Skocz do zawartości

Nowe serie anime! - lato 2012


Mariusz Saint

Polecane posty

85709707.jpg

Rinne no Lagrange Season 2

Studio: Production I.G, Xebec

Premiera: 1 lipca 2012

Liczba odcinków: 12

Trailer: Link

Linki: ANN (1st season), MAL, Oficjalna strona

Notka: OVA wyszła/miała wyjść 23 czerwca,

***

62988207.jpg

Hakuouki Reimeiroku

Studio: Studio Deen

Premiera: 1 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: brak,

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

71077766.jpg

Yuru Yuri ??

Studio: Dogakobo, Pony Canyon, DAX Production

Premiera: 3 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

46008120.jpg

Moyashimon Returns

Studio: Telecom Animation Film, Shirogumi

Premiera: 6 lipca 2012/1 lipca 2012

Liczba odcinków: 11

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

64450561.jpg

Dog Days'

Studio: Aniplex, Seven Arcs

Premiera: 7 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

06v3.jpg

Kyoukai Senjou no Horizon II

Studio: Sunrise

Premiera: 8 lipca 2012

Liczba odcinków: 13

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

12706005.jpg

Kingdom

Studio: Studio Pierrot

Premiera: 4 czerwca 2012

Liczba odcinków: 38

Trailer: na oficjalnej stronie,

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

29133261.jpg

Tari Tari

Studio: P.A. Works

Premiera: 1 lipca 2012

Liczba odcinków: 13

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

59087869.jpg

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse

Studio: TV Tokyo, Satelight, Avex Entertainment, Ixtl

Premiera: 2 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

60856967.jpg

Jinrui wa Suitai Shimashita

Studio: AIC A.S.T.A., Marvelous AQL

Premiera: 2 lipca 2012

Liczba odcinków: 12

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

39759600.jpg

Arcana Famiglia

Studio: J.C. Staff

Premiera: 2 lipca 2012

Liczba odcinków: 2 12

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

69847554.jpg

Chitose Get You!!

Studio: Silver Link, Takeshobo

Premiera: 2 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

91183713.jpg

Chouyaku Hyakuninisshu: Uta Koi.

Studio: TYO Animations

Premiera: 3 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

34666703.jpg

Binbougami ga!

Studio: Sunrise

Premiera: 5 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

21134479.jpg

Campione!

Studio: Diomedea, Barnum Studio

Premiera: 6 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35535545.jpg

Joshiraku

Studio: J.C. Staff

Premiera: 6 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

25410352.jpg

Koi to Senkyo to Chocolate

Studio: Aniplex, AIC Build

Premiera: 6 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

22647767.jpg

Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru!

Studio: TBS, Studio Gokumi

Premiera: 6 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

77927800.jpg

Natsuyuki Rendezvous

Studio: Dogakobo

Premiera: 6 lipca 2012

Liczba odcinków: 11

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

65302448.jpg

Dakara Boku wa, H ga Dekinai.

Studio: Feel

Premiera: 6 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: jest na internetach

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

60739468.jpg

Hagure Yuusha no Estetica

Studio: Arms

Premiera: 6 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: jest na internetach

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

27565093.jpg

Sword Art Online

Studio: Aniplex, A-1 Pictures, Genco

Premiera: 7 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

Ps.:

Guild Wars 2>SAO, because Chen

***

20733097.jpg

Tanken Driland

Studio: Toei Animation

Premiera: 7 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

30916760.jpg

Kokoro Connect

Studio: Starchild Records, Silver Link, Enterbrain

Premiera: 8 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: , MAL,

58173484.jpg

Oda Nobuna no Yabou

Studio: Madhouse Studios, Studio Gokumi

Premiera: 9 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

48796567.jpg

Ebiten: Kouritsu Ebisugawa Koukou Tenmonbu

Studio: AIC, AMG MUSIC

Premiera: 14 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

22551470.jpg

Hi no Youjin

Studio: Sunrise

Premiera: 4 czerwca 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: brak.

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

93063174.jpg

Akucheru Wardo aka Accel World Specials

Studio: J.C. Staff

Premiera: 25 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN(main seria), MAL, Oficjalna strona

Code Geass: Nunnally in Wonderland

Studio: Sunrise

Premiera: 27 lipca 2012

Liczba odcinków: ?

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

83277125.jpg

Code Geass Gaiden: Boukoku no Akito

Studio: Sunrise

Premiera: 4 sierpnia 2012

Liczba odcinków: 4

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

66794593.jpg

To LOVE-Ru Darkness OVA

Studio: Xebec

Premiera: 17 sierpnia 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: brak,

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

27810728.jpg

Persona 4 The Animation: No One is Alone

Studio: Aniplex, AIC A.S.T.A.

Premiera: 22 sierpnia 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: Link

Linki: ANN(seria), MAL, Oficjalna strona

***

39461643.jpg

Otome wa Boku ni Koishiteru: Futari no Elder

Studio: Silver Link

Premiera: 29 sierpnia 2012

Liczba odcinków: 3

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

44202215.jpg

Nogizaka Haruka no Himitsu: Finale

Studio:

Premiera: 29 sierpnia 2012

Liczba odcinków: 4

Trailer: brak,

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

65515825.jpg

Katayoku no Khronos Gear

Studio: AIC

Premiera: lato 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: brak

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

58376140.jpg

Arve Rezzle

Studio: Zexcs

Premiera: lato 2012 (?)

Liczba odcinków: ?

Trailer: brak

Linki: MAL, Oficjalna strona

***

61137484.jpg

Blood-C: The Last Dark

Studio: Production I.G, Aniplex,

Premiera: 2 czerwiec 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

18815848.jpg

Toshokan Sensou: Kakumei no Tsubasa

Studio: Production I.G

Premiera: 16 czerwca 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

79105146.jpg

iDOLM@S...

