Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

roberto_i

Reanimacja komputera

Polecane posty

No więc dziś doszła mnie dość smutna wiadomość. Pisałem o problemie już wcześniej: KLIK . Dzisiaj otrzymałem wiadomość od panów z Komputronika (gdzie kupowałem tenże komputer), że do nieba wiecznego krzemu odeszła karta graficzna pociągając za sobą płytę główną (sic!)... :dry: Także nie pozostało mi nic innego jak wskrzeszenie PC-ta. Zdefiniuję teraz moje wymagania odnośnie ewentualnych konfiguracji: budżetem, którym będę prawdopodobnie dysponował będzie 1000-1400zł. Obecnie granie na komputerze straciło dla mnie priorytet (coraz mniej czasu, brak usilnych chęci, zmiana zainteresowań), tak więc nie wymagam potworów wydajności. :laugh: Z drugiej strony, patrząc na tak ograniczony budżet, i tak nie ma co na wiele liczyć. :tongue: Ważne żeby zestaw pociągnął wszystkie obecne i czekające nas gry (super jakby starczył tak na 2 lata). No i żeby w razie jakieś awarii, można było bezproblemowo coś wymienić. :wink: Czekam na opinie specjalistów i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Mój poprzedni kofig:

#Intel Pentium Dual Core E2140 1.6GHz@2.9GHz

#Gigabyte GeForce 8800GTS 320MB

#EVGA nForce 650iUltra

#Goodram DDR2 2x1GB 800MHz CL5

#Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W

PS. Dodam tylko, że zasilacza, obudowy i dysk twardego nie musicie przy konfiguracji brać pod uwagę, przetransplantuje je z truposza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dla pewności lepiej zmienić bo seria GPS chiefteców ma problemy z napięciami po pewnym czasie.

Te 1400zł bez sprzedaży starych części? Bo jeśli nie to warto je sprzedać i dołożyć bo kasy na kompa nigdy za dużo. Jaki masz monitor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor, jakim dysponuję, to Iiyama ProLite E2008HDS (rozdzielczość natywna: 1600:900). Nie wiem czy zdołam opchnąć resztę podzespołów, ale będę wdzięczny, jak wycenicie od razu procka i te RAM-ki. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Za procka mógłbyś dostać około 120 zł, a pamięci te na allegro chodzą po około 160 zł. To zaraz coś złożę za te 1400 zł + 280 ze sprzedaży części ze zdechlaka. Mógłbyś jeszcze zasilacz za około 100 zł sprzedać.

[edit]

Mam coś takiego:

CPU: AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 279 zł

MoBo: AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ 259 zł

GPU: PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 630 zł

RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 199 zł

HDD: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 179 zł

Napęd: Samsung SH-S223C SATA (black) 99 zł

Buda: Gigabyte Luxo M1000 Black 139 zł

PSU: Fortron FSP400-60GHN 400W 169 zł

Masz nagrywarkę i obudowę ze starego kompa? Jeśli tak, to skreśl te co podałem. Przekroczyłem trochę budżet, ale jeśli to za dużo, to zmienimy grafikę na jakiegoś Radeona poprzedniej generacji. Teoretycznie ten Cheftec, którego masz powinien dać radę temu komputerowi, więc mógłbyś go zostawić na jakiś czas, ale potem go zmień. Potrafi wariować z napięciami. Jest on sprawny? Bo jeśli grafa padła, to może być to jego wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny zestaw.

Procka ładnie podkręcisz, a przy odrobinie szczęścia odblokujesz 4 rdzeń.

Karta również dobra w tej kategorii cenowej. Bez problemu pograsz w najnowsze tytuły.

Zestaw jak najbardziej OK, spokojnie możesz go brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesują mnie 4 pierwsze podzespoły. Dysk, który mam, w całkowitym stopniu mi wystarczy, obudowa wydaje się całkiem przewiewna, więc też zostanie, tak samo jak napęd. Zasilacz wydawał się całkowicie sprawny, nie widziałem żadnych błyskawic i innych wyładowań podczas jego pracy. :laugh: Zestaw wydaje się na prawdę słitaśny. :laugh: Mam tylko pytanie: skąd są ceny części. Najlepiej gdyby były z Komputronika, bo mam stosunkowo blisko, no i z ewentualnym serwisem nie ma problemu. Wiem, że mają troszkę przypakowane ceny, ale jak już mówiłem, nie mam czasu ani chęci na ewentualne wysyłki w przypadku awarii... :sleep: Dzięki wielkie luq92 za pomoc. Jednocześnie proszę o alternatywne zestawy, dobrego nigdy za wiele. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Ceny są z esc.pl. Możesz popytać w Komputroniku o ceny, ale po co przepłacać. W esc wysyłki są sprawnie wykonywane. Co do zasilacza, to radzę go sprawdzić. Szkoda żeby przy pierwszym uruchomieniu coś się popsuło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem Komputronika i wyszło mi takie coś:

1. AMD Athlon II X3 435 BOX - 319 zł

2. Gigabyte GA-MA770T-UD3 - 349 zł

3. GoodRam DDR3 2GB 1600MHz CL9 - 239 zł

4. Radeon 5770 Gigabyte 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) - 739 zł

Razem - 1646 zł

Ew. zasilacz:

Corsair CMPSU-400CXEU - 400W - 219 zł

OCZ StealthXStream 500W SLI - 219 zł

Chieftec (CTG-500-80P) 500W bulk - 209 zł

Pod względem finansowym jak widać mało to opłacalne. Zaraz przejrzę jeszcze ram.net.pl.

