Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

"Thor" (seria), Alan Taylor, Branagh

Polecane posty

8hmwcq4.jpg

Thor: Dark World

Rok po wydarzeniach z pierwszego Avengers na Thora czeka nowe zagrożenie. Przeciwnik starszy niż wszechświat, który zamierza popchnąć wszystkie Dziewięć Światów* i nie tylko w objęcia ciemności. Blond-włosy, nordycki bóg rusza w nową, niebezpieczną wyprawę...

>

>wiki

>tvtropes

Tak w wielkim skrócie, bo raz, że opierałem się tylko na informacji z angielskiej wiki a dwa, że film dopiero ma wyjść do kin, i w sumie trzy, bo mamy do czynienia z gatunkiem superhero gdzie skomplikowana i wielopłaszczyznowa fabuła nie ma tutaj za bardzo miejsca ;] W przeciwieństwie jednak do pierwszej części, którą uważam za jeden z gorszych jeśli nie najgorszy film w całym wspólnym, filmowym uniwersum Marvela tak dwójka zapowiada się całkiem... fajnie, to chyba najlepsze słowo. Przynajmniej na zajawce nie wygląda jak jakiś budżetowy zapychacz pomiędzy kolejnymi częściami przygód o Tonym Starku i zapowiada przynajmniej jedną dobrą scenę batalistyczną. I jak zawsze nie oczekuję niczego innego jak dobrego kina akcji, fabuła musi utrzymać tylko ten minimalny poziom nie wywoływania zgagi i jak dla mnie, fana takich klimatów, powinno być w porządku. Słowem końcowym, jakby ktoś nie wiedział, jeżeli twórcom nic się nie odwidzi to będzie to ostatni występ Lokiego... i nie, nie płaczę z tego powodu tongue_prosty.gif

Miłej dyskusji ^_^

*hm, swobodne tłumaczenie Nine Realms ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał być mój temat... ;_;

Nie oczekuję wiele, gdyż nie chcę się zawieźć. Wielkie wymogi nie są raczej na miejscu, biorąc pod uwagę poziom części pierwszej. :P Od dwójki oczekuję przede wszystkim dobrych walk, świetnych efektów i porządnego klimatu fantasy, na którym zależy mi najbardziej. :D Mam nadzieję, że obraz temu sprosta. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekam na ten film tak samo jak czekałem na kolejne produkcje o Iron Manie, ale bardzo interesuje mnie jedna rzecz. Ponoć w napisach końcowych tego filmu mamy dowiedzieć się kogo zagra Del Toro w Guardians of the Galaxy. Pewnie ten film zobaczę, ale jednak nie oczekuję zbyt wiele, gdyż na 1-szej części się trochę zawiodłem.

@edit - Dopiero teraz przeczytałem, że Del Toro ma grać

The Collectora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarthMetalus

Pytałeś się mnie o możliwość utworzenia tego tematu... hmmm, miesiąc albo dwa temu minimum? Byłem w sumie dosyć zajętym człowiekiem, ale jeśli mnie udało się znaleźć chwilkę na wyskrobanie paru zdań to ktoś tu ma problem z gospodarką czasu :P

@Daedroth

Tja, wiem, że Tony Stark to w ogóle renoma i pierwsza liga filmowa, ale czy czasem na razie osobne filmy z Iron Manem w roli głównej zwyczajnie się nie tworzą? No i też trzeba dać szansę innym członkom Avegers :D

Przy okazji w filmie zastanawiam się co do jednej rzeczy, czy faktycznie Loki pożegna się z uniwersum ginąć z ręki Thora, dokonując heroic sacrifice czy też zwyczajnie zniknie bez powodu, bo scenarzyści nie będą potrzebowali go w następnych częściach... zobaczymy =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi po prostu o to, że nie czekam na ten film tak tak czekałem na IM. Wiem, że nie robią jego nowych części i raczej nie zanosi się na samodzielny powrót Starka. Poza tym pewnie i tak obejrzę film o Thorze. Raczej z ciekawości, ale obejrzę. Na moich faworytów wśród bohaterów Marvela powoli rosną GotG i bohaterowie następnej, 3 fazy uniwersum.

Sądząc jednak po przeczytanych informacjach na temat tego filmu mogę chyba stwierdzić, że druga część przygód Thora zapowiada się lepiej niż pierwsza produkcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc jednak po przeczytanych informacjach na temat tego filmu mogę chyba stwierdzić, że druga część przygód Thora zapowiada się lepiej niż pierwsza produkcja.