Berserk Ougon Jidaihen II: Doldrey Kouryaku

Studio: Studio 4°C

Premiera: 23 czerwca 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

33125414.jpg

Ookami Kodomo no Ame to Yuki

Studio: Madhouse Studious, VAP,

Premiera: 25 czerwca 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

40213925.jpg

Guskou Budori no Denki (2012)

Studio: Tezuka Productions

Premiera: 7 lipca 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

58299983.jpg

Mahou Shoujo Lyrical Nanoha: The Movie 2nd A's

Studio: Seven Arcs

Premiera: 14 lipca 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

43857320.jpg

Naruto: Shippuuden Movie 6 - Road to Ninja

Studio: Studio Pierrot

Premiera: 28 lipca 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: na oficjalnej stronie,

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

21747190.jpg

Fairy Tail Movie: Houou no Miko

Studio: Satelight, A-1 Pictures

Premiera: 18 sierpnia 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: Link

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

69409312.jpg

Asura

Studio: Toei Animation

Premiera: 29 września 2012

Liczba odcinków: 1

Trailer: nie zauważyłem

Linki: ANN, MAL, Oficjalna strona

***

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon zapowiada się całkiem porządnie ^_^ Nie zamierzam znów mędzić, że nie widać na pierwszy rzut oka totalnego hitu jaki nas zmiecie z powierzchni ziemi, bo już nauczyłem się, że czasami perełki wyskakują dopiero w trakcie trwania sezonu zatem liczę na naprawdę wiele pozytywnych niespodzianek zwłaszcza w kwestii kinówek oraz OVA do Code Geass - co prawda bez Leloucha i wiadomo, że nie można liczyć na podobne doznania, ale trailer nastraja pozytywnie =] Poza tym obowiązkowo do obejrzenia będzie sezon drugi Rinne no Lagrange gdzie autorzy powinny dać odpowiedzi na kilka nurtujących widzów pytań i liczę, że zrobią to z podobnym wykonaniem jak poprzednio a może nawet lepszym. Co jeszcze? Z serii, w których z plakatów i zajawek nie wynika, że będzie to kolejne slice of life albo szkolne komedia bądź perypetie "normalnych, japońskich nastolatków" ciekawe wydaje się Dakara Boku wa, H ga Dekinai - zajawka poza patentem 'ona+on' sugeruje jakieś supermoce i możliwe, że tag haremu (choć to nie jest u mnie najważniejsze). Co do pozostałych zobaczy się w praniu albo jak ktoś inny się o nich wypowie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sequelmania! Najsamwpierw drugi sezon Yuri Yuri. Bez tego ani rusz. No, i Dog Days. A z nowosti interesowałyby mnie... Kokoro Connect. Zacząłem czytać to, co zostało potłumaczone z mangi i wcześniej już miałem ten tytuł na oku. Preair czeka na obejrzenie, prawdopodobnie po nim podejmę ostateczną decyzję. Nie wiem co sądzić o Tari Tari, więc spróbuję. A nuż wyjdzie coś podobnego do Hanasaku Iroha? Spróbować nie zaszkodzi, najwyżej rzucę wpół drogi jak kilka serii w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Koi to Senkyo to Chocolate - pewnie kolejny szkolny romcom/harem, ale że dawno nic z tego rodzaju nie widziałem, chyba nie będzie złym pomysłem sprawdzić. Jinrui wa Suitai Shimashita to kolejny tytuł o interesującej fabule. Kolejny na liście "do sprawdzenia", zakładając oczywiście, że będzie skąd. Z tego samego powodu Dakara boky wa, H ga dekinai oraz Ebiten.

OVA i kinówki? Pierwsza rzecz - nie ma na liście Seitokai Yakuindomo, a ma się pojawić trzecia (i chyba ostatnia) OVA. Dwa to OtoBoku 2 - troszkę czekałem na sequel (ogłoszony w 2010), szkoda, że to tylko 3 odcinki OVA, ale lepsze to niż nic. I tak w VNkę jeszcze nie pogram. Trzy - Nanoha MOVIE 2nd A's, czyli streszczenie drugiego sezonu w formie kinówki. Na to też poczekam, prawdopodobnie gdzieś do zimy. No, ale pewnie będzie warto. Fajnie by też było, gdyby StrikerS dostało dwa filmy zamiast jednego...

A na deser, czego nie obejrzę z powodów innych niż "nudne" tudzież "niefajne" - Muv-Luv Alternative: Total Eclipse. Pewnie bym i po to sięgnął (Muv-Luv Alternative najlepszą VNką jaka kiedykolwiek powstała, przynajmniej według każdego, kto ją zna oraz na VNDB), ale właśnie przedzieram się przez Muv-Luv i mam w planach Alternative, i nawet etykietka "alternatywna wersja z nowelek" mnie niezbyt przekonuje. Choć znowu, diabli wiedzą co będzie za miesiąc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się naprawdę łaskawy dla mnie sezon. Łaskawy w czas oczywiście. Jeśli dokończę Rinne no Lagrange to po kontynuację pewnie też sięgnę. Yuru Yuri ?? to pewniak. Pierwsza seria była genialna więc drugiej na pewno nie ominę. Kyoukai Senjou no Horizon sobie poczeka. Pewnie długo. P.A. Works już nie raz udowodniło że potrafi stworzyć ładne i całkiem niezła anime. Oczywiście nie oczekuję że Tari Tari będzie czymś podobnym do Anothera ale spróbować mogę. Muv-Luv bo mechy. Visual novel miałem już kiedyś w planach, ale za żadne skarby nie chciała się uruchomić. Przynajmniej anime sobie obejrzę. Dawno żadnej haremówki nie oglądałem więc Campione! trafia na listę. Accel World ogląda się całkiem przyjemnie więc o Sword Art Online można zahaczyć. Oczywiście oba nowe Code Geass są w planach. Otome wa Boku ni Koishiteru: Futari no Elder bo krótkie i shoujo-ai. Nanoha: The Movie 2nd A's to rzecz prawie obowiązkowa. Druga seria była moim zdaniem najlepszą z trylogii więc ten film zobaczę na pewno.

Nie zamierzam znów mędzić, że nie widać na pierwszy rzut oka totalnego hitu jaki nas zmiecie z powierzchni ziemi, bo już nauczyłem się, że czasami perełki wyskakują dopiero w trakcie trwania sezonu

Perełki takie jak Jormungand czy Another objawiły się już na początkuicon_biggrin.gif Z drugiej strony Guilty Crown, które uważałem że zmiecie konkurencję okazało się być jakie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na deser, czego nie obejrzę z powodów innych niż "nudne" tudzież "niefajne" - Muv-Luv Alternative: Total Eclipse.

Odnalazłem właśnie kolejny powód, dla którego nie należy brać się za VNki - jeżeli reszta serii będzie trzymała poziom pierwszego epizodu to jak dla mnie szykuje się jedno z najlepszych jeśli nie najlepszy tytuł sezonu a może nawet kilku miesięcy wstecz ;)

Perełki takie jak Jormungand czy Another objawiły się już na początkuicon_biggrin.gif Z drugiej strony Guilty Crown, które uważałem że zmiecie konkurencję okazało się być jakie było.

