Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amoniak

Neostrada- opinie użytkowników

Polecane posty

Czy Neostrada to dobry wybór?

Ostatnio dość sporo się dzieje wokół tej usługi, jak nie zwiększenie prędkości netu, to obniżka cen abo.

? wszystko fajnie, ładnie, a ja się tylko zastanawiam

czy to wystarczy żeby skusić do siebie tych którzy jeszcze nie mają internetu, lub

też chcą zmienić operatora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neostrada to nie jest zły wybór. To, że czasem zdarzają się problemy to nie jest z grubsza ich wina. Mogliby mieć troszkę bardziej kompetentną informację telefoniczną no ale na to nie mamy wpływu. Dobrym wyborem jest też Netia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neostrada to przekret,radze ci zainteresować sie Netią,sam bede miał za jakis miesiac 8mb/s.Dostane router wifi a podlaczenie kosztuje 21 złoty jak nie masz gniazdka.Teraz mam promocje 3 pierwsze miesiace za 59 zloty potem 108zł z telefonem.Za tyle w neo jak bedziesz miał 2 mb/s to szacun.Jak cos zle mowie to poprawcie :) Zreszta chłopaki z Netii to rowni goscie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w neo 6mb. Przez trzy miechy płace 80 zł potem wyjdzie 110 zł (wraz z telefonem). Powiem więcej, że nie narzekam. Net chodzi bezproblemowo (a korzystam z TP już od jakiś 4-5 lat) nigdy nie miałem problemów z połączeniem dłużej niż kilka godzin (a bardzo rzadko się to zdarza). Względnie to neostrada wcale nie jest takim złym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia - mogę polecić. Miałem Neostradę przez ostatnie 6 lat - zero problemów. Plus jest taki że masz dynamicznie przyznawane IP oraz wszystkie porty otwarte w przeciwieństwie do niektórych operatorów oferujących usługę dostępu do internetu. Zwłaszcza, jeśli zamiast Live BOXa korzystasz z modemu. Ustawiasz wszystko na automat i cieszysz się dostępem do sieci.

Neostrada to przekret,radze ci zainteresować sie Netią

Każda tego typu usługa w naszym kraju to przekręt, a internet z Netii nie jest wcale wyjątkiem. Sztuka polega na tym żeby wybrać dla siebie jak to się mawia "mniejsze zło". Gdy zawiązujesz umowę z TP na usługę Neostrady możesz ją ustalić na 12 miesięcy - podczas gdy Netia wiąże cię na 2 lata. Można oczywiście wynegocjować świadczenie na 18 miesięcy ale wiąże się to z utratą pewnych przywilejów oraz droższym abonamentem (o parę złotych ale w skali roku to już trochę grosza się uzbiera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli idzie o wyższe opłaty to w TP masz podobnie (im krótsza umowa tym więcej płacisz miesięcznie) ale moim zdaniem i tak warto brać umowę na 12 miesięcy. W chwili obecnej ceny na coraz większe prędkości regularnie maleją i głupio potem zostać przy 1mb płacąc tyle samo co inna osoba za 2/6 mb (znam ten ból przy 1 mb byłem uwięziony przez dwa lata). I tak jak napisał poprzednik raczej nie warto się ładować w livebox'a, ponieważ potrafi on sprawiać trochę kłopotów. Mój znajomy miał problem z lampką, która włączona blisko livebox'a skutecznie uniemożliwiała włączenie internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router Livebox'a sprawdza się średnio. Dlatego dają go praktycznie gratis. Od 100 zł można mieć lepszy router, który nie sprawi problemów i nie będzie wymagał jakiejś chorej instalacji z restartami routera by się połączyć... Co do opłat. Neostrada nie jest wcale tania. Czasem lepiej poszukać "osiedlowego" dostawcy internetu. Często mają atrakcyjne prędkości w niskich cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Neostrada to dobry wybór?

Jeśli nie masz innego wyboru:

- sieć osiedlowa,

- internet z kablówki

-> ale NIE "radiówka!!

to Neostrada jest dobrym wyborem.

Można jeszcze próbować z tą samą usługą w Orange (ale raczej nie innych operatorów BSA na kablach TP).

Neostrada to przekret,radze ci zainteresować sie Netią,sam bede miał za jakis miesiac 8mb/s.

Netia to przekręt.

