Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balin994

The Offspring

Polecane posty

The Offspring

Członkowie grupy :

- Kevin Wasserman

- Gregory Kriesel

- Pete Parada

- Bryan Holland

theoffspringbandb.th.jpg

The Offspring to punkrockowa grupa założona w Ameryce przez dwóch kolegów Bryana Hollanda oraz Grega Kriesela w 1984 roku. Ich pierwszą nazwą było Manic Subsidal. Z czasem do zespołu dołączyli nowi członkowie. Do tej pory wydali 11 płyt, nagrali wiele utworów do różnych filmów (np. "Orange County" czy też "Koszmar minionego lata") oraz zyskali wielu wiernych fanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę.

Od Offsów właściwie zaczęła się moja przygoda z punk-rockiem. "Smash", "Ixnay on the hombre" ich autorstwa + "Dookie" i "Insomniac" Green Daya to moja "pankowa" młodość. Także od nich się zaczęło. A potem brnąłem w tą muzykę dalej i dalej. I w różne jej pochodne. Tak, że dzisiaj nie mogę powiedzieć "słucham punk-rocka", bo wiem jakie to krzywdzące uogólnienie xP

Co do samego zespołu, to nadal podobają mi się wszystkie ich płyty, oprócz dwóch ostatnich, na których - łącznie - są 3 dobre kawałki. Ale "Ignite", "Smash" etc. - cały czas słucham z przyjemnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offspring, czyli jeden z kilku moich ulubionych zespołów :smile: Bardzo lubię tę kapelę, lecz nie jestem jej fanem, żebym znał każdą ich płytę. Po prostu muzyka, którą tworzą, bardzo mi się podoba. Można powiedzieć, że wychowałem się na tej muzyce, tak jak na Nirvanie. Zawsze co roku, jak jeździliśmy z rodzicami w wakacje na dalekie wyprawy za granicę, słuchaliśmy Offspringa z kasety :) Choć nie przepadam za tym typem muzyki, Offspring wyjątkowo mi przypadł do gustu. Goście są naprawdę świetni :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też od Offspringów zaczęła się przygoda z muzyką Rock. Ich piosenka "Pretty Fly" a także "Trapt - Headstrong", to moje pierwsze dwie rockowe piosenki. Zespołu słucham do dzisiaj. Najlepsze ich kawałki(według mnie) to Pretty Fly, Never gonna find me", "Walla wallla", "Have you ever", ""Long Way Home", "Hit that" i "Head Around You". Inne też sa świetne, ale te dla mnie są najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Offspring był pierwszym prawdziwym i znanym zespołem, którego muzykę polubiłem. Zacząłem go słuchać kiedy mój nauczyciel gitary polecił mi go jako klasykę. Odtąd słucham go bez ustanku. Szczególnie lubię The Kids Aren't Alright, Hit That i Head Around You. Moim zdaniem ten zespół nigdy nie wyjdzie z mody. Kto nie słyszał żadnej z ich piosenek, niech czym prędzej leci na youtube.pl :happy: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie Green Day, Good Charlotte, Linkin Park, ale to The Offspring jest nr #1 . Nie ma piosenki, której bym nie znał . Moja przygoda z Offem zaczęła się, gdy kilka lat temu u kuzyna usłyszałem "Pretty Fly". Wtedy, słysząc początek uśmiałem się. Zapytałem kuzynka o nazwę zespołu. Płytki "The Offspring", ''Ignition" i "Smash" są ok. Natomiast cała reszta, czyli "Ixnay on the Hombre", "Americana", "Conspiracy of One", "Splinter" oraz "Rise and Fall, Rage and Grace" to absolutna rewelacja (no i jest jeszcze "Greatest Hits"). Niektórzy ''fani" The Offspring uważają, że zespół skończył się na "Smash" a reszta to komercha. Nie zgadzam się z tym. Tak samo wpieniają mnie ludzie, którzy mówią, że jeśli "Pretty Fly'' ci się podoba to widocznie nie jesteś fanem zespołu, tylko osobą który słucha aktualnych hitów ( jakim ta piosenka 10 lat temu była). Chłopaki mają też poczucie humoru np. -"When You're in Prison" :biggrin: . Proszę, przyjedźcie to Polski :yes: !!!

PS Polecam teledysk "Stuff Is Messed Up".

. Dexter śmiesznie udaje prezydenta :thumbsup: .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na YT jakiś filmik widziałem z 'The Kids Aren't Alright' - spodobało mi się, ściągnąłem ten utwór, później płytę, dyskografię...

:huh:

Nieładnie - tak Ci powiem.