Niestety, mój problem wynika z tego, że nie jestem w stanie dokładnie wszystkiego obczaić z listy szykowanej co sezon przez bardziej doświadczonych bywalców działu a nawet bez tego mało tytułów znajduję sam, bez niczyjej pomocy... odkrywam je dopiero po premierze :D

Co prawda nie wszystko co planowałem odhaczyć miało swoją premierę, ale nadmiar postów tego działu na pewno nie zabije =]

Campione!

Z rzeczy fajnych w tym sezonie opis odrobinkę szerszy zacznę od właśnie tej produkcji dziejącej się, o dziwo, nie w Japonii, ale we Włoszech... konkretnej to na Sardynii a przynajmniej tam się zaczyna. Jakoś pominąłem ten tytuł w pierwszym zestawieniu tego na co oczekuję a to był błąd. To był wielki błąd. Pierwszy odcinek zawierał wszystko to co może zachęcać do uważnego śledzenia całej serii - całkiem fajne postacie (w tym obowiązkowa tsundere oraz bohater, który już pod koniec NIE jest nikim a zyskuje powera jak stąd na Marsa ;]), dobry podkład muzyczny, przyjemna dla oka animacja, setting, który aż prosi się o polewanie dawką epickości z jednej prostej przyczyny. Nawet dwóch. Są pojedynki między bogami a przy okazji główny bohater ma w swoich rękach zdolność - dzięki tabliczce aby była jasność - aby kraść moce innych bogów. Naprawdę IMO trzeba będzie się postarać aby spartolić taki patent choć wszystko jest możliwe - może fabuła okaże się strasznie nudna i jadąca na samych schematach, może bohaterowie będą bili swoją głupotą i płaskością, może jeszcze coś... na razie jednak jaram się pozytywnie i czekam na część dalszą, bo kilka foreshadowów było nie mówiąc o tym, że o fabule nie wiadomo nic. Jest main hero, który już ma power level jak niektórzy pod koniec tasiemcowych serii ;p, mignął chyba główny zły, wiadomo, że są magowie oraz heretyccy bogowie, a to dopiero początek. Mówiąc krótko - chcę więcej.

Arcana Famiglia

Druga pozycja z sezonowych nowości i kolejna, która zalatuje Włochami choć sama akcja dzieje się na fikcyjnej (?) wyspie Regalo na Morzu Śródziemnym. Niestety tutaj anime nie zdołało wytworzyć u mnie podobnych odczuć jak w tytule powyżej z przyczyn różnych... Sama historia dotyczy właśnie organizacji Arcana Famiglia, która jest trochę jak mafia w wersji light gdzie utrzymuje porządek oraz chroni wyspę przed jakimikolwiek zagrożeniami z zewnątrz jak np. okupacja. Jej członkowie są więc takimi stróżami w czarnych garniturach używającymi różnego rodzaju zabawek (od katan po rewolwery kończąc na ówczesnej odmianie bazooki ;p), ale przy okazji posiadają także specjalne moce, tutaj nazywające się Arcana. Na razie przekrój wydaje się być standardowy choć jeszcze nie wszystkie moce zostały wyjaśnione, ale trafiła się już np. siła albo niewidzialność. Niemniej pomimo takiego asortymentu nie należy nastawiać się na jakieś gore co dobitnie pokazuje pierwsza sekwencja z pościgiem - nikt nie zginął, nie uroniona ani jednej kropelki krwi. Cóż, pytanie czy zostanie tak do końca, bo główny patent fabuły to zrobienie wielkiego turnieju dla użytkowników Arcany gdzie nagrodą jest tytuł bossa całej organizacji oraz ręka panny, jednej z głównych postaci, której niezbyt się to podoba. Może kogoś to zainteresuje, ale nie mam parcia na następny odcinek ;p

Tari Tari

Jeżeli ktoś szuka typowej obyczajówki bez pędzającej na złamanie karku akcji, ale za to z piękną animacją - P.A Works po raz kolejny pokazuje klasę w tej dziedzinie -, spodziewanym przekrojem postaci i ich charakterów (m.in. dziewczyna pragnąca śpiewać, powracający po dwunastu latach do Japonii chłopak) to mogę ze spokojem po pierwszym odcinku powiedzieć, że trafił tam gdzie chciał =] Dla reszty jak np. adrenaline junkie zalecam omijać ten tytuł z daleka a skupić się na serii, którą opisuję poniżej, bo tam czuć moc ;p Niemniej wracając jeszcze do przygód piątki studentów, których ma połączyć muzyka to może nie jest to gatunek w jakim czuje się najlepiej, ale nie zostałem także zanudzony na śmierć więc chętnie dam serii szansę - pytanie tylko czy odpadnę przed samym końcem.

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse

Kiedy skończył się pierwszy odcinek długo jeszcze rozmyślałem nad tym co zobaczyłem. Moc. Poczułem Moc. Epickość też. Zdałem sobie sprawę, że ten ograny miliard razy motyw obcych atakujących Ziemię w takim wykonaniu i klimacie może zakończyć się stworzeniem najlepszej serii anime w tym sezonie - jak nie dalej ;] - a może stać się nudną, zrzynającą z gatunku produkcją o jakiej zapomni się w następnym miesiącu. Czuję w kościach i nie tylko, że jednak sprawdzi się ta pierwsza opcja, po prostu nie mogę znaleźć na razie żadnych wad a pierwszy epizod zrobił najlepiej to co mógł - nastroił widza na więcej dając parę informacji na temat settingu (czemu mam wrażenie, że w tym świecie nie było IIWŚ? Prowadzenie wojny w kosmosie w latach 70 i 80 XX wieku), postacie (żeńska akademia? *zapala się lampka z Gunbusterem*) oraz ta atmosfera zbliżającej się katastrofy, której nie wiadomo czy uda się powstrzymać na czas. Liczę na wiele. Liczę na efektowne oraz epickie bitwy, na walkę do upadłego gdzie wszelka nadzieja umiera a bohaterki/bohaterowie i tak brną dalej robiąc co mogą, na śmierć, smutek i to nie gasnące światełko nadziei. Animacja nie zawodzi choć też nie nazwałbym jej wspaniałą, z drugiej strony np. w przypadku postaci doczepić się nie mogę. Co do kawałków w tle specjalnie się nie wsłuchiwałem, ale też nie zapamiętałem jakiegoś kawałka dlatego, że brzmiał po prostu tragicznie... Generalnie mam wielkie oczekiwania i jaram się mocno :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony: na razie rozpoczete:

1. Campione! - seria zapowiada sie calkiem calkiem, wysokie prawdopodobienstwo wystapienia: epickich w kosmos walk, duzej ilosci panienek oraz ecchi, o samej fabule trudno sie wypowiedziec po pierwszym odcinku, ale takze zapowiada sie smakowicie. W kazdym badz razie jak na razie seria ma wszystko czego mi do szczescia brakuje i byc moze zaleczy rane powstala w mym sercu po zakonczeniu Negimy.

