Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ajzach

Po uruchomieniu gier wyskakuje Blue screen

Polecane posty

Witam,od około 6 miesięcy mam problem z moim PC(kupiłem go trzy lata temu w sieci sklepów media markt). Oto jego konfiguracja:

Procesor: Intel Pentium Dual CPU E21

Karta graficzna:Geforce 9500 GT (w oryginalnym zestawieniu była to GF 8500 GT)

Memory: 2 GB RAM

Monitor: Plug and Play BENQ FP91G X

Klawiatura: A4 tech (przewodowa) Myska: trust (przewodowa)

Zasilacz: Codegen 400W

Używam słuchawek (sennheiser HD202) i osobno mikrofonu (firmy media-tech)

Do rzeczy: Komputer od czasu do czasu restartuje się ukazując mi niebieski ekran z literami (pamiętam tylko 2 słowa BIOS i buforowanie) na kilkanaście setnych sekundy (dosłownie).Nagminnie robi to w grach.O ile np. Wiedźmin i counter strike source są skłonne do współpracy i rzadko przechodza na ciemną strone mocy( :D) czyli BS (blue screen) to np. mój ukochany Assassin's Creed 2 którego zacząłem wczoraj (chlip :/) robi to czasem co 3 minuty(!!!) chociaż chodzi mi bezproblemowo na średnich, a na wysokich też da się grać (ba jako domyslne dał mi wysokie :P) to tam gdzie najwyżej powinien mi się ściąć on ukazuje mi mrocznego BS-a.W tym temacie jestem zupełnie zielony ale podejrzewam RAM i procesor o te sobotaże.Czemu?.Ponieważ dane mi jest oglądać BS tam gdzie np.Gra wczytuje (renderuje) jakąś lokacje np. we florencji, tam gdzie mam zatrzęsienie przeciwników (Wiedźmin i Cod4), lub gdy najzwyczajniej w świecie mam włączone za dużo programów (internet, skype, i CS).Wszystko to przeżyje ale BS w AC2 doprowadza mnie do szału i kiedyś pewnie wyrzuce myszkę lub inne peryferia za okno (broń boże).Szlachetni panowie:POMOCY!

Pozdrawiam,Ajzach

Edit: Zapomniałem dopisać mam Windows XP Professional wersja 2002 Dodatek Service Pack 3...

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na złom. Bierz Fortrona GHN 400W. Starczy ze sporym zapasem. Wejdź w narzędzia administracyjne i w podglądzie zdarzeń sprawdź kod po słowie STOP podczas BSOD'u. Jeśli są tam nazwy plików, to też je podaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, u mnie krucho z kasą...Czy ew. taki: http://www.allegro.pl/item1143319715_zasil...dn_wroclaw.html

mógłby być?

Po drugie jestem w tym zupełnie zielony :D i mam takie pytanie mianowicie gdzie są te narzędzie administracyjne :D?

Nie kupujemy zasilaczy na allegro. Podaj ile możesz przeznaczyć pieniędzy na zasilacz, to może coś się wynajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm myślę że coś w granicach 60zł znajde.Nic nie kręciłem wszystko jest firmowe :D.No i znalazłem podgląd zdarzeń (panel sterowania>wydajność i konserwacja>narzędzia administracyjne>zarządzanie komputerem)lecz dzieli się on na kategorie:

Aplikacje

internet explorer

microsoft office diagnostic

microsoft office sessions

zabezpieczenie

system.

Dzięki za dotychczasowe i przyszłe odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to ja bym radził kupić nowego kompa. Zestawy z MM nie za bardzo różnią się od tych z Allegro, są zbudowane na zasadzie "byle taniej". Tu może być więcej winnych niż sam zasilacz. Jak znam życie, to chłodzenie jest biedne (co ma kolosalne znaczenie przy obecnych temperaturach), pamięci są typu no-name, czy też coś pokroju Elixirków. MOBO też raczej jakieś biedne.

