Jump to content

Moje Fado

 • entries
  348
 • comments
  1,407
 • views
  469,244

Meeeeedyyyyk!


bielik42

1,071 views

 Share

Ulubiona klasa  

22 members have voted

 1. 1. Jaka jest wasza ulubiona klasa w grach sieciowych?

  • Medyk
   5
  • Snajper
   8
  • Żołnierz
   6
  • Saper/Inżynier
   3

Jeżeli ktoś jest wyjątkowo spostrzegawczy to z pewnością zauważył mój avatar i zdjęcie użytkownika. Jeżeli ten ktoś jest do tego domyślny to na pewno musiał stwierdzić, ze lubię grać medykiem. Temu komuś należą się brawa.

A dzisiejszy wpis będzie odpowiedzią na to, dlaczego uwielbiam grac medykiem.

Battlefield( 1942, 2, 2142, Bad Company 2)

Pole bitwy, dookoła śmigają kule, wybuchają bomby, słychać jęki i krzyki rannych. Każdy prawdziwy miłośnik nadmiernej adrenaliny złapałby za najbliższego kałacha i rzucił się w wir walki. Ale nie ja.

Nie, moim zadaniem jest pilnowanie tych bezmyślnych kretynów wystawiających się na odstrzał. Niekiedy znajdzie się koleś pędzący przez otwartą przestrzeń prosto na gniazdo wroga. Gdy już padnie pod gradem wrogich kul muszę zadać sobie pytanie - jak, do jasnej anielki mam się tam dostać i użyć na nim defibrylatora?

Coś jednak trzeba zrobić. Proszę kumpli o osłanianie mnie, jeden strzela lub rzuca dymne dookoła tego nędznego biedaka, biegnę klucząc, skaczę, kucam itd. W końcu dobiegam i podnoszę go na nogi, a potem obaj dostajemy kulki od snajperów....

Taka praca. Zawsze lubiłem ratować wszystkich nieszczęsnych durniów dookoła. Więc robię to z uśmiechem na ustach.

BFBC2_US_MEDIC.jpg

Zresztą w BC2 właśnie medykiem zdobywałem najwięcej punktów, dzięki leczeniu i wskrzeszaniu wszystkich dookoła. Wszędzie trwa bojowy szał, a ja chowam się za skałą i rozrzucam dookoła apteczki, podnosząc na nogi przy okazji wyjątkowo pechowych graczy nie potrafiących kucnąć i odczekać aż droga będzie wolna. Uwielbiam to. Właściwie gdyby nie dobry medyk w każdej drużynie, to szanse na wygraną spadałyby bardzo szybko.

Inna sprawa to wyposażenie medyka w najnowszym BF'ie. Choć na początku zdawało mi się dziwić na widok medyków pędzących z ogromnymi karabinami w rękach, to gdy sam się przekonałem o przydatności owej broni wychwalałem nad niebiosa twórców.

Lecimy dalej.

Team Fortress 2

TF2_Medic_by_JayAxer.jpg

Moja ulubiona postać we wszystkich grach sieciowych w jakie grałem (a było ich sporo). Soczysty niemiecki akcent, charyzma i ogólny wygląd tego bohatera sprawiły, ze polubiłem go od razu. Warto dodać tutaj oczywiście filmik z serii "Meet the..."

Dobry medyk to podstawa wygranej, niejednokrotnie sprawnie użyty uber przesądził wynik rundy. Najlepsze połączenie to oczywiście Heavy + medic, ale np. na działka najlepiej sprawia się Demoman + medic. Paleta zalet tej klasy nie ma końca, ale po kolei.

Zacznijmy od uzbrojenia. Medyk posiada trzy rodzaje karabinów, dwa strzykawkowe i jeden, którego jeszcze nie miałem. Owe karabiny mają bardzo ciekawy sposób strzelania, gdyż strzykawki po pewnym czasie opadają na siemię, co pozwala zalać przeciwników strzykawkowym deszczem (strzelając oczywiście pod odpowiednim kątem). Przydatne.

Drugim rodzajem broni jest leczący medigun. Dzieli się on na trzy rodzaje - dwa dające ubercharge (nieśmiertelność na 10s) i jeden Kritzgierk- on zamiast ubera daje krytyczne strzały. Ostatni rodzaj broni to broń biała, tutaj mamy piłę do kości, bardzo ostry szpikulec z przymocowaną strzykawką i jeszcze jedną, której nieczęsto używałem, więc dokładnie nie pamiętam jak wygląda, ale wiem, że nazywa się vita-piła.

Tyle na temat broni.

tumblr_lia0vfvSfU1qgt8oqo1_500.png

Jedziemy dalej, lecz teraz będą zalety medyka jako klasy ogólnej, czyli takiej we wszystkich grach.

Cóż, on zapewnia nam życie, potrafi wskrzesić co pozwala zignorować nudne czekanie na respa i powrót do walki. Pilnuje naszych pleców i dba o nasze zdrowie, powinien być najbardziej chronioną przez innych graczy klasą. Ale cóż, niektórzy nie potrafią się odwdzięczyć i nie potrafią człowieka ochronić przed wyjątkowo namolnym szpiegiem. Sam medyk staje się celem wszystkich szpiegów i snajperów w okolicy. Wiadomo, nie chcemy przecież zabijać kogoś, kogo dopiero co utłukliśmy, czyż nie?

Chrońmy medyków - tak często giną.....

4348012724_7004fdec1d.jpg
 Share

3 Comments


Recommended Comments

W TF2 dobry był tylko koncept wyjściowy... I tylko filmiki by Valve przypominają, jaki on był, bo sama gra już jest niezłym syfem, zdecydowanie najgorsze co wyszło od Valve.

Link to comment

Imachuemanch grzeszysz takimi słowami,oj grzeszysz... no ale powinieneś znać się na modzie,a nie na wojnie więc wybaczam.

--------

W Bf BC2 naprawdę z całego serca nienawidzę medyka. Jak padłem to padłem,a jak ten idiota z defibrylatorem podbiega do mnie tylko by podnieść mnie na 2s zanim obaj padniemy pod gradem kul to krew mnie zalewa.

W TF2 jest prościej bo on zawsze gdzieś grzecznie stoi z tyłu i wystawia się pod ostrzał snajpera,a jak gdzieś wyjdzie to tylko z uberem za grubym albo pyro bo to też dobra kombinacja.

-----

A ulubiona klasa oczywiście snajper i pyro(którego brak na liście)

 • Upvote 1
Link to comment

Ja tam jak jeszcze grałem w TF2 to meda uwielbiałem i całkiem wysokie pozycje w tabelach zdobywałem :P Ale problem medyka polega na tym, że jak masz nieogarniętych ludzi w teamie to kicha. Wystarczy, że Heavy nie poczeka na ubera, tylko od razu ładuje się pod ostrzał...

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...