2. Sword Art Online - ciekawy setting, intro sugeruje fajne walki i interesujace duo bohaterow, jednoczesnie fabula wyglada na tyle prosta (to niekoniecznie jest przeciez wada) ze szanse jej spartolenia sa minimalne, o ile relacje miedzy bohaterami (na razie w sumie tylko jedna sie pojawila, ktora w dodatku niepredko chyba zostanie wzmocniona) beda prowadzone poprawnie, a waki beda odpowiednio epickie to seria utrafi w me szerokie gusta i sie wysoko uplasuje.

3. Arcana Famiglia - w sumie to co wyzej + na dzien dobry widac, ze tytulowa famiglia sklada sie z bohaterow ciekawych (chodz prezentujacych okreslone archetypy charakteru, ale od tego nie tak latwo przeciez uciec, zwlaszcza w pierwszym odcinku), wiec jest potencjal na to, ze anime zajmie mocna pozycje (PS - nie wiem jak bardzo w tej serii kalecza jezyk wloski, ale charakterystyczna intonacja i wstawki przypadly mi tez do gustu - nietypowosc procentuje).

4. Hagure Yuusha no Estetica - coz, tutaj juz nie zapowiada sie tak pieknie, setting na razie w sumie to typowy - szkola dla specjalnie uzdolnionych + kombinujacy cos elitarny uczen, moze w przyszlosci cos sie zmieni o tyle, ze tlo fabularne troche szersze jest, ale nadziei tutaj jednak nie mam, w ramach bonusu i tzw. nadrabiania brakow mamy duze ilosci ecchi - co w sumie zawsze jest mile widziane. Warto tutaj nadmienic, ze w przeciwienstwie do wielu innych tego typu serii bohater tutaj nie jest zyciowa pierdola, a wrecz przeciwnie - chetnie przechodzi do ofensywy (o czym miala okazje przekonac sie na samym poczatku mala armia pokojowek).

5. Dakara Boku wa, H ga Dekinai - w sumie tez typowo: sudden girfriend apperance + przyczajony tajemniczy przeciwnik, nadrabia duzymi ilosciami ecchi, serwisu i przyciezkawych zartow (btw - mi sie wydaje czy jakos ostatnio w Japonii przeszly jakies zmany w zasadach cenzurowania, bo jakos serie sie bardziej odwazne zrobily) - generalnie wszystko czego facetowi do szczescia potrzeba. Dwie uwagi tylko prywatne: 1. Styl zycia glownego bohatera jest bliski memu sercu i zdobyl nim ma sympatie od samego poczatku. 2. Jesli poziom humoru obnizy sie jeszcze troche to serie sobie z miejsca daruje - nie mam zamiaru ryzykowac nadziania sie na kolejnego Sekidosaia.

Serie na celowniku:

Binbougami ga! - jak znajde chwile czasu to tez sprawdze czy warto sie interesowac

Tanken Driland - na MaLu nie ma zadnych ocen, opis zapowiada sie ciekawie, jak sie uda dorwac to skosztuje czy warto sie interesowac czy lepiej dac sobie spokoj. Widzialem pierwsze 5 sekund intra - pozwole innemu desperatowi sie zaglebiac do tego lochu, jezeli bedzie dobre to zastanowie sie czy warto pracowac nad uodpornieniem sie na styl graficzny. Na razie zwyczajnie zaloze, ze grupa docelowa to "Kodomo" i wykreslam z rozpiski.

Jakies dobre serie obyczajowe/shoujo/dramaty - generalnie wszystko co nie wymienione przeze mnie wyzej, a jest dobre (pewnie bede ogladal za pare miesiecy), teraz zwyczajnie nie mam chcicy na spokojniejsze/ambitniejsze serie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(btw - mi sie wydaje czy jakos ostatnio w Japonii przeszly jakies zmany w zasadach cenzurowania, bo jakos serie sie bardziej odwazne zrobily)

Wydaje ci się. AT-X zawsze było niecenzurowane, przez co niektóre serie stawały się w ogóle oglądalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie miłym zaskoczeniem było Tari Tari i Kokoro Connect. Może dlatego że lubię serie obyczajowe i dramaty smile_prosty.gif

Kokoro Connect z wydaje się oklepanym tematem komedii romantycznych, jednak wydaje się, że ma coś więcej do zaprezentowania. W obu urzekła mnie świetna kreska i animacja. Czekam na nast. odcinki z niecierpliwością.

Ciekaw jestem też Koi to Senkyo to Chocolate no i Muv-Luv z racji na mechy biggrin_prosty.gif

Pozytywnie odebrałem też Arcana Famiglia(dobrze napisałem?), dawno nie oglądałem japońskiego spojrzenia na europejczyków.

Dodam jeszcze, że dość dużym rozczarowaniem jest dla mnie Sword Art Online, tempo jest tragicznie wolne, a przynajmniej zarys faubły wydaje mi się odrobinę kiczowaty:

uwięzienie wszystkich po to by dobrnęli do end gamu.

Osobiście nasunęło mi się skojarzeniu do aniem w stylu Bakuganów.

Mógłby ktoś przybliżyć mi te 2 nowe Geassy? Kiedyś słyszałem, że ma coś wyjść ale jakoś specjalnie się nie interesowałem. Rozumiem, że Gaiden to będzie jakiś krótki spinn-off, a Nunnaly in Wonderland to jakiś odcinek komediowy?

I jeszcze jedno pytanko odnośnie Campione! czy już się ukazało czy jeszcze nie? Bo wydaje się ciekawe a słyszałem już wiele głosów ludzi którzy go obejrzeli, jednak nadal sporo ludzi twierdzi, że dopiero ma się ukazać. Sam już nie wiem co o tym myśleć.

