Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Private_Arti

Rozwiązany: Komputer nie działa prawidło

Polecane posty

Dzień dobry!

Wczoraj wieczorem bez problemów zamknąłem system (pracuję na: Windows Vista, Intel Dual-Core 2.0 Ghz, 2 GB Ram, ATI Radeon HD 2900 Pro 512 MB, płyta Abit I35, zasilacz 4Life 450 W). Dziś rano włączam komputer i... nic! Zero obrazu. Monitor po włączeniu od razu przechodzi do stanu gotowości, nie wyświetla się nawet logo BIOS-u. Wentylatory działają jak należy, tylko nie ma obrazu, nie ładuje się system i nie ma procedury post. Co się stało? Rozebrałem kompa na części pierwsze. wyjmowałem części i wkładałem je po kolei, testowałem bez karty i pamięci, wyczyściłem wnętrze, nawet zresetowałem zworką CCMOS i wyjąłem baterię - nic. We wnętrzu nic nie wskazuje na awarię, nie ma podejrzanych kondensatorów ? nic. Czy spaleniu uległa płyta główna albo zasilacz? Czy to możliwe, aby zasilacz nie dawał tyle prądu ile trzeba i to dlatego? Dlaczego nie słychać dźwięku z głośniczka? Byłem w serwisie i na oko ocenili że spaliła się płyta główna :( Uważacie, że to jedyne rozwiązanie? Nie mam teraz pieniędzy aby kupić płytę i zapłacić za serwis ?

Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że zasilacza nie mam od kogo pożyczyć, podobnie jak innych części. Myślę, aby zanieść kompa do serwisu ale poprosić ich, aby od razu sprawdzili zasilacz. Bo przecież to nie może być wina bateryjki podtrzymującej datę? Komputer ma nieco ponad 2 lata. Zauważyłem także, że przy starcie, zapala się normalnie lampka DVD-ROM-u, na chwilkę HDD i słychać przez sekundę jego pracę.

A jeśli to wina zasilacza, to dlaczego wentylatory, diodki itp. działają? Może być tak, że to właśnie oznaka padania zasilacza? Sprawdziłem procka i jest czysty, pasta termo też jeszcze jest, może nie na całej powierzchni ale jest. Moja płyta główna jest wyposażona w dwie diodki, sygnalizujące działanie ? gdy podłączę komputer do sieci, zapala się koło procesora diodka czerwona, a gdy dodatkowo odpalę PC ? zielona. Czy przy uszkodzeniu płyty, te funkcje były by dostępne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a u mnie cisza? :( Wiecie, jak okaże się, że płyta się spaliła z niczego, to krew mnie zaleje. Przecież coś musiałoby się stać w nocy! Komputer pracuje pod listwą zabezpieczającą, nie potrafię zrozumieć od czego miałaby się spalić płyta. Nie bawiłem się w oc ? jak poszła płyta, jeszcze tak nowa to będzie szok. A jeśli to prawda to mogłaby to być wina zasilacza? Dodam, że przeddzień tej awarii, chyba coś takiego stało mi się raz podczas normalnej pracy ? coś instalowałem, następnie potem przy usuwaniu tego softu komp się zawiesił, zrobiłem reset i właśnie było tak, że nic nie był widać ale ponowny reset rozwiązał sprawę. Przy następnych było już wszystko ok. Co za cholera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria płyty wcale nie jest taka oczywista ale nawet jeśli to ona padła zasilacz i tak do wymiany bo to na 90% on ją zniszczył. Poza tym kręcenie się wiatraczków o niczym nie świadczy, wystarczy, że napięcia na którejś z linii nie są takie jak trzeba i już komp nie wstaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie poza tym zasilacz może dostarczać moc odpowiednią dla wentylatorów ale już nie daje rady z bardziej wymagającymi podzespołami, które ciągną dużo więcej prądu. Względnie zrób najlepiej o to co Cie prosił voodoo czyli w miarę możliwości sprawdź na innym zasilaczu (najlepiej sam jeśli możesz bo czasami można trafić do serwisu gdzie Cie po prostu będą próbować okantować i wmówić, że coś jest zepsutego chociaż wcale takie nie musi być). Wtedy będziesz miał pewność, że jeżeli płyta normalnie zadziała, że tylko zasilacz padł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza niestety nie mam od kogo wziąć :( Dziwne, bo odłączyłem dosłownie wszystko: na płycie pracował sam procesor i wiatraczek od obudowy a z głośniczka i tak nic nie było słychać. Jedyne czego nie odłączyłem to tego przedniego wiatraczka z diodkami, ale on chyba nie ma wpływu na takie zachowanie komputera? Jeszcze jedna sprawa mnie dziwi. Moja płyta główna ma chipset, który sprawdza napięcie i czasem zezwala na uruchomienie komputera dopiero za drugim razem. Jeśli płyta byłaby upalona to czy ta procedura byłaby wciąż wykonywana?