Edit: Przejrzałem. Jeśli tylko te 4 pierwsze za te 1400+280:

Ram.net.pl:

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 - 260,00zł

Procesor AMD Athlon II X4 635 (AM3/95W) BOX - 396,90 zł

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 - 194,90zł

Connect3D Radeon HD5770 1GB DDR5/128b H/DP PCI-E - 633,00zł

Razem ok. 1485 zł

Ew. zasilacz:

Cooler Master Elite 460W BOX - 133,00zł

Fortron 460 GHN - 187 zł

Fortron 400 GHN - 163 zł

Cooler Master Extreme 500 - 178 zł

Cooler Master Extreme+ 460 - 183 zł

BeQuiet PP 430 - 199 zł

Topower 450 - 181 zł

OCZ MXS 500 - 234 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam, dlaczego ten R5770 PowerColor różni się tak znacznie cenowo od reszty kart ---> http://www.komputronik.pl/index.php/catego.../showProducts/1 ?? :dry: Szczerze mówiąc nie znam za bardzo tej firmy, dotychczas kupowałem karty raczej dobrze znanych producentów. Czy ta firma zasługuje na moje zaufanie? :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zasługuje na zaufanie. Power Color to obecnie jedna z lepszych firm sprzedających karty ATI. Tańsza jest pewnie dlatego, że od dawna nie mieli jej w magazynach i nie mają aktualnej ceny (w Komputroniku to normalka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest szansa na jakieś lekkie obniżenie cen podzespołów przez wakacje? Obecnie kurs zarówno dolara, jak i euro względem złotówki jest dość wysoki i niestabilny. Czy będzie szansa na jego ustabilizowanie i zejście do poziomu przed tą całą checą w Grecji? Wiem, że to pytanie nadające się raczej do tematu na jakimś forum ekonomicznym, ale może będziecie wiedzieć. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Powinno się przez wakacje trochę poprawić. Ale kto wie. Może niedługo wyjdą nowe podzespoły, to i ceny powinny polecieć na dół. Ale czekać można tak w nieskończoność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że AMD nie przyjdzie do głowy nagle, że jego obecna podstawka pod procesory jest już przestarzała/mało wydajna itd. , jak to stwierdził Intel zamierzając wprowadzić kolejną zbędną nowość jaką jest LGA1155 i "high-endowe" (sic!) LGA2011...Bo wtedy tego nie ździerże... :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i z ewentualnym serwisem nie ma problemu.

Właśnie ,że jest :) w 2/2 przypadkach gdy kupowałem w komputroniku miałem problemy z gwarancją (oddawałem słuchawki (steelseries 4H) i ... słuchawki (creative EP-630))

zapewne będą Ci chcieli wcisnąć jakiś shit nawet gdy przyjdziesz z gotowym zestawem ,więc nie daj się :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się powoli zastanawiam...jak wygląda ewentualne reklamowanie części w esc.pl?? Jest jakieś cwaniakowanie, ile trwa średnio "przegląd" w serwisie?? :wink: Nigdy nie kupowałem praktycznie całego kompa na necie, bo nie mam w razie czego później jak pójść do takiego sklepu i nakopać co niektórym w cwaniakowate dupsko. :laugh: Może ktoś się wypowie na temat kupowania i realizacji gwarancji w esc.pl?

PS. Aha, bym zapomniał, czy esc.pl zakłada plomby na kompy, bo jest to strasznie wqrzająca rzecz...? :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest szansa na jakieś lekkie obniżenie cen podzespołów przez wakacje? Obecnie kurs zarówno dolara, jak i euro względem złotówki jest dość wysoki i niestabilny.

Najstarsi Indianie nie wiedzą jak to będzie wyglądało, bo trudno przewidzieć jakie będą kursy. Niby powinno być lepiej, ale ...

Czy będzie szansa na jego ustabilizowanie i zejście do poziomu przed tą całą checą w Grecji?

To zależy od polityków i biznesmenów i to nie tylko tych naszych. Jeśli złotówka znowu się umocni, to i ceny będą rozsądniejsze.

