Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhand

Rozwiązany: Joypad, najlepiej do 50 PLN

Polecane posty

Siema, potrzebuję pomocy. Szukam jakiegoś w miarę dobrego joypada, zależy mi na tym, by miał przynajmniej 10 przycisków, analoga i krzyżaka. Firma jest nieistotna (nie zamierzam używać pada do lansu :P), bardzo ważne, by można było jednocześnie korzystać z wszystkich przycisków, krzyżaka i analoga (czyli wszelkie szroty z przełącznikami analog/digital odpadają - miałem z tego typu konstrukcją (nie)przyjemność). W padach dość słabo się orientuję, więc liczę na Waszą pomoc, bardzo mile widziane opinie osób, które polecany sprzęt miały okazję sprawdzić "w praniu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem niedawno Natec Fox. pad tani, a bardzo porządny. Są gumowe nakładki, dzięki którym ci pad nie będzie się wyślizgiwał z rąk, jest 12 przycisków (wliczają się w to te w grzybkach) i chyba 3 dodatkowe, dobra obsługa. Jedyna wada - ciężko znaleźć grę, która obsługuje wibracje tanich padów.

Obsługa? Podłączasz (nie wkładaj płyty, tam jest jakiś "syf", nie sterowniki), klikasz Analog i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspomniałeś na temat wymagań co do spustów więc napiszę tak:

Bez spustów (cyfrowe przyciski)

W niższej półce padów dominują takie konstrukcje jak Apollo 3020|Tracer Proton Shot i Media Tech Rogue (wspomniany Natec to jeden z jego klonów). Świetne są też są Speedlink Strike 2 i te najbardziej polecam. Hama Air Grip jest też warty zainteresowania ale wersja dla PC jest droga (ok 70zł). Za tą cenę już lepiej wziąć Saiteka lub Chillstreama. Ogólnie wybierając wśród firm Tracer, Apollo, Hama, Speedlink i ewentualnie Media-Tech powinieneś być zadowolony.

Z analogowymi spustami

Niestety do 50zł nie znajdziesz z analogowymi spustami. Speedlink Strike 3 kosztuje 55zł, Speedlink 360 style -60zł a Saitek PS 1000 - 67zł w Morele. Nie do końca jasna też jest sprawa z analogowością spustów w Speedlinkach. Bo w 360 style są one na jednej osi czyli wciśnięcie obu powoduje znoszenie się wzajemne funkcji. Np wciskasz gaz to masz gaz, wciskasz hamulec to masz hamulec. Ale jak wciskasz gaz i hamulec to auto zamiast boksować w miejscu po prostu zwolni obroty. Wiem że na pewno można to obejść robiąc w emulatorze pada Xboxa robiąc jeden spust analogowy a drugi cyfrowy. LINK. Zawsze lepsze to niż oba przyciski cyfrowe. Ze strike 3 też nie wiadomo jak jest. Na pewno są analogowe ale nie wiadomo czy też na jednej osi.

W ostateczności jeżeli zależy ci na analogowych spustach zawsze możesz kupić pada od xboxa 1 za 25zł , uciąć kabel i połączyć z kablem USB. Nie będziesz miał przycisków bocznych ale spusty będą działać w sposób analogowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

princefan

Na force feedback mi kompletnie nie zależy :). Da się na tym Natec Fox jednocześnie korzystać z wszystkich przycisków, krzyżaka i przynajmniej jednej gałki (podkreślam słowo jednocześnie, nic mi po tym, jeśli podczas korzystania z analogów będę miał np. ograniczoną liczbę przycisków)?

Doman18

Jeśli dobrze rozumiem, to te analogowe spusty to przyciski, w których efekt działania jest zależny od tego, jak mocno są naciśnięte? Jak tak, to powiem szczerze, że mi na nich nie zależy ("samochodówki" i "symulatory" to nie moja działka :)).

