Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Kupiłem Mroczną Edycję ale jeszcze nie odebrałem. Z jednej strony te 150zł to nie pieniądz...ale z drugiej...Wieśka przeszedłem na piecu i się zastanawiam czy warto w takim razie płacić 150zł za pudło i medalion?

Też kupiłem Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Mroczna Edycja na konsolę Xbox 360 i to w cenie, powiedzmy... premierowej, więc te Twoje 150 zł jest dobrym dealem. Nie wiem, po ile teraz chodzi zwykła wersja pudełkowa, ale sądzę, że coś około 90 zł, więc za cały pozostały stuff dałeś około 60 zł. Nie jest źle, Kraven ;) .

A teraz zmieniając realia historyczne, to jak komuś uda się gdzieś wypatrzeć edycję limitowaną Forza Horizon w cenie około 240 - 250 zł, to dajcie znać. Wiem - pomarzyć dobra rzecz :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

może jest tego warte, nie znam się na gitarach chodzi o sformułowanie "unikatowy KABELEK"

bo w EK to jak wiecie same "unikatowe" rzeczy są a już zwłaszcza DLC które najczęściej później można dokupić luzem, albo soundtracki do ściągnięcia smile_prosty.gif

@Kraven i bleub

jw

nie znam się na tym, może to rzeczywiście cud kabelek ale nie powiecie mi chyba że jest aż takim unikatem że go nie dostanę luzem w "sklepie" za odpowiednią cenę ?! co specjalnie do tej gry go wymyślono no chyba nie?

więc o to właśnie chodzi że nie wierzę w jego unikatowość, gdyby napisali że "markowy, doskonałej jakości" etc. to ok ale ta unikalność mnie powala

@down

no to lekko zmienia postać rzeczy ale tylko lekko :)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crix

Rozumiem, że Ty do takiego grona kolekcjonerów Steelbooków należysz. Powiedz mi jaka jest realna wartość takich pudełeczek.

@Marek79

Odnośnie Hitmana miałem podobne odczucia, ale z ciekawości poszperałem sobie i wychodzi na to, że tylko amazon.co.uk ma tę kolekcjonerkę w tak atrakcyjnej cenie, a cena zaproponowana przez Cenegę jest podobna do reszty. Przykładowo w większości sklepów w Stanach wołają sobie za nią 149$.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orochi ja nie należę do kolekcjonerów stellboków ale się nimi trochę interesuję. Obecnie stellbooki krążą po internecie zwykle w cenach powyżej 100 zł. O ile dla nas ceny nie są atrakcyjne za samo pudełko, to za granica można sobie na nie spokojnie pozwolić. Oczywiście jeśli dostajemy takiego stellboka jako gratis dodatkowo do wydania gry, to nie raz opłaca nam się wystawić go na eBay. Niektóre wydania są zarezerwowane dla danego kraju, przez co hype rośnie. Tak więc za coś do dostaliśmy za darmo - możemy zarobić nawet powyżej 150 zł. Szkoda jednak, że u nas nie jest to jednak tak popularne, przez co trafienie na właściwy okaz nie raz graniczy z cudem.

Marek szczerze mówiąc to figurkami winylowymi się nie interesuję. Spotkałem się co prawda nie raz ze stronami zajmującymi się robieniem customów - masz czystą figurkę i ozdabiasz ja jak chcesz np. w klimacie steampunku. Czysta figurka nie jest specjalnie droga za granicą, u nas wiadomo - kosztuje więcej. Wracając jednak do samego Hitmana. Dla mnie ta figurka jest nad zwyczajniej brzydka. Naprawdę i nie mówię to żeby zrobić komuś na złość. Bieda wykonania aż od niej kipi. Nie dał bym na pewno za nią 100 zł. Dla fana to na pewno jest objawienie itd, jednak nie dla mnie.

Macie przykłady warte wydania pieniędzy:

UltraIronStitch01.jpg

6114349873_b02c67a7c9_o.jpg

Jedyny plus który działa na korzyść tej winylowej figurki to jej rozmiar. Najczęściej spotykane winyle są rozmiaru podobnego do Vault boy bubble head'a :D

Jeśli chcecie znać mój werdykt - kupcie sobie podstawową wersję Hitmana, a na sklepach z figurkami dokupcie oryginalną figurkę "łysego". Nie dość że lepiej będzie wyglądać, to i cenowo powinno być znacznie lepiej.

PS. Sami już nie raz podaliście przykład EK w którą warto włożyć naprawdę niewielkie pieniądze - AC III Freedom Edition. Statuetka z prawdziwego zdarzenia - super detale i ma wygląd jak należy.