Zespół jest świetny ale jak ktoś czegoś słucha to nie może jednocześnie szkodzić temu wykonawcy. Osobiście mam całą dyskografię kupioną. Takie podejście mam zarówno do muzyki jak i do gier. :smile:

Pytanie teraz do pozostałych forumowiczów - co sądzicie o ostatnim albumie: "Rise and Fall, Rage and Grace"? Mi szczególnie przypadł utwór "Hammerhead" do gustu :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie mogę powiedzieć, że od tej kapeli zaczęła się moja znajomość z punk rockiem, bo chronologicznie najpierw trafiłem na Green Day a dopiero potem na Offspring. I to zupełnie przypadkowo, bo zczaiłem na YT montaż Original Prankster z Mrocznymi Przygodami Billy'ego i Mandy. Piosenka wpadła w ucho i tak zainteresowałem się resztą twórczości kapeli. Krążek Greatest Hits, Self Esteem, Pretty Fly i właśnie Prankster... same dobre hity :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajomość z tym zespołem i w ogóle tego typu muzyką zaczęła się od biby u mnie kiedy to kumpel puścił 'You gonna go far kid'. Spodobało mi się, przeszłem przy tym krążku gre którą, jak mi kumpel mówił, jest nie do przejścia. Co chyba jest kłamstwem bo w takim razie jak ją przeszłem? W każdym razie kolejnym bodźcem do przysłuchania się innym utworom tego zespołu była wycieczka klasowa. Ponieważ nie miałem ani nie słuchałem za dużo muzyki, pomyślałem, że będzie mi się nudzić, postanowiłem poszukać innych piosenek. Tak trafiłem 'The kids aren't alright', 'Hit that', 'Have you ever', ' Spare me the details' i inne równie fajne. Teraz dopiero wchodzę w ten świat muzyki, ale dzięki Offspringowi go znalazłem i jestem mu za to wdzięczny :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny zespół. Kiedyś, dawno temu gdzieś usłyszałem jakąś ich piosenkę. Nie wiedziałem tylko jaki to był zespół i o "The Offspring" zapomniałem. Ostatnio słuchając sobie Open FM natrafiłem na ich "Why don't you get any a job". Wpisałem sobie nazwę na YouTube, posłuchałem kilku kawałków i następnego dnia zamówiłem "Greatest Hits". Błyskawicznie zespół wskoczył na szczyt listy moich ulubionych zespołów. Ich muzyka jest jakaś taka pozytywna, daje kopa :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Offspring to świetny zespół i słucham go jak mam ochotę się wyszaleć, no bo nie ma on raczej spokojnych utworów. Fajne brzmienie, wokal moim zdaniem też dobry, tylko że teraz jakoś nie słychać o nich, niby wydali nową płytę ale jakoś przeszła bez echa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na YT jakiś filmik widziałem z 'The Kids Aren't Alright' - spodobało mi się, ściągnąłem ten utwór, później płytę, dyskografię...

:huh:

Nieładnie - tak Ci powiem.

Zespół jest świetny ale jak ktoś czegoś słucha to nie może jednocześnie szkodzić temu wykonawcy. Osobiście mam całą dyskografię kupioną. Takie podejście mam zarówno do muzyki jak i do gier. :smile:

Pytanie teraz do pozostałych forumowiczów - co sądzicie o ostatnim albumie: "Rise and Fall, Rage and Grace"? Mi szczególnie przypadł utwór "Hammerhead" do gustu :smile:

Ten ostatni album nie za bardzo mi się spodobał ale reszta płyt jest super i słucham ich do dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój numer 1. Prześmiewcze i energetyzujące kawałki. Niedoskonały warsztatowo, ale charyzmatyczny i charakterystyczny wokal. Ostatnio jednak można zauważyć, że się starzeją w sensie artystycznym, bo oprócz radosnych utworów, których tematem przewodnim są laski, imprezy, kac i peryferia tychże, pojawiają się też piosenki poważniejsze. Jednak wciąż czuć tego kopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, napiszę coś mało oryginalnego, ale takie są moje odczucia - Zwykle nie słucham muzyki tego typu, poprawka - nie słuchałem, bo ten zespół przekonał mnie do mocniejszego brzmienia, wiec zainteresowałem się też RHCP i kilkoma innymi. Mam gust typowo rapowy, rzadko jakiś kawałek z gitarami przypada mi do gustu, a Offspringa łykam wszystko jak leci :). Pierwszy och kawałek, który usłyszałem to "Preety Fly (for a white guy)", jakiż to był kiedyś hit :). Inne moje ulubione kawałki to "Original Prankster", "Why don't you get a job", "Da Hui", "You're Gonna Go Far, Kid", "All I Want", czy "Want You Bad". Ich teledyski także są genialne. Choć nowsze kawałki nie mają już tego czegoś, co kiedyś, to dalej trzymają poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...