Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Woli92

Co ulepszyć?

Polecane posty

Witam , chciałbym ulepszyć mojego kompa : P gry nowe mi chodzą ale nie tak jak bym chciał zastanawiam się co mógł bym wymienić, mój komputer to :AMD Athlon 64 X2 dual Core 4200+ 2,20 Ghz, 2 giga ram,Geoforce 8500 Gt 512 mb, system windows 7 64 bitowy. Proszę o opinie co najlepiej wymienić żeby gierki lepiej fruwały : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odczytania modelu płyty głównej użyj programu CPU-Z. Uruchom go, przełącz na zakładkę Mainboard. Ważne są pola: Manufacturer, Model, Rev.; możesz też spisać wersję BIOSu.

Aby się dowiedzieć jaki masz zasilacz musisz zdjąć bok obudowy. W obudowie będzie taka skrzynka z której będą wychodzić kable - to jest zasilacz. Na nim powinny być oznaczenia jakiej jest marki, co to za model i jaką ma moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie żart. Porównaj sobie zużycie dysku czy pamięci - według mnie jak porządny 32-bitowy system to XP, jak 64 to oczywiście Windows 7. Co do wydajności benchmarki wypadają różnie...

to jeszcze ładniejsza i obsługuje również DX powyżej 9.0.

Dla mnie liczy się coś więcej niż tylko "ładność" (ja na 7 mam kompozycję klasyczną), poza tym, karta graficzna autora tematu chyba nie obsłuży nic ponad DX 10, ale mogę się mylić...

[EDIT]

Karramba! Nie zauważyłem że w pierwszym poście autor pisze że ma 64bit - wycofuję co powiedziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma socket AM2 i lista obsługiwanych procesorów jest długa, więc mamy pole do manewru. Teraz podaj tylko jaki masz zasilacz (marka, model, moc - może się okazać, że i on jest do wymiany), no i przede wszystkim napisz ile pieniędzy możesz przeznaczyć na upgrade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista procesorów obsługiwanych przez płytę - klik.

Po aktualizacji biosu można by tu włożyć jakiegoś czterordzeniowca. Dokładasz do tego jakąś dobrą kartę i gry będą "fruwały". Napisz jeszcze jaki masz zasilacz oraz ile możesz wydać, to coś się wymyśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "w ciemno" to trochę ciężko doradzać... Poza tym zmiana samego procesora mało da, przydałoby się jeszcze kartę graficzną zmienić.

260 zł AMD Athlon II X3 445 AM3 BOX

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=51584

558 zł Gainward GeForce GTX460 768MB

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=52517

154 zł Fortron ATX-460-60GHN 460W

http://techplanet.pl/index.php?gk=100&id=33317

= 972 zł

Może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że 7 jest tak samo wydajna jeżeli chodzi o gry jak XP

Nie żartuj. A tak na serio to na athlonie 64 5200+ 2.7Ghz, 4 GB ram, 9400GT to różnica w wydajności była spora, w niektórych tytułach. Na xp taki Shift chodził ok. 20-40fps na niskich a na win7 to ok. 30-50 na średnich. ogólnie byłem bardzo zdziwiony. Np. Call of Juarez także mocno poszedł z fps i do tego miał na tych samych ustawieniach graficznych znacznie lepszą grafę i było to nieźle widać. innych gier tak dokładnie nie sprawdzałem ale nawet z pamięci zauważyłem wzrost fps. Największą różnicę zauważyłem w shifcie. Na win7 dało się normalnie grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie żart. Porównaj sobie zużycie dysku czy pamięci - według mnie jak porządny 32-bitowy system to XP, jak 64 to oczywiście Windows 7. Co do wydajności benchmarki wypadają różnie...

to jeszcze ładniejsza i obsługuje również DX powyżej 9.0.

Dla mnie liczy się coś więcej niż tylko "ładność" (ja na 7 mam kompozycję klasyczną), poza tym, karta graficzna autora tematu chyba nie obsłuży nic ponad DX 10, ale mogę się mylić...

[EDIT]

Karramba! Nie zauważyłem że w pierwszym poście autor pisze że ma 64bit - wycofuję co powiedziałem.

Coż, być może zmieni kartę graficzną, bo pisze że chce coś wymienić, a więc na pewno na coś co obsługuje DX 10.

PS. A dlaczego jak 64 bit to dobrze, wersja 32 bit jest złą? Sam mam taką i jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup se na pocyątek nową karte np GTX 460 lub HD 5830 oraz nowy zasilacz z conajmniej 460W. Procka nie warto zmieniać, zwłaszcza że Sandy Bridge oraz rodzinka Bulldozer są tuż tuż. W przypadku AMD prawdopodobnie zostanie przy socket AM3 podczas gdy Intel już zapowiedział i wyprodukował Sandy Bridge na Socket 1566 (nazwy modeli już znaleziono). 1566 będzie miał pełny support dla USB3 oraz Sata 6Gb/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...