PS. 2 Właśnie się dowiedziałem, że będę miał tego stellbooka z Darksiders 2 :D

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii. W moim mniemaniu winylowa karykaturalna figurka Agenta 47 jest przekozacka i nie mogę się już wręcz doczekać jak wjedzie na moje domowe salony. Co ważne, widziałem real foto, więc nie snuję sobie bajek z mojej chorej wyobraźni. Cena to kwesia dyskusyjna - owszem, po prostej matematyce wychodzi za to cudo około 100 złotych i jest to IMO cena jak najbardziej do zaakceptowania. Nie czuję się dojony przez wydawcę, jakby mnie ta edycja nie rajcowała to bym jej nie kupował, proste jak drut. Sorry Marek, ale kolekcjonerki muszą na siebie zarabiać i nikt nie da nam tak extra zestawów za grosze, zwłaszcza przy premierze, gdy hype jest spory i nie trzeba wymiatać magazynów. Cierpliwi poczekają i może się doczekają obniżek, ale też nie wiadomo, czy ta edycja nie rozejdzie się do cna i nie będzie problemów takich jak z Darksiders 2.

@kraven,

150 zł za Mroczną Edycję Wiedźmina 2 X360 to jak najbardziej dobra cena. Sam zamierzam sobie tą edycję kupić za taką stawkę, ale na chwilę obecną mam ważniejsze wydatki i z ciężkim sercem muszę poczekać. Nie mogę się już doczekać medalionu oraz poprawionego artbooka, a na deser pozostanie jeszcze sama gra, którą mogę przetestować na konsoli. Nieźle, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper

nie 100 a 200 PLN o tyle drożej na Cenedze edycja z figurką w stosunku do identycznej (zawartości) ale bez figurki

tak mi wychodzi i jak dla mnie to zdziercza cena, ale tak jak mówisz ilu ludzi tyle opinii, za 100 są do wzięcia piękne figurki z AC i wspomniany Kozak, ta też może być śliczna ale mimo wszystko 100 to nie 200 :/

ja rozumiem że wydawca-dystrybutor-sprzedawca muszą zarobić ale czasem mamy miejsce z przegięciami (jak tu albo z GW2 najpierw była po 500 a potem na Cenędzy po 700)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaper jeśli tego winyla nazywasz kozakiem, to może lepiej nie będę ci pokazywał prawdziwej figurki agenta 47...

Choćby przykładowo ta w garniturze z materiału.

http://static.zoovy.com/img/toynk/W346-H600-Bffffff/S/sst_2807_ca.jpg

@DOWN

Pomijając już fakt, że Ek GW 2 jest pod każdym względem lepsza od tej Hitmanowskiej. Inna sprawa że jednak za jakość się płaci. W hitmanie jakości ani zawartości nie widzę, więc jak już to poczekam i kupię go z figurką za 100 zł.

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi za wersję PC EK Hitmana nieco ponad 250 zł, przy czym koszt edycji limitowanej z artbookiem to ok 160-170 zł. Proste odejmowanie i wychodzi ledwo 100 zł za tą figurkę, a nie jest ona przecież tak mała. IMO warto, a ceny jakie dyktuje Cenega, zwłaszcza przy okazji Guild Wars 2 pominę milczeniem.

@CriX,

Figurki od Sideshow to ekstraklasa, a za tym wiążą się bajońskie stawki. Nie wiem, czy pokazany przez Ciebie Hitman doczekał się wesji mniejszej od Premium format, ale tutaj ceny dochodzą do tysiąca. Mi się owa winylowa figurka z kolekcjonerki podoba ze względu na jej odjechany design. Wydawca nie silił się na realistyczne odwzorowanie Agenta 47, a przestawił go w przerysowanej, kreskówkowej formie, przez co trafili w moje gusta w dziesiątkę. Efekt finalny jest naprawdę sycący moje ego i to mi wystarczyło do podjęcia decyzji.

Edytowano przez Yaper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen CriX

a gdzie jest za 250 ta EK hitmana (200 bym dał jakbym akurat miał i po tyle by była, ale nie 320 jak stoi na Cenędzy)

PS a kiedy wychodzi AC3 FE? bo coś przesuwali a muszę się z kasą naszykować :)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Freedom na konsole wychodzi 31 października, a na PC 22 listopada.

@CriX

Znowu użyłeś swoich magicznych kontaktów biggrin_prosty.gif? Bije się wewnętrznie, bo na Ebayu zostało kilka ostatnich tanich sztuk. W dodatku, nie miałem pojęcia jak w większości słabe są steelbooki w polskich edycjach w porównaniu do tych z zagranicy. Myślałem, że np ten z kolekcjonerki ME3 jest ładny, ale jego rówieśnik z zagranicy po prostu miażdży.

