Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Dlatego zakupiłem miesiąc po premierze EK 2 Wiedźmina, z jedynką nie miałem szczęścia aż do świąt gdzie wydałem nie małe pieniądze.Za to mam komplet koszulka + darmo medalion który chodzi po 100zł na Alledrogo. I również zakupiłem Najnowszą edycję, ale samej gry się nie wyzbyje. Może bym zarobił ale wole ją zostawić na przyszłość.

Edytowano przez SasWickas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79 i inni

Nie rozumiem, dlaczego temat o edycjach kolekcjonerskich ma przerodzić się w temat z linkami do aukcji z edycjami kolekcjonerskimi. Po co wymyślać jakieś wydumane systemy, nie lepiej po prostu ograniczyć lub zaprzestać wrzucania coraz to nowych aukcji a skupić się bardziej na samej konwersacji na tematy konkretnych wydań, zjawisk na rynku itp. Nic na siłę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z bleubem, wolałbym żebyście się jednak ograniczyli z tymi linkami. Czasem znajdę sobie jakąś super licytację z niską ceną, a tu nagle ktoś wrzuca ją na forum CDA, czyta to 50 osób i cena gwałtownie podskakuje. Niech w takich sprawach każdy szuka na własną rękę, proszę. :-)

Swoją drogą ciekawe czy po rzekomej premierze Wasteland 2 będzie dało się kupić kolekcjonerkę czy jednak będzie ona dostępna tylko dla osób, które wsparły projekt na Kickstarterze. Mam nadzieję, że będzie dostępna w jakichś ludzkich cenach, bo bardzo mnie interesuje ten tytuł.

@DOWN:

Co do tego mogę się zgodzić, choć bardziej pasowałoby to do http://forum.cdaction.pl/Okazyjne-ceny-gie...ach-t62728.html tego tematu.

Edytowano przez Shortyy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie do aukcji to przynajmniej jak ktoś wie, to niech wrzuca linki do wyprzedaży sklepowych (jak ostatnio na muve), bądź kup teraz na allegro. Ja chętnie bym sobie coś kupił, a tu zaglądam częściej niż na strony sklepowe. Ja dopiero zaczynam zbierać. Mam na razie dwie kolekcjonerki i chciałbym mieć więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub: Zauważyłeś jak te dyskusje się zaczynają ;)? Ktoś zazwyczaj wrzuca linka do jakiejś aukcji/przeceny, a następnie zaczyna się dyskusja czy warto, jaka jakość kolekcjonerki, czy zostało wydane dużo egzemplarzy, czy cena pójdzie w górę, i wszystkie inne tematy z tym związane. Jeśli przestaniemy wrzucać tu wszelkiego rodzaju linki, to mam takie obawy, że ten temat po prostu opustoszeje. Co prawda nadal będą jakiejś dyskusje gdy ktoś zrobi jakiś unboxing, ale ile tygodniowo można ich robić? Takie chociaż moje zdanie, nikt z tym nie musi się zgadzać.

Zmieniając lekko temat, to ja naprawdę nie rozumiem, co jest takiego fajnego w EK W1 i W2. Zwykłe EK, które nie zawierają tak dużo w sobie (nawet brak tu tej "blizzardowej" jakości").

Swoją drogą ciekawe czy po rzekomej premierze Wasteland 2 będzie dało się kupić kolekcjonerkę czy jednak będzie ona dostępna tylko dla osób, które wsparły projekt na Kickstarterze. Mam nadzieję, że będzie dostępna w jakichś ludzkich cenach, bo bardzo mnie interesuje ten tytuł.

Jestem ciekaw co z tego wyjdzie (chociaż samą produkcją zainteresowany nie jestem). Bo jak na razie, to takie płacenie w ślepo. Screenów brak, daty premiery brak, informacji o postępach pracy brak, jakichkolwiek gameplayów brak, po prostu nic. Tylko zapewnienie, że jak zapłacisz to dostaniesz to, to i to.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linków według mnie po przemyśleniu powinniśmy wrzucać.

Tak właśnie widział gdzieś ktoś taką edycje Wiedźmina 1 http://allegro.pl/wiedzmin-edycja-specjaln...2260893206.html ? Bo przyznam, że ją 1 raz widzę.

Edytowano przez kamiladam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus

Trochę racji masz. Jest jednak sporo innych okołokolekcjonerskich tematów do obgadania. Mi osobiście "ni chłodzi, ni grzeje" takie wrzucanie linków do aukcji, bo zwykle, jeśli już mocno zainteresuję się daną edycją to nie czekam tylko kupuję od razu ;)

@kamiladam

To zwykła edycja zapakowana w inny kartonik. Chyba Empik ją w ten sposób dystrybuował. Widuję czasem takie egzemplarze na aukcjach i wcale nie osiągają większych kwot końcowych niż edycja standardowa.

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adzan Nie ma sprawy, mam jeszcze kolekcjonerke Metro 2033 (plecak maska i książka) jak znajdę chwilę to mogę dodać zdjęcia.