Podaj dokładne modele płyty głównej (CPU-Z zakładka Mainboard), pamięci (CPU-Z zakładka SPD) i karty graficznej (GPU-Z pierwsza zakładka) oraz dysku twardego (HDTune zakładka Info), to się zobaczy, czy z tego coś może być. Pożycz od kogoś markowy zasilacz i zobacz jak to będzie wyglądało na nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie lepiej kupić coś nowego, ale warto się przyjrzeć co jest nie tak. No i poszukaj tego kodu podczas BSOD.

czy też coś pokroju Elixirków

Akurat te Elixirki nie są takie złomiaste. Brat miał jest przej dobre 5 lat i teraz znów mu się trafiły do nowego kompa i śmigają aż miło. Nieźle się sprawują przy OC, ale potrafią przy wyższych taktach sypnąć BSOD'em, ale oczywiście można dostać lepsze pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jestem w tym ZUPEŁNIE zielony :D.Po pierwsze gdzie znajde ten BSOD?Po drugie gdzie znajde te CPU-Z itd. o których mówił Sevard?

PS: Nowego kompa kupuje dopiero za rok :/ dlatego tak zalezy mi na usunięciu tego Blue screena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w narzędzia administracyjne i w podglądzie zdarzeń sprawdź kod po słowie STOP podczas BSOD'u. Jeśli są tam nazwy plików, to też je podaj.

Programiki są do ściągnięcia z neta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie nazywają się te programiki do rejestru BSoD-a?

Panowie!Objawienie!Szukałem sposoba na BSoD-a i przypadkiem wpadłem na ta stronę:

http://www.searchengines.pl/CO-GDZIE-JAK-I-CZYM-t64541.html

Idąc za przykładem odznaczyłem opcję w Mój komputer>właściwości>zaawansowane>uruchamianie i odzyskiwanie>ustawienia i odznaczyłem automatycznie uruchom ponownie.Efekt?!Gra nie wyswietla Bsoda tylko ścina się na ok. 10-60sek.This is It!

Wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc!

Pozdrawiam,Ajzach

2 Post:

Jednak nie zcieło sie tylko 2 razy na początku :(

Prawdziwy efekt jest taki że mogłem przeczytać całą treść BSOD-a:

<fragmenty>

Pojawił sie problem i system Windows będzie zamkniety aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Upewnij sie że na dysku jest wystarczająco duzo miejsca.Jezeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie stop, wyłącz go lub skontaktuj się z producentem.Spróbuj zminic karty wideo.

Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS takie jak buforowanie i przesyłanie.

Inf. techniczne

***STOP:0x0000008E(0xC0000005,0xB85553DC,0xB2EBFBC0,0x00000000)

***KMWDfilter.SYS-Asress B85553DC base at B8555400, DATESTAMP 45d0FB59

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, u mnie krucho z kasą...Czy ew. taki: http://www.allegro.pl/item1143319715_zasil...dn_wroclaw.html

mógłby być?

Po drugie jestem w tym zupełnie zielony :D i mam takie pytanie mianowicie gdzie są te narzędzie administracyjne :D?

Nie kupujemy zasilaczy na allegro. Podaj ile możesz przeznaczyć pieniędzy na zasilacz, to może coś się wynajdzie.

A to czemu nie? Na allegro maja zle zasilacze? o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, bo nie znasz historii takiego zasilacza. Nie wiesz przez co przechodzil, w jakich warunkach pracowal, a PSU to najwazniejszy element w budzie. Na zasilaczu nie warto oszczedzac / kupowac uzywek, bo w ogolnym rozrachunku jest wielkie prawdopodobienstwo, ze wyjdzie cie to o wiele drozej (uszkodzenie kompa / ew jakiegos podzespolu) anizeli kupno nowego z zielonej listy (czyli zasilaczy polecanych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DzikuXXX Dosyć często to są zasilacze z demontażu, lub leżaki magazynowe. Trudno przewidzieć w jakim są stanie.

Jeśli chodzi o sam BSOD, to przede wszystkim masz do sprawdzenia pamięć. Ściągnij program Memtest86+ i za jego pomocą sprawdź pamięć. Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam kilka pytań:Rozumiem że jak najszybciej powinienem wymienić zasilacz ale czy da się usunąć problem BSOD bez tej wymiany(potrzebuje czasu na zebranie pieniędzy :/)? I czy zasilacz ze starego komputera (take me 350) jest lepszy od tego mojego?No i najwazniejsze:jak zainstalować mamtest?Próbowałem odpalić go daemonem ale to na nic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub test trwał za krótko, trudno stwierdzić. Daj jeszcze screena z zakładką Health z programu HD Tune. By sprawdzić inne rzeczy potrzeba jakiegoś zasilacza, który nie spali się pod obciążeniem trwającym dłuższy czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...