Jump to content
Sign in to follow this  
 • entries
  25
 • comments
  328
 • views
  20,681

Słaby wpis: Kiedyś było lepiej cz.1

Sign in to follow this  
Wysokiandrzej

441 views

CD%20Action%20100_czerwiec_CD_2004_bz1x1.jpg

Źródło: CD-Action

18 maja 2004 roku wyszedł setny numer CD-Action. Wtedy byłem dzieckiem szczęścia, chodziłem do podstawówki i oglądałem podczas obiadku, Adama Małysza. Nie przeszkadzało mi to, że nie było Facebooka i nie miałem internetu, bo go na tamte czasy nie potrzebowałem ponieważ ''Facebook'' był na podwórku wraz z kumplami. Jako młody gracz miałem większe możliwości wyboru i było po prostu lepiej...

Ale wracając do CD-Action (a później do konkurencji jaka wtedy istniała) to było naprawdę świetnie. Pełne wersje były znakomicie dobrane. Po pierwsze Warcraft, a po drugie Deus Ex. Dzisiaj pewnie taki zestaw gier na nikim nie zrobiłby większego znaczenia, ale wtedy to było coś! Dodatkowo setny numer. Owszem 10 lat temu rozumiałem mniej i nie rozumiałem do końca fenomenu Cd-A, ale wtedy byłem dzieciakiem i cieszyło mnie więcej rzeczy niż dzisiaj wink_prosty.gif

O numerze nie będę zbytnio się rozpisywał, ale powiem, że do Tispomaniaka zawsze będę wracał z otwartymi ramionami. Pierwszy Tipsuś jakiego miałem w rękach i jakiego widziałem na własne oczy. Zestaw redakcyjny setki najlepszych gier w przeciągu dziesięciu lat. Owszem zabrakło kilka ważnych tytułów i było trochę beki związanej z Deluxe Ski Jump i jego wysokiego miejsca, ale zdecydowanie pierwsze miejsce dla Heroesa się należało! wink_prosty.gif. Co do samego numeru to było: Historia CD-A, Gejmwalker którego uwielbiałem, dycha dla Far Cry (chociaż dla mnie niezasłużona), świetny Sacred oraz Syberia 2. Była też zapowiedź Brother In Arms. Sama gierka całkiem niezła z perspektywy czasu, ale oczekiwałem więcej po samym tytule!

W tamtych czasach jeszcze internet nie był aż tak rozwinięty, ale konkurencja w porównaniu do dzisiaj była zupełnie inna! Inna znaczy lepsza!. Po pierwsze:

Click

Play

KŚG

Cybermycha

Gry komputerowe

Oraz wydania: Dobrej Gry (Painkiller!) i od CDP, Ekstra Gra która kosztowała 29.99 zł.

Dodatkowo warto dodać o znakomitych tanich reedycjach. Do dziś miło wspominam Ekstra Klasykę w której wtedy znajdowały się: Robin Hood, ID, Baldur's Gate czy Desperados

Dzisiaj z pism pozostały: PSX Extreme i CD-A właśnie. Największym rywalem jest jednak wspominany przeze mnie internet. Po pierwsze szybciej można wyczytać daną zapowiedź gry która nas interesuje, czy też ''gejmerzy'' z YT którzy serwuje swoje filmiki. Internet ze wszystkim jest dzisiaj szybszy, czy komuś się to podoba czy też nie.

Dlatego milej wspominam czasy dzieciństwa. Był większy wybór i były lepsze gry! I czasu miało się więcej niż dziś wink_prosty.gif

Sign in to follow this  


6 Comments


Recommended Comments

Jako młody gracz miałem większe możliwości wyboru i było po prostu lepiej...

Imo całkowicie subiektywne, a zarazem mylne podejście. Wszyscy (no, chyba że ich przeszłość była tragiczna) wspominają swoją młodość w jasnych barwach.

ale wtedy byłem dzieciakiem i cieszyło mnie więcej rzeczy niż dzisiaj

Dlatego wszystko wydawało się lepsze, bo było NOWE.

W tamtych czasach jeszcze internet nie był aż tak rozwinięty, ale konkurencja w porównaniu do dzisiaj była zupełnie inna! Inna znaczy lepsza!

Internet w Polszy jeszcze nie był tak rozwinięty. A konkurencja nie tyle była lepsza, co po prostu była. Co do jakości, to bywało różnie. I raczej słabo. Już wtedy CD-A kosiło konkurencje na wielu polach.

Oraz wydania: Dobrej Gry (Painkiller!) i od CDP, Ekstra Gra która kosztowała 29.99 zł.

Teraz po tyle (i bywa że mniej) na cdp.pl sprzedają klucze.

Do tej pory zakurzone pudełka zalegają mi po szufladach. Nikt nie chce tego odkupić, bo płyty przez te naście lat się zmęczyły i straszą zużyciem...

Dodatkowo warto dodać o znakomitych tanich reedycjach.

Teraz mamy różne Humble, promocje i wyprzedaże na Steam. Mogę mieć więcej i taniej. I nie muszę szukać w mieszkaniu miejsca na pudełka.

Był większy wybór i były lepsze gry!

Steam - nigdy nie było większego wyboru.

A gry nie były lepsze. Były po prostu czymś nowym.

I czasu miało się więcej niż dziś

Prawda :/

 • Upvote 3

Share this comment


Link to comment

Fajny wpis. Nostalgiczny, więc nie ma się co przyczepiać do nieistotnych szczegółów w stylu "kiedyś to tak naprawdę nie było lepiej..." itd. Jeśli kolejna część będzie równie dobra, to będzie można wybaczyć Andrzejowi chwilową nieobecność w najważniejszym dziale luźnej jazdy, prawda?

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...