Jump to content
  • entries
    161
  • comments
    916
  • views
    177,956

SimulView - z czym to się je?


Sergi

1,823 views

 Share

Na ostatnim E3 Sony zapowiedziało kilka technicznych nowości, do których - nie ukrywam - bardzo się zapaliłem. Niedawno premierę miała jedna z takich zabawek - telewizor z funkcją SimulView. I mój zapał jakby ostygł.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Wobec nieszczególnego sukcesu technologii stereoskopowego 3D wśród graczy Sony wykorzystuje technologię do czegoś, co gracze docenią dużo bardziej - płonące pośladki bez dzielenia ekranu.

Maszyna, którą zachwala Kevin Butler to 24-calowy, podświetlany LEDami telewizor LCD o odświeżaniu 240 Hz.

Dołączone do niego migawkowe okulary mają dwa tryby pracy - 2D i 3D.

Skąd więc ta magia?

Kluczowy jest tu tryb 2D, który synchronizuje obydwie soczewki i sprawia, że widzimy stale jeden obraz (pisałem o podobnych okularach do kina jakiś czas temu). A zamiast dla lewego i prawego oka mamy obrazy dla lewego i prawego gracza. Teoretycznie można nawet uzyskać 3D dla obydwu użytkowników kosztem obrazu ciemniejszego o 75%.

Są tylko dwa problemy - jeden z nich ma Sony, drugi gracze. A wszystko sprowadza się do jednego - oprogramowania. To od gry zależy, czy wspiera SimulView.

Problem Sony polega na tym, że nie musimy wcale kupować ich 24-calowego telewizora z wypranymi kolorami. Wystarczy nam dowolny polaryzacyjny telewizor 3D i okulary 2D do kina lub telewizor migawkowy i okulary migawkowe z funkcją 2D. Fajnie, że opatentowaliście funkcję, szkoda że na tym nie zarobicie.

Problem graczy polega na tym, że taki tryb wspierają obecnie tylko cztery gry - MotorStorm Apocalypse, GT5, KILLZONE 3 oraz Super Stardust HD. I nie zanosi się na patche, które taką funkcjonalność dodadzą do starszych tytułów.

Osoby zainteresowane tematem telewizorów 3D zapraszam do mojego tematu o telewizorach.

Ah, byłbym zapomniał - telewizor ma wbudowany subwoofer. To jak, bierzecie? :wink:

 Share

3 Comments


Recommended Comments

To istna machina podprogowej informacji, raj dla Nergala i innych diabłów wcielonych. Na jedno oko teledysk, na drugie przesłanie od Szatana. Można też grać w Diablo jednocześnie wyświetlając Gołe Baby. Już mi się podoba ;)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...