Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dyman

CD-Action Konsole

Polecane posty

a wlasnie podepne sie :

Jakie jest najlepsze czasopismo traktujace o Xboxie 360 ??

W tym temacie odpowiedź może być tylko jedna CD-Action Konsole :P, ale sam osobiście najchętniej jako posiadacz Xboxa 360 czytam PSXExtreme. Ich forma najbardziej mi odpowiada. Weź do ręki jednego PSXExtrem, jednego Neo Plus i zdecyduj co ci bardziej pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy to czasopismo jest dalej produkowane?

CDA Konsole z tego co mi wiadomo, to był tylko jeden numer specjalny, można powiedzieć "eksperymentalny" chodź nie zaprzeczę że byłbym rad gdyby CDA powtórzyło ten "eksperyment" ;)

A co do sprawy gazety o Xpudle to rzeczywiście najlepsze pismo dotyczące gier konsolowych w Polsce to właśnie PSX można się kłócić że NEO też jest dobre, ale poziom recenzji ma zdecydowanie niższy niż w PSX. A te pisma można znaleźć w pierwszym lepszym kiosku z gazetami, bynajmniej w moich okolicach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przesunięty z konsolowiska, bo to nie ten dział, nie to miejsce. Poza tym, jak przy spamujecie redakcje, to możecie się spodziewać reaktywacji pisma!

(Tip: Poniższe zdanie jest prawdziwe

Powyższe zdanie jest nieprawdziwe. Enjoy!)

*Kagex kończy swoje nieśmieszne żarty i wychodzi płacząc.*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam obojętne, czy będzie to CDA Konsole, czy nie... Konsoli nie mam, a wiadomo - w Polsce jest więcej PeCetowców i dlatego CDA jest czasopismem właśnie dla nich nich. Myśle, że jak nic nie stoi na przeszkodzie mógł by być ten CDA Konsole... Jeżeli dobrze to wyjdzie i w ogóle, to można zrobić ten CDA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) w Polsce jest więcej PeCetowców i dlatego CDA jest czasopismem właśnie dla nich nich. (...)

I właśnie z tego powodu bardzo bym się ucieszył, gdyby jednak nie rezygnowano z pomysłu "CDA Konsole". Gdyby była ankieta to oddał bym głos za przywróceniem tego magazynu. Bo bardzo nie lubię jak różne kąciki konsolowe zaśmiecają CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem xboxa i zaluje,gry drogie jak cholera,sterowanie tym drągiem,grafika wiele gorsza niz na pc,(np.cod4 jakbym gral na medium).wiec podpialem se kompa pod tv,mam bezprzewodowa myche i klawe i gram glownie na nim.Xboxa wlaczam zeby pograc w fife.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturinho

Nie wszystkim konsole trafiają w gusta :) Chociaż, że nie mam to wiem, że mi w gusta nie trafią i nie spodobają mi się :P

Ja gram głównie na konsoli, ale mimo to Cd-action czytam od 5 lat z hakiem. Po prostu odwalają zajeświetną pracę, i z chęcią bym poczytał ich teksty o grach na konsole czy o samych kosolach. W poprzednim i w tym roku wyszło kilka dużych (co nie znaczy, że dobrych) tytułów, a w CDA szerzej można było przeczytać o InFamous. A są jeszcze: Killzone 2, MGS4, Gears of War 2, Fable 2, Resistance 2, Motorstorm: Pacific Rift, LittleBigPlanet i wiele więcej. Sądzę, że pecetowcy z chęcią poczytają o tych grach. Mi się bardzo dobrze czytało CDA - konsole, a nie miałem wtedy jeszcze żadnej konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Action Konsole:) - świetny pomysł, niech redakcja jeszcze wydobędzie od producentów prawa na "pełniaki" od Microsoftu, Sony i Nintendo to będzie bomba. Pierwszy numer 150 stron, z pełną wersją (XBox 360: Gears of War; PS3: Metal Gear Solid 4; a dla posiadaczy Wii: symulator mycia okien) za jedyne 14,99 PLN - takie rzeczy to tylko w Erze;)

Tak poważnie, to nie od dzisiaj wiadomo, że powoli zaciera się granica miedzy posiadaczami "pieca" a konsolowcami - wysyp produkcji multiplatformowych*, chociaż w obu grupach znajdą się "konserwatywni hardcorowcy" preferujący jedyną platformę i tak często można zaobserwować zjawisko korzystania z wielu platform, celem skorzystania z soczystej rozrywki jaką dana platforma oferuje.

To zaowocowało sytuację "wojny fanbojowskiej" - fakt, że gra xxx pojawiła się na PS3 i XBox 360 a wkrótce wyjdzie i na PC, graficznie wygląda bardzo podobnie (są maniacy którzy szukają różnic w pojedyńczych pikselach), zdobyła zbliżoną ocenę w recenzji ale i tak na moją platformę jest lepsza! Tak, ludzka potęga umysłu nie zna granic;)

Oby takich "perełek" jak numery specjalne było więcej, ale nie ma sensu pisać 2 razy o grze (najpierw na PC, później na konsolę, zwłaszcza przez to samo wydawnictwo**) i tak wersje różnią się naprawdę nieznacznie (zależy od jakości wykonania "portu" i specyfikacji danej platformy), więc warto? Nie sądze. Drugą przeszkodą jest sezon ogórkowy a nikt nie chce czytać o "popierdółkach" z oceną poniżej 6;) - może gdybyśmy byli bombardowani taką ilością gier na "wyłączność" jak za czasów PSOne...

