W tym, że starają się byśmy mogli posyłać paczki u nas w kraju? Jakby nikt nam tego nie załatwiał to byśmy nie mieli żadnej alternatywy." Cenędza jest monopolistą i to mi się w niej nie podoba. Jednakże w tym wypadku na nią nie naskakuję, gdyż nie jest możliwością zejść ze 150 dolców do sensownej dla PL granicy. EK nie jest tania, ja bym ją nawet określił jako umiarkowanie kosztowna.

Edytowano przez bleub
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej jak już to rzucał się na producenta dlaczego takie dziwne rzeczy robi z tą EK...

W czym wam Cenega zawiniła? W tym, że starają się żebyśmy dostawali EK u nas w kraju? Jak by ich nikt nie załatwiał dla nas to było by narzekanie, że dystrybutorzy mają nas w D.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichu liczyłem, że cynk odnośnie 64 stron to tylko plotka. Nie doczytałem, o tym fakcie na głównej stronie poświęconej tym edycjom. W pełnoprawnych kolekcjonerkach dawać jakby nie patrzeć, zresztą sami tak napisali, wersję "demo" artbooka ? Chcesz więcej i lepiej, dokupisz sobie jego lepszą wersję, śmiech na sali i robienie ludzi w bambuko.

Cena nie jest winą Cenegi, cena sugerowana jest i taką muszą dać czy chcą czy nie.

@Crix

Jaki jad ? Każdy chyba ma prawo wypowiedzieć swoją opinię, a prawda jest taka, że za te pieniądze taki content jest po prostu żałosny. Figurka, brelok ok, ale demówka artbookoa i jakieś zapchaj dziury za takie pieniądze ? Za takie same pieniądze można było kupić GW2 albo Skyrima....

@Down

A co ja napisałem odnośnie Cenegi ? Po prostu rozumiem podirytowanie Marka, bo sam mam podobne odczucia, ale minusować za zwykłą, nikogo nie obrażającą opinie ?

Komu zależy - kupi. Komu nie - to nie kupi.

Z całą sympatią do Ciebie, ale takie stwierdzenia niezmiernie mnie denerwują.

Edytowano przez Orchi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale to już pretensje do producenta. Rozumiem własne zdanie - ale co ma do tego Cenega?

Teraz tak coś sobie liczę - odnośnie kupowania zawartości osobno - skoro ma być taka możliwość.

Figurka - ok 250 zł.

Artbook - ok 200 zł.

Gra - 120 zł

Brelok - ok 50 zł.

Figureczka - ok 50 zł.

-----------------------

Suma: niecałe 500 zł

Content niepełny ale niektórym może się taka opcja podobać.

@DOWN

A to że ludzie nie umieją angielskiego w naszym kraju - to jest zwyczajnie WSTYD... To nie BG, że będziesz zasypany masą niezrozumiałego tekstu.

@EDIT

to pisać do CD-Projekt dlaczego wynieśli się z rynku i pozwolili go przejąć Cenedze... Może ich serce ruszy i wydadzą u nas BI...

@UP

Ale od zakupu tego nie zależy twoje życie. Kupisz tylko zwykłą edycję i nie ma problemu. Szkoda się nad tym wszystkim rozwodzić po 1000x

Tak jak z Ek B2 - kto chciał kupił. Reszta nie żałowała. Świat kręci się dalej :D

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeliczeniu na złotówki to u nas i tak wychodzi drożej niż na Zachodzie a że gra pewno nie będzie po polsku to jest zwykłe zdzierstwo

LOL

http://sklep.muve.pl...rd-edition/6222

niedostępny biggrin_prosty.gif śmiech na sali i ktoś tych ludzi z tego smiesznego sklepu broni

Edytowano przez robart
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie robart

wychodzi ze 150 usd x 3,15 daje 472 zł

więc biorąc pod uwagę realia nasze to powinni zaokrąglać w dół a nie w górę

przy 150 usd cena u nas z uczciwą marża dla dystrybutora to jakies 400 pln powinno być

ale cenędza jak zwykle byle wycisnąć

@CriX przypomnij sobie GW 2 właśnie na cenędzy drożej o 200PLN niż wcześniej u innych, to jest sklep i dystrybutor czy spekulanci? a to nie jedyny przypadek dziwnych cen u nich

powiem tak, nawet jakbym miał kasę to bym tyle nie dał - dla zasady

PS jedyne wytłumaczenie to ew. mocno limitowane wydanie tej EK czy takie ma być?

@down

znaczy potwierdza się, nie prężyli się z obniżaniem ceny bo pewnie ze 20 szt mieli

a jak jest z nakładem tego na świecie? czy jest tego dużo czy raczej mało

Edytowano przez marek79
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bleub

Nie mówię o demo artbooku - a o tym FULL. Nie doczytałeś?

@UP

Najwyraźniej tak...

@Marek

Ja wiem o czym mówisz... Ale też wiem że narzekanie niczego nie zmieni. Mają nas za dojne krowy. Ile byśmy nie muczeli - oni i tak się nie przejmą. Zagryzam więc zęby i kupuje. Jako fan serii nie mogę odpuścić... Odpuściłbym AC III gdyby nie to że taka tania.

Ciekawe czy Empik z lepszą ceną wyskoczy?

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Nie można przeliczać tego tak dosłownie, niemniej pewna zależność jest. Należy brać pod uwagę wyższy w porównaniu do innych krajów europejskich podatek VAT, stąd takie ceny.

@Crix

Empik nie wyskoczy z lepszą ceną bo wydawcą w PL jest Cenędza, więc czemu miałaby się dzielić nakładem EK z innymi sklepami.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergeon

Tak. Nie ma z tym problemu, a przynajmniej ja nigdy nie miałem.

@Bleub

Ja już takie cuda widziałem że nic mnie nie zdziwi...

Na razie jesteśmy w D... Szybko sie to niestety nie zmieni. Na pocieszenie powiem tak - nie mamy jeszcze tak źle. Są kraje gdzie jest gorzej jeśli chodzi o gry i tym bardziej o EK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie dorzucili - ktoś zrezygnował zapewne...

Bleub obiecałeś mi Co-Relację...

Coś czuję, że będą jeszcze cyrki z tą EK... Dobrze że przynajmniej Cenega uratowała mnie przed wtopą z Ek Borderlands 2 :D

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...