"Poza tym uważam, iż Kartagina powinna zostać zburzona."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odcinek Campione! mial juz swa premiere. Jesli zas chodzi o SAO, to szczerze mowiac nie rozumiem o co chodzi, bo dla mnie ten epizod byl bardzo dobry - spokojne wprowadzenie w realia MMO (doswiadczony gracz wprowadza nowego w tajniki gry jednoczesnie prowadzac rozmowe o niczym - jako uzalezniony gracz pewnego MMO cos takiego przerabialem juz wielokrotnie), duzo informacji dotyczacych settingu swiata wplecionych w dialog dwojki bohaterow, do tego nagle bam pod koniec (zwiazane z oswiadczeniem tworcy gry) i gwaltowne przyspieszenie historii (bo nagle czas zaczal miec istotne znaczenie i trzeba sie wziasc za ostry grind). Jako epizodowi wprowadzajacemu naprawde nic nie moge mu zarzucic tutaj, przy czym zakladam ze w nastepnych tempo ulegnie jednak pewnemu przyspieszeniu i zostanie dodana pewna dawka epickosci. Sam setting swiata tez uznaje za calkiem dobry na razie, a jego prostota mi odpowiada - daje szanse na stworzenie prostej ale solidnej fabularnie serii przygodowej w fantastycznym swiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem też Koi to Senkyo to Chocolate no i Muv-Luv z racji na mechy

Muv-Luv nie powinien cię zawieść. Szykuje się jedna z lepszych serii w ostatnim czasie. Jeśli twórcy utrzymają obecny poziom to może uda się osiągnąć coś na miarę mrocznej i ponurej atmosfery Zeta Gundama.

Mógłby ktoś przybliżyć mi te 2 nowe Geassy? Kiedyś słyszałem, że ma coś wyjść ale jakoś specjalnie się nie interesowałem. Rozumiem, że Gaiden to będzie jakiś krótki spinn-off, a Nunnaly in Wonderland to jakiś odcinek komediowy?

Mniej więcej tak. Gaiden ma się rozgrywać w Europie pomiędzy pierwszą a drugą serią. Będą cztery odcinki wypuszczane co jakiś czas tak jak Unicorn. Nunnaly in Wonderland zaś to... coś dziwnego będącego kolejną Japońską wariacją na temat Alicji w krainie czarów. Nie spodziewał bym się po tym czegoś poważnego.

Sam setting swiata tez uznaje za calkiem dobry na razie, a jego prostota mi odpowiada - daje szanse na stworzenie prostej ale solidnej fabularnie serii przygodowej w fantastycznym swiecie.

Cóż novelki SAO są całkiem popularne i dobrze oceniane. Ten tytuł zajmuje siódme miejsce na MALowym top, więc o stronę fabularną raczej nie ma co się martwić. Oczywiście o ile twórcy nie postanowią nagle sporo pododawać od siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi może przeszkadza sama koncepcja "w świecie gry" i zwyczajnie się czepiam tongue_prosty.gif Po prostu nie zaciekawiło mnie to jakoś za bardzo i wydaje mi się że jakoś nie ma to szans na rewelacyjne rozwinięcie. W przypadku Hack też się zawiodłem. Ale jak już mówiłem, może się zwyczajnie czepiam, nie wiem jestem dziwny wink_prosty.gif Dam temu szanse nie będę oceniał całości po 1 odcinku ale mam mieszane uczucia co do tego. Co do odcinka wprowadzającego no rozumiem, że musi taki być ale oglądając 1 ep. skończyło się zanim się zaczęło i nic prawie nie powiedziano.

Ogólnie chodzi o to, że chciałem wyrazić swój zawód SAO, a nie mówić że jest słabe, beznadziejne czy coś. Hmm... spodziewałem się jakiego łubudu od pierwszego odcinka. Z racji, że może napisałem to w głupi i niezrozumiały sposób, przepraszam.

>>>UP<<<

Dzięki wielkie za wyjaśnienie. W takim wypadku Gaiden obejrzę na 100%, a to drugie chyba sobie odpuszczę. I jeżeli Muv ma być podobny klimatem do Gundama tym bardziej czekam.

EDIT

Obejrzałem Campione! i mogę stwierdzić, że po pierwszym odcinku zapowiada się rewelacyjnie. I wracając do SAO właśnie takiego 1 odcinka oczekiwałem a przeżyłem zawód :/ no cóż trudno :P

"Poza tym uważam, iż Kartagina powinna zostać zburzona."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeżeli Muv ma być podobny klimatem do Gundama tym bardziej czekam

Jeśli twórcy tego nie spaprają to może być. W Zecie tragedia była wszechobecna. Tam czuło się ten dramat. Psychika bohatera była wystawiana na coraz większe próby. Muv-Luv ma potencjał aby iść tą samą drogą. Końcówka pierwszego i drugi odcinek to pokazują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na kolejną porcję nowych animców :D

Hagure Yuusha no Estetica

Kolejna seria jaka po bliższym zapoznaniu się może być całkiem interesująca ;] Zasługa w tym między innymi samego wprowadzenia, które zaczyna się po... pokonaniu demonicznego lorda w jakimś generic świecie fantasy a główny bohater, najwidoczniej zmęczony całą sytuacją jaka nastąpiła potem, ucieka z torbą na ramieniu do czegoś co zwie się Transport Gate po drodze pokonując zastęp pokojówek (kolejny lajtmotiv odhaczony ;p). Chwilę potem mamy jednak przejście do współczesnego świata z samochodami, masą neonów, wieżowcami oraz innymi zdobyczami technologii, dowiadujemy się co było w torbie i cały setting nagle nabrał dodatkowych barw. Podróże między różnymi światami, fakt, że zdobyte tam umiejętności są przechowane w drodze powrotnej i nagle mamy nastolatków władających chociażby magią. Do tego dochodzi obowiązkowa organizacja ich zrzeszająca i kontrolująca zwąca się Babel. Po tym jak i openingu spodziewam się sporo dynamicznej akcji, szybkich pojedynków, intrygi, podróżowania między światami, troszeczkę romansu/haremu (element nieobowiązkowy, żeby nie było ;]) a może to być jedna z fajniejszych serii tego sezonu. Niemniej nie wywołała u mnie od razu tego "czegoś" co zwiększyło by na nią hajp albo sprawiło, że gadałbym o niej jak o objawieniu. Tutaj takie objawienie, mam nadzieję, już się pojawiło :D

Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru!

