Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymon22

Rozwiązany: Jaki antywirus jest lepszy?

Polecane posty

Witam. Chcę zmienić swojego antywurusa na coś lepszego. Obecnie korzystam z Avast Home Edition. Myślałem nad MacAfee, Nortonem i Kasperskim. Niewiem na którego sie zdecydować. Który z nich jest najlepszy? Prosze o szybką odpowiedź.

P.S.

Dodam że antywirus musi mnie chronić przed trojanami, keyloggerami i innymi szpiegującymi i psującymi komputer paskudztwami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem bardzo zadowolony Z Kaspersky'ego :)

Mnogość opcji i szeroka baza danych sprawiają, że skubaniec wyłapuje mi wszystko co powinien.

Oczywiście antyvir to antyvir...nie jest narzędziem idealnym, aczkolwiek w użyciu jest całkiem przystępny.

Co najważniejsze nie zamula kompa, niestety wspomnienia pracy z Nortonem pod tym wględem nie są najlepsze.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam darmowe rozwiązania.

1. Pakiet Comodo Internet Security.

2. Avira + Comodo Firewall.

Porządne, darmowe i lekkie antywirusy oraz jeden z najlepszych firewalli dla Windowsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Norton Internet Security 2010 i jestem zadowolony, częste aktualizacje, dobra zapora, możliwość szybkiej konfiguracji i małe zużycie zasobów systemowych podczas pracy. Jedynym minusem jest wykupienie licencji, ale cóż myślę że warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka... Jeśli zależy ci na czymś darmowym to najlepsza opcja to: Avira Free + Comodo Firewall. Drugą opcją może być Avira Free + Outpost Firewall. Trzecia opcja to pakiet Comodo Internet Seciurity. Jeśli chodzi o komercję tutaj wybrać jest ciężej choć w testach najlepiej wypadł MacAfee.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest ten Antyvir który nie jest bardzo popularny. Bardzo dawno temu najlepszy był Norton. Później stał się dziurawy i ludzie przeszli na Pandę. W tej chwili najpopularniejszym jest Kaspersky ale też przez jakiś czas wyprzedzał go NOD32. Im większa popularność tym większe zaangażowanie twórców wirusów w obejście jego zabezpieczeń

Ja przez długi czas żywałem NOD32 bo był najlżejszy. Jak licencja się skończyła przesiadłem się na Avasta bo na NODa też zaczęły się sypać skargi. Teraz mam Avirę i sobie chwalę. Nie widzę żeby była jakoś lepsza w wykrywaniu wirusów ale na pewno jest lżejsza dla systemu.

Jako firewall mam Keiro Personal Firewall. Bardzo mi odpowiada możliwość zamknięcia wszystkich portów dla każdego programu a w czasie użytkowania zaczynam dopiero dopuszczać każdego po kolei. Oczywiście jak ktoś nie chce nie musi tego robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem przez jakieś 2 lata Norton Internet Security i byłem całkiem z niego zadowolony, ale cenowo kiepsko wychodziło jak się go chciało mieć na kilka stanowisk. Przerzuciłem się na ArcaVir'a, który od razu wyłapał dwa robaki, których Norton nie znalazł. I jeszcze podoba mi się w nim to, że informuje o wszystkich próbach nawiązania połączenia, zmianach w kluczach rejestru, więc nawet jak nie znajdzie wirusa, to możesz zablokować jego działania żeby ci bardziej nie namieszał.

Avast z tego co wiem jest bardzo lekki, tzn. zużywa mało zasobów komputera, ale jako że jest to darmowy program, to z własnego doświadczenia wiem, że przepuszcza niektóre wirusy. Co do NOD32 to mam złe doświadczenia z pracy, strasznie mi przymula środowisko programistyczne :jezyk2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja zdecydowanie polecam Kav, a raczej kis (kaspersky internet security). Ostatnio awansowałem;p

Darmowy to on nie jest, ale wiesz... [CIACH]

Tak samo jak można dostać osta za podawanie rozwiązań łamiących postanowienia licencyjne. Dostajesz ostrzeżenie. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky Internet Security to pełny pakiet zabezpieczeń, Antyvirus to tylko antywirus. Moim zdaniem nie warto kupować płatnych antywirusów, skoro darmowe rozwiązania często sprawują się lepiej, no ale Twoja wola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...