Jump to content
Sign in to follow this  
  • entries
    28
  • comments
    176
  • views
    20,650

Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała

Sign in to follow this  
rumbur

733 views

Miałem ostatnio okazję obejrzeć jeden odcinek wyżej wymienionego serialu.... i wsiąkłem. Naprawdę, m miałem co prawda pojęcie, że lata 80 to ważny okres w dziejach naszej planety, ale do tego stopnia....

Ciężko jest mi to przyznać, ale nie lubię oglądać telewizji. Wyznaję pogląd, że wszystko, czego mogę chcieć, jest w internecie, więc na cholerę mi jeszcze TV ? Mówię "ciężko" ponieważ właśnie przez takie nastawienie bardzo często nie mam pojęcia o całkiem wartościowych programach. A ten plasuje się w ścisłej czołówce, zaraz obok programów podróżniczych Cejrowskiego, programów kulinarnych Makłowicza i rzecz jasna filmów dokumentalnych, nadawanych na jedynce i w których w roli lektora występuje Krystyna Czubówna.

http://natgeotv.com/pl/lata-80/wideo

O czym on jest ? Jakby ktoś do tej pory się nie domyślił ( wątpliwe, ale jednak ) program traktuje o wydarzeniach kulturalnych, biznesowy, politycznych, naukowych i innych ( pojęcia nie mam jakich, skończyły mi się przymiotniki). Dowiedziałem się, mianowicie, że "Dallas", chyba pierwsza telenowela ( ale nie jestem pewien) osiągnęła oglądalność na poziomie, która do tej pory nie została pobita. Na marginesie trzeba dodać, że antybohater z tego serialu był tak sławny, żę sama Królowa brytyjska pytała aktora " Who shot J.R. " ?

Z innych kwestii pokazano początki Apple, Microsoftu jak również rewolucję w dziecinie gier, jaką przeprowadził.. Pac-Man. Do tego stopnia, że dzieciak dostawał 7 dolarów tygodniówki i zostawiał w salonie gier 5. Co po raz kolejny świadczy o potędze dobrej gry. No i do tego kolejną rewolucję, jaką było wprowadzenie walkmena na rynek.

Zresztą, każdy może samemu obejrzeć, serdecznie polecam ten program.

Sign in to follow this  


3 Comments


Recommended Comments

Co tu się dziwić, lata '80 to skok kulturowy, historyczny, technologiczny, wiele rzeczy zaczęło się krystalizować, inne znowu odeszły do lamusa na dobre. Trudno jest lekceważyć 10 lat historii współczesnej, nawet jeżeli wyjmiemy element popkultury.

BTW, mniej więcej w tym czasie 30 lat temu triumfował... wielki krach gier video.

Program ciekawy, obejrzę sobie wieczorem :)

Share this comment


Link to comment

Dla mnie to złote były lata 90-te. Michael Jordan, piłka nożna, koszykówka w Polsce. Fajnie się to wtedy oglądało, a teraz wszędzie wielka chała.

Share this comment


Link to comment

Hmm, kolejny cykl NatGeo. Choć telewizja n aogół gorsza od Discovery, to jednak czasami jest w niej coś interesującego.

PS. Nie jestem jedynym fanem Makłowicza, hura!

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...