Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dabu47

Rozwiązany: Komputer wyłącza się i włącza

Polecane posty

Witam.

Mam problem z komputerem. Bez mojego zezwolenia ten złom potrafi wyłączyć się całkowicie i po kilku sekundach sam uruchomić ponownie. Dzieje się to ostatnio bardzo często, zwykle gdy gram w jakąś grę. Czasami pozwala sobie na to nawet podczas włączania komputera. Nie mam pojęcia czym może być to spowodowane, więc fajnie byłoby słyszeć jakieś rady ludzi znających się na tym.

Naturalnie podaję konfigurację całego kompa:

Zasilacz: Fortron FSP350-60MDN 350W

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9400 GT

Procesor: Intel Pentium 4 3ghz

RAM: 2gb DDR-400mhz (jedna kość gigowa Kingstona i dwie 512 Elixir)

Płyta główna: MS-7046

Karta dźwiękowa: zintegrowana (ki diabeł wie jaka)

Napęd DVD: Samsung SP2504C

Microsoft Windows XP Professional

Service Pack 2

Coś jeszcze mam podać? Zrobić coś?

Co może być przyczyną problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej by było jak byś użył opcji szukaj, dlatego, że może to być choćby zasilacz więc dzięki opcji szukaj dowiesz się jak go diagnozować :-) Słowa kluczowe - restarty komputera, restarty, wyłączanie pc, wyłącznie komputera, restarty.

http://forum.cdaction.pl/index.php?act=Sea...ite=%2Brestarty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o

Hm? Wybacz, nie orientuję się w takich sprawach - chodzi o napięcie w kontakcie, do którego podpięty jest komputer? Z tego co wiem, mam tutaj 220W, ale upewnię się jutro. Dodam też, że nigdy wcześniej nie miałem podobnego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niestety nie mam możliwości skorzystania z miernika...

Skoro to wina zasilacza, to jaka maszynka uciągnęła by to co mam z dodaniem w najbliższej przyszłości wiecej RAMu?

Dzięki za wyłapanie przyczyny. :')

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bank topniejące lodowce, idź je schłodzić. Nie sprawdziłeś w sumie nic i myślisz, że znasz przyczynę? Nie masz racji. Nie wykluczam możliwości awarii zasilacza, ale wymiana go w ciemno nie jest dobrym pomysłem. Popytaj znajomych, może ktoś ma miernik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze mierniki, które dadzą Ci jako takie odczyty (z dokładnością do 0.1 V na lini 12V) kosztują parędziesiąt złotych, a już dają jakiś obraz, nowy porządny zasilacz to koszt ponad 100zł.

Tak więc lepiej spróbuj skombinować jakiś miernik, ewentualnie kup nowy zanim wyrzucisz niemałe pieniądze na zasilacz, bo nie ma pewności, że wymiana zasilacza w czymkolwiek pomoże. Mimo iż zasilacz wydaje się najbardziej prawdopodobnym winnym, to jednak nie można wykluczyć, że to coś innego wysiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zdobyć miernik, ale będzie to dość trudny quest. Może obejdę się bez niego, zobaczymy.

Wczoraj wieczorem odpiąłem od kompa stację dyskietek i drugi czytnik. Od tamtej pory komputer działa... to "chyba na pewno" jest zasilacz, ale jak już mówiliście - upewnię się.

EDIT:

Po właściwie wyjęciu prawie wszystkich kości RAMu, karty sieciowej etc. i wsadzeniu jedynie (naturalnie z częsciami, bez których komp nie ruszy) mojego czytnika DVD Samsung komputer ponawia problem. Czy to mozliwe, iż owy napęd jest przyczyną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem nastąpił: Tuż po kupieniu napędu i podpięciu go pod PieCyk czy napęd był przed problemem?

bo jeśli napęd był przed to sprawdź temperaturę kompa bo to może być przez zbytnie nagrzewanie się kompa

jeśli był podkręcany to masz przyczynę problemu :blush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd hulał przed problemem. Ostatnimi czasy miał problemy z odczytem płyt. Niedługo potem zaczęło się wszystko sypać.

"Podkręcany"? Napęd? xD

W kompie na pewno nic się nie przegrzewa, czuć to nawet po dotknięciu jakiejkolwiek części - poza tym przeróżne programy do sprawdzania temperatury wskazują normalne wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zdobyć miernik, ale będzie to dość trudny quest.

Ta gra jest strasznie linowa, wykonanie questów pobocznych nie powoduje przejścia na następny level.

Napęd optyczny może powodować cokolwiek, a przeważnie wzrost obciążenia zasilacza o 5-15W. Czyli: albo napęd jest uszkodzony, albo zasilaczowi te pare "W" dodatkowo przeszkadza. Prosty test: podłączyć napęd do zasilacza, ale nie podłączając taśmy sygnałowej do mobo. Płyta główna go "nie zobaczy", więc nie będzie miał szans spowodować restartu - jak by to powiedzieć? - "programowo". Natomiast obciążenie zasilacza wzrośnie, szczególnie kiedy włożysz do napędu płytę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem napęd do samego zasilacza, z komputerem od wczoraj nie było żadnych problemów. ;') Do tego dzisiaj włożyłem inny czytnik, również hula. :')

Problem rozwiązany, dzięki za pomoc. :'D Do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...