Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Akihito

Zakup Gryzonia dla Gracza

Polecane posty

Witam otóż zastanawiam się nad wymianą mojej myszy [stara już :D, firma A4tech żadnych bonusów po prostu prosta mysz za 50 zł o_O] na prawdziwego gryzonia dla graczy znalazłem mysz na allegro która wydaje mi się odpowiednią jest nią GIGABYTE M8000X dlatego proszę o opinie. Mile widziane inne propozycje w tej cenie

Link do Aukcji:http://allegro.pl/gigabyte-m8000x-6000dpi-dla-graczy-gaming-em-i1295392318.html

Cena: Raczej poniżej 200 zł ale jeśli bardzo się opłaca to takie modele do 230-40 też możecie podać

Z góry dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rata xD wygląda strasznie futurystycznie, czytałem o nim w nowym CDA ale jakoś :D zbyt dziwacznie dla mnie wygląda a cena też trochę przeraża. Jest o wiele lepszy od

tego gigabayta ?

W sumie to według prawa do zakupów internetowych mogę zwrócić produkt chyba do 7 czy 14 bez podania przyczyny...więc jestem za tym aby ją kupić zobaczyć a jeśli mi nie będzie pasowała to zwrócę ją... co o tym pomyśle sądzicie ...??

Mam do tego gigabayta pytanko :D ile ona ma tych przycisków dodatkowych [nie licząc 2 podstawowych i rolki ^^] bo w aukcji nie podali...??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATa musisz pomacać przed zakupem bo mimo wszystko nie sama długość czy szerokość się liczy a kształt. Natomiast jeżeli ponad bajerność przedkładasz precyzję urządzenia to zdecydowanie Gigabyte ze świetnym sensorem Avago9500. Jeżeli chcesz taniej to masz jeszcze Speedlink Kudos z tym samym sensorem. Bardzo fajnym produktem/ami jest urządzenie Ozone Smog / Cyber Snipa Silencer / Prestigio PMSG1 / Ace of Sweden Edge 3200 / Ace of Sweden Edge 3200 T2 (ta sama konstrukcja i sensor, różne materiały wykończenia) też z Avago 9500.

Resztę kasy mógłbyś przeznaczyć na porządną podkładkę bo jej wybór też ma ogromny wpływ na użytkowanie gryzoni. W przypadku wyżej wspomnianych modeli i myszy laserowych w ogóle to tylko podkładki twarde np Razer Sphex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz myszkę bez bajerów, ale za to bardzo dobra polecał bym sie z Microsoft Intellimouse Explorer 3 (IE 3.0) ok.+100zl na Allegro + jakaś podkładkę Steelseries QCK, lub QPAD CT.

Jesli liczy sie dla ciebie i wygląd i parametry to polecam Razer DeathAddera (którego sam używam) lub Steelseries Kinzu

Na myszkach od Gigabyte sie nie znam ale polecał bym Ci te które zaproponowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deathaddera nie dostanie już w starej wersji, no chyba że używanego bo nową wersją nie należy sobie w ogóle 4 liter zawracać.

IE3.0 to mysz tylko dla low sens i małych monitorów. 400dpi to za mało dla statystycznego przeciętnego gracza z monitorem powyżej 17'. Ogólnie jeżeli hardkorowo łupiesz w CSa to IE jest dla ciebie, jeżeli mysz ma być uniwersalna to zdecydowanie ją sobie odpuść.

Kinzu - chodziły słuchy że mysz ma problemy z akceleracją wsteczną ale jak to jest trudno powiedzieć. Większość przeciętnych graczy jest raczej zadowolona. Jednak osobiście rzecz biorąc za 30zł mniej wolałbym kupić a4techa optyka z Oscarem i dodatkowymi przyciskami niż wydawać stówkę na tak ascetycznego gryzonia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego gigabyte'a i radziłbym najpierw zobaczyć w sklepie jak leży w ręku, ponieważ "wcięcie" na mały i serdeczny palec może nie każdemu pasować.

Tez posiadam ta myszke i uwazam ze jest naprawde wspaniala! Z tego wciecia to przeciez nikt nie korzysta (palce po prostu leza na podkladce)

Jedyne co moze sie nie podobac to ze jest za "wysoka"- ma bardzo wysoki grzbiet!

Jakbys potrzebowal wiecej przyciskow do makro (m8000x ma 2 pod kcikiem tylko) to moze Logitech G500?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GIGABYTE - jak niemal wszystkie myszki z podobnym wyprofilowaniem moze wywolywac bole malego i serdecznego palca. Dla mnie takie wyprofilowanie jest szczegolnie slabe i moj maly palec odmawia wspolpracy po pol godziny intensywnej gry. Dla innych ludzi jednak jest to bardzo dobre wyprofilowanie i nie odczuwaja oni zadnych skutkow ubocznych. Ostatnio zaczeto produkowac myszki z designem takim jak w SS Ikari, Qpad 5K i Mionix Naos 5000 - te gryzonie sa dla mnie duzo wygodniejsze. Jesli w ogole sa jakies watpliwosci co do wygody, to proponowalbym gryzonie z wlasnie tak rozwiazana kwestia ergonomii. Do tej pory nie widzialem zadnej opinii, ktora by skrytykowala ten typ wyprofilowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tacy cięci na tego RATa jesteście? Wbrew pozorom myszka jest najwygodniejszą myszką jaką miałem w dłoni - właśnie przez ten rozkreklamowany system dopasowywania do dłoni. Dla gracza preferującego chwyt typu "claw" z dużą ręką lepszej myszy nie widziałem. Co do jej skuteczności nie wypowiadam się, ponieważ za krótko ją mam, żeby taką opinie wydać, ale wszystko zmierza w jak najlepszym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś nałogowym graczem w fpsy nie jestem lecz bardzo lubię ten gatunek ^^ ostatnio grywam sobie w League of Legends. Co do makr jest to dla mnie nowość słyszałem o tym lecz nie próbowałem dlatego myślę że 2 spokojnie wystarczą być może potem będę rządny większej ilości, dlatego też nie chce ma gryzonia wydawać 200 zł. Lubie czułe myszki :D o ile moją mogę nazwać czuła ^^ ale powiedzmy że nie latam nią przez całe biurko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie zastanowil nad jakimis sprawdzonymi optykami. MX518, Krait, Salmosa, A4Tech x748, Diamondback 3G - wszystkie te myszki maja bardzo dobre sensory i pozwalaja regulowac czulosc w przyzwoitym zakresie. Nie kosztuja fortuny, a sprawuja sie niegorzej niz najdrozsze myszki z rynku. Do tego jakas dobra podkladka. Na swoim (wlasciwie to brata) innym koncie CDA (professor00179) na blogu zamiescilem szczegolowa recenzje trzech najpopularniejszych podkladek dla graczy.

Taki sprzet razem wyjdzie ponizej 200zl, a bedzie konkurowal z gryzoniami duzo drozszymi. Osobiscie nie widze sensu wydawac pieniadze na drozsze rozwiazania, ale to tylko moja opinia.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z UP.

Jak cos to zastanow sie nad gigabytem (po przetestowaniu - znajdz kogos na allegro kto sprzedaje taka myszke w Twoim miescie i popros o umowienie sie by przetestowac) albo wez MX518.

Co do RAT tez mam zastrzezenia. Wyglada dziwnie choc innowatorsko. Trzeba opini kogos kto juz ja zakupil i wyprobowal (moze na pclabs?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...