Nie jest to zbyt trudne, zważywszy na poziom pierwszej części. biggrin_prosty.gif

Pytałeś się mnie o możliwość utworzenia tego tematu... hmmm, miesiąc albo dwa temu minimum? Byłem w sumie dosyć zajętym człowiekiem, ale jeśli mnie udało się znaleźć chwilkę na wyskrobanie paru zdań to ktoś tu ma problem z gospodarką czasu tongue_prosty.gif

Drogi Blacku, już dawno pisałem z Tobą o tym, iż mam potworne wręcz problemy z gospodarką czasu. biggrin_prosty.gif

Jakkolwiek Thor 2 miałby być zły, dla mnie nie będzie gorszy od tego Iron Mana 3. ;_;

I małe info -> http://marvelcomics....:-Mroczny-Świat

Misiu, licz się ze słowami :P - t3t

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy trailer!

http://youtu.be/npvJ9FTgZbM

Cóż, nastraja bardzo pozytywnie. Miałem prawie zerowe oczekiwania względem Thor: The Dark Wolrd, a teraz, po tym trailerze, nieźle się nakręciłem. Obym się nie zawiódł. Trailer, moim skromnym zdaniem, pokazuje trochę za dużo. Ale jest dobrze. Film ma zadatki na bycie bardzo dobrym. Oby tak się stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOH!

Trailer jest, co tu dużo mówić, [ciach]! biggrin_prosty.gif Wszystko wygląda cudnie, epicko i wspaniale. Gdybym miał się jednak o coś czepiać, byłby to jedynie wygląd Asgardu, który, choć na swój sposób magiczny i monumentalny, wygląda nieco... sztucznie. Mówię tu naturalnie o efektach specjalnych. Kolejną rzeczą jest to, że wygląd zbroi Thora, szczególnie na kimś postury pana Hemswortha, nie daje raczej szans na to, że bóstwo piorunów będzie walczyło zbyt zwinnie. ;P Obawiam się, że bitwy z Odinsonem mogą wyglądać trochę nienaturalnie. Jak widać po trailerach, prawdopodobnie możemy również liczyć na jakiś poziom gry aktorskiej głównego bohatera, choć ta (biorąc pod uwagę, że aktor został wybrany zapewne głównie przez swój wygląd) zarówno w "jedynce", jak i mścicielach nie była wcale taka zła. ;]

http://marvelcomics....-Mroczny-Świat"

Tutaj macie również bardzo ciekawy materiał. Niezwykle ciekawie brzmi porównanie produkcji do "Gry o Tron", jednakże gdybyśmy pod lupę wzięli trailery oraz sam serial, dość łatwo moglibyśmy wywnioskować, że jest to raczej niezbyt trafne zestawienie. biggrin_prosty.gif

Zasłonięte czy nie bluzgi nie są dozwolone. Ostatnie upomnienie, następnym razem dostaniesz osta i tygodniowy urlop za recydywę. - Szedou

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie wygląda milordzie, naprawdę zacnie to wygląda. O ile w pierwszej zajawce widziałem tego przebłyski tak teraz widzę, że twórcy w ogóle nie poszli po kosztach i akcja nie dzieje się na jakimś skraju cywilizacji, w małym kompletnie nieznanym miasteczku :D Są potężne, świetne lokacje, zapowiedź paru scen batalistycznych i ogólnie takich gdzie widać, że kasa poszła na efekty specjalne (acz nie tylko na nie), pojawił się Loki i IMO jego rola zapowiada się dobrze... ogółem czekam. +1 do listy dobrych filmów MCU to zawsze dobre plus jeden ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z seansu nowej części Thora i jestem z niej naprawdę zadowolony. Ponownie świetna kreacja Toma Hiddlestona, kilka śmiesznych scen z jego udziałem przede wszystkim i sporo akcji. Dostałem więc dokładnie to czego oczekiwałem.

I fantastyczna scena walki Thora z Malekithem pod sam koniec, gdy przenosili się między światami, a Mjolnir nie mógł trafić przez to do swojego właściciela smile_prosty.gif. Genialne sceny z Lokim, a zwłaszcza ta ostatnia, gdy (uważany za zmarłego) podszywa się on pod Odyna i odprawia głównego bohatera, a po jego odejściu odkrywa swoją iluzję. Epic!. Ciekaw jestem jak ten wątek się dalej potoczy. Nie mogło oczywiście zabraknąć wielu głupot w scenariuszu, który generalnie jest efektem działania kombinacji copy&paste z części pierwszej. Ciekawe sceny po napisach i wprowadzenie do Guardiansów... Czekam!

Mimo wszystkich głupot jakie pojawiają się w filmie mogę spokojnie dać mu mocne 8. Dla fanów Marvela oczywiście. Pozostali mogą obniżyć ocenę do 6-7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wróciłem z seansu i jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany. Obiecałem siostrze, że z nią pójdę (dubbing, ale zły nie był, zarzutów nie mam). "Mroczny świat" jest zdecydowanie lepszy od pierwszej części, której dałem "6". Jest trochę mroczniej, ale nie brakuje zabawnych sytuacji i tekstów. Jak napisał Daedroth, ostatnio scena jest świetna i dzięki niej wyczekuję bardzo trzeciej części. Nie spodziewałem się tak dobrego filmu mając w pamięci część "1". 8/10 wystawiam z czystym sumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również film się podobał i chociaż w drodze do kina zastanawiałem się czy dubbing będzie odpowiedni to muszę powiedzieć ze nie narzekam.Ta część filmu jest o wiele lepsza od poprzedniczki i do tego widać ze jest trochę lepszy klimat nie tyle co mroczniej ale i śmiesznych tekstów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle. Wykorzystanie jako wroga Malekhita mi się spodobało. Choć tym razem nie używał Szkatułki Wiecznych Zim jak w Avengers: Earth Mightest Heroes. Kameleonowanie postaci przez Lokiego też było niezłe. Zastrzeżenie mam tylko do jednej sceny.

