Jump to content
 • entries
  72
 • comments
  700
 • views
  95,505

Współczesny przekład Biblii.


DeGreZet

651 views

 Share

Witam!

Trochę mnie nie było bo admin mi bana strzelił...nawet nie wiem dlaczemu. sad_prosty2.gif

W tym wpisie podzielę się z Wami moim znaleziskiem.

Mianowicie ostatnio szukałem przekładów Bliblii na zadanie z Religii, chciałem się jakoś wyróżnić i poświęciłem na to trochę więcej czasu.

I trafiłem na takie cuś:

http://karola.alleluja.pl/tekst.php?numer=26714

http://www.forumowisko.pl/topic/130709-kontrowersyjne-przeklady-biblii/

Ksiądz miał ciekawą minę gdy mu to przeczytałem, oczywiście smiech na sali, ale ocenki z niewiadomych przyczyn nie dostałem. sad_prosty.gif

Piszcie co o tym sadzicie, jak dla mnie to nie jest przesada, tylko pewnien dystans do wiary, a po za tym to jest to dokładne przetłumaczenie.

POZDRAWIAM!

 Share

9 Comments


Recommended Comments

Ja również nie uważam tego za jakąś wielką obrazę, nasza katechetka próbując do nas trochę przemówić też mówi w żartobliwy sposób o różnych wydarzeniach religijnych itp. (oczywiście nie aż tak, ale jednak :)), więc nie mam nic przeciwko, jednak wszystko z umiarem ;-)

 • Upvote 1
Link to comment

Tak, mój ksiądz nawet powiedział kiedyś (spróbuję zacytować) "Jezus był człowiekiem, synem Boga, ale zwyczajnym człowiekiem - miał rodziców, pomagał im jako dziecko. Dorósł, ludzi poznał, miał zdolności przywódcze, to i kumpli nie mało, na ryby z nimi chodził w ramach rozrywki, laskę miał przecież Marię Magdalenę, tylko musicie pamiętać, że to była taka przyjaźń, bo jak bez ślubu. To inne czasy były, ale kto wie jakby się sytuacja rozwinęła" Wtedy mnie zamurowało, ale nasz ksiądz ogółem jest wyluzowany. Sam też mówił, że kiedyś kazanie wygłaszał dla młodzieży to podobnym językiem mówił, choć trochę łagodniej, bo to kościół ;)

Link to comment

U mnie było zadanie "narysuj, jak sobie wyobrażasz Boga" i niektórzy narysowali jakieś roboty, od razu dzwonili do rodziców, obniżyli zachowanie, kazali przepraszać. Może lepiej to zadanie powinno być ułożone "jak wyobrażasz sobie Boga i dlaczego dokładnie tak, jak ja tego chcę" trollface.gif To tak tematem interpretowania czegokolwiek.

 • Upvote 2
Link to comment

@Aronek

Bo nie rysowali dziadka z brodą. Moim zdaniem Optimus Prime albo Morgan Freeman całkiem nieźle nadają się na wizerunek Boga, to wielkie oko i płonący krzak są przereklamowane. :trollface:

Link to comment

Czytałem tę książkę, świetna jest (a znacie moje podejście do wiary). Bluźnierstw doszukiwać w niej mogą się jedynie osoby, które przeczytały opis z tyłu okładki.

"Nie jestem godny mu nawet adidasków czyścić" (czy jakoś tak podobnie).

@down przez przypadek dałem minusa, pardon... zaraz ci wyrównam saldo :P

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...