Haremówka czyli patent jeden facet plus pięć pań z całego przekroju charakterów, w którym między innymi znalazła się jego dawno zaginiona, młodsza siostra... choć facetowi zdawało się, że jest jedynym dzieckiem pewnego bogacza jakiemu się zmarło. Teraz aby przejąć jego fortunę musi spełnić jeszcze jeden warunek - znaleźć sobie wybrankę życia. Brzmi całkiem typowo, postacie wydają się być zrealizowane w porządku, sam protagonista nie wygląda na głupka, który nie wie co się wokół niego dzieje i... chyba potrafi czytać "atmosferę" a jego głównym zmartwieniem będzie czy wybranka nie okażę się czasem siostrą ;p Choć tutaj autorzy mogą coś namieszać, zwłaszcza ciekawi mnie czy rzeczywiście będzie wybór tej jedynej czy też zaprezentują coś innego. Animacja jest całkiem sensowna a opening i ending ma sporo eyecandy dla widzów ;)

Dakara Boku wa, H ga Dekinai

Tutaj, szczerze mówiąc, nie dostałem do końca tego czego oczekiwałem... inaczej - pierwszy odcinek nie zostawił we mnie chcicy na ciąg dalszy chociaż samo anime wydaje się całkiem niezłe. Przede wszystkim plus dla bohatera, który bez przypalania ogniem przyznaje się do bycia totalnym zboczeńcem, któremu tylko jedno w głowie i nie ma oporów przed uzewnętrznianiem się przed innymi. Nie reaguje płaczem albo depresją gdy ktoś przez głupi wypadek nazwie go "pervertem". On jest nim od stóp do głów i - rany - jest z tego dumny ;p A teraz dodajcie do tej osoby tsundere będącą tamtejszym Ponurym Żniwiarzem, który zdobywa moc nie za pomocą śmierci, ale energii wyzwalanej przez... no, tutaj mamy cały patent na całą zabawę =] Było trochę humoru, ładnego ciała i nawet trafiła się bijatyka z jakąś paskudą elegancko animowana, zresztą jak cały tytuł. Na koniec aby dopełnić koktajlu okazuje się, że nasz "pervert" za długo sobie nie pożyje, ale tutaj obstawiam, że shinigami odrobinę się zirytowała a seria pójdzie takim torem, że wypadałoby ją będzie zakończyć zdaniem "żyli długo i szczęśliwie". Zawsze mogę się mylić. W każdym razie seria wydaje się całkiem fajna choć nie wiem czy dam radę być z nią na bieżąco ;)

Rinne no Lagrange, sezon drugi

Po pierwszym odcinku mogę tylko rzec, że wydaje mi się iż animacja lekko opadła z poziomem choć nadal wygląda ładnie a cała reszta pozostała tak samo jak w sezonie numer jeden. Ba, autorom udało się nawet powtórzyć to wpadnięcie na głęboką wodę jak za pierwszym razem, bo znowu widz za bardzo nie ma pojęcia co się dzieje - pojawiają się starzy znajomi, ktoś zaczyna walczyć a Madoce udało się aktywować jej mecha. Zważywszy na to, że sezon drugi miał właśnie odpowiedzieć na wiele pytań z pierwszego to muszę powiedzieć, że autorzy zaczęli z całkiem ciekawą koncepcją głębszego zagęszczenia sprawy ;p No i jak dla mnie tutejszy opening jest jednak trochę gorszy od poprzednika, piosenka aż tak nie wpada w ucho choć graficznie nadal jest elegancko. Szykuje się solidna pozycja jak i wartościowy sequel oraz dopełnienie historii IMO :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black -> wiesz, sam mam wrazenie, ze setting Esteticy (cale te podroze miedzy swiatami) to jedynie wymowka by zaprezentowac nam kolejna serie typu "haremowka ecchi w realiach szkoly dla wybitnie uzdolnionych", generalnie nie porwala mnie, chociaz glowny bohater stanowi przyjemny kontrast - nie jest oferma zyciowa co przeprasza za to, ze przypadkiem pantyshota spowodowal - wrecz przeciwnie.

Co do bohatera Dakara Boku Wa - ba, on nie tylko jest dumny i otwarcie sie przyznaje, ze jest zboczencem - on wrecz zbesztal paru osobnikow, co probowali sie wypierac, ze nie sa. Generalnie seria ma szanse stac sie dobra komedia akcji z wesolym glownym bohaterem, o ile oczywiscie poziom humoru nie zacznie znizkowac (co jest dosc realnym ryzykiem przy takich seriach).

Swoja droga - milo, ze w koncu srodowisko zaczelo odchodzic od przedstawienia bohatera haremowki jako ciamajdowatej ofermy, chociaz Keima wciaz ma wiecej charakteru niz wszyscy pozostali razem wzieci.

U mnie jak na razie trzy serie, na ktore mam zamiar zwracac baczniejsza uwage i sledzic na biezaco to: SAO, Campione! i Arcana Famiglia - chociaz drugi odcinek tej ostatniej szczerze mowiac srednio mnie zachwycil i jak tworcy beda mieli zamiar serwowac wiecej takich historyjek w stylu poszukiwania wlascicielki zagubionego kotka, to chyba zmienie preferencje. Odcinek drugi traktuje jako kontynuacje wprowadzenia do settingu i przedstawienie bohaterow, ale zajezdzal mi nazbyt fillerem. Chyba, ze serie nalezy traktowac bardziej jako komedie obyczajowa, niz serie akcji (a za taka na poczatku ja wzialem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą obejrzałem 1 ep. ODA NOBUNA NO YABOU i muszę powiedzieć, ze kolejne anime miło mnie zaskoczyło. Alternatywna wersja historii Japonii w której Toyotomi ginie, a większością przywódców rodów są biuściaste dziewczęta. Całkiem fajnie się zapowiada po 1 odc. ot nic rewelacyjnego, ale dobrych/ niezłych anime o historii Japonii poza Sengoku Basara nie ma. W przeciwieństwie do znienawidzonego przeze mnie Kingdom tutaj animacja jest dokładna, płynna i nie męcząca. Zobaczymy jak się rozwinie bo widzę 2 ścieżki: harem lub coś na kształ ecchi/przygodowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black -> wiesz, sam mam wrazenie, ze setting Esteticy (cale te podroze miedzy swiatami) to jedynie wymowka by zaprezentowac nam kolejna serie typu "haremowka ecchi w realiach szkoly dla wybitnie uzdolnionych", generalnie nie porwala mnie,

