Jump to content
 • entries
  72
 • comments
  700
 • views
  95,505

Szkoła? - Bitch Please...


DeGreZet

1,009 views

 Share

Cześć.

Szkoła stacza się coraz bardziej...

Jak pewnie część z Was wie w tym roku zacząłem naukę w technikum(bydem górnikiem ^T^), ale już w ciągu dwóch pierwszych tygodni zauważyłem(trudny nie zauważyć...) kolejny beznadziejny pomysł...

Mianowicie chodzi o dzielenie na grupy na lekcjach językowych(angielski, rage.png niemieckirage.png).

Ktoś wpadł na pomysł aby podzielić naszą klase, pozostałe zresztą też na dwie grupy, słabszą i lepszą. Nauczania w mojej grupie(tej lepszejeyes.gif) jest na poziomie średnio zaawansowanym i radzę sobie z nim, jednak w drugiej grupie jest to poziom podstawówki. Kumple mówili mi, że na ostatniej lekcji przypominali sobie....

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Dodatkowo połowa podobno nie umiała. trollface.gif

Mimo, że ich lekcje są jak dla ludzi niedorozwiniętych umysłowo, a nie "techników" to oceny mają te same czyli w skrócie łatwiej bedzie im nie przepaść.

Gdyby tego było mało to dodam jeszcze, że nauczyciele twierdzą, że zostaliśmy podzieleni według wyników testów, a u nas w grupie jest koleś, który napisał angielski na niecałe 40%...

Dodatkowo ta nowa podstawa programowa z ułatwioną chemią i biologią...

Błagam....

Co z nas wyrośnie? ermm.gif

Nie wiem co taka szkoła ma oznaczać, ale z tego co zauważyłem to czym dalej się "posuwam" w swojej karierze ucznia to jest prościej.

Czekam na Wasze opinie w komentarzach i Pozdrawiam!

 Share

12 Comments


Recommended Comments

Podział na lepsze i gorsze grupy jest dobry i nie ma się co przejmować, że jeden musi umieć więcej na 5, a drugi mniej, bo właśnie od tych zdolnych powinno się wymagać więcej :P, żeby to wszystko wciąż było dla nich wyzwaniem.

Ale skoro podzielili Was tak jak mówisz, to dupsko gołe, o ile byłoby to dobrze zrobione, to ten system by działał :D.

 • Upvote 1
Link to comment

U mnie w liceum był podział na grupy tzn na grupę która uczyła sie jezyka od podstaw i grupe zaawansowaną. Trzeba było uczyć się jednego zaawansowanego i jednego podstawowego[z angielskiego,niemieckiego,francuskiego i rosyjskiego] Grupy były dobierane z wszystkich klas a nie jednej[na 1 roku były 3 klasy] i akurat moim zdaniem to dobry pomysł jest. Każdy sobie wybierał na co chce iść.[no dobra ja chciałem iść na rosyjski ale nie zebrałem tylu chętnych żeby stworzyć grupę więc wybrałem francuski] Ja np nie miałem za dużo angielskiego w szkolach wcześniejszych ale uczyłem się ang na własną rękę a niemieckiego nie chciałem się dalej uczyć.

Ułatwienie biologii jestem w stanie jakoś zrozumieć bo to może sprawiać problemy niektórym[na przykład mi ;p] Ale chemia szczerze mówiąc nie wiem jak może być jeszcze prostsza.

Jedyny problem jaki widze to to że ktoś kto nie znał ang wcale mógł zapisać się na przykład na zaawansowany angielski ;p. Ale chyba nikt nie jest aż tak głupi.

 • Upvote 2
Link to comment

Podział w Twojej szkole jest logiczny. U mnie nie ma grupy gorszej i lepszej, są po prostu dwie wybrane losowo, bo klasa jest za duża, coby ją całą uczyć. Skutek jest taki, że nauczycielka pod koniec liceum dalej musi uczyć podstaw, a ja z kilkoma innymi osobami nudzimy się. Wiadomo, że czasem wpadnie jakieś nowe słówko.. Ale to chyba za mało.

Link to comment
Niech grają w gry po angielsku a nie placza ze nie ma polonizacji trollface.gif

Heh... to samo chciałem napisać i to bez patrzenia na komenty..., co za zgodność chytry_prosty.gif,

Dodam tylko że podział taki musi być bo z tego co się orientuję w jednych szkołach uczą angielskiego, a w innych nie...,

U mnie na roku tak 1/3 osób uczyła się kiedyś angielskiego, a pozostali w jakimś tam stopniu znają rosyjski i niemiecki..., a angielskiego nie tkneli,... więc to ma sens.

Link to comment

"Dodatkowo połowa podobno nie umiała. trollface.gif" i właśnie dlatego powstał ten podział.

Trollowali. Oni znają angielski na podobnym poziomie co niektórzy z mojej grupy, ale udają kompletnych debili, żeby mieli jeszcze łatwiej.

Po za tym obiecali nam niemiecki od postaw, a tu taki podział się pojawił i my musimy robić kontynuacje, a ja prawie nic nie umiem. >3

Cytuj

Niech grają w gry po angielsku a nie placza ze nie ma polonizacji trollface.gif

Heh... to samo chciałem napisać i to bez patrzenia na komenty..., co za zgodność chytry_prosty.gif,

Dodam tylko że podział taki musi być bo z tego co się orientuję w jednych szkołach uczą angielskiego, a w innych nie...,

U mnie na roku tak 1/3 osób uczyła się kiedyś angielskiego, a pozostali w jakimś tam stopniu znają rosyjski i niemiecki..., a angielskiego nie tkneli,... więc to ma sens.

Gdzie ty widziałeś gimnazjum, w którym nie uczy się angielskiego? ;o

A po za tym osoby, które nie uczyły się go(olewały szkołę) nie powinny znaleść się wogóle w technikum.

Link to comment
Gdzie ty widziałeś gimnazjum, w którym nie uczy się angielskiego?Gdzie ty widziałeś gimnazjum, w którym nie uczy się angielskiego?

Są takie gdzie wybiera się między kilkoma językami, o co chodzi?

Link to comment
znaleść się wogóle w technikum.

Taa, szlifuj dalej angielski, olać ojczysty. pokerglass.png

Ja mam dokładnie tak samo jak Pat5. Najzabawniejsze jest to, że nigdy nie mając angielskiego w szkole przebiłem z jego znajomości praktycznie wszystkich i teraz nudzę się na tych lekcjach, nauka niemieckiego też nie poszła na marne. Nie jest to jednak powód aby narzekać, że podstawa nie jest robiona pod moją skromną osobę, dużo wiedzy można zdobyć samemu.

Link to comment
nigdy nie mając angielskiego w szkole przebiłem z jego znajomości praktycznie wszystkich

Miałem to samo, tyle tylko że ja i wszyscy w liceum mieli ten język od początku... cóż zalety grania w gry bez polonizacji :L

Są takie gdzie wybiera się między kilkoma językami,

Dokładnie, najbardziej popularne poza angielskim to francuski, niemiecki, rosyjski i od biedy hiszpański.

http://pobieralnia.pl/screens/2380.jpg

Wyboldowany angielski oznacza że jest teoretyczna możliwość nauki innego języka.

Musisz mieć przynajmniej jeden język obcy.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...