Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarkShadowMW

Pokemon (seria)

Polecane posty

Ze względu na to, że nie chcę dopuścić do zaśmiecania tematu "Nintendo DS" nieustannymi wypowiedziami w stylu "Mam Pidgeota lv999, a ty?!", to proszę, dla wszystkich graczy w Pokemon Diamond albo Pearl osobny kącik. Tu można dyskutować o tych grach. Ew. pomoc czy poradnik ("Jak dokopać Team Galactic?"), albo wymiana poglądów o serii. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsza gra na ds-a.Setki możliwości otwarta(w pewnym stopniu ale otwarta)kraina,setki pokemonów i liga...ech wspaniałe.

Mam jeszcze pytanie...Jak się dostać do ligi?Jestem w jaskini tuż przed miejscem na mapie opisanym"Pokemon ligue".Jak przejść przez jaskinię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś grałem w pokemony i o ile film i seriale uważałem za głupie i infantylne, to gra była superowa. Polecam wszystkim ściągnąć sobie jakąś starą wersję na PC, to takie RPG tylko że w niej naparzają się słodziutkie potworki :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa pamiętam jak z kumplami zbieraliśmy pokemony...było nas 6 Dream Team... :D Same bossy klasowe :sweat:

A jak ktoś przegrał jakiegoś to zbierał srogi opie**** xD

Mojemu koledze przydażyła się taka historia:

Dumny ze swojej kolekcji pokemonów poszedł się pochwalić ojcu swoim najnowszym zdobytym pokemonem

Jego tata wziął mu pokemona, poglądał, pomacał, po czym połamał na 4 części i powiedział:

"Masz, puzzle" :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest ekstra,najlepsze pokemony odzwzorowane bardzo dbale i dodane wiele nowych bajerow :wub: Fajowsko ze mozna łapać pokemony 3 i 4 geny,jest safari zone,Pokethlon i ojej duzo wymieniac :happy: Udało mi sie juz Asha pokonac :wub: Mam Typhlosiona,Hauntera,Quagsire i Ampharosa na 70 lvl :) złapanych wszystkich coś koło 270,narazie nie chce mi sie trenować,ale tak do 300+ Powinienem dobić :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem sie powstrzymać by założyć ten epicki temat,w kazdym razie epicki dla mnie :wub: V Generacja zbliża sie do nas pomalutku,premiera w Japonii na jesieni,u nas pewnie w przyszłym roku :happy: Nie pozostaje nic innego tylko zacierać łapki i czekać :happy:

33otooi.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem screeny tej gierki ... Cudna :D . Dobrze , że wyjdzie na DS'a , bo już się bałem , że tylko na 3DS ...

Jeżeli chcecie wiedzieć coś więcej na temat tej gierki ( 2 pierwsze poki już znane , screeny ) zobaczcie marcowy ( bodajże idą miesiącami .... ) numer magazynu CoroCoro , bądź odwiedźcie poke strone ( nie bodam jaką bo to reklama , tak ? ) .

~EzioPL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze Pokemony, w których jest dużo rzeczy do roboty oraz dużo możliwości, by wytrenować Pokemona do 100 lv. Mi samemu jeszcze się to nie udało, bo staram się trenować cały skład po równo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokewalker i cartidge z grą mają wbudowaną podczerwień, dzięki której się łączą. Do pokewalkera wysyłamy jednego pokemona, który znajduje się w naszym box'ie. Urządzonko to w zasadzie krokomierz-tamogotchi. Zlicza nasze kroki robione z pokewalkerem w kieszeni (czy przy pasku na przykład) i przelicza na exp dla pokemona. Można tam spotkać i złapać też kilka ciekawych pokemonów (po wielu, wieeeelu krokach można złapać takie perełki jak Feebas czy Spiritomb).

Dzisiaj dowiedziałem się jak działa wi-fi w pokemonach i używając mystery giftu dostałem Jirachiego - taka informacja dla tych co nie wiedzieli o trwającym evencie :D

@EDIT

Co powiecie na jakieś walki (może jakiś turniej zrobimy) Mój friend code w sygnaturce. Zasady: każdy pokemon może być użyty(włącznie z legendami) po prostu bierzemy najlepsze poki i walczymy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deleteyourself

Mam oryginała z Pokewalkerem i w ogóle, nabiłem ponad 75 godzin już - gra jest niesamowita i rewelacyjna. Wciąż nie udało mi się odkryć/zrobić wszystkiego, a Pokedex wciąż niekompletny pomimo długich minut oglądania tego samego filmiku przedstawiającego trade z kumplem.