Możliwe, że tak - jak pisałem, seria nie wydaje się być jakoś specjalnie wybitna, ale z tej racji, że za dużo podobnych produkcji nie oglądałem w ostatnim czasie wydaje się całkiem niezła ;)

Co do bohatera Dakara Boku Wa - ba, on nie tylko jest dumny i otwarcie sie przyznaje, ze jest zboczencem

Heh, tak patrząc na to ogólnie obstawiam, że w końcu gatunki anime będą zmuszone do wprowadzania jakiś zmian, nawet tylko tych dotyczących bohatera, bo ileż razy można oglądać nosebleed u gościa, który panikuje przy każdym spotkaniu z dziewczęciem (:P) albo jest tak głupi, że nie zauważa zalotów całego haremu dookoła. Po wszelkich ciamajdach, cnotkach (...bym dokończył) i tym podobnych jest to niezwykle przyjemna oraz pożądana zmiana w tej serii, liczę, że będzie kontynuowana w innych produkcjach ^_^

U mnie jak na razie trzy serie, na ktore mam zamiar zwracac baczniejsza uwage i sledzic na biezaco to: SAO,

Jakoś omijałem to spodziewając się średniaka dopóki nie przeczytałem opisu na wiki oraz nie obejrzałem pierwszego odcinka... Pokonaj grę albo zgiń? Nie ma log out? Brak respawnu? Normalnie Diablo 3 w wersji ultra hardcore :D Podoba mi się pomysł, perspektywy rozciągające się przed anime, mam nadzieję, że niczego nie zepsują, walki kiedy postacie podłapię kilka XPów będą wyglądały efektownie a fabuła i motyw działania głównego złego okaże się sensowny... na tyle, żeby uzasadnić całą sytuację w jakiej znalazło się coś koło 10 tyś graczy ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć fenomen SAO? Czy tylko mi ten motyw zamknięcia i uwięzienia wydaje się kiczowaty? Wiem o gustach się nie dyskutuje ale... Nie łapię tego całego uwielbienia dla tego anime po 1 odcinku. Rozumiem ma potencjał na rozwinięcie się, ale zakładając, że to ma być typowa komercyjna produkcja, mająca wypromować markę, nie wierzę, że tego nie zepsują. Bardzo niewiele tego typu produkcji rozwinęła się sensowniej. Pierwszy odcinek nie zachwyca, a mnie który jest do tego specyficznie nastawiony(1 ep. oglądałem z nadzieją, która się załamała) wręcz nie zachęcił do dalszego oglądania.

To ja mam problem i nie umiem zaakceptować potencjalnie dobrego anime? Czy może po prostu za dużo wymagam?

A odnosząc się do tego sezonu, zaciekawiły mnie i śledzę: Muv(jeszcze nie ogladałem, czasu nie było xD), Campione! Oda Nobuda(oby coś z tego wyszło), Tari Tari, Kokoro Connect(niby oklepany temat ale ale jednak ciekawie wg. rozwijany), Arcana Famiglia(w końcu jakieś anime o europejczykach :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to mam bardziej ja bo nic praktycznie nie widzę dla siebie od kliku sezonów. Jaka już coś sobie upatrzę to ocenzurowane i trzeba czekać na znośniejsza wersję. Ciesz się, że masz co oglądać bo być może później będziesz wybrzydzać jak ja :P

Przy okazji, Berserki wydają teraz z czy bez cenzury? Nie mam odwagi tego sprawdzić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam problem i nie umiem zaakceptować potencjalnie dobrego anime? Czy może po prostu za dużo wymagam?

Nie wiem gdzie tutaj widzisz uwielbienie, bo na razie parę osób zwyczajnie stwierdziło, że seria wydaje się być w porządku i będzie ją śledzić na bieżąco albo starać się to robić ;) Pomysł na fabułę może i wydaje się kiczowaty, nieoryginalny, ale akurat tutaj nie liczę na filozoficzną głębię lecz na epickie pojedynki, trochę dramaturgii i strachu przed śmiercią zarówno swoją jak i kierowanego avatara oraz może jakiś plot twist związany z całą aferą. Swoich zdecydowanych faworytów już mam (Muv-Luv i Campiogne!), a to może być dobrą serią obok nich ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black -> i tak Keimy i jego "nie interesuja mnie trojwymiarowe dziewczyny - sa zbugowane" na razie zaden bohater haremowki nie przebije, ba - nawet rzemyka u jego boskich sandalow nie sa godni zawiazac.

Co do Dakary - warto tutaj jeszcze zwrocic uwage na jeszcze jedno ciekawe odejscie od typowej komedii ecchi: przyjaciolka z dziecinstwa glownego bohatera miast (jak to dziewoje w takich produkcjach maja zwyczaj) sprzedac mu porzadnego kopa, kiedy tylko zaczyna mowic na glos o swoim hobby, sprawia raczej wrazenie zadowolonej, ze chlopak ma zdrowe zainteresowania.

Mumia -> nie uwielbienie, ale dostrzegam potencjal na dobra serie. Kiczowatosci jakos w tym motywie nie dostrzegam, jest prosty, ale na litosc - taki Berserk jesli policzyc co do czego to tez jest (a przynajmniej byla na poczatku) historia o gosciu z wielkim mieczem szlachtujacym demony. One Piecie zas, to w zasadzie opowiastka o dzieciaku z supermocami, ktory chce zostac najslynniejszym piratem. Prostota podstawowych zalozen serii nie musi byc wada - liczy sie co autor zrobi z tymi zalozeniami w dalszym planie (jako przyklad stawiam ostatnia genialna historie o Magical Girls), jednoczesnie wiele serii upadlo w mroki niepamieci mimo posiadania oryginalnych pomyslow wyjsciowych, gdyz autorzy nie potrafili zwyczajnie dobrze wykorzystac ich potencjalu (z bardziej znanych - to IMO Bleach, ktory od czasu zakonczenia Soul Society Saga to rownia pochyla, chociaz ostatnio sie troche pozmienialo moze na lepsze)

Wracajac zatem do samego SAO - pierwszy odcinek stanowi ladne i zgrabne wprowadzenie w setting, przy tym dosyc klimatyczne i zachowujace realia gier MMO. Sama akcja z uwiezieniem jak na razie jest calkiem spojna (na tanuki.anime prowadzilem juz krotka dykusje w tym temacie) - tak naprawde nawet ow masterplan nie potrzebuje specjalnego uzasadnienia, wystarczy klisza "szalonego doktorka" - w tym wypadku chcacego sprawdzic jak sobie ludzka psyche poradzi w sztucznym srodowisku (BTW - czytalem, ze SAO dzieje sie w tym samym uniwersum co Accel World, tylko parenascie lat wczesniej). Tak wiec - epickie walki, ciekawe postacie, dobrze zarysowane relacje miedzy nimi i mamy dobra serie przygodowa, ktorej celem jest tak naprawde przetrwanie.