Tak czy siak, przyjrzałem się Waszym propozycjom i postanowiłem trochę doprecyzować swoje wymagania ;). Jestem staroświecki i "krzyżaki" preferuję w stylu starego, dobrego Pegasusa (czyli jednolite, ten w Speed Link Strike 2 podzielony na 4 przyciski niezbyt mi się podoba, wydaje mi się, że w ferworze walki można sobie przyszczypnąć kciuka :)). Druga rzecz - znacie może coś z 6-ma przyciskami pod prawym kciukiem (oczywiście spełniającego wszystkie pozostałe wymagania :))?

PS Czy to, co znalazłem o Tracer Proton Shot ("Tryby pracy: analogowy i cyfrowy") to nie jest czasem coś, o czym pisałem, że chciałbym tego uniknąć (czym się różnią w tym padzie oba tryby?)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to pierwszy raz spotykam się z takim problemem jak ty mówiłeś. Może podaj model z którym miałeś do czynienia bo może to był prostu jakiś szmelc No-name. Zazwyczaj tryby analogowy/cyfrowy działają w ten sposób że gałki analogowe działają w sposób cyfrowy - bez stopniowania. Przynajmniej tak mi się wydaje i tak słyszałem.

Co do krzyżaka to jest to cały krzyżak ukryty pod obudową z wystającymi 4 częściami do klikania. Taki sam jest w dualshock3 który ma ponoć najbardziej precyzyjny krzyżak na świecie (bije ten od pada x360 na łeb na szyję)

Co do padów to z 6 przyciskami to znajdziesz

TRACER TRJ-SB Shark

TRACER TRJ-FF FLASH FIGHTER

Apollo GP 3000

I w zasadzie tyle. Reszta nie ma analogów (stare modele Creative czy Microsoftu) albo to podejrzane chińczyki

Zapomniałem też że bardzo dobre pady robi Saitek np najdroższy (wśród tych tanich) P580 i inne.

PS. Zapomniałem o tym wspomnieć. Przestrzegam przed kupowaniem padów firm Warez, Dragonplus, Quantum i innych klonów dualshocka za 20zł. To jest szmelc nie warty żadnych pieniędzy. Ponadto z padami Manty też są problemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz grac w najnowsze gry i nie bawic sie w emulatory kupuj cos xboxowego jak chillstream

jak masz gleboko w co i jak bedziesz gral kupuj w sumie obojetnie co bo za 50 zloty nie ma dobrych padow Z ANALOGAMI na dluzszy okres czasu ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zecik

Miałeś z takimi do czynienia? Bo mój kolega ze studiów miał Apollo 3020 i katował go przez 1r i 7 miechów i dopiero jak urządził imprezę w akademiku musiał kupić nowego bo pada znalazł na drugi dzień wychodząc z akademika na uczelnię. Leżał rozwalony w kałuży. Na pewnym forum spotkałem też gościa który używa go już 1,5 roku a w sieci w opiniach znajdziesz takich którzy grają na nim po 2 lata i więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze ty specu to cos mu dobierzesz za te 50 zloty ;p ale ja i tak stoje na swoim ;p

a kolegom mogla sie trafic dobra partia po prostu ;) ja pamietam bardzo dawno dawno temu kiedy kupilem pada za 20 zloty bez analogow i do dzisiaj dziala w miare mozna powiedziec :) a to bylo z 8 lat temu ;p w pesika bez problemu mozna wymiatac :D zas kumpel kupil ten sam pad za ta sama cene i po roku juz przyciski nie reagowaly a krzyzak to juz w ogole tragedia ;p

bratu kupilem dual action i juz 6 rok dzierzy a dziala jak noweczka po czyszczeniu ;)

zas z doswiadczenia nie slyszalem po prostu zeby ktos mial na dluzej pada do 50sciu ;p do tego przy nowych grach bez emulatorow i innych dupereli nie pograsz w najnowsze gry ;p a xboxa podlaczasz i nic nie ustawiasz i pykasz ;)

ps. a ten apollo wyglada na podrobke logitecha ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a xboxa podlaczasz i nic nie ustawiasz i pykasz ;)

