Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jajoarek13

amd czy intel ocena zestawow

Polecane posty

AMD Phenom II Quad Core X4 955 AM3 BOX (490zl)

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 (ok.200zl)

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB ( 135 zl)

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 2GB 125 zl

Zasilacz do obudowy Fortron ATX-460GHN 460W 148,00zł

i nie wiem jaka karta graficzna ale raczej Gigabayte GeForce 460 192b 756mega ok 580 zl

obudowe i naped juz mam

co razem daje ok. 1700 zl z

a Drogi zestaw to wlasnie cos z i3 550 moze? dalo by rade cos zrobic ? wiem ze duzo zalezy od plyty glowniej czy w 1 zestawie jest dobra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania nie trzeba składać zestawu (choć jak ci bardzo zależy zmień płytę na np. Gigabyte GA-P55-USB3 i procesor na Core i3 530/540 - w 1800 zł powinieneś się wyrobić).

A co do samych procesorów:

Phenom II 955 vs Core i3 540,

W aplikacjach wykorzystujących więcej niż dwa rdzenie, i3 przegrywa z kretesem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim znacznie większą szybkością działania, co jest mocno odczuwalne. Problem jest natomiast taki, że współczesne procesory nie mają natywnej obsługi USB3 co się wiąże z tym, że jak będziesz chciał użyć pełnej przepustowości USB3 to karta graficzna będzie musiała nieco zwolnić (bodaj z 16x do 8x).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asrock M3A770DE 770 nie rożni sie za wiele od tej Extreme3 która ci podałem przy czym ta extreme3 posiada nowa technologie z której będziesz mógł skorzystać w przyszłości a poza tym zamontowany jest lepszy dźwięk także masz podwójna korzyść. jeśli masz możliwość weź moja propozycje czyli http://techplanet.pl/index.php?gk=100&...mp;filtr=szukaj chyba ze nie potrzebujesz dobrego dźwięku i nowej technologii jak USB 3.0 i SATA 6 gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...