Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

napa88

Rozwiązany: Temperatura GPU i CPU, pytanie :)

Polecane posty

Małe pytanie do Was drodzy specjaliści FA (żaden sarkazm :P). Mój sprzęt: GPU - GeForce 9600GSO (chłodzenie "oryginalne", tj. po kupnie karty nie zmieniałem) CPU - Intel Core2Duo E8400 (niepodkręcany, chłodzenie "oryginalne" jw.). Pytanie? Programem "SpeedFan" sprawdziłem temperaturę obu podzespołów po odkurzeniu kompa, spadła ale... czy to możliwe, że nieobciążona grafa ma 62 stopnie gorączki, a CPU 51? Nie znam się na tym, nie bijcie...

PS: Z innej beczki bez zakładania nowego tematu (i wszyscy są zadowoleni): Podczas grania w... cokolwiek (oprócz Mario :P) po jakimś czasie z komputera zaczyna "buczeć". Można to porównać to silnika benzyna i diesel. Włączam kompa - benzyna, cichutko bez problemów, włączam MW2, Crysis'a whatever - diesel, komputer staje się głośniejszy. What's the reason?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doh! Ja mam dużo gorzej! :[ Mi GPU się tak mocno grzeje, że musiałem obniżyć zegar rdzenia O POŁOWĘ (600 MHz -> 300 MHz) i podkręcić wiatraczek do 100%!

Teraz to już nawet to nie pomaga przez te upały cholerne... :[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się robi głośniejszy to normalne, wentylatory zaczynają się szybciej kręcić by schłodzić sprzęt.

Co do temperatur - wydają się trochę zbyt wysokie nawet jak na upały (choć nadal nieszkodliwe)... Kiedy odkurzałeś komputer w środku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się organoleptycznie zlokalizować źródło hałasu. Prawdopodobnie będzie nim jakiś wiatrak - trzeba go będzie wyczyścić, jak to nie pomoże, to konieczna będzie wymiana (ja dwa razy wymieniałem w starym kompie wiatraczki na GF2MX, za trzecim razem dostałem berserka i zaopatrzyłem się w chłodzonego pasywnie GF4MX440 :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ODKURZAŁ w tym sensie, że wezmę odkurzacz do ręki wsadzę tą rurę i wessę cały crap, oprócz podzespołów :P, który się tam znajduje to będę jutro :D Dzisiaj wziąłem pędzelek i ścągnąłem centymetrową warstwę kurzu zalegającą pod wentylatorem od procka i grafy ^^

@Blackhand - organo...ocb? ^^ Że na ucho? Albo zasilacz, albo procek... I'm not sure...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje przeczyszczenie wszystkiego w srodku... Jak masz odkurzacz, ktory tez wydmuchuje powietrze to mozesz uzyc, ale zadnego elementu wewnatrz kompa rura nie moze dotknac ze wzgledu na mozliwosc uszkodzenia (wyladowania elektrostatyczne -czy jak to sie tam zwie). Wszystko wyczysc pedzelkiem, wymien paste na cpu.

Masz jakis obieg powietrza w budzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już mi się nie uda, ale jutro chciałem się wybrać do sklepu i kupić sprężone powietrze... trzeba na coś uważać, jak się tego używa?

A co do "obiegu powietrza" to... eeeeee, no dziurki są z tyłu (dwa takie "kółka") oraz z boku rura doprowadzająca świeże powietrze do chłodzenia procka oraz na dole do grafy. Moja obudowa to nie jest żaden High-tech itd. zmienię dopiero na święta. Model obudowy to Modecom FEEL 307 (uprzedzam pytanie, zasilacz dokupowałem jakiś tam Chieftec, zawsze lepiej niż modecom).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... nie trzymaj puszki do gory nogami, bo plyn moze wyciekac (gdzies to wyczytalem, ale nie wiem gdzie). No i oczywiscie odlacz kompa od pradu tak na wszelki wypadek.

Z tego co sie orientuje ten Modecom ma mozliwosc zamontowania dodatkowego wentylatora (nie wiem ile, na zdjeciu widze tylko na bocznej sciance...), wiec wskazany jest montaz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, "na ucho" :).

Co do obiegu powietrza - same "dziury" raczej nie wystarczają, trzeba dołożyć wiatraczki, które wymuszą obieg powietrza. Ogólna zasada jest taka, że z przodu obudowy, na dole, zakłada się wiatraczek wciągający powietrze do obudowy a z tyłu u góry - wydmuchujący powietrze na zewnątrz. Do tego można dołożyć wariacje typu wiatrak(i) zasysające powietrze do obudowy na bocznej ściance lub "dnie" obudowy i takie, które wydmuchują powietrze na zewnątrz na górnej. No i jak wymuszamy obieg powietrza, to obudowa musi być koniecznie cała zmontowana, jak zdejmiesz boczną ściankę, to "para pójdzie w gwizdek" ;).

EDIT Brzydkiego orta poprawiłem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wina upałów. Dokładne czyszczenie + dodatkowe dwa wentylatory potrafią zdziałać cudą, i nie wybrzydzaj, że za pół roku zmieniasz budę, bo upały są teraz :P

PS - Jak tam pulpit? Przerobiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda cudami... obudowa mi się nie podoba to zmienię na nówkę :P

PS - DAMN, wiedziałem, że o czymś zapomniałem :D Pobawię się jutro jak wrócę z basenu :D

PS2 - HAHA, mam nowy monitor :D SAMSUNG P2270HD :D Juppijajeeeej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...