Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

WWWeekendowy konkurs #24 - "Ninja Master"

Polecane posty

Jeśli dziś piątek to... zaczynamy kolejny wwweekendowy konkurs. Zacznijmy od nagród - co jest do wygrania tym razem? Nagrody są następujące - główna, to gra Mini-Ninjas i figurka z postacią z gry, dwie kolejne to same figurki. Unikat!

Co trzeba zrobić, by wygrać jedną z nagród? Przygotować pracę fotograficzną na temat "Ninja Master". Innymi słowy - przebrać się za ninję i zrobić sobie fotkę. Ale uwaga - poziom naszych weekendowych konkursów rośnie, jeśli więc Alexkaktus, Olszes czy Asgaroth zdecydują się na wzięcie udziału w tegotygodniowej edycji, sama fotka z twarzą owiniętą czarną szmatą nie wystarczy. Dlatego zachęcamy, byście zrobili coś naprawdę ninjowego. Stanęli na pionowej ścianie. Albo zniknęli w kłębach dymu. Albo zawsinęli w wysoku z kopniakiem dwa metry nad ziemią. A przynajmniej żebyście zrobili sobie shurikena...

Fotki (bez przesadnego photoshopa - dopuszczalne są właściwie tylko dodane napisy) należy wklejać w TYM WĄTKU FORUM, do poniedziałku, do godziny 10.00. Prośba ? niech zdjęcia mają taką nazwę jak wasz profil na forum, z uwzględnieniem dużych i małych znaków (np. Hut.jpg). TO BARDZO WAŻNE i prace źle opisane - jeśli będzie ich dużo - usuniemy z konkursu!

Ja już znikam. Oczywiście w kłębach dymu. A wy - udowodnijcie, że jesteście ninjami z klasztoru CeDeAolin!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam pytanie: Czy "Ninja musi być odebrana bardzo dosłownie? Bo mam pewien pomysł, który niejako wymyka się schematom i powszechnym wyobrażeniu Ninja... :rolleyes:

Jak się wymyka schematom to doskonale. Gorzej jak wymyka się w ten sposób, że zdjęcie NIJAK nie pasuje do założeń tematu z dołączoną ideologią dlaczego mimo wszystko zostało dodane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae
Jest groźniejszy od amerykańskich sił wywiadowczych i dzięki niemu wwwekendowe konkursy są uczciwsze.

Warto jeszcze dodać, że przy Guglach nawet Mossad wypada dość marnie :)

---

I rzecz druga... Shame on You, wy wszyscy używający nieswoich zdjęć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae
No tak ale Gugiel wyszukuje przecież po nazwie nie za pomocą obrazka...

Gugiel wyszukuje zdjęcia po jego cechach szczególnych, tagach i nazwach. Więc nie sama nazwa jest ważna.

Więc jaki z tego wniosek ??

Albo fart albo zawistne poszukiwanie w sieci "podróbek".

A wnioski każdy może wyciągać swoje, dla Ciebie będzie to "zawistne" poszukiwanie podróbek. Dla innych dbanie, żeby prace w konkursie były rzeczywiście własnością ich autorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale Gugiel wyszukuje przecież po nazwie nie za pomocą obrazka...

Więc jaki z tego wniosek ??

Albo fart albo zawistne poszukiwanie w sieci "podróbek".

Trzeba posiadać ten jedyny, słuszny, zarezerwowany dla ninjów dar umiejętności szukania w internecie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc to moje pierwsze podejście :D (namówił mnie kumpel-AlexKaktuss. =] ).

Jest to typowy Ninja-dres,jakich można spotkać pełno na polskich osiedlach :D

Ulubionym zajęciem tychże ninja jest kradzież,oraz dokonywanie zamachów ;)

Tutaj mamy mnie,przedstawiającego ów ninja,wyposażonego w młotek(to do rozbijania szyb w samochodach) =] :

bzyk36.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae
Kolejny konkurs w którym nie wygram... buuuuuuuu...

Mój honor tego nie zniesie, jak na prawdziwego ninja przystało, mam tylko jeden sposób aby zachować twarz....

Mckov.jpg

;)

Nie żebym się czepiał, ale Seppuku było bardziej Samuraj niż ninja >:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsgarothDaFae: słusznie się czepiasz... ale czy do końca?

kim faktycznie byli ninja? spotkałem się z dosyć ciekawą teorią że to także samuraje tyle tylko że szkoleni do powiedzmy działań wywiadowczych, używani tam gdzie daimyo nie mógł posłać zwykłego wojownika. Np do niezbyt honorowych misji [ skrytobójstwo, szpiegostwo]. A i historycznie udokumentowane jest że ninja [ czy raczej powinniśmy mówić shinobi] popełniali seppuku w wypadku groźby dekonspiracji i dostania się w ręce wroga.

polecam

Stephen Turnbull - "Warriors of Medieval Japan" i tegoż samego autora "Ninja 1460-1650"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae
AsgarothDaFae: słusznie się czepiasz... ale czy do końca?

kim faktycznie byli ninja? spotkałem się z dosyć ciekawą teorią że to także samuraje tyle tylko że szkoleni do powiedzmy działań wywiadowczych, używani tam gdzie daimyo nie mógł posłać zwykłego wojownika. Np do niezbyt honorowych misji [ skrytobójstwo, szpiegostwo]. A i historycznie udokumentowane jest że ninja [ czy raczej powinniśmy mówić shinobi] popełniali seppuku w wypadku groźby dekonspiracji i dostania się w ręce wroga.

polecam

Stephen Turnbull - "Warriors of Medieval Japan" i tegoż samego autora "Ninja 1460-1650"

Fakt faktem nie jestem aż tak dobrze obeznany w tym temacie. Jednakże łączenie seppuku i honoru bardziej kojarzy mi się właśnie z samurajem. Bo w przypadku shinobi, seppuku miało charakter bardziej użytkowy (jakkolwiek dziwnie to brzmi [w sensie, że pozwalało uniknąć tortur ;) ]), niż honorowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae
AsgarothDaFae: a jak myślisz? czy kolejny nie-wygrany konkurs nie będzie dla mnie straszliwą torturą?

;)))

to ja już wolę seppuku [ oczywiście w charakterze "użytkowym" a nie "honorowym"]

;)

Nigdy nie wyzbywaj się nadziei. Może tym razem to Ty wygrasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matys7- to papier, tak? ;)

YU45R- to nie jest fotomontaż, wcale nie :dry:

McKov- Ninja is good! Ninja never kill himself! Maybe sometimes...

A tak na marginesie: Nareszcie supermegawypaśnieolbrzymiozaczepisty konkurs. A wiecie co oznaczają te dwa znaczki u mnie w sygnaturce? ;)

A ja mam pomysł! Mój! i to taki COOL! :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja :ninja::ninja::ninja:

owiecxd.th.jpg

Redakcjo!

Proszę o zaakceptowanie mojego zdjęcia do konkursu, ponieważ przebieranie się za ninja i stawanie na głowie jest bardzo oklepane; przedstawiam ninja w inny sposób, a pamiętam że kiedyś moje twórcz-plastelinowa fotka nie została dopuszczona, teraz proszę o wyrozumiałość dla mej jakże artystycznej duszy :laugh::laugh::laugh:

Żaden photoshop! Efekt solaryzacji w starym poczciwym k750i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...