Jak będziesz miał, to pogadamy. Chyba że nie będziesz miał, bo coś_tam :P

Mnie Netia przez pół roku przysyłała faktury za niepodłączony internet, a linię zwolnili dopiero po interwencji UKE. Nie usłyszałem od nich ani razu "przepraszam", tylko straszenie windykacją należności i sądem. Za niewykonaną usługę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Neostradę 1 mb , i nie narzekam... Mam neta podłączonego przez Modem USB , i net praktycznie zawsze działa dobrze, tylko parę razy zdarzyło się że nie mogłem wejść do neta. Jedyny mankament to to , że net mi się włącza dopiero po zrestartowaniu kompa ,tzn. włączam neta i nie da się połączyć . No to robię restarta kompa , i wszystko działa . Czemu tak jest ? Nie wiem , ale nie przeszkadza aż tak :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda sieć, która opiera się na łączu telefonicznym (tj. TPSA, Netia itd.) wymaga posiadania modemu ADSL. To nie jest taki sam modem jak do internetu mobilnego. Wpisz sobie modem ADSL w Google i będziesz miał objaśnione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie sobie Neostrady to samobójstwo. Nie dość, że ceny wysokie, to jeszcze problemy z modemami. Swoją drogą to chciałbym mieć taki problem-jakiego dostawcę wybrać, ponieważ nie każdy może mieć net na kablu w tym dziwnym kraju... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wiele tańsza to bym nie powiedział.

Różnica w cenie abonamentu między TP a Netia jest raczej nie duża.

Jak wziąć pod uwagę inne składowe, które są równie ważne przy wyborze oferty, dostawcy internetu : jak np. obsługa klienta, awaryjność, szybkość usuwania awarii czy też np. możliwość skorzystania z dodatkowych usług np. telewizji, to TP wypada raczej korzystniej.

@kruczek11 na ceny Neostrady ustalane przez TP, ma duży wpływ UKE.

I nie jest to taka prosta sprawa, z czego nie wiele osób zdaje sobie sprawę.

TP chciałoby nawet obniżyć jeszcze bardziej ceny Neo, ale nie może tego zrobić ze względu na dobro konkurencji o którym wspomina ciągle UKE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama Nerwostrada nie jest aż tak droga, ale trzeba pamiętać, że TP zmusza nas do płacenia abonamentu, lub opłaty za utrzymanie łącza, które tanie nie są. W innych sieciach tego nie ma, tzn. jest, ale abonament 1 zł to nie jest taki problem, jak parędziesiąt zł. Natomiast istotnym czynnikiem jest podejście do klienta, które z tego co słyszałem w Netii nie jest zbyt fajne. Nie jest złym pomysłem rozważenie oferty Orange, nie trzeba mieć abonamentu w TP, a jest to jedna i ta sama firma, więc łatwiej o rozwiązanie problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wyjaśnienia: Orange i TP to nie ta sama firma, tylko należą do tej samej grupy kapitałowej, a to różnica :)

Może Netia powinna wziąć przykład z konkurencji i kłaść większy nacisk na obsługę klientów, jak w przypadku TP i użytkowników Neostrady.

Zawsze to krok do przodu w podniesieniu konkurencyjności swojej oferty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz gdzie na zadupiu to Neo aż takim złym pomysłem nie jest.

Fakt ceny trochę zawyżone i mają kiepskie modemy z Liveboxem na czele (NIE POLECAM) oraz ich Niebieska Linia to takie "przepraszam ja tu tylko odbieram telefony i nie znam się na niczym poza tym" ale i tak jest to lepszy wybór niż jakakolwiek radiówka.

Co do modemów - bierz jak najtańszy i szybko kupuj porządnego routera - nie będziesz skazany na debilne oprogramowanie od TP, które tylko zajmuje miejsce na dysku i wł/wył neta.

Inna sprawa jeżeli masz blisko osiedlowego dostawcę NIE RADIÓWKA to bym popytał wśród użytkowników o ocenę.

Za neo na chwilę obecną płacę bodajże 59 zł + telefon (chyba 30zł) za 1 Mb z tym, że na chwilę obecną nie musisz mieć telefonu z TepSy aby cieszyć się z Neostrady (wcześniej było to wymagane). Od listopada będzie 2 Mb za 65 zł na rok.

Neta od nich mam już bodajże 4 rok i zdarzyło się raz, że neta nie miałem w ogóle przez 3 dni (konserwacja serwerów czy jakoś tak).

Dynamiczne IP to duży plus (szczególnie kiedy dużo ściągasz freewarowych gierek :P)

I rzecz chyba najważniejsza przy zakupie nowego netu/przedłużeniu umowy:

UMOWĘ BIERZESZ NA JAK NAJKRÓTSZY CZAS

Mają takie promocję, że głowa boli np. umowę na 1 Mb miałem na 2 lata. Po roku mieli taką promocję dla nowych użytkowników, że dodawali za free pendraivy, nawigację i coś tam jeszcze do 1Mb za 49 zł miesięcznie na stałe (przypomnę, że ja cały czas płacę 59 zł czyli różnica kolosalna).

Nie baw się w archeologa. Temat zamykam. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...