Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Akihito

Zakup Gryzonia dla Gracza

Polecane posty

Nie wiem jak z R.A.T. 5, ale R.A.T. 7 całkowicie daje radę. W niedługim czasie na swoim blogu zamierzam napisać jej recenzje, ale dopiero po ostrym jej katowaniu. Rozumiem, że strach przed RATami bierze się z ich wyglądu :) bo ja do niczego się w swojej nie mogę przyczepić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz najnowszy sensor Avago posiada maksymalnie 5040 DPI. To oznacza, ze sensor z RATa pochodzi z jakiejs mniej znanej 'zewnetrznej' firmy tak jak w SS Ikari Laser i moze byc mocno awaryjny tudziesz jego implementacja moze sie roznic z modelu na model. Moze jednak byc to swietny sensor bez takich wad, ale zeby to okreslic, to myszka musi sie spopularyzowac, a na to sie nie zanosi. Druga mozliwoscia jest to, ze jest to jakis juz istniejacy wczesniej sensor Avago, ktorego maksymalna wartosc DPi podciagnieto uzywajac interpolacji, co na pewno dobrze na sensor nie wplynelo. Czas pokaze; na razie lepiej gryzonia nie polecac do momentu powaznych testow, ktore wskaza jak dobry ten sensor jest.

@latouffe - na pclab bardziej doswiadczeni forumowicze pewnie przeprowadza testy tej myszki, ale... kiedy stanieje. Nikt tam nie zarabia (oczywiscie wylaczajac redakcje, ale ich testy sa rownie wartosciowe jak te z CDA - "myszka dobra, bo tak"), wiec jesli juz kupia tego gryzonia do testow to tylko uzywanego, a ze wzgledu na niska opularnosc ciezko bedzie w pierwszej kolejnosci uzywke znalesc, a pozniej bez strat sprzedac.

@sUk - kiedy bedziesz pisal recenzje, to daj mi znac na PM. Podam Ci jaki program sciagnac, zeby przetestowac mozliwosci sensora. Dzieki temu bedziemy wiedzieli, jak myszka wypada na tle innych i czy rzeczywiscie warto ja polecac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią, ale to dopiero po tygodniu grania.

Z tego co się orientuje sensor w tej myszce to Twin Eye Phillipsa z nowym oprogramowaniem które usuwa błędy poprzedniego czyli : długi czas synchronizacji po podniesieniu i opuszczeniu myszki, drgający kursor nawet gdy myszka leży nieruchomo. Jeśli dobrze wyczytałem to taki sam sensor jak w CM Storm. Podczas krótkiego czasu używania swojej nie stwierdziłem żadnej z powyższych wad, więc wierzę, że to naprawili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twin Eye Phillipsa

Ojj nie brzmi to za dobrze. Ten sensor posiadaja laserowe Razery i raczej za dobrze sie nie sprawuja. CM Storm rowniez nie stal sie gryzoniem ogolnie polecanym. Mozliwe jednak, ze implementacja w R.A.T.7 jest lepsza. Tym bardziej jesli ma to byc jakas ulepszona wersja. (a roznych odmian tego sensora jest chyba kilka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie robię testy z użyciem programów :

VMouseChecker

Mouseratechecker

DIMouseHz

Nie wiem jednak jaki sensor siedzi w RAT 5, więc nie mogę głosu zabrać w sprawie jej kupna. Właśnie natrafiłem na forum Razera i cały temat haterów tego sensora :D. W RAT 7 na pewno rozdzielczość nie jest interpolowana, co sprawdziłem, akceleracja wsteczna nie występuje, wartość DPI się zgadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno juz nie testowalem niczego, ani nie przegladalem testow, wiec nie pamietam dokladnych nazw. Jutro zasugeruje, jakie programy jeszcze przydaloby sie uzyc. O ile oczywiscie zajdzie taka potrzeba - sam uzywasz juz 3 roznych programow, wiec chyba nie bedzie trzeba nic dodawac. Najbardziej mi zalezy na sprawdzeniu przy jakiej predkosci gubi sie sensor gryzonia, bo to jest najwazniejsza kwestia i wlasnie dlatego nowe sensory w Razerach sa krytykowane. Akceleracja wsteczna jest powszychnym problemem sensorow Phillipsa. W kazdym razie - zdecydowanie wiesz, co robisz i chwala Ci za to. Nienawidze recenzji w stylu "myszka x ma lepszy sensor od myszki y, ktora do tej pory byla naszym zdaniem swietna, wiec myszka x jest boska i mozna ja smialo polecic". W taki sposob CDA dalo znaczek jakosci np. Mambie, ktorej jedyna zaleta jest efektowny design. Dlatego tez zalezy mi na jakichs bardziej obiektywnych kryteriach, szczegolnie jesli mamy zdecydowac, czy R.A.T. 7 warto, czy nie warto polecac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - dobrze jest wiedziec co sie w rynku gryzoni dzieje,. Szczegolnie, kiedy tacy znani producenci jak Razer dopuszczaja sie wypuszczania myszek zdecydowanie za drogich i gorszych od ich poprzednich modeli. Poza tym, jak sie czlowiek interesuje takimi rzeczami to mozna traktowac to jak swego rodzaju hobby.:P

Dzisiaj mialem sprawdzic te programy, ktorych zamierza uzyc sUk, ale nie mam sily szukac ich i sprawdzac co dokladniej pozwalaja przetestowac. Po 4 godzinach pisania bez przerwy w szkole mam dosc.:wallbash: Jutro lub w piatek sprawdze te programy i ewentualnie polece jakies inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...