Jump to content

TKW

Sign in to follow this  
  • entries
    10
  • comments
    23
  • views
    4,405

Rozpoczęcie/Kreskówki

Sign in to follow this  
TheKapuch

806 views

Tja, oficjalnie rozpoczynam działalność mojego bloga i obiecuję, że będę pisał regularnie....bla bla bla. Jeśli notorycznie przeglądasz nowo otwierane czy jakoś tam blogi (blogofil?), to wiesz, że każdy tak pisze i po dwóch dniach ma blog pomiędzy owsikami, a wczorajszą "kolacją". Może zamiast pisać kiedy będę pisać, to napiszę co będę pisać (dużo tego pisania...nie lubię pisać...). Blog będzie o różnych idiotyzmach, poglądach, może i fanarta wkleję, może zrobię konkurencję CDA i zrecenzuję i zopiniuję jakąś tam grę lub film.

TeleTydzień ssie...

Żeby rozkręcić ten cały szit zacznę od wpis o kreskówkach.

Wielu z was ma już wiele lat na karku i uważa kreskówki jako zapychacz telewizji przeznaczony dla bachorów i innych zwierząt. W części macie rację. Jednak niektóre mogą i zabawiać i starszych od was.

Zacznijmy może jakie, jednocześnie omawiając przyszłość tego działu telewizji (i nie tylko). Było już dużo kreskówek o robotach, superbohaterach, mutantach i gadających psach. Można je nazwać adventure catroons, albo po prostu przygodowe kreskówki. Według mnie większość z nich jest mniej warta zainteresowania starszego pokolenia niż kanarkowa kupa. Wykonanie jest często na odwal jak w starym Scoobym-Doo, żarty są zaledwie wypychaczami, a akcja może się znudzić. Nie opłaca się oglądać takich ścierw jak RobotBoy, Atomówki, Batmany i inne. Jedyne z tych adventurów spodobały mi się Liga Sprawiedliwych (ta druga seria, kiedy ich było mnóstwo, zapomniałem podtytułu :/) za powagę, Plan i Akcja Totalnej Porażki i Tajemniczy Sobotowie. no i lubię Ben 10:AF bo widać seria z lekka spoważniała, ma klimat, nie pomieszany całkowicie kanon i większość nazw.

Drugim rodzajem kreskówek są komedie. Z początku ich nie doceniałem, ale wystarczy poświęcić im trochę czasu. Takie klasyki jak Jam Łasica, Krowa i Kurczak, Chojrak czy Mroczne Przygody Billego i Mandy są z lekka kontrowersyjne (ych! goły tyłek!!!!!!!!!1111), ale czasami nie można się powstrzymać od śmiechu widząc Czerwonego w akcji. W zeszłym roku doszły dwie nowe: lekko groteskowy Flapjack i genialny Chowder. Ich po prostu nie można nie lubić. Co prawda, Flapjack młodszym wizualnie może się nie spodobać, a Chowder ma dość słaby początek, ale humor w tych kreskówkach przedstawiany jest wysokich lotów. Do tego w tym drugim jest lepszy(sic!) polski(sic!!!) dubbing(sic!!!!!!!!!) niż angielski (sic sic sic sic sic !!!!!!!!). Najbardziej bawi mnie wynajęcie osobnego aktora do postaci sznycla, który zazwyczaj mówi jedno słowo. No i są jeszcze masochistyczne klasyki jak Tom&Jerry i Looney Tunes.

Jest jeszcze jeden rodzaj (chyba) kreskówek. To te najgorsze [beeep] pokroju Bliźniaków Cramp, produkcji Jetixa (prócz Ying i Yanga) i jakieś seriale aktorskie CN, które kreskówkami nie są. Co je cechuje? Beznadziejne wykonanie, żenujący dubbing i ciągłe ich puszczanie.

Ok, podsumowując, jeśli chcecie powrócić do czasów dzieciństwa albo obejrzeć posatci z jakimś czarnym obrysem radzę złapać pilota, znaleść CN i obejrzeć jakieś komediowe kreskówki, bo w nich jest przyszłość branży.

PS. Jutro cz.2 z drugo z kreskówakmi w necie i może coś jeszcze. nie obiecuję codziennych wpisów, jak na razie chcę sie rozkręcić.

PS2. Tak, pewnie zauważyliście, oglądam kreskówki tylkow CN, o dziwactw typu Jetix czy Nickelodion nie oglądam.

PS3 (Yeah!) Jeśli robię jakieś błędy gramatyczne/interpunkcyjne/składniowe to nie ślinić mi się od razu, tylko miło zwrócic uwagę...

To nara, wy krewetki koktailowe :P:laugh:

Sign in to follow this  


5 Comments


Recommended Comments

No nareszcie treściwy pierwszy wpis! Dostajesz plusika ;]

A jako osoba z aktualnie wypalonym mózgiem, co akapit przydałby się screen z kreskówki. Zwiększyłoby to atrakcyjność wpisu.

Share this comment


Link to comment

A słyszałeś o czymś takim co się Wyspą Totalnej Porażki bądź Planem Totalnej Porażki zowie? Skoro oglądasz CN powinieneś kojarzyć... Więc co sądzisz?

Aha: I jeden z niewielu zaczął bloga pisać właściwie :thumbsup:

Share this comment


Link to comment

:P Seria Total Darma, jak gdzieś wyczytałem jest chociasz podobna do 6TEEN, ot mamy piszczące blizniaczki :P byłego wojskowego co lubi się znęcać nad młodzieżą, i gagi miłosne, charaktery postaci Np Gwen a Niki jest zblirzone

:) na you tuba zamierzam zrobić filmik o moich faworytach kreskówkowych

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...