Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

Dyskusje okołosesyjne

Polecane posty

Woohooo, jaki ja żem jest głodny grania! A że ostatnio dość aktywnie "siedzę" w Sadze o Geralcie i spółce, do sesji piszę się bez wahania, obiecując jednocześnie, iże odpisywał będę w miarę możliwości często i ładnie. ;] Poza tym, jako znany w pewnych kręgach kanalarz, granie na IRCu też mi pasuje. Na pohybel (wiadomo komu)!

PS - to będzie przygoda dla ludzi nie posiadających podręczników, aye? Bo jak nie, podręcznik skombinuję. Nie wiem jak, ale skombinuję. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki, z których czerpiemy wiedzę na temat świata, w którym przyjdzie nam rozgrywać przygodę, ras, klas postaci (mniej więcej) i tak dalej? Czyli nie bawimy się w techniczne szczegóły typu współczynniki? Bo jeśli nie, to luz - Niziołka (mniemam, iż Mistrzyni Gry), zarysuje nam przygodę i będzie nas prowadzić snując opowieść, a my będziemy odgrywać, bez bawienia się w klasy pancerza czy inne tego typu cyferki. Przynajmniej ja tak to widzę, ale mogę się mylić, wszak podręcznika nie posiadam, inni gracze, z tego, co widzę, też nie. I to chyba będzie najlepsze wyjście, bo granie stricte "podręcznikowe" byłoby raczej trudne w sytuacji, gdy tylko MG posiada zasady, a gracze nie. W takim wypadku Niziołka miałaby diablo dużo roboty z przekazaniem całej techniki nam, co zwyczajnie mijałoby się z celem - przyjemną przygodą w fajnych wiedźmińskich klimatach. Oczywiście nie można grać tak "hop siup tralala" bez żadnych reguł, ponieważ wyszłaby nam zwyczajna "opowiadanka". Szczegóły pozostawiam do obmyślenia pomysłodawcą sesji, taki ze mnie cwaniaczek. :o

Na pohybel!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLI- być może sesja nie będzie sie odbywać z wszystkimi tymi punktami i cyferkami, ale wiesz, skądś musimy znać np. co robią znaki, jaki efekt maja eliksiry, która broń jest silniejsza i dlaczego, itd. I jeszcze musimy na jakiejś podstawie (tzn. NZK musi :D) sporządzić szablon karty postaci. W sumie o eliksirach i znakach możemy się dowiedzieć z instrukcji gry komputerowej "wiedźmin", jednak nie będziemy wiedzieć wielu szczegółów związanych z rozgrywką. Więc albo Futrzanostopa walnie poradnik długości tego o Holisiowej sesji wh40k, albo każdy będzie musiał się zaopatrzyć w podręcznik. Oczywiście decyzję pozostawiam MG.

PS- Poli, Wazal, Kolorek!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to już mamy Wiedźmin squad :P Nick Wazalski, Polip, Greeenday :D

1)prawdopodobnie będą statystyki w kartach. To, co będzie wam potrzebne, będę wam objaśniać, a zapewne nie będzie tego wiele :P

2)Nie polecam wam sugerowania się grą komputerową Wiedźmin, z prostej przyczyny - sama w nią jeszcze nie grałam, poza wstępem, więc raczej nie będę się do niej odnosić - żeby w pełni korzystać z rozgrywki powinna wam wystarczyć znajomość ~sagi :P

3)postać stworzona na podobieństwo postaci z gry lub książki będzie nieakceptowana x]

4)postać stworzona na podobieństwo postaci z filmu najlepiej niech sama popełni honorowe seppuku. Wyjdzie humanitarniej, niż jeżeli ja się za nią wezmę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmak bez mojej obecności? Jeśli są jeszcze miejsca piszę się obowiązkowo :) Pytanie tylko na ile Mistrzyni Gry chce działać zgodnie z regułami wyznaczonymi przez podręczniki i jakie ma wymagania w kwestii stworzenia postaci? Mój kolega ma chyba wszystkie podręczniki, więc materiały, żeby ją stworzyć wedle wymogów systemu będę posiadał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanko, kiedy sesja ma powstac??

Wtedy, kiedy NZC-e będzie się chciało wymyślić szablon karty postaci i Systemu Gry :P

A, Niziołka- punkt 3 i 4 jest zupełnie niepotrzebny, ponieważ i tak wszyscy będą chcieli grac wiedźminami :P

No, w każdym razie ja czekam na szablon karty. Już nawet mam pomysł na historię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się jeszcze miejsce? ;]

Bardzo bym chciał zapewnić, że będę z wielkim i trwałym zaangażowaniem skrobał kolejne długie posty, ale... nie mogę. Mam szczere chęci ^^

Co do samej formy - bardziej forum czy IRC? I na kiedy karty? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green, ja ci chyba dam w zęby za twój opis ;] zmień go w tej chwili, bo skoro jest pełny skład to chyba MG[bajarz xD] powinien zapraszać do sesji, czyż nie? ;]

Wiedźmak bez mojej obecności? Jeśli są jeszcze miejsca piszę się obowiązkowo Smile Pytanie tylko na ile Mistrzyni Gry chce działać zgodnie z regułami wyznaczonymi przez podręczniki i jakie ma wymagania w kwestii stworzenia postaci? Mój kolega ma chyba wszystkie podręczniki, więc materiały, żeby ją stworzyć wedle wymogów systemu będę posiadał.
Cóż, szczerze mówiąc korzystam z cieniutkiej broszurki ze streszczonymi podstawowymi zasadami, którą pożyczyłam od jaśnie mi bratującego k0nrada :P I tym też zamierzam się sugerować, chyba, że cudem nagle znajdę pod poduszką pełny podręcznik do Wiedźmina :P
A jeszcze takie pytanko, kiedy sesja ma powstac??
W swoim czasie albo nieco później :P I wysiliłbyś się ponad 1 linijkę, na pewno chcesz wiedzieć więcej xD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ech. Spóźniłem się i już nie ma miejsc w sesji, o jakiej myślałem już nie od dziś. Jako fanboj przygód Geralta i jego wesołej czeredy nie przeszedłbym przecież obojętnie obok sesji w świecie Wiedźmina. Niech kaczka koopnie sesję i tą paskudną naukę :(

