Jump to content
  • entries
    318
  • comments
    3,425
  • views
    544,718

Solidarni gotują się na Euro


...AAA...

936 views

 Share

Dzisiejszym wpisem wracamy do Polski przez małe "p", jednocześnie zbytnio nie odchodząc od tematu teorii spiskowych. Wszystko za sprawą nowotworu toczącego nasz kraj już drugi rok, a którego reemisja zaatakuje Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012.

solidarni4.jpg

Cieszą się Polacy, cieszy Ukraina, że tu dla nas wszystkich, Euro się zaczyna - śpiewała Jarzębina (a.k.a. Dżazębayna). Widać poczciwe panie z zespołu nie doceniły postawy grupy samozwańczych patriotów, którzy od 10 kwietnia 2010 nie pojmują sensu zabawy ani sportu, a w największej sportowej imprezie roku dostrzegają tylko forum dla manifestacji swoich żali.

Przecież Solidarni 2010 nie mogą pozwolić aby o nich na dłużej zapomniano. Ludzie powróciliby do normalności, a życie toczyło się dalej - jeszcze czego. Dlatego też społeczność zdradzonych o świcie postanowiła spędzić sportowe święto na własny sposób, pokazując przyjezdnym kibicom co tak naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku. Na stronie www.solidarni2010.pl udostępniono serię projektów plakatów i ulotek, z prośbą o ich drukowanie i rozpowszechnianie we własnym zakresie. Pomijając, że patrioci nawołują do popełnienia wykroczenia z art. 63a. § 1. Kodeksu Wykroczeń (Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.), przyjrzyjmy się samej treści tejże radosnej twórczości.

solidarni1.jpg

Polski prezydent zamordowany w Rosji?

solidarni2.jpg

Dokładne informacje na temat katastrofy i jej skutków.

solidarni3.jpg

Krytyka rosyjskiego imperializmu.

To tylko kilka spośród kilkunastu prowokacyjnych grafik. Hasła o zamordowaniu polskiego prezydenta w Rosji, czy retoryczne pytanie Czy wierzysz agentowi KGB Putinowi? to całkowita norma. Jak rozumiem Solidarni 2010 poszli już o krok dalej niż nawoływanie do solidniejszego śledztwa i odkrycia prawdy. Przecież oni ją doskonale znaną. A nuż, wyszłoby, że Władimir Putin z katastrofą nie ma nic wspólnego, a cała szopka odwalana od dwóch lat, to błazenada z wykorzystaniem grobów poległych.

Odnoszę wrażenie, że nie każdy kibic przejeżdżający pół Europy dla piłkarskiej gorączki będzie zainteresowany naszymi wewnętrznymi fobiami. Mam nawet przeczucie, że Anglik czy Francuz napastowany tego typu treściami zda sobie sprawę, że trafił do stereotypowego państwa Europy Wschodniej odczuwającego rosyjski oddech na plecach i błagającego rozwinięty zachód o pomoc. Oczywiście myślę tu o tej części turystów, która w ogóle zerknie na ulotki i zmarnuje 10 sekund swojego urlopu na przemyślenia o jakiejś tragedii w odległym kraju sprzed kilku lat.

Boję się kompromitacji. Nie przez blamaż reprezentacji, narzekania cudzoziemców na infrastrukturę, ale właśnie przez takich ludzi. Tak jak nie można bezkarnie oskarżać drugiego człowieka, tak powinno się odpowiadać za ataki na obce państwo. Czym innym jest zwracanie uwagi na problem, a czym innym prowokowanie. Tymczasem Solidarni 2010 twierdzą: to władze dbają o dobry wizerunek i interesy społeczeństwa. W Polsce nie tylko musimy to robić sami, ale także odkręcać szkody wyrządzone na arenie międzynarodowej przez władze. Nic tylko podziękować za taką wizytówkę na Euro.

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Nie wiem czy zauważyłeś ale generalnie w Polsce powstała moda na slogan F**k Euro. Tacy to debile niestety w tym kraju żyją, że nie dogodzisz. Jakby Euro nie było to by płakali, że wstyd, że takiej imprezy nie potrafimy zorganizować. Jak dostaliśmy to będą bojkotować, bo głupio pieniądze wydane, bo paliwo drogie, bo kaczyński nie żyje, bo marchewka w warzywniaku się skończyła. Każdy powód jest dobry. Mi osobiście się już nawet nie chce słuchać o tym całym smoleńsku bo buzz w okół tego się zrobił taki jakby sam Jezu Chrystus tam zginął. A te wszystkie teorie spiskowe są po prostu śmieszne.

Link to comment

Zapomniałeś o jeszcze jednym, bardzo ważnym aspekcie (wątku?) - o cenzurze wolnych mediów i zamykaniu ust prawdziwym patriotom, którzy mają to szczęście posiadać własną stację radiową, telewizyjną, gazetę i szkołę wyższą.

Dziwi mnie przy tym, że sam Jarek stwierdził że nie będzie bojkotował Euro, zawiesza broń i w domu będzie najspokojniej w świecie oglądał mecze. Znudziło mu się, czy celowo zawiesza broń wiedząc, że fanatycy i tak kręcą korbką dalej, a on jest czysty?

Link to comment

Zapomniałeś o jeszcze jednym, bardzo ważnym aspekcie (wątku?) - o cenzurze wolnych mediów i zamykaniu ust prawdziwym patriotom, którzy mają to szczęście posiadać własną stację radiową, telewizyjną, gazetę i szkołę wyższą.

Dziwi mnie przy tym, że sam Jarek stwierdził że nie będzie bojkotował Euro, zawiesza broń i w domu będzie najspokojniej w świecie oglądał mecze. Znudziło mu się, czy celowo zawiesza broń wiedząc, że fanatycy i tak kręcą korbką dalej, a on jest czysty?

Oooo tak... ten wątek lubię. Masa kretynów krzyczących, że chcą mieć pasmo na multipleksie bo je potrzebuję bo chcą mieć bo powinni mieć bo chcą je mieć. Tak wygląda argumentacja TV Trwam. Należy nam się bo powinniśmy mieć. Jak nam nie dacie to nie jesteście polakami tylko komuchami, antychrystami i pomiotami szatana. Jakoś nikt nie krzyczy, że zielonoświatkowcy nie mają własnej Tv. Więc nie rozumiem gdzie tu dyskryminacja chrześcijan, którzy posiadają własne gazety, telewizję, radio i szkołę wyższą.

Link to comment

Jak widać każdy kraj ma swoich zwolenników bajek o żydach i masonach, tyle, że u nas są żydzi, masoni i dodatkowo mgła. Nie słyszałem jednak aby gdziekolwiek indziej z powodu kosmitów blokowali imprezy!

A tak niektórzy wołali że ''koko koko" wstyd robi...

Dodam jeszcze tak po cichutku i lewacku, że niektórym to bez pałowania ciężko żyć. Przepraszam - musiałem.

Link to comment

Phi! Ja mam coś gorszego niż teorie zamachu jako przeszkodę w obejrzeniu meczu...

W czasie meczu muszę siedzieć na wydziale, bo ostatni fakultet sad_prosty.gif

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...