Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

readerCDA

Popsuty monitor?

Polecane posty

Witam wszystkich.

Dziś rano zuważyłem dziwną rzecz, obraz na moim monitorze zaczął się jakoś trzęść. Ciężko to opisać ale wyglądalo to tak jakby przenikały się dwa pulpity i ciągle zamieniały się miejscami (jeden obraz normalny, a w drugim start był w połowie pulpitu). To zmienianie miejscami było tak szybkie, że raczej można by to nazwać mryganiem, coś w stlu żarówki, która ma się za chwilę przepalić. Na komputerze można było wykonać każdą operację ale z oczywistych względów było to utrudnione (ciężko trafić w ikonę, która przeskakuje z lewej na prawo i z powrotem). Po jakiejś minucie wszystko sie uspokoiło, ale za godzinę znowu to sie zdarzyło, tym razem trwało jakieś pięć minut, a kiedy ustało monitor pociemniał, nie nie tak jakby się wyłaczył tylko tak jakby obniżono jasność. Po kolejnych dziesięciu minutach monitor zrobił się różowy i tak już zostało. Teraz, kiedy próbuję go włączyć obraz na sekundę robi się różowy, monitor wydaje jakiś dziwny bzzzzzzzzzzzzyt i niby się wyłącza ale tak na prawdę jest włączony bo lampka kontrolna się swieci.

Monitor to 19 calowy LCD MAG Innovision model B916, służy mi od ok. trzech lat.

Konfiguracja kompa też się może przydać:

procesor: Athlon 64 3000+ Box 939 Venice 1.81 GHz,

grafika: radeon x1600 pro,

RAM: 512 MB Kingston Kvr400x64c3,

płyta główna: MSI K8 Neo4-f s. 939.

Proszę Was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable sprawdzałem od razu i są na 100% dociśnięte, pole magnetyczne też odpada bo na moim biurku nie pojawił się żaden nowy sprzęt. Jak mogę sprawdzić czy to wina kabla, monitora czy karty graficznej? Niestety nie mam jakiegoś innego monitora, na którym mógłbym to sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć monitor do innego kompa, testować.

Podłączyć inny monitor do swojego kompa, testować.

Na moje oko -> monitor jedzie do serwisu, ale najpierw trzeba sprawdzić mniej prawdopodobną wersje zdarzeń (tzn. uszkodzenie karty graficznej / kabla).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem monitor do innego kompa i jest to samo. A więc to nie wina mojego komputera, monitor się zepsuł i tyle opcjonalnie kable. Teraz tylko trzeba go zawieść do "lekarza" albo wymienić na nowy jeśli już nic nie da się z nim zrobić.

Dziękuję wszystkim za pomoc :thumbsup:

Okazało się, że monitora nie da się naprawić, poszła cała matryca.

Jak dla mnie temat można zamknąć lub usunąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...