Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

reloxart14

Slaba wydajnosc hd5850

Polecane posty

Witam, pisalem na forum w sprawie kupna komputera i polecono mi taki zestaw:

AMD Phenom II X4 Quad Core 955

Creative Labs Sound Blaster

OCZ ModXStream

ASRock M3A770DE

Samsung 500 GB SATA II

Samsung SH-S223L SATA LightScribe

Zalman CNPS10X PERFORMA

hd5850

4gb good ram

i windows 7 (64 bity)

komputer ten mial sie nudzic na rozdzielczosci 1280x1024 lecz..wyszlo inaczej. assassin creed sie zacina, dwojka jeszcze gorzej. probowalem juz troche zdzialac razem z jednym uzytkownikiem ktory mi doradzal, lecz nie wskuralismy nic, dlatego zwracam sie z pomoca tutaj, poniewaz nie mam juz pomyslu. z gory zaznaczam ze jestem kompletnie zielony, dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzimy więc podstawowe czynności konserwacyjne.

No to może najpierw od strony software`owej:

1. Wchodzimy w tryb awaryjny, usuwamy sterownik (dobrze jest użyć np. driver cleanera)

do trybu awaryjnego dostaniesz się naciskając przycisk F8 podczas ładowania systemu i wybierając odpowiednią opcję z menu, które się pojawi.

2. Instalujemy najnowszy sterownik, możesz poszukać na stronie producenta lub bezpośrednio na stronie Ati.

3. Na czas grania wyłącz antywirus, jeżeli to pomoże to odinstaluj i pobierz Avira Free Antivirus.

4. Defragmentujemy dysk (teoretycznie zbędne, ale na pewno nie zaszkodzi)

5. Skanujemy komputer programem MalwareBytes AntiMalware oraz klasycznym Antywirusem (czytaj: Avira Free Antywirus)

6. Można spróbować przywracania systemu, jeżeli wcześniej problem nie występował.

7. W ostateczności - format i stawiamy system na nowo.

8. Zainteresuj się także temeraturami podzespołów. Zmierzysz je np w programie Everest. W spoczynku powinny oscylować w granicach 40-50oC, w stressie nie powinny przekraczać 70oC (karta graficzna może grzać się ciut więcej)

9. Kontorli należałoby poddać także dysk twardy - użyj programu HDDTune i wrzuc loga ze skanu.

A teraz ze strony sprzętowej:

1. Jeżeli komputer jest zakurzony - czyścimy przy pomocy sprężonego powietrza lub np. pędzelka przede wszystkim radiatory (powietrzem traktujemy zasilacz)

2. Wypinamy pamięci RAM i wpinamy je dokładnie na nowo, możemy wyczyścić port jak i styki na pamięci np pędzelkiem.

3. Podobnie czynimy z kartą graficzną. Wyciągamy ją ze slotu i czyścimy, a następnie dokładnie wsadzamy z powrotem.

4. Dobrze byłoby zmierzyć miernikiem napięcia na zasilaczu... poproś kogoś znajomego, jeśli nie potrafisz sam tego zrobić.

Jeżeli nie nastąpi żadna poprawa -> można liczyć się z wadą fabryczną np. karty graficznej. W tym wypadku nie powiem Ci jak ją naprawić, bo potrzeba do tego specjalnego sprzętu (zapraszam do mnie na firme ;P ). Karta jest nowa, więc jest na gwarancji i możesz ją odesłać na serwis.. ale ostrzegam Cie, że prawdopodobnie odeślą ją jako sprawną.. :( takie życie.

Spróbuj wykonać jak najwięcej z tych czynności, potem będziemy myśleć dalej (np. konfiguracja biosu).

Więcej w tej chwili nie jestem w stanie Ci pomóc.

Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki byly tak instalowane, system byl stawiany na nowo 2 razy. otworzylem kompa, zrobilem z pamieciami to co napisales, i przechodzac do karty zauwazylem cos takiego : karta ma 2 wiatraki idace w dol, i jeden wiatrak jest w calosci zasloniety przez karte dzwiekowa ktora jest tuz pod spodem, niestety, nie moglem wyjac ani karty graficznej, ani dzwiekowej(zupelnie nie wiedzialem jak). czy to moze byc powod?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę karty graficznej najlepiej mierzyć w stresie. W Windows na ogół zegary są zmniejszone, a co za tym idzie temperatura niższa. Do sprawdzenia stabilności karty polecam program Furmark. Aby sprawdzic kartę należy włączyć Furmark, ustawić Run Mode na Stability test. Zaznaczyć log GPU Temperature (można też włączyć Xtremne Burning Mode, choć przy niepewnej karcie go odradzam) oraz kliknąć Go!. Test powinien trwać możliwie jak najdłuższej. Po zakończeniu testu (można go w każdej chwili przerwać) w katalogu Furmarka zostanie utworzony plik gpu-temperature.xml.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę za dużo jak na mój gust, ale nie wskazuje jednoznacznie czy przegrzanie jest powodem niższej wydajności...

mój Radek po godzinie w Furmarku tykał sobie na standardowym ustawieniu (bez OC karty) od 70 do 74oC w 1920 x 1080 ...

Na Twoim miejscu zbadałbym zasilacz miernikiem, czy dobre napięcia daje.

Możesz spróbować również z poziomu Sterownika Catalyst zwiększyć ręcznie prędkość wiatraka na karcie, opcja ta nazywa się Enable Manual Fan Control i skrywa się w zakładce Ati OVerdrive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta ma 2 wiatraki idace w dol, i jeden wiatrak jest w calosci zasloniety przez karte dzwiekowa ktora jest tuz pod spodem, niestety, nie moglem wyjac ani karty graficznej, ani dzwiekowej(zupelnie nie wiedzialem jak). czy to moze byc powod?

Jedno pytanie - karta graficzna siedzi w gniazdku zielonym czy pomarańczowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli siedzi w dobrym miejscu. Już się bałem, że może włożyli Ci kartę do pomarańczowego.

Zobacz czy karta dźwiękowa nie zmieści się nad graficzną (nad zielonym gniazdkiem PCI-E x16 jest gniazdko PCI-E x1). Jakbyś miał problemy z wyjęciem karty dźwiękowej poproś kogoś silniejszego o pomoc. Samo wyjęcie nie jest trudne - trzeba odłączyć kabelki, odkręcić śrubkę mocującą śledzia karty do obudowy, a następnie kartę wyciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...