Mam nadzieje, że AMD nie przyjdzie do głowy nagle, że jego obecna podstawka pod procesory jest już przestarzała/mało wydajna itd.

AMD wcześniej, czy później będzie musiało tak zrobić, gdyż AM3 rzeczywiście jest przestarzałą podstawką. Pewnie w niedalekiej przyszłości będzie zupełnie nowa podstawka, która nie będzie zgodna z AM3. Po prostu obudowa procesora typu LGA ma pewne niewątpliwe zalety i warto na nią przejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serwis Esc, to jest praktycznie tak samo, jak wszędzie: jedni mają szybką i bezproblemową obsługę w ciągu kilku dni, inni mają pecha i męczą się z tym po parę tygodni. Negatywnych opinii na temat ich serwisu nie słyszałem od dość dawna, więc pewnie nie jest źle.

AMD i nowe podstawki? W przyszłym roku, tak myślę, w końcu AM3 jest już dość starte, droższe w produkcji od procesorów LGA [nóżki!], no i dla APU [połączenie CPU i GPU] mogą być za mało wydajne. A przecież to na nowy rok szykuje się pierwszy układ tego typu od AMD. Stawiam najlepszą parę majtek, że Thuban i Zosma to ostatnie serie dla AM3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu neta i poszperaniu troszke po sklepach, naszły pewne przemyślenia dotyczące płyty głównej. Zastanawiam się czy nie zainwestować w płytę z obsługą CrossFireX. Czy pomysł jest dobry? Do jakiej wartości na BOX-owym chłodzeniu mogę podkręcić proca (polecany przez Was Athlon II X3 435)?? Czy procek po podkręceniu będzie wstanie obsłużyć 2 karty graficzne (np. 2xR5770)? Mam świadomość, że wiele gier nie wykorzystuje CrossFireX, ale dokupienie w późniejszym czasie drugiej takiej samej ( i wtedy już tańszej) karty jest chyba lepszym rozwiązaniem, niż kupienie pojedynczej, lepszej karty...? Jakie płyty moglibyście mi ewentualnie polecić? Najlepiej gdyby nie przekraczały znacząco tych 300zł... :happy:

PS. No i ostatnie pytanie: czy są dostępne płyty z podstawką AM3 mogące obsłużyć pamięci DDR2 (uniknąłbym tym samym kupowania nowych DDR3)?? Jeśli tak czy ktoś znalazłby mi taką płytę obsługującą dodatkowo CrossFireX?? :laugh: Będę uber-wdzięczny. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. No i ostatnie pytanie: czy są dostępne płyty z podstawką AM3 mogące obsłużyć pamięci DDR2 (uniknąłbym tym samym kupowania nowych DDR3)??

Pomiędzy DDR2, a DDR3 jest ogromna różnica, więc nie jest opłacalne kupno tych pierwszych ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberto DDR3 są lepsze o jakieś 15/20 % więc nie jest to nie zauważalna różnica .

A skoro DDR3 zeszły do pułapu 100 zł za 1gb to jest sprawą oczywistą że lepiej

wydać więcej kasy a być przygotowanym na przyszłość skoro już teraz są lepsze

od DDR2 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że warto zainwestować w płytę DDR3, jest nowocześniejsza (nie ma płyt na nowych chipach i z obsługą DDR2, dobrych płyt) i w przyszłości będzie szansa na zmianę procka, bo nowe PODOBNO kontrolera DDR2 zawierać już nie mają. A różnica w wydajności DDR2 i 3 nie jest znów tak wielka, różnicę można odczuć tylko w specyficznych warunkach, dla gracza nie ma to specjalnego znaczenia. Niemniej zachęcam do DDR3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może powtórzę pierwszą część mojego pytania, bo dalej się waham...

Zastanawiam się czy nie zainwestować w płytę z obsługą CrossFireX. Czy pomysł jest dobry? Do jakiej wartości na BOX-owym chłodzeniu mogę podkręcić proca (polecany przez Was Athlon II X3 435)?? Czy procek po podkręceniu będzie wstanie obsłużyć 2 karty graficzne (np. 2xR5770)? Mam świadomość, że wiele gier nie wykorzystuje CrossFireX, ale dokupienie w późniejszym czasie drugiej takiej samej ( i wtedy już tańszej) karty jest chyba lepszym rozwiązaniem, niż kupienie pojedynczej, lepszej karty...? Jakie płyty moglibyście mi ewentualnie polecić? Najlepiej gdyby nie przekraczały znacząco tych 300zł... :happy:

BTW. Znalazłem bardzo dobrą z budżetowego punktu widzenia ofertę. Zważywszy, że sam Radek chodzi po ponad 700zł, płyta w granicach 300zł no i dodatkowo gra, to ta oferta chyba mnie przekonuje...Jakie jest Wasze zdanie?

A oto sama oferta: http://www.proline.pl/sklep.php?p=MSI+785GM-E51+HD5770

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...