Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kornik94

Komputer się zwiesza...

Polecane posty

Mam taki problem : od kilku dni zaczyna mi się notorycznie zwieszać komputer, głownie przy grach. Zaczęło się kilka dni temu przy Red Alert II, gdzieś tak po pół godzinie gry komp się zwiesza i trzeba resetować ;/ Potem to samo zaczęło się tak robić z MW2, oraz z The Saboteur:[ Co mam robić ? Nie wiem czy to wina sprzętu, czy gier, wirusów nie mam bo skanowałem komputer parę dni temu....

Oto konfiguracja:

AMD PHENOM 9550 QUAD CORE AM2+

GIGABYTE GF 9600GT 512MB DDR3/256B ZALMA

PŁYTA ASUS M2N68 GF7025 AM2+

PAMIĘĆ DDR-2 GOODRAM 4GB/800 2*2GB DUAL

HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATAII 32M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mamy winowajcę. Zasilacz do wymiany. Nawet jeśli to nie jego wina. Zostawiając go w obudowie ryzykujesz spalenie kompa. Sprawdź kompa na innym zasilaczu lub od razu kupuj inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kasy masz? Bo dobry zasilacz to minimum 200 zł w Twoim przypadku. Można rozejrzeć się za używkami ale wiadomo jak to jest z używanymi częściami. Chociaż Fortrona można dostać za niewiele ponad 160 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych dwóch się nada;

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6819

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=21678

Ale pamiętaj, nie ma 100% pewności, że winny jest zasilacz [albo że nie podzielił się swoją winą z innymi komponentami]. Mimo to zasilacz warto jednak kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luq, chyba dostaniesz po głowie... Używanym zasilaczom mówimy stanowcze nie!

Wiem, że kupowanie używki to ryzyko, ale ja takie coś kupiłem i wszystko działa cacy. Zawsze można na perełkę trafić.

Co do tematu to osobiście wybrałbym Fortrona. Jest niewiele droższy ale za to mocniejszy. A i ten sprzęcik potrafi wytrzymać więcej niż ma na nalepce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niewiele mocniejszy, a dokładniej ma tylko mocniejszą linię +5V, co dla obecnego sprzętu nie ma znaczenia. Obydwa zasilacze wytrzymają więcej niż mają na nalepce przez krótki okres czasu (każdy dobry zasilacz wytrzyma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/zasilacze/corsair-vx45...attr=-1001:,300

Ten też powinien dać radę.

Ja mam Corsair'a HX620 dlatego polecam zasilacze tej firmy. Ale najpierw przed zakupem sprawdź sobie z jakimś zasilaczem od jakiegoś kolegi (tylko, porządnym i MARKOWYM, a nie jakimś no-name), bo się jeszcze może okazać, że to nie wina zasiłki (mało prawdopodobne, ale jednak zawsze, wiesz jak to jest z tymi kompami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto konfiguracja:

AMD PHENOM 9550 QUAD CORE AM2+

GIGABYTE GF 9600GT 512MB DDR3/256B ZALMA

PŁYTA ASUS M2N68 GF7025 AM2+

PAMIĘĆ DDR-2 GOODRAM 4GB/800 2*2GB DUAL

HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATAII 32M

Windows XP Home Edition, wersja 2002, service pack 3; a

zasilacz : model-4life/400, AC-230V

4A 50Hz

bo się jeszcze może okazać, że to nie wina zasiłki

Doceniam ostrożność w wydawaniu cudzych pieniędzy, ale w tym konkretnym przypadku dziwne jest nie to że komputer "sie wiesza" tylko to że działa.

