Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sebulec

Autostart pliku .vbs/bat

Polecane posty

Witam.

Od razu powiem że jestem początkującym "programistą". :cool: Stworzyłem programik(o formacie .vbs) który tworzy folder na dysku :D\ a następnie dodaje plik .bat który może np. wyłączyć komputer lub uruchomić program. Mój problem jest taki że chciałbym by ten plik o formacie .bat( nazwę go przykładowo włącznik) włączał się wraz z kompem (autostart ). Oczywiście że mogę zrobić polecenie które przenosi plik z włącznik.bat do folderu auto start ale jest to dla mnie nie korzystne gdyż chce by ten program trafił do różnych komputerów a w większości z nich jest trochę inna lokalizacja folderu autostart np. C:\Users\Cd-actionlicker\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup . Jest jakaś inna możliwość autostartu takiego programu??? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać skrypt, który dodaje nową wartość do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run w rejestrze. Tu masz opisane jak napisać skrypt. To jak ma wyglądać poprawna wartość możesz sprawdzić patrząc na istniejące już wpisy w tym kluczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog "domowy" użytkownika jest z całą pewnością dostępny w formie zmiennej środowiskowej, lub poprzez wywołanie odpowiedniej funkcji systemowej.

Autostart jest raczej w konkretnym miejscu względem katalogu użytkownika, kwestia tylko jaki to Windows. Taka informacja jest również z całą pewnością dostępna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JoHnNy08PL

Można przenieść do katalogu wszystkich użytkowników

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

<to jest katalog z Visty i chyba Win7 ma taki sam, dla XP musiałbyś jakoś opracować wykrywanie jaki to system :P>

@Sevard

Tylko że wtedy wymaga to potwierdzenia...

Robisz takiego bat'a

> "%Temp%.\regfile.reg" ECHO REGEDIT4
>>"%Temp%.\regfile.reg" ECHO
>>"%Temp%.\regfile.reg" ECHO [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
>>"%Temp%.\regfile.reg" ECHO  "skrypt"="C:\skrypt\skrypt.bat"
regedit /s "%Temp%.\regfile.reg" >nul
"%windir%\regedit.exe" /s "%Temp%.\regfile.re" >nul
del /F /Q "%Temp%.\regfile.reg" >nul

Wtedy doda wpis bez potwierdzenia

Edit:

Chyba mam

%userprofile% daje nam C:\Users\Johnny

A jak damy

cd %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

To nas tam przeniesie

Dalej już sobie poradzisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przesadziliście ;) Koleś bawi sie w "hakera" a wy mu jeszcze pomagacie... pogratulować.

Niedługo na forum pojawi się pewnie post w stylu " Cześć jestem kolegą Sebulca, i po uruchomieniu programu od niego za każdym razem gdy włączam komputer wyskakuje okienko 'zamykanie systemu'"

Do autora tematu : Jeżeli chcesz zostać "programistą" to zacznij tworzyć, a nie niszczyć. Bo to drugie w przeciwieństwie do tego pierwszego wcale nie jest sztuką.

Od razu wyjaśniam, że być może źle zrozumiałem autora, ale według mnie program który dodaje do autostartu plik, który może "np. wyłączyć komputer" na pewno nikomu nic pożytecznego nie przyniesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że program się autostartuje nie przesądza o tym, że jest to jakieś świństwo. Może autor jest adminem i potrzebuje na szybko konfigurować dużą ilość komputerów ?

Autostart to nie zbrodnia.

Zresztą jeżeli kontynuować wasz tok myślenia, to należałoby nie odpowiadać na pytania o to jak korzystać z zapisu do pliku, bo przecież można w ten sposób zapisać coś do autostartu. Więcej można w ten sposób uszkodzić pliki systemowe, albo dodać szkodliwy kod do innych programów.

Chyba się ze mną zgodzicie, prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem że nie robię 'świńskiego' programu by zniszczyć komuś kompa a przykład z komendą shutdown podałem gdyż był on pierwszy jaki mi przyszedł do głowy.

@wichniar24 masz całkowitą racje. Gdybym zastał taki temat na forum też bym się nad tym zastanawiał. Nie chce nic niszczyć bo to żadna przyjemność. Lepiej jest coś stworzyć. Ja zadałem pytanie bo chce stworzyc program by nieco rozwinąć swoje umiejętności i z ciekawości a nie po to by bawić się w jakiegoś 'hakera'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o samą funkcje autostartu, a raczej o połączenie jej z "a następnie dodaje plik .bat który może np. wyłączyć komputer lub uruchomić program", gdzie autor sam przyznaje że ma zamiar stworzyć zwykłego shutdowna.

A gdy ten trafi do osoby która zbytnio na komputerach sie nie zna, przez jakiś głupi żart zrobi sobie formata.

A co do tego zapisu : gdyby ktoś zapytał cię jak wstrzyknąć do pliku trojana to odpowiedziałbyś? Może to zbyt mocne porównanie, ale doskonale obrazuje o co mi chodzi.

[Edit]

@Up Skoro autor przyznaje że nie miał żadnych niecnych zamiarów to możemy skończyć nasze rozważania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...