Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Delmaq

Rozwiązany: 90 Stopni procesora ?!

Polecane posty

Procek jak w temacie. Chłodzenie standardowe przedmuchane wszystko cacy. Temperatura w stresie siega nawet 95 C. Normalnie tak jak teraz pisze na rdzenie maja 65 stopni, co też chyba jest za wysokie. Temperature mierze w SpeedFan i Inte Thermal Analysis Tool. W BIOS'ie jest podobna temperaturka. Natomiast AIDA32 pokazuje mi o ok 10 stponi mniej od nich. Teraz pokazuje 55 C. A w stresie max było 76 chyba.

Nie mam pojęcia co może byc nie tak. Problemem jest że nie sprawdzalem nigdy wczesniej temperatury, teraz tak mnie naszło no i taki psikus. Moze to być wina czujników ?

Dodam że komputer chodzi stablinie, nic sie nie wyłącza i w miare nie zawiesza(tzn. programy sie zawieszaja, wiadomo Winda ale komputer ciagle odpowiada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałeś radiator z procesora?

(pasta jest "jednorazowego użytku", po demontażu coolera należy ją usunąć i nałożyć inną)

Dotykałeś radiatora? i był gorący?

E2160 nie ma prawa tak się grzać, z coolerem BOX rzadko kiedy osiąga 60 stopni (fakt faktem że ten radiator Intela bardziej przypomina wersję demo niż porządne chłodzenie ... ale działa).

Przed chwilą męczyłem E2180 (próbowałem osiągnąć stabilne 3,5GHz na płycie Gigabyte ... naiwny) i nawet podkręcony oraz obciążony benchmarkami nie przekroczył 70 stopni.

Czyli albo masz coś skopane w chłodzeniu, albo "padł" czujnki wbudowany w procesor - to drugie też możliwe, ale w serii E21xx niezbyt częste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie może jakaś w miare dobra i nie za droga paste. Bo jak przyszedlem do sklepu i sprzedawca zapytal jaka paste chce to troche zdebialem. Cos mi tam nibz polecal ale do sprzedawcow nie mam zaufania bo czesto wciskaja kit jak sie ktos nie zna, no a ja w tym temacie jestem ciemny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Arcitc Silver 5 (myślałem że trochę więcej tego będzie ;P). Nasmarowane zamontowane, temperatura na starcie 39 aktualnie 42-45. Martwi mnie tylko rozbiznosc temp miedzy poszczególnymi rdzeniami. Róznica wynosi około 3-4 stopni (ale tylko co jakiś czas) normlanie tak różnia sieo około 2 stopnie, i nie wiem czy to normalne czy coś jest nie tak.

EDIT : W stresie ma 50 stopni (tzn. czy stresem mozna nazwac Most Wanted na full ? :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między rdzeniami mogą sięgać do 10*C - tyle mniej więcej wynosi granica w moim wypadku. Jak więcej to oddaję do serwisu. Pasty najlepiej nałożyć cieniuteńką warstwę na zasadzie takiej, że na środek procka dajemy "kulkę" pasty i rozsmarowujemy jak masło na chlebie - najlepiej kartą miejską ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Arcitc Silver 5 (myślałem że trochę więcej tego będzie ;P). Nasmarowane zamontowane, temperatura na starcie 39 aktualnie 42-45. Martwi mnie tylko rozbiznosc temp miedzy poszczególnymi rdzeniami. Róznica wynosi około 3-4 stopni (ale tylko co jakiś czas) normlanie tak różnia sieo około 2 stopnie, i nie wiem czy to normalne czy coś jest nie tak.

EDIT : W stresie ma 50 stopni (tzn. czy stresem mozna nazwac Most Wanted na full ? :P)

Taka różnica jest jeszcze normalna. Jak chcesz mieć maksymalny "stres" to włącz test Prime torture test.

BTW: też używam tej pasty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej tubki zuzyłem moze 1/3 ? Jest dość cieńko, naniosłem i na podstawke radiatora, i na procka.

Dalem mu full stres. Dogrzewa sie do 60-61 stopni. Chyba jest w miarę ok.

Jak taka różnica jest w normie no to wsyzstko ok. Dziękuję wszystkim za pomoc temat mozna zamknąc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...