Oczywiście przeszedłem już ligę dwa razy, ekspię drugą drużynę (pierwsza mi się znudziła), gram bez legendarnych bo trochę za proste to wtedy jest, teraz kompletuję liderów na rematch i właśnie zmierzam po Tyrogue.

ED

patrząc wyżej - turniej byłby spoko, gdyby dało się jakoś ogarnąć Wi-fi gdziekolwiek we Wrocławiu, lol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deleteyourself

Pokemon Black/White - największa japońska premiera tego roku, 40/40 w Famitsu, 'tworzenie serii od nowa', pierwsza gra z zabezpieczeniem regionalnym... Kurde, no nie wierzyłem, że dożyję kiedyś tego dnia, kiedy świat przestanie traktować Pokemanzy jako rozrywkę dla dzieciaków, ale przyzna się, że jest tak samo zajarany :)

Że zacytuję własnego newsa - http://d-serious.pl/?id=19 - wyniki są naprawdę niesamowite, 2,7 miliona sprzedanych kopii w ciągu dwóch dni?!

Kto nie wstydzi się przyznać, że czeka na europejską premierę? :>

Japońskie TOP 5 sprzedaży na otwarciu:

1) Pokemon Black and Pokemon White ? 2,630,000

2) Final Fantasy VIII (Square) ? 2,504,044

3) Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies (Square Enix) ? 2,343,440

4) Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King (Square Enix) ? 2,236,881

5) Final Fantasy VII (Square) ? 2,034,879

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przydatny link :P

http://www.serebii.net/blackwhite/pokemon.shtml

Trochę grałem (pięć odznak) w Black i muszę przyznać, że w mojej skromnej opinii jedynie wersje Platinum i Heart Gold/Soul Silver mogą być uznane za lepsze gry. A pamiętajmy, że Black i White to dopiero początek V Gen, odpowiednik Yellow/Crystal/Emerald/Platinum, tudzież remake'i Ruby/Sapphire na 99% będą najlepszymi istniejącymi grami Pokemon w momencie ich wyjścia.

Pomysł rozpoczęcia od nowa jest według mnie strzałem w dziesiątkę, dobrze, że nie spotkamy żadnych starych 493 Pokemonów (poza pośrednio pewnym wyjątkiem) przed przejściem ligi, możemy na nowo odkrywać kolejny świat :)

Fakt, niektóre Pokemony wyglądają marnie, ale... tak było od pierwszej Generacji, bądźmy obiektywni ;) Gdy wychodziła druga ludzie narzekali, ze sprite'y to lipa w porównaniu do I Gen, a obecnie są stawiane razem z nia za niedościgniony wzór dla IV i V... kwestia przyzwyczajenia. Mówcie co chcecie, krokodyl Ground/Dark, czy pajączek Bug/Electric wymiatają \m/

Jeszcze co do wyglądu - najbardziej boli to przy starterach, pierwsza forma wodnego i całość ognistego to dramat ;/ (chociaż ostatnia forma Fire w wersji shiny jest MEGA, tylko że to 1/8192...)

Mimo wszystko trochę szkoda, że nowe Poki nie maja nic wspólnego z poprzednikami, gdyż np. ten:

http://www.serebii.net/pokedex-bw/594.shtml

aż się prosi o bycie jakże konieczną ewolucją, nie ukrywajmy, żałosnego Luvdisca... No nic, taka decyzja twórców :P

Nie rozumiem dlaczego zmieniono nazwę regionu z Isshu na Unnova, ale to detal.