Być może wina leży nie tylko po stronie zasilacza, ale ten Tracer "400W" jest do wymiany. Nie ma szans żeby wytrzymał zasilanie zestawu autora tematu "w nieskończoność", nawet to że wytrzyma gwarancję plus jeden dzień jest mało prawdopodobne. A jak całkiem wysiądzie, to będzie do wymiany nie zasilacz tylko pół komputera i zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie się sprawą. Myślę, że kupię tego Fortrona, bo nie jest jakoś kosmicznie drogi i wydaje się dobry. I mam jeszcze jedną sprawę. Czy mój aktualny zasilacz opłaca się w ogóle sprzedać ? Jak tak, to mniej więcej po jakiej cenie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do zasilacza zgodzę się zwami ,ale to mało prawdopodobne że naciąganie userka na zasilacz teraz kiedy to nie może być jego wina

Kolego sprawdź jaka masz temperaturę procesora w biosie może się przegrzewa jeżeli wyłącza się po pewnym czasie. jak ci się zresetuje to wejdź do biosu i zobacz jaka jest.

jeszcze możesz zobaczyć w systemie pod obciążeniem za pomocą programu OCCT ale programy pod windowsem pokazują zbliżona tylko temperaturę do rzeczywistej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój aktualny zasilacz opłaca się w ogóle sprzedać ? Jak tak, to mniej więcej po jakiej cenie ?

Raczej nikomu go nie wciśniesz, kto zna się na rzeczy. Ale możesz spróbować. Możesz spróbować za 20 - 30 zł :happy: Ale osobiście wymontowałbym z niego wiatrak i wstawił do obudowy :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do zasilacza zgodzę się zwami ,ale to mało prawdopodobne że naciąganie userka na zasilacz teraz kiedy to nie może być jego wina

Jak już napisał SwisteK dziwne, że ten zasilacz w ogóle działa. Szansa, że to nie jego wina jest minimalna, za to jest spora szansa, że przy normalnym użytkowaniu ten zasilacz w końcu powie stop i autor poczuje tylko charakterystyczną woń spalonego zasilacza i pewnie nie tylko zasilacza.

Ja widziałem sporo razy sytuacje, gdy tego typu zachowania były winą zasilacza, więc uważam, że może być to jego wina, co więcej zapewne to jest jego wina (bezpośrednio, lub pośrednio).

jeszcze możesz zobaczyć w systemie pod obciążeniem za pomocą programu OCCT ale programy pod windowsem pokazują zbliżona tylko temperaturę do rzeczywistej.

OCCT najprawdopodobniej zabije ten sprzęt, bo to jest program, który wyciska ile tylko może z kompa. Mocno obciąża zasilacz i efekt będzie najprawdopodobniej taki, że coś się spali.

Tracer ma w ofercie różne zasilacze, jedne są trochę lepsze, inne trochę gorsze. Wszystkie z nich jednak są słabe, a 4life jest jednym z najgorszych (i to nie tylko jeśli chodzi o zasilacze od Tracera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję teraz, że nie zwróciłem uwagi na zasilacz przy zakupie kompa. Nie kupowałem co prawda gotowego zestawu, ale złożyłem zamówienie w firmie znajomego, podałem mniej więcej jaki komputer mnie interesuję, no i złożył mi zestaw, a że na czymś trzeba zaoszczędzić, to zaoszczędził na zasilaczu ;/ A swoją drogą jakieś 3 miesiące temu spalił mi się zasilacz, ten sam model, ale na szczęście wtedy nie uszkodził kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję teraz, że nie zwróciłem uwagi na zasilacz przy zakupie kompa. Nie kupowałem co prawda gotowego zestawu, ale złożyłem zamówienie w firmie znajomego, podałem mniej więcej jaki komputer mnie interesuję, no i złożył mi zestaw, a że na czymś trzeba zaoszczędzić, to zaoszczędził na zasilaczu ;/ A swoją drogą jakieś 3 miesiące temu spalił mi się zasilacz, ten sam model, ale na szczęście wtedy nie uszkodził kompa.

Na zasilaczu nigdy się nie oszczędza! Można oszczędzać na obudowie, napędzie DVD... no i w zasadzie tyle. Poza tym dużo szczęścia miałeś, że coś innego się nie spaliło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...