Jump to content
  • entries
    69
  • comments
    112
  • views
    90,947

Dziewczyna, nożyczki(?) i ślina(?!) ? Nazo no Kanojo X


Gavron88

1,002 views

 Share

nazonokanojox.jpg

Taaak... japończycy są dziwni (ale za to ich kochamy). Przedstawiam kolejną ?dziwną? komedię miłosną z tego cudownego kraju. Zapraszam więc do lektury.

Tsukasa Akira jest zwykłym licealistą uczęszczającym do zwykłego liceum w zwykłej miejscowości. Pewnego dnia do jego szkoły przenosi się nowa uczennica ? Urabe Mikoto. Jak można się domyślić ma tyle wspólnego z normalnością co nasi politycy z uczciwością. Od samego początku nie stara się nawet być w przyjaznych stosunkach z resztą klasy, a jej hobby to spanie na przerwach. Ale tytuł dziwaka przylgnął do niej podczas normalnej, nudnej lekcji, gdy nagle ni z tego ni z owego zaczęła się dosłownie tarzać po podłodze ze śmiechu, by po chwili znowu szpanować poważną miną jakby nic się nie stało. I tak, pewnego razu Akira wracając do klasy zastaje Urabe, która najwidoczniej ciągle sobie drzemała. Budząc ją Akira pierwszy raz widzi jej całą twarz (zwykle spora jej część jest zakryta długą grzywką) i zakochuje się. Ale to nie koniec, bo Urabe (która to obudzona poszła już do domu) pozostawiła na ławce sporą kałużę własnej śliny. Nasz dzielny bohater z nieznanych nam (i sobie) powodów... kosztuje jej (słodka!). Po tym zdarzeniu życie toczyło się dalej, jakby nic się nie stało, z wyjątkiem tego iż Akira częściej szukał wzrokiem Urabe w trakcie zajęć, a w każdą noc objawiał mu się ten sam sen, gdzie on razem z Urabe tańczyli w jakimś dziwnym miejscu.

Aż do czasu gdy Akira zasłabł podczas lekcji wychowania fizycznego. Dostał wysokiej gorączki, która ani trochę nie spadała przez 5 kolejnych dni. Wtedy to niespodziewanie w jego domu pojawia się Urabe i mówi Tsubakiemu iż musi jeszcze raz skosztować jej śliny. Z oporami Akira robi to, natychmiast przy tym zdrowiejąc. Urabe wyjaśniła mu iż w dniu w której skosztował jej śliny zakochał się w niej. Od tego momentu Akira musi codziennie przyjmować dawkę śliny Urabe by sytuacja się nie powtórzyła. Z czasem Akira coraz bardziej zakochuje się w Urabe i w końcu zostają parą. Ze śliną wiąże się też inna sprawa ? Tsubaki pijąc ślinę Urabe przejmuje uczucia jakie ona aktualnie odczuwa. Działa to też w drugą stronę, ale do umiejętności Urabe dochodzi także odgadywanie snów Tsubakiego.

123.jpg

Akira Tsubaki i Urabe Mikoto

A gdzie tu miejsce na nożyczki (patrz tytuł)? Urabe jak się okazuje jest mistrzynią w (bardzo) szybkim cięciu wszystkiego swoimi nożyczkami, które ulokowane ma... nie, tego nie zdradzę. Radzę samemu zobaczyć.

Autorem mangi jest Riichi Ueshiba. Co ciekawe pierwszy rozdział ukazał się w roku 2004, a autor zaprzestał rysowania kontynuacji. Tą rozpoczął dopiero 2 lata później, w roku 2006 ? od tego roku manga bez przerw wydawana jest w miesięczniku ?Afternoon? .

Historia różni się nieco od innych mang w klimatach szkolnych. Zwykle pojawia się w nich spora liczba bohaterów drugoplanowych, urozmaicając akcję. W tym przypadku oprócz Tsubakiego i Urabe częściej występuje przyjaciel Tsubakiego Ueno (od którego Tsubaki ?ściąga? pomysły jak pogłębić swoje stosunki z Urabe, oraz jego dziewczyna Oka (która to z kolei zostaje dobrą przyjaciółką Urabe ? na dodatek tak samo jak Tsubaki oddziałuje na jej ślinę). Z innych postaci pojawiają się jeszcze ?rywalki? Urabe, które to zakochują się w Tsubakim (to na szczęście zdarza się dość rzadko). Ten element jakoś niespecjalnie przypadł mi do gustu (zwłaszcza spory arc z idolką).

Cóż, jeśli kogoś zainteresował opis, to śpieszę z wieściami że grupa tłumacząca ?Hayate? przetłumaczyła 5 tomów tej mangi ? a nóż się wam spodoba?

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...