Co do serwisu, niby składałem u nich ten komputer, ale nigdy nic nie wiadomo. A co myślicie, abym tylko kupił nowy zasilacz i sam sprawdził czy wszystko działa? Czy wtedy, jeśli okaże się, że jednak coś nie gra, to może się zniszczyć ten nowy zasilacz? Dodam, że nie mam za dużo kasy mogę kupić coś za max. 210 zł, szukałem i mają w tym sklepiej w tej cenie dwa: Xsilence 550 W i jakiegoś Chiefteca 500 W. Proszę doradźcie mi w tej kwesti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówili moi poprzednicy: uwalony zasilacz daje BARDZO dziwne objawy, a obecny to tak wielki złom, że z czystym sumieniem można go o awarię podejrzewać. Mówiłeś, że masz jakiś stary zasilacz, możesz podać jego model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza starego już nie mam, poza tym on był tak małej mocy, że sfajczyłaby się reszta. Teraz w ogóle, jak poczytałem o tym moim zasilaczu, to sam się dziwię, że pociągnął tyle czasu tak mocną konfigurację, bardzo często komputer pracował długo i na wymagających aplikacjach. Proszę doradźcie mi teraz dwie rzeczy:

1. czy zanieść stację do serwisu i poprosić ich o to, aby w pierwszej kolejności zajęli się zasilaczem, czy też zostawić go w serwisie i poczekać aż powiedzą co się stało.

2. czy może lepiej zostawić kompa w domu a kupić w sklepie porządny zasilacz. Tylko jaki? Stać mnie obecnie na któryś z tych:

- Gigabyte (550 W)

http://tery.pl/zasilacz-gigabyte-superb-55...01-p-91791.html

- Xilence (600 W)

http://www.pcplaneta.pl/Zasilacze/460_600_...135)R3)_80.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A racja, mój błąd.

Ale on trochę jednak droższy jest niż te, które podałeś. Kiedyś można było go kupić za 250zł. Co to się dzieje z tymi cenami.

Ja bym chętnie do niego dołożył ale nie wiem jak autor się na to zapatruje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za waszą pomoc :)

Przeglądam teraz ofertę tego sklepu i mają tam m.in.:

- http://www.modecom.pl/product.php?category...662〈=pl za niecałe 200 zł,

- http://www.ocztechnology.com/products/powe...am_power_supply co wspominacie za 269 zł,

- te Bequiety są w dwóch wariantach: za 450 W każą płacić 216 zł a za 530 W 255 zł,

- zasilacz XILENCE REDWING 450W jest za 135 zł a 600 W za 255 zł,

Jest sens coś z tego wybierać? :( Nie chcę luksusu, chcę aby taka sytuacja się nie powtórzyła i komputer pracował stabilnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XILENCE mają podobną sławę jak Codegeny, Take Me, czy Tracery. Zdecydowanie nie.

MC Carbon to co najwyżej średnia półka, kompa raczej nie spali, ale nie mogę zagwarantować, że nie będzie często odwiedzał serwisu.

BeQuiet i OCZ są ok.

Napisz w jakim sklepie kupujesz i daj link, to poszukamy czegoś sensownego w jakiejś znośnej cenie. Ewentualnie napisz gdzie mieszkasz, to może znajdziemy jakiś inny sklep, w którym można zrobić zakupy. Jeśli możesz kupować przez sieć, to polecam takie rozwiązanie, bo wyjdzie taniej, ceny możesz porównać za pomocą ceneo, czy skąpca. W razie gdybyś miał wątpliwości co do jakiegoś sklepu, to możemy spróbować pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Łodzi a ten serwis i jednocześnie sklep, gdzie składałem kompa nosi nazwę Top Serwis. Oto jego strona:

http://www.top-serwis.com.pl/

Klikamy na Cennik, następnie na Logowanie do cennika i podajemy dane: identyfikator, hasło i login. Przeglądajcie zakładkę Zasilanie -> Zasilacze do obudów. Cena wiadomo, im mniejsza tym lepsza, nie mam więcej niż 250-280 zł.