Bonusowo:

- czytalem 1/2 Prince - podobalo mi sie nawet, SAO ma u mnie plus z uwagi na podobny setting

- jestem skutecznie uzalezniony od jednej gry MMORPG - SAO ma u mnie dodatkowy plus, bo w sumie bohaterami beda Nerdzi podobni do mnie

EDIT:

kolejne odcinki kilku serii obejrzane i tak:

Campione -> ciekawie prezentuje sie nabyta przez glownego bohatera moc - z jednej strony sprawiajaca, ze staje sie on calkowicie OP w jednej dziedzinie, z drugiej majaca szereg ograniczen. Elementy ecchi na akceptowanym poziomie.

Yuusha no Estetica -> czy kogos to bawilo? bo mnie ani troche. Jezeli seria utrzyma takie tempo spadkowe to najdalej w 6 epie pojawi sie Sekidosai, a czegos takiego drugi raz nie zdzierze. Nastepny epek obejrze tylko po uzyskaniu pisemnego zaswiadczenia o jego jakosci od innego forumowicza.

Hagura -> tutaj dla odmiany poziom w normie, chociaz nie najwyzszych lotow. Motyw na pokonanie antagonisty musze zapamietac i zaaplikowac kiedys na jakiejs sesji RPG. "Dowcip" z metoda odzyskiwania energii w chwili kryzysu po dwoch odcinkach jest na granicy wyczerpania swego "potencjalu" - zaaplikowany po raz 3 tylko mnie zirytuje.

Arcana Famiglia -> odcinek numer 3 na dobra sprawe o niczym. Przyjrzalem sie lepiej tagom i dojrzalem "shoujo" - to wiele tlumaczy... dropnalbym to, ale jak na nudna serie o niczym jest ona calkiem niezle zrealizowana, wiec te 20 minut raz na tydzien jakos sie przemecze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, w końcu przebiłem się przez poprzedni (całkiem udany) sezon i mogę w spokoju zabrać się za obecny. Bodajże kilkanaście serii zostało dodane do Plan to Watch, teraz czas na odsianie ziarna od plew. W związku z nadmiarem tytułów do obejrzenia (i dokończenia, Escaflowne i Aquarion ciągle czekaja:/) postanowiłem dać każdemu z nich 2 odcinki na przekonanie mnie do siebie. Pierwsze anime zostało już wysłane w mroki niepamięci, a mianowicie Arcana Famiglia. Pierwszy odcinek nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia, drugi wyłączyłem w połowie, kiedy jak w najgorszych fillerach z innych serii zajęli się sprawą zaginionego kotka. Kto wie, całkiem możliwe, że później się rozkręci, jednak jak pisałem - zbyt wiele tytułów w sezonie, żebym mógł pozwolić sobie na oglądanie każdego średniaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już minęło od rozpoczęcia sezonu, był czas by się rozejrzeć, powybierać...

1. Arcana Famiglia

Z opisu wydawało się fajne, po dwóch odcinkach poleciał drop. Po prostu nie jestem grupą docelową na to anime. Jednak animacyjnie wygląda to ładnie.

2. Binbougami Ga!

Na początku w ogóle nie brałem pod uwagę tej serii. Obejrzałem w sumie przez przypadek, i całkiem mi się spodobało - to tak głupie że aż śmieszne. Nic nie wymagałem od tego tytułu a dostalem całkiem niezły tytuł, warty tych kilku minut w tygodniu.

3. Campione!

Jak dotąd bardzo fajna seria, jeśli nie zaczną strzelać na lewo i prawo "sami-wiecie-czym" to może nawet dotrwam do końca bez dropa. (U mnie coś takiego oznacza ecchi wysokiej jakości ^^)

4. Dakara Boku wa, H ga Dekinai

Tutaj już strzelają, ale z racji na nietuzinkowego głównego bohatera jestem gotów przeboleć jeszcze parę epów przed wydaniem opinii.

5. Kingdom

Na to zajrzałem głównie z ciekawości - w pewnym momencie ten tytuł osiągnął na MAL'u średnią blisko trzech - wiec chciałem zobaczyć skąd ten hejt. Okazało się ze to tytuł całkiem znośny fabularnie, jedynym mankamentem jest grafika 3D, która potrafi czasem wyglądać jak żywcem wyjęta cut-scenka na N64, jeśli ktoś oglądał przynajmniej przez chwile "Blue Dragona" będzie wiedział o czym mówię. Sam nie wiem czy przy tej serii zostanę, ale nie skreślam jej.

6. Muv-Luv

Mechy jak dotąd zniosłem chyba tylko w NGE i FMP, ta seria zapowiada się świetnie, ślinię się na myśl o kolejnym epizodzie (oczywiście przesadzam, ale to solidny kawal produkcji, jeśli dobrze go poprowadzą fabularnie będzie kandydat do anime sezonu).

7. Sword Art Online

Podoba mi się, jakoś mi podszedł AW, to i SAO pewnie mi się spodoba na dłuższą metę. I dopiero na tych produkcjach zauważyłem zmarnowany potencjał serii tego typu - od syfiastego Ragnaroka po syfiastego Hack//a myślałem ze gatunek "gaming anime" jest skończony - tym bardziej przyjemna niespodzianka. Iiii teraz last, but not least...

8. Yuru Yuri ??

Dopóki Akarin nie skończą się wejścia, będę przy tym trwał smile_prosty.gif

Może ciutkę zbyt krótko i ogólnikowo, ale najważniejsze ze bez spoilerowania smile_prosty.gif

EDIT: Trzeba jeszcze podsumować sezon, a ten wypada jak dotąd ponadprzeciętnie - z racji wielu interesujących tytułów - przeważnie w sezonie trzy serie określam jako znośne, jedną jako dobrą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...