Oglądając inwazję Mrocznych Elfów na Asgard pomyślałem sobie, że przed pisaniem tego fragmentu scenarzyści naoglądali się Star Warsów i Battle Star Galactica na raz. Statki kosmiczne w mitologicznej krainie?? Co to ma być? I do tego każdy ma czerwone światełko jak myśliwce Cylonów. Statki matki wyglądały jak powiększone i postawione pionowo B-Wingi a myśliwce były kopiami sierpowatych statków sithów. A scena rozbicia się w sali tronowej? Żywcem wyjęta z 3 trailera SWOTORA. Ja lubię Gwiezdne Wojny ale takie pomieszanie universów przez Disneya w swoim blockbusterze to przesada. To co? w Epizodzie 7 wystąpi Spider-Man?

Reszta mi się podobała. Choć w samym Londynie było za mało wojska, no i zabrakło SHIELD. Sprzątanie po fakcie w serialu się nie liczy. Fury i Hill mogli pojawić się choć na chwilę by wydać rozkaz kursu Helicarriera na Londyn. Kat Denning jako asystentka wymiatała. Zabrakło tylko pokazywania jej biustu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takoż się złożyło, że nareszcie nadrobiłem drugiego Thora. I co tu mówić, film wypadł świetnie. Wizualnie jest wspaniale. Niektóre sceny z CGI wyglądały średnio, ale ogółem było bardzo dobrze, a Asgard robił ogromne wrażenie. Muzyka była dobra, choć mogło być jej nieco więcej. Dzięki tym dwóm elementom powstał bardzo przyjemny klimat. ^^ Subtelny humor ukazywał ogromny dystans twórców do ich dzieła. Niestety nie współgrało to z patetycznym niekiedy nastrojem (pogrzeb Frigg). Epickości na szczęście nie zabrakło (początkowa bitwa).

Główny zły, choć dobrze zagrany, był nieco "meh" i tak średnio idzie zrozumieć dlaczego jest zły i niecny, na szczęście fenomenalny Loki wszystko wynagrodził. Miałem jednak wrażenie, że w scenariuszu było go zdecydowanie za mało. Thor stał się dość nudną postacią, ale Hemsworth zaskakująco dobrze go zagrał. Portman była niezła, Skarsgard świetny, Dennings dobra, jednak chwilami mnie irytowała. Hopkins zawodzi na całej linii. Przydałaby się także jakaś większa potyczka między Thorem, a Malekithem. Fabularnie było średnio, ale świetnie ukryto to dzięki innym elementom. Na plus natomiast świetne zakończenie. Z pewnością nie powoduje opadu szczęki, ale robi wrażenie.

Podsumowując film ma swoje mankamenty, ale i wiele bardzo jasnych punktów. Na seansie bawiłem się świetnie... tak na 9-/10. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spory czas temu oglądałem Thor: Dark World i po tych paru miesiącach moje odczucia nadal są w dużej mierze pozytywne - nie tylko dlatego, że IMO to zwyczajnie lepszy sequel m.in nie oszczędzający przez trzymanie akcji w jakimś małym, amerykańskim miasteczku i np. pokazujący zacną scenę ataku na pałac w Asgardzie, ale też przez moje (fanbojowaniem jeszcze bym tego nie nazwał ^_^) upodobanie do kinowego uniwersum robionego przez Marvela (które z lepszymi bądź gorszymi efektami, ale jednak realizuje wizję i ma plan na najbliższych kilka lat) oraz chyba przede wszystkim luźne podejście. Wiem czego spodziewać się po konwencji superhero i dostałem to czego chciałem, nowej części przygód Thora i spółki w Nine Realms, a nie tylko Midgardzie (ofc także to, że przewijał się/został raz czy dwa wspomniany motyw Infinity Gemów co też robiło/robi smaka na nadchodzące Infinity War) - z dobrym miksem humoru i akcji, nie przyprawiającą o zgagę grę aktorską i IMO "epicką" skalę... ofc biorąc pod uwagę to, że chodzi tylko o jednego członka Avengers a nie całą ekipę. Dla fanów Marvela/MCU warto się zapoznać i rozpocząć główkowanie co też Loki zrobił z Odynem i jak bardzo może nabruździć władając, nawet tymczasowo, Asgardem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...