No właśnie. Kupiłem kiedyś tani pad w granicach ~50 zł (Speedlink xbox360 style) i w GTAIV nie działał. Z emulatorem działał, ale inaczej. W innych grach też działał inaczej, tj. przyciski były inne niż te wyświetlane na ekranie. Wymieniłem go na pada od Xboxa360 (trafiło mi się tanio, bo za praktycznie niedostępną wersję przewodową dałem 90 zł, a wersja bezprzewodowa do PC choć odrobinę tańsza wymaga jeszcze odbiornika - koszt ponad 2x tyle, czyli ~ 120 zł) i nie mam problemu w absolutnie żadnej grze, a gra się nader przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem to ja na pewno nie jestem. Zazwyczaj z padami miałem do czynienia u znajomych, sam żadnego nie mam.

Ostatnio chciałem sobie kupić właśnie jakiś tani ale okazało się że ten Apollo jest za duży na moje dłonie. Bardzo się zawiodłem bo byłem zdecydowany na ten model po tym jak mi doradzał go kumpel. Zajrzałem na inne forum na podobny temat i tam też gościu polecał właśnie apollo bo wiele gier na nim przeszedł. W necie też go chwalą

Zacząłem się rozglądać za innymi i poznawać modele oraz opinie o nich. Niestety ostatnie wydatki całkowicie popsuły moje plany i teraz nie zamierzam nic kupować przez pewien czas. Jedynym plusem jest to że jako tako zapoznałem się z tematem padów i rozeznałem się na co warto zwracać uwagę a co omijać szerokim łukiem. Dodatkowe osobiste wrażenia u znajomych dopełniają moje doświadczenia.

Z tego co udało mi się poszperać w internecie wynika że nawet do 50zł można kupić trwałego pada. Może nie będzie tak dopasowany i ergonomiczny jak pad x360. Może też nie będzie miał takiego wsparcia w grach. Ale na pewno szybko się nie rozleci. Ba! O ile dobrze pamiętam Speedlink przez swoje Strike'i miał jakieś zatargi z Sony który wymusił zmianę wyglądu czy coś w ten deseń. Bo Strike był tak konkurencyjny w stosunku do dualshocka. Ale nie pamiętam gdzie o tym czytałem.

Z resztą, oczywiście że bardziej polecam pada od x360. Ba! Najbardziej to polecam Hori XBOX360 Turbo EX 2 który jest w tej chwili padem idealnym. Jego pozycję jedynie może naruszyć Razer Onza ale bardzo jestem ciekaw tych wielkich spustów i ogólnej trwałości pada Razera. Niestety Hori u nas nie dostaniesz a x360 jest za drogi dla kolegi który chce pada do 50zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie zamierzam katować pada 24/7, to raz. Dwa - zadowalam się myszką A4Techa za jakieś 30 PLN - to o czymś świadczy (na głowę nie upadłem, by na myszkę wydawać stówkę lub więcej). Więc pada za 100+ na pewno nie kupię.

Chyba zdecyduję się na tego Apollo GP 3000, o ile nikt nie zaproponuje czegoś ciekawszego w podanych widełkach cenowych (i tak będę musiał dołożyć za wysyłkę, bo u mnie na zadupiu jak zwykle wybór jest znikomy).

PS W gry "sportowe" też nie grywam, pad będzie służył mi do grania głównie w platformówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to najbardziej polecałbym ci Chillstreama - wersja dla PS3. Od wersji PC/Xbox różni się tym że rozmieszczenie analogów jest z dualshocka i nie ma spustów tylko przyciski. Dlatego jest o niebo tańszy - ok 80zł. To chyba najbardziej "pewny" pad jeżeli nie ufasz taniochom. W dodatku ma chłodzenie dłoni. Wiem że wersja PC była zgodna z Xinput i można było zainstalować zamiennie dla niej sterowniki dla oryginalnego X'a dlatego gry rozpoznawały go jako pada microsoftu. Może w tym da się tak samo.

