Jump to content
  • entries
    69
  • comments
    112
  • views
    90,949

Zagrajmy w Mahjonga, czyli ?Saki?


Gavron88

455 views

 Share

saki.png

Wstęp, czyli fabuła

Saki Miyanaga - uczennica liceum Kiyosumi, z pewnych przyczyn nienawidzi grać w mahjonga. Nie wiedząc o tym, jej kolega z klasy, Ky?tar?, wkręca ją w rozgrywkę w szkolnym klubie mahjonga. Nie idzie jej najlepiej i w każdej z trzech partii kończy z wynikiem... zero. Jedyna osoba z klubu która dostrzega ten dziwny ciąg wyników jest Takei Hisa ? prezydent klubu mahjonga. Jak się okazuje, Saki nie lubi mahjonga z powodu gry z rodziną ? jeśli przegrywała, zabierali jej pieniądze noworoczne, jeśli wygrywała, mięli do niej uraz. By uniknąć obu scenariuszy, Saki nauczyła się otrzymywać zero punktów przy każdej grze. Teraz członkowie klubu mahjonga, przygotowując się do międzyszkolnego turnieju mahjonga, starają się zrekrutować Saki do klubu, widząc w niej naprawdę wartościowego członka drużyny. Czy im się to uda? Czy przejdą zbliżające się kwalifikacje? I co mają do tego pluszowy pingwin oraz tacos? Tego dowiecie się czytając tą niezmiernie ciekawą mangę.

saki_manga-600x525.jpg

Trochę technikaliów

Jest to manga sportowa, której tematyką są rozgrywki mahjonga na szczeblu liceum (przynajmniej na razie). Nie umiecie grać w Mahjonga? Ja też nie... Ale nie przeszkadza to cieszyć się tą produkcją, zwłaszcza że autor stara się wyjaśniać na każdym kroku, przy każdej grze podstawowe zasady. Jako ?narzędzie? służy mu wspomniany wcześniej Ky?tar?, który sam będąc nowym członkiem klubu ma sporo pytań dotyczących gry i różnych zasad. Powiedzieć mogę tylko główne założenia gry ? gracz zaczyna z pewną ilością punktów i poprzez rozgrywkę stara się ?kraść? punkty przeciwnikom (do rozgrywki siada 4 graczy) ? wygrywa ten kto na pewnym etapie ma ich najwięcej. Mangę czytałem w wersji angielskiej, więc wolę się powstrzymać od szerszego komentowania gry. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, to zamieszczam dwa odnośniki:

Tutaj znajdziecie informacje ogólne (wikipedia) ? http://pl.wikipedia.org/wiki/Mad%C5%BCong

Tutaj stronkę dla tych co chcą się nauczyć grać - http://mahjong.info.pl/

Dane, dane, dane...

Autorem mangi jest Ritz Kobayashi (rysunki i scenariusz), a manga wychodzi od roku 2006 w magazynie ?Young Gangan? (wydawnictwo Square Enix). Do tej pory ukazało się 7 tomów. W 2005 roku powstało 25-odcinkowe anime reżyserii Manabu Ono. Za produkcję odpowiadały studio Gonzo oraz Picture Magic.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Opening do anime

Jeśli opis tej mangi w jakiś sposób was zainteresował, to naprawdę polecam przeczytać przynajmniej 3 pierwsze rozdziały, by kompletnie wyrobić sobie o niej opinię.

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...