Jump to content
  • entries
    345
  • comments
    4,878
  • views
    461,466

Ale kanał!


Qbuś

634 views

 Share

Chciałbym Wam kogoś przedstawić. Ojca. Męża. Tłumacza. Czytacza. Siebie. Qbusia. Kiedyś był aktywnym i zapalonym (przestrzegającym jednak przepisów BHP) graczem. Dla niego czasy te jednak odeszły w niebyt. Bycie ojcem, mężem, tłumaczem i czytaczem pożarło niemalże cały czas wolny przeznaczony na granie. Sporadycznie miewa parę chwil na Plants & Zombies, ostatnio Desktop Dungeons (spodziewajcie się wpisu). No i męczy gierki na Facebooku. Jednak jego dawna pasja nie została porzucona. Oj, nie. Leży uśpiona na dnie jego duszy - czasem dokarmiana lekturą CD-Action lub internetowych serwisów. Czasem Qbuś wpada też w kanał...

88635.jpg

Dobra, koniec tego dramatycznego wstępu. Początkowo miał być to wpis dotyczący moich ulubionych kanałów YouTube'owych, ale okazało się, że regularnie oglądam tylko kanały związane z grami. I doszedłem do wniosku, że tak sobie kompensuję brak czasu na granie (filmiki oglądam/słucham w pracy, w tle). Od razu też zaznaczę, że nie jestem żadnym YouTube'owym poszukiwaczem i dobór ten jest w pełni subiektywny. Zaczniemy wyliczankę od mojego faworyta:

The Cynical Brit

49931139.jpg

Znany także jako Total Biscuit i Total Halibut. Brytyjski Brytyjczyk z brytyjskim akcentem i humoru poczuciem. Śmiało dzierży oręż ironii, rażąc przeciwników w iście epickim stylu. Grywa głównie w World of Warcraft, ale ostatnio zaczął też w DC Universe. Do tego nagrywa czasem recenzje starych gier oraz gier niezależnych/mniej znanych (w serii ocb is...). No i komentuje mecze Starcrafta 2. Taki jack of all trades. Jak od daje radę tyle nagrywać? Na dodatek wcale żaden z niego samotnik-nolife - żonę i dziecko ma. Polecam gorąco odwiedzić jego profil (wystarczy kliknąć powyższy obrazek).

A oto próbka wybrana przeze mnie:

Husky

Banelings-Banelings-Banelings-Oooh.JPG

Przeenztuzjastyczny komentator Stacraftowy. Rozemocjonowany, podekscytowany nieustająco i wielce Starcrafta miłujący. No i ma przesłodkiego pieska. A tak bardziej serio - potrafi zarazić swoim entuzjazem. Czasem co prawda z nim przesadza, ale co tam. Aaa... No i nagrał jeden z największych przebojów Internetu:

OOOOH

Day9

day9m.jpg

Kolejny Starcraftowiec. Ale tym razem dużo bardziej szczegółowy i fachowy. Publikowane (w wcześniej livestreamowane) przez niego powtórki są w zasadzie szczegółowymi analizami taktyk, build orderów, strategii, jednostek i w ogóle wszystko, co dla gracza ważne. Duży plus także dlatego, że nie skupia się tylko na zaawansowanych graczach, ale prezentuje metody na samodoskonalenie dla graczy na każdym poziomie. Co ciekawe - też ma tendencje do nadmiernych ekscytacji. Ale chyba to po prostu element fascynacji grą.

Tym razem próbki nie zapodaję, bo i tak nikt nie obejrzy - są za długie.

BlueXephos

300ps.jpg

Weseli Yoggnauci - Lewis i Simon. Brytyjscy Brytyjczycy z brytyjskim poczuciem humoru, ale bez ironii. Najbardziej humorystycznie nastawieni z mych faworytów. Trochę WoW, ostatnio dużo Minecrafta, prześwietne ukazanie mizerii ostatniego Final Fantasy, ale przede wszystkim świetne uzupełnianie się i tony śmiechów. No i nie można zapominać, że czasem towarzyszy im babeczka (co prawda brytyjska, ale gra... i to nieźle). Polecam zwłaszcza ostatnie serie Minecraftowe, które z prostym prezentacji przemieniły się w miks Lost z Twin Peaks.