Proszę o wpisanie na listę rezerwową ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wpisanie na listę rezerwową Wink
Źle im życzysz :D Bo listę rezerwową zrobiłabym albo wtedy, gdyby któryś z bohaterów zginął, albo gdyby przestał pisać - chociaż w drugim wypadku w ogóle od razu zawieszam sesję :P A, że póki co dalej nie jestem zdecydowana, czy prowadzę 3 czy 4 osobom, a ty niestety jesteś piąty w kolejce, pozostaje ci dokonanie sabotażu na przynajmniej jednej osobie xD Nie, żebym chciała zwaśnić graczy, albo co... xD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko, skad wzielas podrecznik Wiedzminski??
Cóż, szczerze mówiąc korzystam z cieniutkiej broszurki ze streszczonymi podstawowymi zasadami, którą pożyczyłam od jaśnie mi bratującego k0nrada
Mam nadzieję, że na sesji jednak uważniej będziesz czytał posty :P
Hehe, oj Niziolka, zabijac, to Ty bedziesz w sesji
To się chyba rozumie samo przez się? ;] MG to w końcu skrót od 'Morderca Graczy', to powszechnie znany fakt :P

Proponuję skończyć z pytaniam nie dotyczącymi bezpośrednio sesji x]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie, a propos samej sesji:

1. Przewidujesz jakieś ograniczenia co do postaci, oprócz tego, że nie możemy wszyscy być Wiedźminami? ;]

2. Sesja będzie umiejscowiona w jakimś konkretnym historycznym momencie, znanym z Sagi, czy 'poza czasem'?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przewidujesz jakieś ograniczenia co do postaci, oprócz tego, że nie możemy wszyscy być Wiedźminami? ;]
To się okaże przy tworzeniu :P Jasne, że nie każdy będzie mógł być Regizem(ba, prawdopodobnie nikt :P ), ale jak zawsze u mnie - wytłumaczalne udziwnienia mają szansę zostać zaakceptowane :P

I czyżbym zauważyła w twoim poście chęć zagrania? :>

2. Sesja będzie umiejscowiona w jakimś konkretnym historycznym momencie, znanym z Sagi, czy 'poza czasem'?
Może w trakcie, ale raczej trochę przed akcją Sagi :wink:

Poza tym - przejrzałam w końcu ten podręczniczek z zasadami, i możliwości pozostają dwie:

1)spróbuję jeszcze raz to przeczytać, bo w podręczniku są błędu wobec czego bardzo trudno jest zrozumieć te zasady, poza tym wielu rzeczy tam po prostu nie ma - ale to zajmie mi przynajmniej tydzień :P

2)Wezmę najcharakterystyczniejsze zasady z Wiedźmina - pt. "Moc" i liczenie jej w punktach, a także czerpanie jej z żywiołów. Ale do tego potrzebuję wydobyć moje podręczniki do Dedeków i opracować system, więc na moje ferie - czyli zapewne od 9 lutego będę mogła już zacząć zakładać wam karty :D Możecie już myśleć nad klasami :P

I przestań statsować, Nick ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czyżbym zauważyła w twoim poście chęć zagrania? :>

Skieruj swe oczęta jakieś 7 postów wstecz, tam moje chęci są wyrażone jasno ;]

Ode mnie kartę - a raczej samą historię - dostaniesz pewnie jeszcze w czasie trwania ferii dla woj. małopolskiego :twisted: I wcale nie będzie to Regis :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skieruj swe oczęta jakieś 7 postów wstecz, tam moje chęci są wyrażone jasno ;]

Ode mnie kartę - a raczej samą historię - dostaniesz pewnie jeszcze w czasie trwania ferii dla woj. małopolskiego Twisted Evil I wcale nie będzie to Regis Wink

Darq, nie wiem, jak ci to powiedzieć, ale ja chciałam zamknąć drużynę(o czym pisałam wyżej) w jakichś 3-4 osobach... a chętnych już jest 6 ;3

Jasne, że przede mną jest kilka sposobów na wybieranie graczy(losowanie, wg. kolejności zgłoszeń, wg. doświadczenia na forum, opcjonalnie wg. mojego własnego widzimisię, ale zawsze do tej pory karty na FA RPG były przyjmowane wg kolejności zgłoszeń.

Wobec czego pozostaje mi jedna możliwość(oczywiście, o ile nie uznam, że jestem w stanie prowadzić taką bandę) - sami zdecydujecie, czy mam wybierać wg. kolejności zgłoszeń, czy też wobec JAKOŚCI KARTY POSTACI. Którą to oczywiście oceniam sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U. Znaczit, że jeszcze nie jestem skreślony z listy potencjalnych graczy. Nice :) Skończyłem sesję, mam trochę czasu więc wysmaruję sobie kartę, choćby dla zabicia czasu i wyślę Cioteczce, a co mi szkodzi :P Najwyżej jako 6 zostane odrzucony i pogoniony z działu :P Płakał nie będę, bo ileś tam godzin spędzę przy ciekawym zajęciu a nie bezproduktywnym giercowaniu w menagi ;)

Jestem oczywiście za konkursem na dobre karty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...