Znalazłem też 500 W Fortrona za niecałe 200 zł. Może taki wybrać?

Jutro chcę to już załatwić, jestem umówiony z serwisem, że podrzucę kompa, ale może faktycznie lepiej kupić zasilacz i sprawdzić samemu a jak nic nie zdziałam to dopiero do sklepu go oddać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to moim zdaniem lepiej samemu przynajmniej unikniesz możliwości, że Cie nabiorą jeśli serwis nie do końca uczciwy jest. Napisz jaki jest to model tego fortrona, ale wydaje mi się, że będzie to model taki jak w mojej sygnaturze, także nie powinieneś mieć z nim problemów. W sumie jeśli Cię stać to możesz od OCZ z modularnym okablowaniem brać to przynajmniej unikniesz bałaganu w budzie i automatycznie i temp Ci spadną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 200zł jest APN, który jest konstrukcją budżetową. Jeśli już koniecznie chcesz się opierać o ich ofertę, to brałbym GIGABYTE SUPERB 460, lub ewentualnie Tacens Radix III 420W, który również powinien sobie poradzić z Twoim sprzętem. Jeśli zaś nie musisz się ograniczać, to Fortron GHN 400W będzie bardzo dobrym wyborem. Można go znaleźć w ofercie morele.net za 177zł. To jest sklep internetowy, ale ma swoje punkty w różnych miejscach w Polsce, w tym w Łodzi.

Jeśli planujesz poważniejszą rozbudowę kompa, to można poszukać czegoś mocniejszego, ale do obecnego konfigu wymienione wyżej zasilacze powinny starczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w sklepie trochę przepłacam, ale mam go pod nosem, a do innych muszę kawał dojeżdżać, ponadto dodając koszta przesyłki do produktów ze sklepów internetowych, ceny wyjdą podobne.

A 400 W nie będzie za mało? Obecnie mam 450 W i czasem miałem wrażenie, że zasilacz się przegrzewa. Dzięki waszym radom, obecnie wybieram pomiędzy:

- GIGABYTE SUPERB 460 (460W) A.PFC za 170 zł, [posiada informacje dodatkowe: Zasilacz zgodny z normami: Nemko / TUV / cUL / CE / BSMI / FCC / C-tick / CCC]

- TACENS RADIX III - 420W za 128 zł, [ta zasiłka w opisie nie ma info o normach a jedynie coś takiego: Podwójna linia 12V, po 15A na każdej linii / Sprawność > 80% / Bardzo cichy wentylator 120mm 12db]

- FSP (FSP400-60APN 80+) 400W 80+ DESIGN OEM za 149 zł [Zasilacz spełnia normy 80+ / Wersja OEM, ale to APN]

- BEQUIET PUREPOWER L7 430W za 216 zł [Wtyczka PCI-Express: 6+2-pin. Zasilacz zgodny z normą "80 PLUS" o sprawności sięgającej 87%.]

Pójdę dziś do serwisu, ale nie oddam im kompa, a zobaczę co mają za zasilacze. Wypytam o te trzy, wszystkie mają niezłe opinie w serwisach i na forach internetowych. Czy jak sam podłączę nowy zasilacz to może się tak zdarzyć, że jak płyta jest spalona to pójdzie znowu i zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Dual-Core E2180 2.0 GHz,

Płyta głowna: ABIT IP35-E Intel P35 S 775,

Pamięć RAM: DDR2 Patriot 2 GB PC 667 Dual (2x 1 GB),

Grafika: Sapphire Radeon HD2900 Pro 512 MB DDR3/256b,

HDD: Seagate 250 GB SATA II 16 MB,

nagrywarka DVD LG SATA (combos),

Czytnik kart SONY, front panel,

Obudowa Tracer z zasiłką 450 W 4Life.

Wybierzcie mi proszę coś dobrego do max 200 - 220 zł, najlepiej z tego mojego sklepu TS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...