Co do kolekcjonerki Afterfall: Insanity za 80zł też chętnie bym kupił ale domyślam się że sprzedawca na Alledrogo nie ma PayPal i nie wyśle mi do UK. Chyba że jest tu ktoś uczciwy do możemy się dogadać ;)

Dla zainteresowanych figurką Power Amrmor:

http://www.ebay.co.uk/itm/140733788493?ssP...984.m1438.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/130676324214?ssP...984.m1438.l2649

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co podpisujemy cyrograf że nie wstawiamy linków do allegro? W sumie takie rozwiązanie ma dobre i złe strony. Dobre to że może nie zwinie nam ktoś tego na co polujemy (czy to przez kogoś z nas czy przez ******* spekulantów :tongue:) a złe to mniej tematów do przegadania i możliwość przeoczenia fajnej oferty.

A co do ek W1 i W2. Ja wiem co ludzie w tym widzą. Świetne przemyślane elementy w tym perełki jak artbooki czy breloczek z znakiem Wieśków. I na dodatek opakowane w świetne pudła no i marka jest u nas nie zwykle mocna.

A tak zmieniając temat. Co myślicie o Złotych kolekcjach wydawanych przez cd-p? Jak dla mnie świetna sprawa. Można kupić nie raz całą serie no i te dodatki. Zdarzały się tam nawet artbooki a ponad stu stronicowe kolorowe poradniki to nie mal standard.

P.S Rozumiem że wszyscy po śniadanku że taki ruch :tongue:.

Edytowano przez lunatyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złote edycje od CD-P to naprawdę konkretne wydania. Takie HoMM5 z dodatkami czy poradnikami to świetna sprawa. Ceny premierowe są troszkę zaporowe (przynajmniej dla mnie) ale z czasem spadają do racjonalnego pułapu. Dla fanów danej serii bardzo dobra edycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel81uk: Chciałem już zamówić sobie tą figurkę (albo chociaż zapytać sprzedawcę co do dostarczenia do Polski), i zacząłem zakładać konto e-bay. Wtedy też sobie przypomniałem, czemu nie mam konta e-bay. "Aby potwierdzić swoją rejestrację, musi się z Panem skontaktować biuro obsługi lub musi Pan wpisać swoją kartę kredytową". Taaaa.....świetnie, szkoda tylko, że biuro obsługi klienta dzwoni tylko na telefony stacjonarne (na komórkowe oczywiście nie), a serwis nie przyjmuje mojej karty. No nic, chyba będę musiał obejść się smakiem jeśli chodzi o tą figurkę. Chyba, żeby znalazł się jakiś obry człowiek co to by zalicytował za mnie, ale nawet nie wiem, czy sprzedawca wysyła to do Polski.

Co do Złotych Edycji CD-P, to prawda, są świetnie zrobione. Jedna trzymają wyższy, inne niższy poziom, ale to i tak bardzo wysoki standard. Szkoda tylko, że pojawia się ich coraz mniej...Nie wiem nawet czy CD-P jeszcze wydaje jakieś gry z tej serii. A szkoda, a szkoda....

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lunatyx: Sam się zastanawiałem nad zakupem, ale chyba sobie odpuszczę. Dostaniemy zapewne edycje XK Gold: http://sklep.gry-online.pl/KartaProduktu.aspx?id=544 lub grę w takim wydaniu: http://www.gram.pl/gra_9wPg8_Warhammer_400...rk_Crusade.html. Chyba się się jednak wstrzymam z zakupem. Ktoś wie, co wchodzi w skład oryginalnej Złotek Kolekcji?

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze ZK mam tylko wszystkie Unreale i Empire z Napoleonem, również jestem z nich dumny. Taki Unreal jest niby tylko zbiorczym wydaniem wszystkich części serii- a fajny, klimatyczny artbook jednak w nim jest.

Koledzy, co do EK pierwszego Wiedźmina-jak ktoś ma jakiś kontakt (bleub?), który pozbędzie się go w dość rozsądnej cenie (najlepiej bez gry, bo już ją mam, ale jak będzie-nie szkodzi), to mógłbym prosić o skontaktowanie się? Nie jestem jakby co żadnym spekulantem, ale nie ukrywam, że Wiedźmin jest jednym z moim kręgów zainteresowań. Na półce mam wszystkie tomy książki, obie gry, jedynka w wersji empikowej z figurką, dwójka w EK. Na ścianach mam 5 plakatów z wizerunkiem naszego Rzeźnika z Blaviken. Krótko mówiąc, zależy mi na tej kolekcjonerce. Mogę jeszcze się pochwalić posiadaniem 8 kolekcjonerek (włącznie z Batmanem, który do mnie we wtorek przyjdzie), a ten temat obserwuję od bardzo dawna. Udzielam się dość rzadko (najczęściej robiłem to kiedyś), ale robię to, gdy naprawdę czuję, że mam coś do powiedzenia. W każdym razie jeżeli ktoś ma jakiegoś znajomego, miło by było, gdyby wysłał mi stosowną wiadomość i był naszym pośrednikiem. Pozdro!