@UP

Powiem Ci szczerze, że nie wiem co mam Ci powiedzieć, bo lekko mnie znokautowałeś.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich kontaktów? Próbuję sprzedać tą jedna sztukę co mam... Nie robiłbym tego ale niestety potrzebuję kasy na badania. Tak więc przepraszam bardzo pana Kaczka - który jak widać chce mi wypowiedzieć jakąś wojnę - ale niestety sprawa jest nagła.

Ty sprzedawałeś dla zysku, ja bo nie mam innego wyjścia.

Edytowano przez CriX
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

Pisząc "kontaktów" odnosiłem się do Twojej wypowiedzi na temat Steelbooka, którego udało Ci się załatwić.

Co do Twojej sprzedaży, nie mam zamiaru Cię oceniać, ale Steelbooków z Soulcalibura masz/miałeś wystawionych kilka.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie są to moje stellboki. Ja je tylko wystawiłem. Podobnie był z kilkoma innymi rzeczami, które jednak sprzedał właściciel. Czasem sie sprzedaje za kogoś, a czasem kupuje :D

Widać nadużywałem tego słowa "kontakty". Stellbooka będę miał od znajomego na zasadzie wymiany.

Oby do tego nie doszło, ale z powodu pogarszającego się stanu zdrowia obawiam się, że będę musiał sprzedać kilka swoich rzeczy... I NIE. EK na razie nie ruszam... Jak chcecie to możecie mojego eBay obserwować - może znajdzie się coś co by się wam spodobało :D

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo... Ja potrzebuję pieniędzy na leczenie a ten sobie mieszek nabija... A mnie się czepiał gdy na początku chciałem sobie zamówić kilka, a skończyłem z jednym Press Kitem...

Pomijam już fakt, że osobnik Kaczek pisze w tym temacie chyba tylko po to żeby zacząć kłótnię. Nie ważne z kim. Ja jednak pozostawię go w spokoju bo inni powiedzieli wcześniej wystarczająco. Po za tym temat ten nie służy do wyrzucania sobie.

Tak sobie przypomniałem - EK Aliensa, chyba to było Colonial Marines. Ktoś to sobie kupił, czy skończyło się tylko na tym, że wspomnieliśmy tym wydaniu? Do premiery jeszcze sporo, ale pre-ordery już są gdzie nie gdzie.

A i taka ciekawostka. W Czechach wyszło wydanie EK pierwszej części Wieśka. Wydanie to było biedniejsze niż u nas. W dodatku pudło zbiorcze wyglądało prawie tak samo jak nasze. Dlaczego prawie? Było kilka cm mniejsze, przez co wygląda jak "młodszy braciszek".

http://img707.imageshack.us/img707/7919/img6879c.jpg

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ach... Uroki "ekskluzywnych" DLC... I ta cena :D

Sztylet jest jakimś gadżetem, nie związanym z EK. Jednak jest tam jedna ciekawostka. Otóż w czerwonym podełeczku Zaklinacza jest bodajże kompas. Raczej nie wchodzi on w skład EK ale jest gadżetem z gry.

http://img62.imageshack.us/img62/240/img6890rm.jpg

http://img836.imageshack.us/img836/6854/img6891k.jpg

i tutaj świetny medalion - tej samej osoby.

http://img265.imageshack.us/img265/7264/img6895y.jpg

Jako ciekawostka - chyba z Ek - plakat Triss.

http://img256.imageshack.us/img256/4076/img6911x.jpg

I coś co was rozwali:

http://img88.imageshack.us/img88/3491/img6928g.jpg

Gadżet z Risena 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin? Ktoś mnie wzywał? :trollface:

Jadąc zgodnie z kolejnością:

Nie wiedziałem, że istnieje czeska kolekcjonerka, ale znam inną wersję, bodajże niemiecką lub amerykańską. Jest nawet na yt unboxing, niestety nie zarzucę linkiem, bo piszę z komórki. Wklepcie ,,The Witcher unboxing'' i powinniście znaleźć.

Z oczywistych przyczyn jest biedniejsza od naszej.

Kompas i medalion - jeśli się nie mylę, to obydwa gadżety były łatwo dostępne, może nawet do teraz. I koszulka nawet też była.

Nie wiem czym jest spowodowane to, że mimo, iż grę wyprodukowali Polacy, gadżety są bardziej dostępne za granicą.

A więcej fotek tego medalionu pojawi się już w krótce :>.

Plakat: demoralizacja młodych ludzi itp, itd :trollface:.

P.S. Zaglądnijcie na blog Andzi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...