Wbrew niektórym oczekiwaniom, gra nie jest 3D, często jedna stara się upodobnić ;) Teraz nie patrzymy na postać z gór jak w poprzednich grach, a pod kątem, do tego na górze kranu widać wiecej kratek w poziomie niż na dole, perspektywa w pewnym stopniu zachowana ^^ Ogólnie jakoś tak widać większą część terenu. Jeśli wejdziemy na jakieś wzniesienie, zasięg wzroku znacząco nam się zwiększa i możemy dojrzeć coś nawet 20 kratek dalej, ewenement w serii :D W paru miejscach gra ewidentnie chce się popisać widokami i muszę przyznać, wychodzi jej to. Koronne przykłady to Sky Arrow Bridge nad którym kamera płynnie porusza sie to w górę, to w dół, czy też do tyłu zmieniając nam pole widzenia i perspektywę oraz Hiun City, zdecydowanie największe miasto w historii serii, składające się z 11 małych obszarów, nie licząc wnętrz budynków.

Niestety, całe to 2,5D ma pewną wadę - w niektórych (całkiem licznych niestety) miejscach widać pikselozę, przez co ogólne wrażenia estetyczne nie są dalece lepsze od IV Generacji, chociaż momentami Black i White biją poprzedników na głowę.

Muszę przyznać, że gra ma genialne menu itemów, w przeciwieństwie do irytującego w HG/SS ^^" Itemy z danej kategorii są na jednym ekranie, nie trzeba przeskakiwać między pięcioma (kto wymyślił tę głupotę z max 6 itemami na ekraniku w HG/SS? >_<), do tego... na ekranie dotykowym mamy suwak, dzięki któremu błskawicznie przemierzymy całą listę! Ale to nie wszystko, gra oferuje też możliwość posortowania itemów, dzięki czemu held itemy są koło held itemów, za nimi pozostałe, a na końcu Poke Balle

czy też leczenie HP -> leczenie statusu (Antidote, Revive) -> reszta (PP UP, Rare Candy)w medycznych.

Korzystanie z itemów w walce wygląda podobnie jak wcześniej (i dobrze :P)

Wprawne oko już na początku zauważy pewne zmiany w już znanych atakach - tak jest, zwiekszono siłę niektórych z nich, chociażby Tackle ma teraz 100 accuracy i 50 base power zamiast 95 i 35, czy też Giga Drain wzmocnione z base power 60 na 75. Oczywiscie doszło też trochę nowych ataków, moim favem jest Boiling Water - specjalny atak wodny base power 80, 100 acc, 15 PP, który ma... 30% szans na zburnowanie oponenta (!).

Pokemony w V Generacji są generalnie bardziej ofensywne niż w poprzednich, niewiele jest tzw. ścian, większosć to sweeperzy, z czego cała masa jest mixed - mogą swobodnie atakować zarówno od strony fizycznej, jak i specjalnej. W linku na poczatku posta podane są base staty, można sobie dokładniej obczaić co i jak. Doszło kilka ofensywnych potworów takich jak Hihidaruma, Douryuuzu, czy legendarny Reshiram, gra competitive na pewno odczuje wzrost tempa :D

Ok, chyba już wystarczy. Grę zdecydowanie polecam każdemu fanowi Pokemonów, nie jestem pewien, czy zasłużyła na 40/40, ale ocenę bliską tej już na pewno ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40/40 na stówę. White po japońcu przeszłem w niecałe 1,5 tygodnia, i szczerze? FABUŁA WYMIATA.

byłem sceptyczny co do nowej generacji poków, ale ostatecznie idzie to przełknąć ( sytuację ratuje Zorua, Startery Snivy i Tepig oraz Zekrom).

Co prawda przeszkadzało mi to, że jest ten cały C-Gear, a w mojej miejscowości Wi-Fi jest praktycznie raz na miesiąc ( DOSŁOWNIE! SYGNAŁ MAM TYLKO RAZ W MIESIĄCU!!!), ale po kilku filmach, dowiedziałem się że idzie go wyłączyć. System walki jest fajny, choć walki potrójne są baaardzo dziwne. Ogólnie, po odegraniu wszystkiego w japońskiej wersji, czekam na angielską.

no, co prawda team cheatowany ( zorua, Riolu, Starly, Snivy, Buizel + Zekrom), ale grało się wyśmienicie.

Chyba najlepsza gra zaraz obok G/S/C/HG/SS i Platinum, które do tej pory mam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...