Edytowano przez I3ig
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus Co do witrusa to prawie na pewno universe ale z platyny. Wskazuję na to równierz cena sugerowana (ta przekreślona) bo pisze 69.99 czyli cena platyny. Co do zawartości ZK to tu masz UNBOXING. Jak widać edycja zacna. Mam jeszcze oferte z allegro tą grą jęśli chcesz to powiedz to wyśle Ci na PW (żeby nikogo nie irytować)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służę.

Skład Uniwersum Warhammera 40K z ZK:

-Dawn of War + instrukcja + papierki z jednostkami i budynkami (4) ras,

-Dawn of War Winter Assault + papierki z jednostkami i budynkami (5) ras + instrukcja,

-Dawn of War Dark Crusade + instrukcja,

-Dawn of War Soulstorm + instrukcja,

-Poradnik do wszystkich części,

-Płytka z materiałami dodatkowymi, nie sprawdzałem co na nich jest,

-Piękny, Świetny, Epicki itp. album "Oblicz Wojny" o świecie Warka 40k który przekonał mnie do kolekcjonowania figurek

Instrukcje zawierają również opisy jednostek, frakcji, przedmiotów, budynków itp. czyli takie w starym, dobrym stylu.

Edytowano przez matusiak97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem te opisy, to faktycznie, edycja bardzo dobra (w szczególności dla mnie, gdyż sam zbieram i maluje figurki z uniwersum 40k, a mam ich całkiem dużo). Dzięki wam obu ;). Nie ma co, przepiękna edycja. Mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć, czy Edycja Platynowa, a Edycja Złota się czymś różnią? Chodzi mi tu o np. ułożenie gier (czy wszystkie są oddzielnie tak samo jak w EZ) i czy jest album "Oblicze Wojny".

@lunatyx: Byłbym ci bardzo wdzięczny, za podesłanie tego linka na PW.

@I3ig: Osobiście, nie mam EK W1, ale jak coś znajdę ciekawego (ew. się o jakiejś dowiem) to ci podeślę linka na PW.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@I3ig: pochwal się kolekcją :)

@matusiak: mógłbyś zarzucić fotki (w szczególności artbooka) i napisać ile poradnik i artbook mają stron?

Wymyśliłem sposób na ominięcie 'gości' podkradających linki. Na KOLEKCJONERACH można by założyć specjalny temat tylko dla zarejestrowanych userów (pewnie admin [co by nie denerwować RIP] nie miał by nic przeciwko, a zresztą ja mam uprawnienia do zakładania tematów we wszystkich działach) w którym mogli byśmy wymieniać się linkami do aukcji ofert 'kup teraz' (by nie przeszkadzać w licytacji innym kolekcjonerom :)).

Co prawda każdy może się zarejestrować, lecz można potwierdzić wiarygodność kilkoma pytaniami, a lepsze to niż PW tutaj, ponieważ jest limit dzienny. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

9/ prowadzić działalności reklamowej, handlowej oraz o charakterze bukmacherskim i komercyjnym.

Nie jestem pewien czy to to, ale z tego co pamiętam, to nie można umieszczać linków do innych stron, jeśli nie są one w charakterze informacyjnym. Mogę się oczywiście mylić. Jeśli się mylę, to zawsze można spróbować, na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię tego w kontekście reklamy, lecz próby rozwiązania problemu.

Czytałem trochę opinii różnych ludzi o EK A: InSanity i da się wyciągnąć jeden wniosek - większość osób uważa grę za porażkę i nie kupili wyśmienitej EK bo gra im nie pasuje. Znalazłem tylko jeden pozytywny komentarz o grze :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@I3ig: pochwal się kolekcją :)

Jeżeli chodzi o moje EK, to już wymieniam. Zdjęcia wszystkiego wrzucę, gdy przyjdzie Batek :)

-Wiedźmin Edycja Specjalna (Empik)

-Wiedźmin 2 EK

-Heroes Kolekcja Wszech Czasów

-Might and Magic: Heroes 6 EK

-King's Bounty EK

-Metro 2033 EK

-Duke Nukem: Balls of Steel Edition

-Batman Arkham City EK

A co do prywatnego tematu-jestem za. O ile rozumiem kapitalizm, wolny rynek oraz ludzi, którzy dążą do zysku, bo jest to normalne i z jednej strony sprytne, to z drugiej strony jest to chamstwo i zabieranie okazji prawdziwym kolekcjonerom z powodu nadmiernej pazerności. Uważam, że jego opiekunem mógłby być Bleub albo Yaper, mają w tym temacie dość długi staż, często się udzielają i wydają się dość uprzejmi w porównaniu do niedawnego guru tego tematu :)

Edytowano przez I3ig
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...