Jump to content
  • entries
    69
  • comments
    112
  • views
    90,947

Komiczny świat z perspektywy (zwariowanego) dziecka ? ?Yotsubato?


Gavron88

465 views

 Share

Czytalście (lub oglądaliście) Azumanga Daioh? W dzisiejszym wpisie przedstawię inną mangę tego samego autora, której cechą (tak samo jak poprzedniczki) jest duża dawka zwariowanego humoru ? przygotujcie się na nadejście Yotsuby (tutaj wstawcie maniakalny śmiech).

yotsubato-l1.jpg

Trochę (szczątkowej) fabuły

Akcja Yotsubato rozgrywa się wokół Yotsuby ? 5-letniej energetycznej, dziwnej, ciekawskiej, dziwnej, czasem (nieco) ekscentrycznej dziewczynki, którą nawet jej ojciec uważa za dziwną. Historia rozpoczyna się w momencie gdy Yotsuba i jej ojciec Kowai, przeprowadzają się do nowego domu. W przeprowadzce pomaga im ich przyjaciel o ksywce Jumbo (HE?S HUUUGE!), a Yotsuba dość szybko ?zaprzyjaźnia się? z trzema siostrami mieszkającymi tuż obok nich. Obserwacja jak Yotsuba poznaje otaczający ją świat, prawie na każdym kroku powoduje niepohamowane wybuchy śmiechu. Możecie spodziewać tak samo silnie zakręconego humoru jak miało to miejsce w Azumanga Daioh.

Trochę Danych i technikaliów

Jak niektórzy pamiętają (albo i nie), Azumanga była czteropanelówką, bez wyraźnie zarysowanej fabuły. W tym przypadku fabuły także nie uświadczymy, jednak manga nie jest już czteropanelówką, a jago forma jest taka sama jak w normalnym komiksie. Nie wpływa to jednak na humor, który jak wspomniałem leje się tutaj potokami, a autor miał większe pole do popisu (i to wykorzystał).

Właśnie... Autorem mangi jest Kiyohiko Azuma, a seria wychodzi od roku 2003. Do tej pory ukazało się 10 tomów. W przeciwieństwie do Azumangi, Yotsubato prawdopodobnie nie doczeka się adaptacji na Anime ? autor dał jasno do zrozumienia że seria ta niezbyt nadaje się do animacji.

Ciekawostką jest to, iż bohaterowie Yotsubato ukazali się w mandze ?Try! Try! Try!?. Był to oneshot wydany w 1998 roku, 5 lat przed serializowaniem Yotsubato. Co ciekawe, niemal wszyscy bohaterowie pozostali bez większych zmian (poza jedną z trzech sióstr ? Fuką, która narysowana była w inny sposób, a jej charakter był bardziej złośliwy.

Mangę polecam wszystkim miłośnikom komedii, fanom Azumanga Daioh oraz wszystkim fanom mangi. Jeśli miałbym ją jakoś nazwać, to byłaby to ?manga familijna? ? czyli dla całej rodziny ? brak brutalności i fanserwisu sprawia że jest to manga dla każdego (jeśli oczywiście lubi komedie).

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...