Jak dla mnie jest dobrze jak jest, jeśli chodzi o pisma konsolowe i "pecetowe" a raczej ich wyraźny podział.

* nie dotyczy wielkiego N i jego skośnookich towarzyszy;)

**chyba, że kocha się forsę

P.S. Brałem pod uwagę wybraną grupę docelową do jakiej sam należę (konsola i PC) a takich użytkowników przybywa - przynajmniej na mojej szerokości geograficznej, gdyby rozłożyć temat na czynniki pierwsze potrzeba by kilka terabajtów danych;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikul1991

Jak dla mnie najlepiej byłoby gdyby CDA było czasopismem multiplatformowym.

Jak wspomniał WolfsGhost, większość gier wychodzi na wszystkie platformy, więc nie trzeba pisać kilu recenzji.

Wystarczyły by minirecenzje innych redaktorów, w których w kilku zdaniach ktoś opisał by różnice między daną platformą

(jeśli by jakieś wystąpiły) i ewentualnie wystawił inną, bardziej odpowiednią dla portu ocenę.

Posiadacze PC nie stracili by dużo (ba, mogli by przeczytać dużą recenzję gier tj. np. nowy Red Faction, Resident Evil 5,

Dirt 2 grubo przed premierą wersji PC!), a samo CDA mogło by znaleźć nowych nabywców. Objętość pisma by raczej znacznie nie wzrosła

- chyba większość PCtowców wolała by przeczytać reckę Gears of War 2 niż jakiejś kiepskiej i raczej niedostępnej w Polsce produkcji.

Chyba zresztą zauważyliście, że CDA do tego dąży? Od jakiegoś czasu w piśmie można znaleźć informację, na jakie platformy wychodzi dana gra,

w tekstach często też jest o tym mowa. Dział konsolowy również się trochę powiększył.

Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co Mikul, jestem za tym co mówisz a jednocześnie przeciw. Z jednej strony bardzo fajnie gdyby CDA było multi bo nie trzeba by było kupować kilku gazet aby się dowiedzieć co w trawie piszczy. Wtedy też łatwiej byłoby porównać co jest bardziej opłacalne np. Fifa na PC czy na Xboxa więc zawsze będziemy na bieżąco z takimi sprawami. To jest wielki plus takiego CDA.

Ale z drugiej strony wtedy wyjdzie taki koktajl który nie będzie zbyt smaczny. Bo to ani nie będzie dotyczyło konsol ani PC wtedy jedni będą narzekali że za dużo jest recenzowanych gier na PC a drudzy że za dużo konsolowych.CDa wtedy będzie takie nijaki. I nie jestem pewny czy wtedy utrzyma swoją pozycje, bo z tego co pamiętam taki Click! też się stał multi i co z tego wynikło, pismo upadło ;)

PS

To co powiedziałeś że CDa staje się coraz bardziej multi to prawda. Przecież pamiętam jeszcze czasy jak kącik konsolowy miał tylko jedną stronę, a teraz już trzy i coraz częściej przy recenzjach dopiski o wersji konsolowej ;) I to według mnie jest plusem CDA ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem o CD-A Konsole w dziale 'Pytania do redakcji'. Odpowiedział mi Smuggler. Poniżej zamieszczam pytanie wraz z odpowiedzią:

Czy istnieje jeszcze jakaś szansa na ponowne wydanie magazynu CD-Action Konsole? Czy może był to jednorazowy i do tego nieudany eksperyment? Wiem, że do tego jest ten cały kryzys... i może zaliczam się do mniejszości, gdyż mam i PC i konsolę. Ale czy było aż tak źle z pierwszym i jak na razie ostatnim numerem? Są w ogóle jakieś plany odnośnie wskrzeszenia pomysłu?

To byl balon probny, wyszlo na to, ze rynek jest POKI CO na tyle plytki, ze magazyn mialby 30-40.000 sprzedazy gora. Male wydawnictwa to urzadza, duze nie. Wiec jak widac ani Bauer ani Springer w to NA RAZIE nie wchodza. Choc naturalnie trzyma sie reke na pulsie. :) Wczesniej czy pozniej pewnie konsolowe pisma powstana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikul1991

SilverBoy - nie wydaje mi się, że Click! upadł dlatego, że stał się multi. Bardziej obstawiam, że sprzedaż czasopisma

była nie zbyt dobra już za czasów, gdy był tylko o grach PCtowych. Dlatego próbowali ratować pismo wprowadzając

nowe platformy. Click! przeszedł po tym niezwykłą metamorfozę , osobiście uważam że zdecydowanie in plus.

A że i po tym nie mógł się podnieść? Nie wiem co było nie tak, teksty mieli przecież całkiem dobre

(jak na polskie standardy:).

PS. Click! pokazał również, że można pisać o wielu platformach bez wprowadzania chaosu.

Wszystko było tam świetnie wyważone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie konsol w CDA wystarczy, ja tego działu nigdy nie czytam - dla mnie mógłby zniknąc i odstąpić miejsca jakiejś recenzji.

Jak dla mnie całe CDA mogłoby zniknąć, nie kupuję, nie czytam, więc po co ma zabierać miejsce na półce w kiosku ? Jednak czasami zwalczam swój egoizm, rozumiem, że są ludzie którzy kupują, czytają, więc nie wygłaszam podobnego rodzaju "odkrywczych" opinii.

Gdyby pojawiło się pismo stricte konsolowe, tematyką wychodzące poza recenzje i zapowiedzi, chętnie kupiłbym kilka numerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...