Oto początek ich walki o przetrwanie:

SandyRavage

sandyravage.png

Zagorzały FPSowiec - miłośnik głównie CoDów, Black Opsów i innych takich. Czyli gier, w które nawet nie grałem, więc proszę mnie o tytuły nie męczyć. Co ciekawe - gry są w zasadzie bez żadnego komentarza - co najwyżej z krótkim wprowadzeniem. Ale i tak bardzo miło się ogląda, gdy SandyRavage niszczy, dominuje, upokarza, rozstrzeliwuje i rozczłonkowuje przeciwników. Ostatnio mało aktywny na YT, ale i tak polecam sprawdzić.

Jako próbkę zapodam pewien wyjątek - filmik z prześwietnym komentarzem gościnnym:

______

I to by było na tyle. Piątka na piątkę. A komu Wy dajecie Wasze piątki i znaki jakości? Chodzi mi nie tylko o growych YouTubowców, lecz ogólnie o osobistości tego pokręconego wideoświata.

Życie jest krynicą rozkoszy; ale przez kogo przemawia zepsuty żołądek, ten ojciec melancholii, dla tego wszystkie źródła są zatrute.

Fryderyk Nietzsche

Tako rzecze Zaratustra

 Share

10 Comments


Recommended Comments

Total Halibut jest jednym z moich ulubionych youtubowych komentatorów. Zacząłem od jego słynnej serii "I suck at Starcraft 2", a teraz łykam praktycznie wszystko (oprócz WoWa) o czym mówi. Zauważyłem że od jakiegoś czasu po prostu włączam sobie kolejny epizod "Shoutcraft'a" i idę robić co innego, bo słuchając komentarzy doskonale wiem co się dzieje. :P

Z podobnych Brytoli polecam Ashena, który prowadzi "Ashen's Thech Dump" ( http://youtu.be/S99z4WsF9l4 ) a na swoim kanale prezentuje tanie i tandetne zabawki, w tym podróbki popularnych konsol.

Od czasu do czasu fajnie posłuchać co o nowych grach i trendach ma do powiedzenia jeszcze inny sarkastyczny wyspiarz:

http://youtu.be/Vb-DxFUf88o

http://youtu.be/Zxzm-R-Isp8

http://youtu.be/1pMAwdAwSZE

A Desktop Dungeons wymiata! Jeszcze trzema postaciami nie zaliczyłem lochu na poziomie 'normal'. Co przypłaciłem kilkoma nieprzespanymi nocami....

Link to comment

Ha, dzięki za poradnik Qbusiu, będzie co oglądnąć w wolnych chwilach :-)

Jeśli można, to zwracam Twoją uwagę na Raya Williama Johnsona i Meekakitty (On komentuje viral videos, ale że sławny, to pewnie wiesz. Ona jest... tak megapozytywna, że nie można się rogala pozbyć jak się na nią patrzy - naturalny, żywy antydepresant :diabelek:).

Link to comment

Owiec - Przyprowadź resztę stada.

pavlaq89 - Mnie na razie DD dopiero zaczyna pożerać. Na razie tylko dwoma, a męczę trzecią. Pogram jeszcze nieco, może jeszcze inne tryby odblokuję i na pewno coś tu więcej skrobnę. A poleconych przez Ciebie sprawdzę na pewno.

Bajorambo - Dlaczego?

SanchoPansa - Ale przecież to Kanadyjczyk!

RamzesXIII - <patrzy z zazdrością na większość wpisów Ramzesa i jego wiedzę indie-nerdy>

Quetz - Pana RWJ znam, ale przepadam tak średnio. Nie odrzucam mnie, ale za mocno nie przyciąga. A ją na pewno sprawdzę. Z babeczek mogę polecić jeszcze Press Heart to Play.

rupek2000 - Oczywiście.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...