Ale podzielam też twoją opinię co do ceny. Ja sam mam jedynie DMC4 i Ninja Blade do przechodzenia na padzie. Dla Gears Of war i podobnych zdecydowanie preferuję myszkę. Dlatego też wolałbym coś taniego bo pad będzie większość czasu leżał w szafie. Nie gram ani w samochodówki ani FIFĘ i podobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Chillstreama w wersji xklockowej. Gram na nim w PES 2010, DMC4, Need for Speedy czy chociażby Ninja Blade. We wszystkich tych grach mam od razu wszystko ładnie skonfigurowane (no dobra, PESa ustawiłem na styl Fify z PS3). Pad pewnie leży w dłoni (choć ten prawdziwy z xboksa jest nieco wygodniejszy). Ogólnie to polecam, bo naprawdę warty wydania tych 105 zł (za tyle kupiłem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doman18

Co powiesz o tym padzie? Dobry będzie? Co do tego Chillstreama z Allegro, do którego dałeś linka w tym, mam obawy, że to jakaś podróba (albo może towar kradziony), w końcu jak to możliwe, że jest przeszło o połowę tańszy od tego, co znajduje Skapiec czy Ceneo o_O.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już śpieszę z wyjaśnieniem. Droższa wersja ma dwa bardzo ważne "ficzersy" które usprawiedliwiają tą różnicę w cenie.

Po pierwsze wersja Xbox/PC posiada analogowe spusty na oddzielnych osiach. Czyli coś z czego fani samochodówek będą się bardzo cieczyć.

Po drugie jest zgodna z Xinput czyli grami z serii "games for windows". Reszta padów potrzebuje emulatora żeby poprawnie działać w TYCH grach bo albo nie działa poprawnie (pomylone osie analogów, złe przypisanie przycisków, brak wibracji itp) albo nie działa w ogóle (np. w grze mini ninjas). Aby skorzystać z tej zgodności wystarczy zamiast oficjalnych sterów zainstalować te standardowe dla Xpada 360.

Wersja ps3 to natomiast normalny pad jak każdy, czyli bez zgodności z Xinput, z przyciskami zamiast spustów i standardowym ułożeniem analogów. Oczywiście to wciąż Chillstream więc masz chłodzenie i pewność co do trwałości. Wersja PS3 nie przekracza 80zł.

//edit

Aha jeżeli chodzi o wersję PS3 to jest ona zgodna z PC i PS3. Natomiast wersja Xbox/PC wbrew nazwie jest zgodna tylko z PC.

//edit2

Heh dopiero teraz zauważyłem że prawie to samo napisałem 2 posty wyżej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli który będzie lepszy - ten z Allegro czy ten, do którego dałem linka wyżej (dla przypomnienia klik)? Bo tak szczerze mówiąc, to już mam kompletny mętlik w głowie :).

BTW, zapomniałem napisać, że poprzeczka cenowa poszła w górę, teraz mogę zaszaleć za ok 100PLN :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest droższy, ten którego podałeś bo jest bardziej uniwersalny. Jeżeli chcesz pojeździć to się bardzo przydadzą analogowe spusty a w grach takich jak Batman:AA czy Mini Ninjas nie będzie problemów z wykrywaniem jeżeli zamiast sterów od logitecha zainstalujesz te od xpada. W tym tańszym nie będziesz mógł stopniować hamulca i gazu spustami (co imo jest wygodniejsze), tylko standardowo stopniowanie będzie na analogach a dla gier z cyklu Games For Windows będziesz musiał używać emulatora, którego trzeba konfigurować.

Podsumuję to tak. Jeżeli możesz więcej dopłacić żeby nie mieć żadnych problemów z grami tylko po prostu mieć pewność że jak odpalisz którąś to zaczniesz grać to bierz wersję. Natomiast jak zależy ci na kasie, znasz angielski i nie straszne ci jakieś proste grzebania w plikach konfiguracyjnych to nabieraj wersję PS3. Emulator jest naprawdę prosty ale czasem niektórzy nawet nie mają czasu ani cierpliwości żeby choć spróbować go skonfigurować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...