Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhand

Rozwiązany: GP-3020 - problem z analogami :/

Polecane posty

A więc ;) mam problem z padem Apollo GP-3020. A dokładnie - z jego gałkami analogowymi. Już przy wychyleniu ich do ok połowy od pozycji "spoczynkowej" w panelu kalibracyjnym ten "+" ilustrujący położenie gałki dochodzi do krawędzi ramki (p. obrazek), co jest równoznaczne maksymalnemu wychyleniu.

gp3020.th.jpg

Jest to problem, bo wpływa to na precyzję (wychylenie ponad połowę to już w zasadzie "martwa strefa"). Próbowałem różnych sterowników (z płytki dołączonej do pada, ze strony www producenta), sprawdzałem na dwóch maszynach (notebook z Vistą i stacjonarny z W2k), za każdym razem to samo. Obie gałki zachowują się tak samo, kierunek ich wychylenia też nie ma znaczenia, zawsze wychylenie ponad 50% to dla PC wychylenie maksymalne :(. Da się coś z tym zrobić (jakieś nieoficjalne sterowniki or sth?) czy zwracać pada do sklepu (nówka)?

PS Pada oczywiście sprawdzam w trybie analogowym, ponadto podczas kalibracji "+" przy gałkach pozostających w pozycji "spoczynkowej" znajduje się we właściwym miejscu - na środku "kwadratów kalibracyjnych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w tych tematach, które podałem niżej. Może znajdziesz w którymś z nich rozwiązanie twojego problemu. :)

http://forum.cdaction.pl/Problem-z-galka-w...zie-t83601.html

http://forum.cdaction.pl/Pad-firmy-BigBen-PC-t83602.html

http://forum.cdaction.pl/Pad-Speedlink-360...sbk-t84318.html

Tam są podobne problemy tylko, że przy innych padach ale może to ci coś pomoże, zerknij okiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ani nowsze stery ani kalibracja nic nie dały to wątpię czy cokolwiek z tym można zrobić. Jakby to był pad zgodny z Xinput tak jak Xpad360, Chillstream czy zamienniki Xpada to podradziłbym spróbowanie ze sterami XBCD. Ale tutaj raczej nie za wiele da się zrobić. W niektórych padach można ustawić martwą strefę (tą centralną) i jeżeli masz takie coś w tych sterownikach to można się pobawić. Jeżeli nie to po prostu zwróć tego pada.

Ja od siebie dodam że w podobnej cenie masz Speedlink Strike 2, ale szukaj starej serii. Czyli tej która ma napisy AUTO, CLEAR, MACRO w kształcie półokręgów, logo jest ze znaczkiem speedlink a nie sam napis a numery na przyciskach bocznych są wytopione a nie nadrukowane. Nowa seria niestety jest trefna, gałki szybko zaczynają głośno trzeszczeć a później w ogóle nie są precyzyjne przez to.

Jeżeli nie przepadasz za wibracjami to możesz też sprawdzić Logitech Dual Action bo jego ceny spadły ostatnio poniżej 50zł. Nie wszędzie ale gdzieniegdzie można znaleźć po tyle.

Jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu kupienie używki Xpada 360 lub Dualshocka 2 z przejściówką. Ja na początku też myślałem że nie będę miał w co grać i że nie warto kupować czegoś drogiego ale po 3 trefnych strikeach i jednym Saiteku p580 wkurzyłem się i za 75zł kupiłem Xpada i jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HacKNSlasHMonsteR21

Doceniam dobre chęci, ale jak niby miałyby mi pomóc alternatywne sterowniki dla pada od X360? A co do xpaddera - obadam i dam znać (choć jeśli analogi miałby być interpretowane jako szybkie naciskanie jakiegoś klawisza o szybkości proporcjonalnej do stopnia wychylenia... well, takie rozwiązanie niezbyt mnie satysfakcjonuje :().

Doman18

Screenshot, który wrzuciłem, zawiera wszystkie "opcje kalibracyjne" :(. Zakładka "Effects Page" pozwala ustawić siłę wibracji, wyłączyć je i przetestować, natomiast "Test Page" to standardowy test przycisków, gałek i krzyżaka :/.

Cóż, napisałem do producenta, jak nic nie poradzą, to do uderzam sklepu po swoje pieniążki. Choć obawiam się, że łatwo ich nie odzyskam i bez oficjalnego pisma reklamacyjnego się nie obędzie.

I mam nauczkę na przyszłość, trzeba będzie się szarpnąć na jakiegoś Logitecha czy MS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xpadder ci nie pomoże. Ma bardzo ubogie opcje konfiguracji analogów. To znaczy są tylko strefy na różnych kierunków, nie ma ustalania stopnia wychylenia. Jeżeli już to prędzej w Pinnacle Game Profilerze coś zrobisz ale on jest płatny.

Ale takie programy tak czy siak ci za wiele nie pomogą bo jeżeli w sterownikach powyżej 50% jest martwa strefa to te programy nie zrobią z niej przedłużenia dla osi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam, że masz rację :(. Póki co z Apollo żadnego odzewu, poczekam do jutra, góra do piątku i pakuję tego szrota razem ze wszystkimi szpargałami w jakąś reklamówkę i uderzam z (ekhm) reklamacją.

A, nie podzieliłbyś się informacją, gdzie można tego Logitech Dual Action dostać tak tanio, jak piszesz (mam nadzieję, że nie na Alledrogo)? Wygląda bardzo interesująco, na FF w żadnej postaci mi nie zależy, więc jego brak to żaden problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, faktycznie ceny znów wróciły do poprzedniego poziomu. Jakieś 2 tygodnie temu sprawdzałem i były od 40-50 do 100zł w ceneo. Na allegro też sklepy sprzedawały po tyle nówki. Teraz tylko jedną aukcję widzę ale to refubrished. Więc sorki za dezinformację.

W takim układzie pozostaje Strike. Ale on też strefę działania ma ok 70%. Dalej gałki nie działają. Z resztą we wszystkich tanich padach tak jest. Jeszcze jest Mediatech rogue ale ja osobiście nic o nim nie wiem.

Tak w ogóle to ile maks możesz wydać na pada? Ale tak absolutnie maks

//EDIT

Przypomniało mi się. Przecież w granicach 50-60zł masz Logitech Chillstream. Jest to wersja PS3 czyli bez analogowych spustów tylko ze zwykłymi przyciskami zamiast nich. Oczywiście zgodna z PC w pełni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wada konstrukcyjna (podobnie, jak kretyńsko umieszczone przyciski 9 i 10). Ciekawe, czy w związku z tym zwrócą mi pieniądze :). BTW, też tak masz, że przy teście wibracji silniczek po prawej stronie generuje słabsze efekty niż ten po lewej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi silniczkami to wszystkie pady tak mają. To jedyny sposób żeby odpowiednio stopniować wibracje. Ten silniejszy używany jest zazwyczaj do tzw. Force Feedback czyli do krótkich wstrząsów generowanych np. przy zderzeniu samochodu o bandę albo przyjęciu ciężkiego ciosu. Natomiast drugi, słabszy, który zazwyczaj kręci się z większą częstotliwością jest używany do dłuższych wibracji np. kiedy samochód zjeżdża z trasy i jedzie po trawie/żwirze itp lub postać jest na skraju śmierci. Często stosuje się też mieszanki jednej, odpowiednio wystopniowanej wibracji z drugą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...